Отиди на
Форум "Наука"

Автобус с израелски туристи е взривен на летището в Бургас


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

По телевизията казаха, че:

1. Терористът е мъж.

2. Терористът не е българин

3. Целта били не само туристите от еврейски произход, а - саботирането на възходящите българо-израелски отношения.

Някой (Хизбулла, Иран?) не се кефел на това, че Израел и България са в добри политически отношения.

ти гледай повече малоумни новини. Може и марсианец да го изкарат.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 97
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

На 25 януари 2011 година коментирайки пред БНР кървавият атентат на московското летище „Домодедово” Бойко Борисов успя да обвърже дюнерджийниците с националната сигурност, като заяви, че, че от атентати ще ни пазят дюнерите:

„Виждате, че тези терористични актове не подминават никоя държава. Ние разчитаме на балансираната си външна политика – че с арабския свят, с Палестина, с всички държави там сме в изключително близки, приятелски отношения.

Арабският свят прави бизнес в България – на всеки ъгъл има дюнер. Надяваме се това да бъде отчетено от хората, които вземат решенията за подобни актове...”

На въпрос - дали след атентата в Москва са коментирани с транспортния министър по-засилени мерки на летищата в България, Борисов заяви, че “държави, където службите им са в пъти по-силни от нашите, им се случва това и те не могат да предотвратят нищо.

Нима мислите, че руските или американските служби не са били в активен режим, или Великобритания или Швеция, но знаете какво стана”...

618x346.jpg

Дюнерите ни пазят от атентати! (Бойко Борисов

в интервю за БНР на 25 януари 2011 г.)

Защо намесваш политика и намекваш,че Бойко е виновен?Малко от малко имай!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да,терориста не е българин-има си хас!Предполагам,че той е нает от някоя спец служба(Мосад,ЦРУ или Турските спец служби)!

Летище Сарафово и Американската военна машина са свързани-и това ме навежда на мисълта,че някой Родригес или Санчес е свършил работата!

Нашите отношения с Израел са били винаги добри,но и отношенията ни с арабите също(ние много пъти сме били посредници в тяхните конфликти!

България ,дори членка на Нато е считана за неутрална територия-затова е странно защо именно тук!?!

А за туризма-в Турция хотелите са забити до откат,дори в Гърция цените не падат(говоря за нормалните хотели,а не за караван сарай в Мармарис,Анталия или Халкидики)!

Ако не ме лъже паметта-това е първия такъв акт в источна Европа(имам впредвид свършен от предполагаем мургавец терорист)!?И разбирате ли върху евреи!Че в Гърция е пълно с тях-що там не ги бабахнаха!?!Или туризма там ще умре и кризата ще банкрутира съседите!?!

Според мен цялата работа мирише на Сирийски фалафел(скоро около Дамаск освен турски и Катарски спец наз ще им и контра страйк от страна на чичко Сам) и България трябва да гласува за Натовските истъпления както в Либия(повода за това вече е създаден)!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз се чудя за две неща за т.нар (за сега) терорист:

1. ако не е пътувал със самолет, как и от къде се е сдобил с експлозива (какъв вид е, май още никой не е казал);

2. ако пък е пътувал как го е пренесъл на самолета?

В същност, първата версия е по-смислена, но да видим дали и какво ще се установи. В случай, че ги е чакал до автобуса (което е реално извън територията на летището), това означава, че атентатът е подготвен тук, т.е на територията на България има организирана група, която е действала от известно време, която е наблюдавала, сдобила се е с екплозив или го е внесла отвън и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мир на праха на загиналите.

За съжаление атентати по курорти стават по целия свят. Да се надяваме на адекватно разследване на случая, а не на полицейски водевил.

@DendroaspisP, взривът е избухнал на паркинга пред летището, а не в самолета. Добре, че не са засегнати хора, които са чакали на паркинга

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз се чудя за две неща за т.нар (за сега) терорист:

1. ако не е пътувал със самолет, как и от къде се е сдобил с експлозива (какъв вид е, май още никой не е казал);

2. ако пък е пътувал как го е пренесъл на самолета?

В същност, първата версия е по-смислена, но да видим дали и какво ще се установи. В случай, че ги е чакал до автобуса (което е реално извън територията на летището), това означава, че атентатът е подготвен тук, т.е на територията на България има организирана група, която е действала от известно време, която е наблюдавала, сдобила се е с екплозив или го е внесла отвън и т.н.

алабагатур, на 19 July 2012 - 09:27:13, каза:

За мен е странно следното-защо жертвите са толкова малко((при подобни актове в Израел жертвите са колосални

Взривът е бил малко, носил го е в раничката на гърба а и в автобуса знаеш как е, хората са били седнали и облегалките все пак са ги предпазили .

А ако е оставил раницата в багажното, пода и седалките са защитили хората.

Не ми се мисли колко щяха да се жертвите ако беше станало в залата на летището или на паркинга преди групите да се качат на автобусите.

This post has been edited by JImBeam: Today, 09:48:05

Ами ако терористът е бил по начало в групата, останал е в автобуса (отзад) и после спокойно си е отпътувал с правителствения самолет?

Добре се връзва с количесвото на взрива, лесното пренасяне и поставяне, нали?

Интересно е да се видят записите на рентгена за багаж, ако има такива?

Редактирано от Exhemus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами ако терористът е бил по начало в групата, останал е в автобуса (отзад) и после спокойно си е отпътувал с правителствения самолет?

Добре се връзва с количесвото на взрива, лесното пренасяне и поставяне, нали?

Интересно е да се видят записите на рентгена за багаж, ако има такива?

Ако е бил в самолета, това означава, че е носел в себе си експлозива. Как е минал с него на летището в Израел (това хич не ми се струва лесно)? И ако е фанатик, защо не взривил целия самолет?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако е бил в самолета, това означава, че е носел в себе си експлозива. Как е минал с него на летището в Израел (това хич не ми се струва лесно)? И ако е фанатик, защо не взривил целия самолет?

явно му се е живеело. Но по-скоро внасянето на експлозива е станало на самото летище или на паркинга. Правиш се на метач /може би и рушветче буташ/, моткаш се около рейса, слагаш едно торбе вътре и се изнасяш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами ако терористът е бил по начало в групата, останал е в автобуса (отзад) и после спокойно си е отпътувал с правителствения самолет?

Добре се връзва с количесвото на взрива, лесното пренасяне и поставяне, нали?

Интересно е да се видят записите на рентгена за багаж, ако има такива?

Май пишеш за някой друг атентат.

Терористът не е пътувал със самолета.

На камерите е забелязан поне от 1 час да се шматка около автобусите и в залата за посрещачи.

Евреите като са напуснали летището и са се насочили към автобусите за извозване към Сл.бряг, той се е присъединил към тях и е влязъл в единия автобус. За какъв рентген, за ккаво оставане отзад в автобуса говориш? Явно взрива е било нещо аматьорско, иначе терориста ако беше тарикат, щеше да си остави раничката в багажното на автобуса и изобщо да не се качва а да го гръмне дистанционно , а в настъпилата суматоха можеже да гръмне и още няколко пъти наоколо. Другия вариант е като жените -камикадзета, взрива да е бил по тялото му, а някой друг да го е взривил,/щото на него в последния момент може да му домилее живота и да се откаже/...ама ай да не давам повече акъл че току виж ме арестували като заподозрян в участието :doh:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

явно му се е живеело. Но по-скоро внасянето на експлозива е станало на самото летище или на паркинга. Правиш се на метач /може би и рушветче буташ/, моткаш се около рейса, слагаш едно торбе вътре и се изнасяш.

По скоро на паркинга. Там може свободно да му дадат направо раницата, защото не се охранява понеже е извън района на летището, формално погледнато. Това обаче, означава, че е имало организация на наша територия.

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

‎"Няма пробив в сигурността"

"Всеки може да си влезе в аерогарата, да си се шляе вътре, да си търси, да си пазарува или каквото иска да прави."...

"Той е там – главата му е на 100 метра." - ...и дадохме пържоли на кучето, дето го намери...

"Пръстите му ги няма на ръката, което от опит знам - професионален, че би могло да е от удара"

цитати.....

http://pressclub.bg/institutions/20120719/news-109371

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хизбула-няма файда от тая работа!Те ако искаха щяха да ги бабахнат в Израел,що им е да бият толкова път!Или в Гърция-там е пълно с израелски туристи!?

Освен ако, Мосад сам е повзривил свойте-така ще има повод да се нахвърли на Хизбула(предполагам така щото-взрива е малък и е по-скоро за сплашване)!Ако беше Хизбула-едва ли щеше да има оцеляли!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

защо мислиш че е тоя?

Защото е официална информация от МВР и преслужбата.

Това което аз виждам от видеото-атентаторът е европеец,походката му също,дрехите му са типично облекло за България по това време на годината.

Така че според мен,може спокойно лицето на е български гражданин.

ДНК профилът и пръстовите отпечатъци ще кажат какъв е-що е.

Редактирано от lubo_juve
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Защото е официална информация от МВР и преслужбата.

Това което аз виждам от видеото-атентаторът е европеец,походката му също,дрехите му са типично облекло за България по това време на годината.

Така че според мен,може спокойно лицето на е български гражданин.

ДНК профилът и пръстовите отпечатъци ще кажат какъв е-що е.

ето затова питам, щото на клипа аз видях още двама потенциални атентатори с ранички вляво от него /хем и нещо ми мургавееха/.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То и за Лукановото убйство така казваха!Убиеца си призна,поръчителите бяха на курорт в следственното-а всички ние знаем ,че цирка си беше пълен!

Ако това е замислено от службите-то и камерите ще са там където трябва и ще снимат който е нужно и профилактиката им ще е направена вовреме!!!

За мен това си е исценировка на тер акт-такова количество взрив може да се използва единственно за нагнетяване(ескалиране) на определени субекти(държави)! Или нашите дърдорковци не могат да различат конкурентната борба(имам впредвид мръсната-пострадали евреи,а митьо очите бомбил непокорния шофьор) от тероризма!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

дам, журналистите мършояди плъпнаха.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лелее-как го откриха,ама и той взе че умря-а сега?-наверно трябва да разпитаме и да накажем всики потенциални организатори и спешно да приемем мерки,това да не се повтаря-НАЛИ!?!

Виновните са араби-нашите израелски приятели ще ги посочат,Америкосите ще ги накажат -а ние просто трябва ба ги подкрепим-Нали!?!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...