Отиди на
Форум "Наука"

"Сталин! Ура!"


T34

Recommended Posts

  • Потребители

Естествено, че кръвта ни е синя - всеки българин трябва да е поне малко чорбаджия, най-малко в имота и мисленето си. Който сам се има за пролетарий, заслужава да бъде истински такъв: тоест да бачка тъпа работа и да не се обажда много-много по научни въпроси.

Природно бедствие - дрън-дрън. Всеки знае, че дори при няколкогодишни слаби реколти има и хранителен запас, и алтернативни култури, и пазар, които позволяват на по-голямата част от населението все пак да оцелее. Докато Гладоморът си е системно изземване на храните от селското население от страна на Сталиновите съветски власти. От една страна - за да налее ресурс в калпавата индустрия, а от друга - за да прекърши съпротивата на селяните срещу колективизацията. Царят-Освободител е освободил селяните и следващите царувания лека-полека се опитват да ги оземляват... а съветските власти отнемат земята от селяните и фактически отново ги закрепостяват.

Най-нормалното нещо на света е всеки селянин да притежава поне някакво парче собствена земя (или поне стабилен процент от добива), малко добитък и къща, за да може да отглежда семейството си. А болшевиките правят чудовищен експеримент, какъвто не е имало дори при най-безпросветното крепостничество.

Чудно как при очастняването на селската собственост няма подобни гладомори нито в царска Русия, нито, да речем, във Франция.

---

Бел. мод.

Т34, не пускай по два-три постинга един под друг. Не за първи път оправям такива неща след теб.

Редактирано от glishev
Бележка на модератора
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

При това, в късния социализъм са им разрешавани.. забележете каква дума, разрешавани да имат земя... в размер на до 2% или 3% от колхозната собственост на СССР. И само варирането на тези проценти от 2 до 3 е носело със себе си рязко намаляване на дефицита на храни - при 3% няма дефицит, при два почва да има...

... това е природно бетствие .

Минаването на някои граници може да отпрати постовете ти или в паранауки, или в небитието.

Редактирано от glishev
Сливане на двоен постинг и наблягане на добра идея :)
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Който сам се има за пролетарий, заслужава да бъде истински такъв: тоест да бачка тъпа работа и да не се обажда много-много по научни въпроси.

това не е да си пролетарй .... да си пролетарй е да си свободен човек ...творец ... да работиш и твориш там кадето си нужен , за постигането на целта , и за общото благо ... за построяването на социализма ...

не да си вазпиран от имоти ... и тн ... да си свободно подвижен ... а не с неща дето ти тежат ... в момента хората даже търсят други неща за да даржат в тях нещата си... това е бесмислено ....

и глупаво ...

твоето мислене е мислето на някакъв упадъчен скаперник , кулак или еснаф ... целаящ да експлатира и краде от народа ..

Редактирано от T34
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... твоето мислене е мислето на някакъв упадъчен скаперник , кулак или еснаф ... целаящ да експлатира и краде от народа ..

Глишев,

видя ли сега как бдителната революционност на масите те разкри?! :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

това не е да си пролетарй .... да си пролетарй е да си свободен човек ...творец ... да работиш и твориш там кадето си нужен , за постигането на целта , и за общото благо ... за построяването на социализма ...

не да си вазпиран от имоти ... и тн ... да си свободно подвижен ... а не с неща дето ти тежат ... в момента хората даже търсят други неща за да даржат в тях нещата си... това е бесмислено ....

и глупаво ...

твоето мислене е мислето на някакъв упадъчен скаперник , кулак или еснаф ... целаящ да експлатира и краде от народа ..

Мухахаха, да си пролетарий било да си творец... "Пролетарий" всъщност означава човек дето не може да сътвори друго освен деца :tooth:

Тъй. Пише се "скъперник", а не "скаперник". "Експлоатира", а не "експлатира".

Колкото до мисленето ми - нищо чудно. Аз съм това, което болшевиките наричат "кулак", защото притежавам частно парче земя на село и реколтата от него. И тази реколта - о, ужас! - я деля само със семейството и приятелите си, а не с куцо, кьораво и сакато. Частната собственост е свята и неприкосновена, а който мисли друго, е крадец. Ако всеки имаше свое парче земя и си го ползваше, както може, никой нямаше да умира от глад. На това отгоре си позволявам да притежавам не само парчето земя на село, ами и имот в града. И имам градска професия. Хем не в производството на материални блага, а в сферата на услугите. Аууу, ужас! Не само кулак, а и буржоа! Как не ме е срам! А пък миналата година даже наех един човек да ми ремонтира покрива - значи съм истински експлотататор. Тъкмо се връщам от кратка екскурзия в чужбина. Виното, което пия вечер, е вносно. Жалко само, дето нямам и благородническа титла (при все че си броя прадядовците до близо двеста години назад). Даже съм гласувал веднъж за царя. Че и на църква ходя. Можеш да си ме представяш като циничен, дебел, мазен и зъл враг на народа. Като дойде контрареволюцията и царството на великобългарския шовинизъм, смятам да бъда в челните редици на феодализЪма :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Откъде всъщност идва неадекватната идея всичко да е общо?

Не ми се вярва Маркс да я е създал,сигурно някой романтични писатели през 18-19 век са си мечтаели за нещо такова.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Най-ужасното е, че тръгва от Платон. Ако прочетеш неговите "Закони" (и, разбира се, "Държавата"), ще ти се изправи косата. Все едно четеш някакъв сталинистки идеал. Вътрешна полиция, обща собственост, постоянно взаимно наблюдение, големи и малки порциони...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Леле.Макиавели също пише за силна държавна власт и контрол,но не е чак така.

Марксистите пък доколкото съм чел се позовават на Томас Мор доста често.

Че той Платон като описва Атлантида не се говори за такива неща.Това е интересно,тъй като някой смятат че си я е измислил и е начертал неговата идеална държава,пък май това доказва че не е така.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Макиавели няма нищо общо, той е просто практик на управлението на малките италиански синьории. Неговият идеален монарх в никакъв случай не е против частната собственост.

Дори Платоновата Атлантида няма много общо - докато "Държавата" и "Закони" са си направо програми за управление. Това са проекти на конституции на идеален полис, който има за модел Спарта; но чак такава Спарта никога не е съществувала (и слава Богу). Платон се опитал да прирожи идеите си в управлението на град Сиракуза, но на местния тиран му писнало от безумни реформи, продал Платон в робство и възстановил нормалния ред. Между другото, Георги Марков споделя, че Боян Българанов директно твърдял, щото на комунистите идеалът им е да създадат нова Спарта.

"Закони" са издадени у нас преди няколко години, но книгата е рядка и скъпа. "Държавата" заема том трети от едно по-старо четиритиомно издание на Платонови диалози и се намира относително лесно. Тези две дебели томчета са смразяващи. по времето, когато Платон ги е писал, те са изглеждали просто интересни. Днес, след болшевизма и назицма, изглеждат като черновите на "1984". Има нещо зловещо в това, че бащата на философията е написал такива книги.

По много причини предпочитам Аристотел - политическото учение е една от тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мухахаха, да си пролетарий било да си творец... "Пролетарий" всъщност означава човек дето не може да сътвори друго освен деца :tooth:

Тъй. Пише се "скъперник", а не "скаперник". "Експлоатира", а не "експлатира".

Колкото до мисленето ми - нищо чудно. Аз съм това, което болшевиките наричат "кулак", защото притежавам частно парче земя на село и реколтата от него. И тази реколта - о, ужас! - я деля само със семейството и приятелите си, а не с куцо, кьораво и сакато. Частната собственост е свята и неприкосновена, а който мисли друго, е крадец. Ако всеки имаше свое парче земя и си го ползваше, както може, никой нямаше да умира от глад. На това отгоре си позволявам да притежавам не само парчето земя на село, ами и имот в града. И имам градска професия. Хем не в производството на материални блага, а в сферата на услугите. Аууу, ужас! Не само кулак, а и буржоа! Как не ме е срам! А пък миналата година даже наех един човек да ми ремонтира покрива - значи съм истински експлотататор. Тъкмо се връщам от кратка екскурзия в чужбина. Виното, което пия вечер, е вносно. Жалко само, дето нямам и благородническа титла (при все че си броя прадядовците до близо двеста години назад). Даже съм гласувал веднъж за царя. Че и на църква ходя. Можеш да си ме представяш като циничен, дебел, мазен и зъл враг на народа. Като дойде контрареволюцията и царството на великобългарския шовинизъм, смятам да бъда в челните редици на феодализЪма :tooth:

Земята е на всички .... както въздуха , и водата и това не тръгва от Платон а от Фолклора на Северно Американските Индиянци ... които белите избиват до крак тъкмо поради заради тези им вярвания ....

ТИ НЯМАШ ЗЕМЯ . ЗЕМЯТА Е НА ВСИЧКИ . КАТО ТВАРДИШ че е твоя ТИ КРАДЕШ ... СЕЛСКИ ТУЗ И КУЛАШКИ СИН ! ЩЕ БЪДЕШ СМАЧКАН ОТ ЖЕЛЕЗНИЯ ЮМРУК НА ТРУДА !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Юмрука на труда ще бъде смачкан от нас(капиталисти,монархисти,аристократи и всякаква антинародна сбирщина) :laugh:

Геноцитаджии ... на път сте за вечните ловни полета .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но Светът е наш.Комунизма падна.Сега остава да заменим капитализма с феодализма и накрая да въведем робовладелски строй. :biggrin:

Народните хора ще бъдат наши роби,разбира се :laugh:

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но Светът е наш.Комунизма падна.Сега остава да заменим капитализма с феодализма и накрая да въведем робовладелски строй. :biggrin:

Народните хора ще бъдат наши роби,разбира се :laugh:

Комунизма победи . Китай има пълно-правно място в Обединените Наций .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Китай в момента е с пазарна икономика.

Така че напред към феодализма.

Глупости 70 % планова . само 30 % пазарна . и добрече е така , че да имат някакъв контрол варху собствената си икономика .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да при Мао умряха 10 милиона от глад като нямаше пазарна.

Пък и не разбирам защо сме на различни мнения-аз искам връщането на феодализма,а ти на СССР при Сталин.

Ами то е едно и също ако махнем пропагандата. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да при Мао умряха 10 милиона от глад като нямаше пазарна.

Пък и не разбирам защо сме на различни мнения-аз искам връщането на феодализма,а ти на СССР при Сталин.

Ами то е едно и също ако махнем пропагандата. :biggrin:

Ако не беше Мао , ще ше да има много повече мъртви ... както продължава да се случва в Индия и до днес ... и никой не му пука , нито медии те пишат за това .

И изобщо не е едно и също ... феодалната система бе премахната в Китай тъкмо от Маоистите ... за първи път народа притежава земята си ...

забраняват се феотдалните практики . като например осакатяването на краката на жените и тн .

Редактирано от T34
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
ЗЕМЯТА Е НА ВСИЧКИ . КАТО ТВАРДИШ че е твоя ТИ КРАДЕШ ... СЕЛСКИ ТУЗ И КУЛАШКИ СИН ! ЩЕ БЪДЕШ СМАЧКАН ОТ ЖЕЛЕЗНИЯ ЮМРУК НА ТРУДА !
Ама аз не "твардя", а твърдя.

Кой, аз? Смачкан? От железния юмрук? Че и на труда? Напротив, драги. По-вероятно е да си наема някого, за да ми окоси двора. И да му платя там нещичко.

Я едно бодро кралско маршче за поздрав на джентълмените от форума :)

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Откъде всъщност идва неадекватната идея всичко да е общо?

Не ми се вярва Маркс да я е създал,сигурно някой романтични писатели през 18-19 век са си мечтаели за нещо такова.

Той, той. Той не я е създал, но той я поставя на големи "научни" основи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нищо не е можел да е измисли сам. Добре че е бил образован, та да прочете Платон.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Индия може да има глад,но не умират милиони.

А как си представяте другарю T34 да умират милиони и да не се говори за това?

Пак сигурно е конспирация на империалистите.За Мао-феодализъм в Китай няма поне от 1911 или най-много малко след това.

А при феодализма в Китай умирали ли са 10 милиона от глад.

Но както казах трябва да се обединим против демократичните сили и да върнем феодализма(по вашемо социализъм).

Пък ако един ден вземем пример от свръхразвития севернокорейски народ и особенно от най-прогресивната и напреднала държава съществувала на тази планета-Кампучия на Пол Пот,направо ще видим отвътре какво представлява робовладелска държава отпреди 3000 години

Все пак само сме чели,трябва и да поживеем малко в такова нещо.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да, ако трябва да избирам между истинския комунизъм и късния тошовизъм, предпочитам последния, така си е. Той е почти цивилизован, само дето е икономически неефективен. Все пак, по-добре човек да живее в обикновена тъпня, а не директно в преддверието на Ада.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...