Отиди на
Форум "Наука"

Младите безделници


Recommended Posts

  • Потребители

А трудещите се са само в Китай и Куба, тъй ли? У нас има и много в предпенсионна възраст, които са без работа. Развития свят потънал ли е и в кандидат-пенсионери - безделници. Социалистическото възпитание развива твърде наивната вяра, че всичко е само черно и бяло.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 157
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

А трудещите се са само в Китай и Куба, тъй ли? У нас има и много в предпенсионна възраст, които са без работа. Развития свят потънал ли е и в кандидат-пенсионери - безделници. Социалистическото възпитание развива твърде наивната вяра, че всичко е само черно и бяло.

кажи нещо и за северна корея и агент гоце за да ти е пълен постингът

и се разходи малко из развития свят, още по-добре поживей и поработи там ...

после пак ще обсъдим агент гоце, дунав и северна корея, както и фамилията бокови

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И какво ще стане като се поразходя? Като постоянно летиш със самолета из облаците, дали скоро ти се е случвало да слезеш на земята?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И какво ще стане като се поразходя? Като постоянно летиш със самолета из облаците, дали скоро ти се е случвало да слезеш на земята?

да даже съм бил в стотици къщи на безработни в предпенсионна възраст - там на земята и в развития свят ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

селска държава, със селски разбирания ... какво да правиш ...

По-полека с обобщенията Невски, че ще вземеш да ме обидиш, а аз обиден ли се чувствам гоня до дупка! То к'во от градска д-ва ли си? И какво точно значи ....селска д-ва? И каква е връзката м/у държавата и разбиранията? Тук в НЕТ-а де? Не знам де си ти в момента, ама аз на 3 месеца сменям местожителството и да понякога на д-но ниво. Ако си мислиш, че тук сме глостърски селянчета.......объркал си влака, а и дестинацията!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По-полека с обобщенията Невски, че ще вземеш да ме обидиш, а аз обиден ли се чувствам гоня до дупка! То к'во от градска д-ва ли си? И какво точно значи ....селска д-ва? И каква е връзката м/у държавата и разбиранията? Тук в НЕТ-а де? Не знам де си ти в момента, ама аз на 3 месеца сменям местожителството и да понякога на д-но ниво. Ако си мислиш, че тук сме глостърски селянчета.......объркал си влака, а и дестинацията!

селската държава е такава държава където повечето хора са селяни ... тя има селска литература и обществения отношения различни от тези в градска среда, т.к. много от селяните се самозадоволяват и не желаят да участват във взаимодесйтвията на комплексните общества ... БГ преди ВСВ е типичен пример за селска държава ... за щастие или за съжаление, тя все още не е успяла да довърши прехода си към следващия етап - гражданско общество и демократично управление, а в една урбанизирана среда няма как да се живее по друг начин ... или поне няма как да се живее добре ...

от котките и кучетата по улиците, до навиците на хората да говорят и спорят убедително и до безкрай по въпроси, които изобщо не разбират и с които никога не са имали допир - това са все външните белези на недовършения процес споменат по-горе ...

надявам се да ти е по-ясно ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никак не ми стана?

Я дай пример за 'градска' д-ва? Амааа на балканите ;). Що пък на Балканите? Ти във Франция живял ли си? Тя каква е? Или Испания, или Италия, ама южна?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

селската държава е такава държава където повечето хора са селяни ... тя има селска литература и обществения отношения различни от тези в градска среда, т.к. много от селяните се самозадоволяват и не желаят да участват във взаимодесйтвията на комплексните общества ... БГ преди ВСВ е типичен пример за селска държава ... за щастие или за съжаление, тя все още не е успяла да довърши прехода си към следващия етап - гражданско общество и демократично управление, а в една урбанизирана среда няма как да се живее по друг начин ... или поне няма как да се живее добре ...

от котките и кучетата по улиците, до навиците на хората да говорят и спорят убедително и до безкрай по въпроси, които изобщо не разбират и с които никога не са имали допир - това са все външните белези на недовършения процес споменат по-горе ...

надявам се да ти е по-ясно ...

Градските държави пак могат да станат селски,както се очертава,така че ,не виждам защо да се променяме ние.Че те аристократите са си баш селяни

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

да даже съм бил в стотици къщи на безработни в предпенсионна възраст - там на земята и в развития свят ...

Значи англичаните не само са прегърнали равенството, ами са станали и гостоприемни.

ПС: Забелязал съм, че най-много обичат да обиждат на селяни хората от село. Пък после където и да отидат, си носят този навик със себе си, та да показва отде са. Иначе преди "светлата дата" много нашенски села са си били по-градове от социалистическите градове.

Редактирано от Galahad
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи англичаните не само са прегърнали равенството, ами са станали и гостоприемни.

ПС: Забелязал съм, че най-много обичат да обиждат на селяни хората от село. Пък после където и да отидат, си носят този навик със себе си, та да показва отде са. Иначе преди "светлата дата" много нашенски села са си били по-градове от социалистическите градове.

хаха, изобщо не ги питам дали мога да вляза, аз да не мислиш, че им ходя на гости ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Понеже темата е за безделниците, а пък имам роднини и познати, работещи в Атина...само да го кажа...

В Гърция, която според някои била ,,зле", повечето млади хора под 30 г. имат собствени жилища, за разлика от България....

Е сега ще ми е интересно да го видя Б.Б., какво популистка простотия ще изтърси за икономическата ни политика....

само това Ви казвам.....

Гърците не са зле.....Не и в сравнение с нас.....Може би са зле като макроикономически показатели, но като социално-икономическо положение и качество на живот са по-добре, дори в сравнение с изживяващата икономически бум Турция.............

То не е само до мързел...Гърците имат държавници.А ние - НЕ!

Редактирано от andreiS40
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

в гърция за да си под 30г. и да имаш собствено жилище единственият начин е мама и тати да са ти го дали

повечето гърци под 30 в атина, не само нямат собствено жилище, а нямат нищо само просят от мама и тати парички и ходят и пият фредо и бира по 5 евро

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дааам Андро, хайде сега вземи и го докажи това дето си написал, че много станаха недоказаните ти мнения!

Какво да доказвам и на кого? Преписи от нотариалните актове ли искаш????

Две жени, мои роднини работят като чистачки в апартаментите на учител на 27 г. и ИТ специалист на 30 г.....

Българин познат, ИТ работещ в Атина от 2005г. има собствено хубаво жилище.....Преди време му бяха счупили крака с мотопед /скутер/....нямаш си на идея Митак, какво обезщетение беше получил.....Спря да приказва, че му стана неудобно за парите, изплатени му, поради злополуката....

Говорим за нормални хора, гърци, млади, с добър образователен ценз и добри доходи.....

Чиновниците на държавна работа са доста имотна прослойка....

Всеки, който познавам и работил и задържал се в Гърция за повече от една година, не иска да се връща....и да истината е ,че гръцките банки не мачкат с лихви по ипотечните кредити, като у нас....Просто няма кой да им позволи да правят, каквото си искат...Отново за разлика от нас....

И още нещо...средностатистическият грък е по-имотен / притежава повече недвижими имоти или ДМА /, в сравнение със средностатистически работещ българин......

Знаете ли защо, много млади гърци /мъже / не искат да сключват граждански брак? Гръзкото смейноправно законодателство е подчертано социално защитно и жената отнася повече от половината недвижим имот ...../много трудно е да и се присъди по-малко, дори да няма глям принос към СИО или и виновна за разстройството на брака /....Наред с това, дори да нямат деца гръцкият съпруг /екссъпруг/ дължи издръжка...

Затова много гърци средна ръка, изобщо избягват сключване на брак...Причините са чисто правни или по-скоро имуществените последици при прекратяване на брака...

Митак, бил съм Гърция през 2009г. и знам, какво видях.......държавата може и да е банкрутирала, но хората имат пари, имат и ДМА / дълготрайни материални активи /, като жилище, вила, обработваема земя...Обикновеният грък, е имотен, при това има имоти, върху които няма учредени тежести / няма ипотека например / за разлика от България...

Средностатистическия грък, не кара нищо по-малко и по-лошо от Шкода Октавия / нова /.....

Айде се га, когато говорите за Гърция, говорете истината...

да не говорим, колко социална и уредене е здравната им система.....Средностатистическа гръцка болница, е по-добра оборудвана и изглежда по -добре от окръжна болница в голям областен Български град...

Къде отиваш може би.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Утре... на работа .....едва ли не :), с'я на пиво ;). Не лични а малко поооо научни!

ОК! Приятно изкарване...

Апропо, в Чехия как тои въпроса? Има ли млади безделници? Голям ли е процента на трайно безработните като дял или абсолютна стойност от трудоспособното население на Чешката Република?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОК! Приятно изкарване...

Апропо, в Чехия как тои въпроса? Има ли млади безделници? Голям ли е процента на трайно безработните като дял или абсолютна стойност от трудоспособното население на Чешката Република?

Безработицата в Чехия надхвърли 8.5% и непрекъснато се увеличава. Млади 'безделници' обаче няма. Тук са малко като германците. Завършваш у-ще и ако не следваш отиваш да работиш. Следването обаче е скъпо. Имах бивша колежка (не точно), младо момиче, жена де което знаеше горе-долу английски (тук по принцип не си падат много по езиците), която работеше като тестер във фабриката 4 дни в седмицата по 12 часа и през останалите три гледаше деца. За да събере пари да следва. Не беше сираче или някоя хаймана. А и не беше никак глупава. Има друг проблем тук, чехите не искат да работят за по-малко от 20 000кр. (1 600лв. И не работят, затова тук има много словаци, украинци и не малко българи, виетнамците не ги броя, щото те държат голяма част от дребната търговия. Но тук има много млади хора, които са наистина безделници и бездомници И млади мъже и млади жени. Напълно е нормално да дойдат и да ти поискат дребни (най-малкия купур е 100кр.) или цигара ако не дадеш пари. Това ме изуми направо. Не само в Прага, а в сравнително по-малки градове, като Табор. Там момче и момиче направо ме преследваха (но не агресивно), после изчакаха да излеза от магазина и аз за да се отскубна им дадох да върнат количката (т.е. 5кр.). В Пилзен пък баш на центъра едно момиче поиска да я нахраня, щото не била яла от 3 дни. Аз я погледнах пък погледнах и групичката подобни на нея на около 30-ина метра и и викам - Добре, теб да те нахраня, ами тези там? Случвало се е и по-възрастни (30-35) и добре облечени мъже о-но да ми искат дребни ;). И са чехи, а не цигани, каквито и тук има, но циганин никога не е искал нещо от мен, даже цигара. Не зная, може би защото се движа с шал с БГ цветове, ама и преди да ми го пратят за мача пак беше така. В Табор пък за да се откопча му заговорих на английски (чешки разбирам, въпреки, че не говоря много добре), и той почна на английски...да проси.

Чешката икономика също боксува и затъва и там чуждите фирми са изкупили всичко по-читаво (на двете места дето работех, германска и австрийска фирма, сега пак германска), но това не е по темата вече.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

говори си квото искаш само не на мен щото съм живял в атина с години

какво да си говоря бе човек??? В Атина де не е по-лошо, отколкото у България???

може да не съм живял в Гърция, но имам инфо от първа и втора ръка....

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...