Отиди на
Форум "Наука"

Младите безделници


Recommended Posts

  • Потребител

Първо добър ден на всички , това сигурно ми е първия пост в този форум жалко , че трябва да е под тази тема . На 26 години съм , не съм висшист по ред причини , но за да не ги изброявам всичките ще кажа само , че беше непосилно за родителите ми да ме издържат . В момента се занимавам с татуировки , изкарвам повече от средното възнаграждение за страната , като не се хваля с този факт . До тук съм стигнал от невъзможност да се реализирам там където смятах , че ще има повече пари и повече отворени врати . Работя както във сивия сектор така и на светло (главно когато работя за други хора в тату ателиета по курортите ) . Като чета тази статия аз се смятам за част от тези безделници ...

Това беше просто увод към това което искам да кажа и то не е в защита на мързеливите , безделниците или самия мен , а просто няколко неща които карат хора като мен да не искат да "робуват" на така наречените работодатели ..

Баща ми в момента работи във фирма за строителство , като получава 15 лв на ден за 8 часа работа 5 дена в седмицата , истината е обаче , че всеки ден работят по 11 - 12 часа плюс събота и дори понякога неделя , и както сами подозирате извънредните им часове на труд не се заплащат . Така той в края на месеца за около 25 дена и около 250 работни часа той получава 450 лв ...... излишно е да споменавам , че в агенцията по защита на труда работи бившата жена на работодателя на баща ми и всеки който се осмелил да подаде жалба там бива незабавно уволнен . Наглостта не спира до тук , скоро вехтия ми сподели как техническия им ръководител им се похвалил как се харесвало на шефовете това , че той ги държи с 3-4 часа повече.. Баща ми е на 48 години но в неговата бригада има много момчета по-млади от мен , тъкмо завършили гимназия , нямащи възможност за прекрасния студентски живот , като само четат новини как купона в студентски град не затихва .... на тези момчета парите им стигат някъде и то само благодарение на това , че работодателите им ги държат заети та не могат да ходят да се забавляват или разпускат както подобава на 19-20 годишен младеж .

Реторичен въпрос към съфорумците ,според вас един такъв човек има ли възможност дори да мечтае за някакво развитие ? Няма да ви излъжа ако ви кажа , че такъв тип работници (роби) пораждат в мен както тъга , така и чувство на неприязън към системата на работодателите в България .

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 157
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Не е мит фактът, че множество съвременни работодатели се държат с подчинените си като неоробовладелци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Първо добър ден на всички , това сигурно ми е първия пост в този форум жалко , че трябва да е под тази тема . На 26 години съм , не съм висшист по ред причини , но за да не ги изброявам всичките ще кажа само , че беше непосилно за родителите ми да ме издържат . В момента се занимавам с татуировки , изкарвам повече от средното възнаграждение за страната , като не се хваля с този факт . До тук съм стигнал от невъзможност да се реализирам там където смятах , че ще има повече пари и повече отворени врати . Работя както във сивия сектор така и на светло (главно когато работя за други хора в тату ателиета по курортите ) . Като чета тази статия аз се смятам за част от тези безделници ...

Това беше просто увод към това което искам да кажа и то не е в защита на мързеливите , безделниците или самия мен , а просто няколко неща които карат хора като мен да не искат да "робуват" на така наречените работодатели ..

Баща ми в момента работи във фирма за строителство , като получава 15 лв на ден за 8 часа работа 5 дена в седмицата , истината е обаче , че всеки ден работят по 11 - 12 часа плюс събота и дори понякога неделя , и както сами подозирате извънредните им часове на труд не се заплащат . Така той в края на месеца за около 25 дена и около 250 работни часа той получава 450 лв ...... излишно е да споменавам , че в агенцията по защита на труда работи бившата жена на работодателя на баща ми и всеки който се осмелил да подаде жалба там бива незабавно уволнен . Наглостта не спира до тук , скоро вехтия ми сподели как техническия им ръководител им се похвалил как се харесвало на шефовете това , че той ги държи с 3-4 часа повече.. Баща ми е на 48 години но в неговата бригада има много момчета по-млади от мен , тъкмо завършили гимназия , нямащи възможност за прекрасния студентски живот , като само четат новини как купона в студентски град не затихва .... на тези момчета парите им стигат някъде и то само благодарение на това , че работодателите им ги държат заети та не могат да ходят да се забавляват или разпускат както подобава на 19-20 годишен младеж .

Реторичен въпрос към съфорумците ,според вас един такъв човек има ли възможност дори да мечтае за някакво развитие ? Няма да ви излъжа ако ви кажа , че такъв тип работници (роби) пораждат в мен както тъга , така и чувство на неприязън към системата на работодателите в България .

Добре дошъл във форума. Има една тема за татуировки и старобългарски където може да даваш безплатни консултации заедно с още няколко приятели от форума.

Темата определено не е за теб обаче! Това, че нямаш висше не е порок. И никога не е късно, стига да виждаш смисъл в това.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Първо добър ден на всички , това сигурно ми е първия пост в този форум жалко , че трябва да е под тази тема . На 26 години съм , не съм висшист по ред причини , но за да не ги изброявам всичките ще кажа само , че беше непосилно за родителите ми да ме издържат . В момента се занимавам с татуировки , изкарвам повече от средното възнаграждение за страната , като не се хваля с този факт . До тук съм стигнал от невъзможност да се реализирам там където смятах , че ще има повече пари и повече отворени врати . Работя както във сивия сектор така и на светло (главно когато работя за други хора в тату ателиета по курортите ) . Като чета тази статия аз се смятам за част от тези безделници ...

Това беше просто увод към това което искам да кажа и то не е в защита на мързеливите , безделниците или самия мен , а просто няколко неща които карат хора като мен да не искат да "робуват" на така наречените работодатели ..

Баща ми в момента работи във фирма за строителство , като получава 15 лв на ден за 8 часа работа 5 дена в седмицата , истината е обаче , че всеки ден работят по 11 - 12 часа плюс събота и дори понякога неделя , и както сами подозирате извънредните им часове на труд не се заплащат . Така той в края на месеца за около 25 дена и около 250 работни часа той получава 450 лв ...... излишно е да споменавам , че в агенцията по защита на труда работи бившата жена на работодателя на баща ми и всеки който се осмелил да подаде жалба там бива незабавно уволнен . Наглостта не спира до тук , скоро вехтия ми сподели как техническия им ръководител им се похвалил как се харесвало на шефовете това , че той ги държи с 3-4 часа повече.. Баща ми е на 48 години но в неговата бригада има много момчета по-млади от мен , тъкмо завършили гимназия , нямащи възможност за прекрасния студентски живот , като само четат новини как купона в студентски град не затихва .... на тези момчета парите им стигат някъде и то само благодарение на това , че работодателите им ги държат заети та не могат да ходят да се забавляват или разпускат както подобава на 19-20 годишен младеж .

Реторичен въпрос към съфорумците ,според вас един такъв човек има ли възможност дори да мечтае за някакво развитие ? Няма да ви излъжа ако ви кажа , че такъв тип работници (роби) пораждат в мен както тъга , така и чувство на неприязън към системата на работодателите в България .

Добре си дошъл!!!

За съжаление всяка дума е правдива и на много места точно това са реалностите! И ако чуем от някой, че не му се работи в такава обстановка, нима можем да го обявяваме за безделник, както статията се опитва?!

Нивото на стопанска етика в България е ужасно ниско и ето ви горе един класически пример за това!

Иначе на тия годни мечтите се сбъдват! Хората към 40 имат основания да изпадат в песимизъм, защото няма накъде, но младите - за 20 години нещата могат много да се изменят. Биха могли.

То е и въпрос на гражданска позиция, и на отношение към политиката, и на късмет и на тенденции в световното не знам си какво си, но възможността винаги е налице.

Като знам преди 20 г. какво беше...

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Първо добър ден на всички , това сигурно ми е първия пост в този форум жалко , че трябва да е под тази тема . На 26 години съм , не съм висшист по ред причини , но за да не ги изброявам всичките ще кажа само , че беше непосилно за родителите ми да ме издържат . В момента се занимавам с татуировки , изкарвам повече от средното възнаграждение за страната , като не се хваля с този факт . До тук съм стигнал от невъзможност да се реализирам там където смятах , че ще има повече пари и повече отворени врати . Работя както във сивия сектор така и на светло (главно когато работя за други хора в тату ателиета по курортите ) . Като чета тази статия аз се смятам за част от тези безделници ...

Това беше просто увод към това което искам да кажа и то не е в защита на мързеливите , безделниците или самия мен , а просто няколко неща които карат хора като мен да не искат да "робуват" на така наречените работодатели ..

Баща ми в момента работи във фирма за строителство , като получава 15 лв на ден за 8 часа работа 5 дена в седмицата , истината е обаче , че всеки ден работят по 11 - 12 часа плюс събота и дори понякога неделя , и както сами подозирате извънредните им часове на труд не се заплащат . Така той в края на месеца за около 25 дена и около 250 работни часа той получава 450 лв ...... излишно е да споменавам , че в агенцията по защита на труда работи бившата жена на работодателя на баща ми и всеки който се осмелил да подаде жалба там бива незабавно уволнен . Наглостта не спира до тук , скоро вехтия ми сподели как техническия им ръководител им се похвалил как се харесвало на шефовете това , че той ги държи с 3-4 часа повече.. Баща ми е на 48 години но в неговата бригада има много момчета по-млади от мен , тъкмо завършили гимназия , нямащи възможност за прекрасния студентски живот , като само четат новини как купона в студентски град не затихва .... на тези момчета парите им стигат някъде и то само благодарение на това , че работодателите им ги държат заети та не могат да ходят да се забавляват или разпускат както подобава на 19-20 годишен младеж .

Реторичен въпрос към съфорумците ,според вас един такъв човек има ли възможност дори да мечтае за някакво развитие ? Няма да ви излъжа ако ви кажа , че такъв тип работници (роби) пораждат в мен както тъга , така и чувство на неприязън към системата на работодателите в България .

Това съществува. Или сменяй работата, или сменяй страната. Бягай където можеш, не робувай на гадните условия. Ще се намери начин. Ако знаеш език - пробвай през jobs.bg в колцентър. Може да не стане веднага, но пробвай.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това, което ме смущава при подобни статии е обстоятелството, че у нас разни драскачи, дето видимо от писанията им определено не са от най-умните и не заради таланта им се публикуват глупостите свободно могат да изливат своята арогантност и дебилщина. Дали на такъв в главата му протича мисловен процес и той се замисля дали хората по селата са си мечтали да станат стари ергени или в най-добрия случай задомили се с циганка, която издържа семейството като проституира?

Казва се, че който искал е щял да успее. Да, ама дали всеки е самороден гений, дето да завърши 5 висши и да знае 10 езика, та да може да постъпи на работа в България като магазинер за 300лв. заплата? Защото те обявите за работа са такива - търся работничка на възраст до 20г. с 10г. трудов стаж, умна красива, оправна във всяко отношение. И защо съпругите да не проституират в Италия, вместо да блъскат 12ч. в България за 300лв., а след края на работния ден извънредно да трябва преди прибиране да задоволят сексуалните фантазии на шефа и компанията му (разбира се съвсем безплатно)?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чета, чета и ...много гадно, много неприятно, много жално....Но и МНОГО ИСТИНСКО!

Манталитетът ,,безделници" е култивиран в резултат на трайни, обиктивни дадености от днешната реалност .......Сами сте го написали.....Тотално мачкане на обикновения човек. Тотално....

понеже стана дума за ,,Студентски град".....е извинявайте кое му е хубавото???? това че за 3 години там станаха шест убийства по хулигански подбуди ли????? Курвалъка на студентите ли???? Пиенете ли?????

Хората станаха безделници не само поради лична неинициативност и вроден мързел, но и заради липса на работа и лошо заплащане...

Е Виктимайзд по -горе Ви го е написал...Баща му е на 48 години и работи по 11 часа на ден за 450 лева зпалата???

Това ли родния бизнес???? Да Ви кажа познавам такъв ,,представител на строителния бизнес"...Наглостта им крлай няма..Тая криза не ги отрезви, ако и да им поизтъняха парите...Парсата я отнася бедния човечец....

За съжаление икономическата криза от 2008г. и нейното рецидивиране и трайно настаняване в България доунищоожи социално българите...Много голямо обедняване, поскъпване на всичко, при това без изгледи за пормяна...Има свиване на работните места и на ъвн, в държавите, в които са ,,,традиционно гостоприемни" за Българите в сферата на услугите / да се чете ,, най-неприятните възможни работи и проституция /, които бяха запазени за нас българите.

Такова обедняване, липса на възможност да се пести, изпояждане на парите на хората и неадекватни икономически решения в момента, съчетан със слаба икономика и едно обезверено и отчаяно население....Това е ГИБЕЛ ЗА БЪЛГАРСКАТА НАЦИЯ! Просто гибел, както на физиологично ниво, така и ментално.........

ТНедейте да хвалите толкова и българските студенти...Масата от тях са там, за да паразитират на гърба на мама и тате още 6 години, да живеят без контрол, да пият, пушат, да се ебат на поразия и да животуркат....

вижте качеството на 90% от родните висшисти......

В момента България просто няма бъдеще-(...Ситуацията силно напомня на състоянието на народа, през втората половина на 14 век...Апатията, чувствтото за обреченост, безперспективно и индиферентност, бедността са обзели цялото общество и създават чувство на скрита злоба, отчуждение, ненавист към социалната организиция, наречена държава...тотално отчуждение и откъсване от българското....

А сега съпоставете това ни днешно състояние, със ставащото в Турция и с успехите и достиженията на турската нация????

Не говорете за висшето образование, защото то девалвира напълно през последните 20 години....

:lightbulb:

От най-страшните текущи обиктивни проблеми причислявам липсата на работни места. То икономиката ни и без това е хилава, но тая криза, съчатана с абсолютно неадекватна икономическа политика на управляващите ни унищожава като нация....400 000 / ЧЕТИРИСТОТИН ХИЛЯДИ / работни места по-алко???Нали съзнавате, какво означава това?????

Има и друго...емиграцията допълнително ни обезкръвява.....Но за момента е единствения изход за огромна част от безработните в България...

Познавам човек, който до края на 2010г. имаше бизнес / магазин за мебели /....Кризата го задуши и сега в момента е в Англия...там създаде автомивка.....и там се установи да живее.....говорим за инжинер човек.....

На всичко това отгоре мога само да добавя:

МОИТЕ СЪБОЛЕЗНОВАНИЯ СЪНАРОДНИЦИ!

Това е най-истинската и за съжаление най-тъжна тема във форума!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

въобще на Балканите негативното отношение към труда явно варира от дълбока древност. Ето какво пише за нравите на траките Херодот: "Да се стои без работа смятат за чудесно, да се обработва земята — за унизително, а да се живее от война и грабеж — за най-добро."

Пък римските патриции са си мечтаели само да копат, сеят и жънат!?! Римляните може да са правили пътищата за армиите, военни машини или разни съоръжения за зрелища, но определено силата им не е например в иригационните съоръжения както в Междуречието или при инките. Или пък Картаген - може да не са били велики завоеватели, но определено стопански са превъзхождали Рим.

А и елините вместо да си берат градините с маслините дали пък не са ходили да стават наемници я в Персия, я в Египет. А наемниците от какво живеят - от копане и оране ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Пък римските патриции са си мечтаели само да копат, сеят и жънат!?! Римляните може да са правили пътищата за армиите, военни машини или разни съоръжения за зрелища, но определено силата им не е например в иригационните съоръжения както в Междуречието или при инките. Или пък Картаген - може да не са били велики завоеватели, но определено стопански са превъзхождали Рим.

А и елините вместо да си берат градините с маслините дали пък не са ходили да стават наемници я в Персия, я в Египет. А наемниците от какво живеят - от копане и оране ли?

Кога за боя бе повикан - хвърли рало Цинцинат...

Та римляните са оставили цивилизация след себе си. Това е положението. Надявам сега се да не почнеш да ми редиш 5 страници изсмукани разсъждения, опитвайки се да докажеш, че тракийската 'цивилизация' превъзхожда римската по отношение на иригация или... де да знам /може би/ кастрация.:)

Аз просто си правя майтап в темата, щото съм млад безделник с добре платена работа, така че определено няма да си правя труда да те чета.:)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ДА РАБОТИМ!

web | Под нашето небе

Да работим! Да работим смело:

с мишци, с нерви, с ръце и със ум;

нек се чуй у нази живо дело,

веселий на работата шум.

Да работим! Тази славна дума

нека екне кат кембанен звън,

нека стряска къщата и друма,

нека стресне спящий тежък сън.

Да работим! Нека дигнем знаме

с тая дума и вървим напред...

Труд! Спасьението от робството там е,

идеал е той на новий свет.

Да работим! Имаме широки

поприща за славен труд,

бедност няма с него - срам жестоки,

няма стид под неговия скут.

Да работим! На бащите наши

добродетелта да продължим,

техний пот почтен да не ни плаши:

всичко ний на тоя пот дължим.

Да работим! Мързелът е страшен,

мръсен блуд с живота и с умът!

Мързелът е враг, другар всегдашен

на тегла, съюзник е срамът.

Да работим! Няма тук оръжье

по-велико, силно от труда,

само то е вярно и не лъже,

свят ломи, победно и всегда.

Да работим дружно и съгласно...

Час изгубен е изгубен век.

На живота във морето бясно

труд е наший Ноевий ковчег.

София, 1899

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

друже, кефя ти се на винаги бодрото настроение. Пиши ми на лична бележка кой ти е дилъра.:)))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

То хубави са соцплакатите, ама какви бяха народните поговорки:

Който не работи, не трябва да яде.

Без труд няма сполука.

А какви са социалистическите:

От всеки според възможностите, всекиму според потребностите (сиреч нищо не работиш, а взимаш колкото тези, дето работят).

Учи, за да не работиш.

И един виц от соца.

Жътва е. Нане Вуте е зарязал комбайна и се е излегнал под една дебела сянка. Там го заварва нане Геле. Тъй като наскоро се е завърнал от омразния буржоазен Запад, Вуте го пита:

Еу Геле, как е у Западо?

Геле погледнал неожънатите ниве, погледнал лещия Вуте, пък казал:

- Ами работат там хората, работата!

А Вуте отговаря:

Ми нека работат, они са един строй назад!

Та уравниловката на социализма смазва всякакъв трудов ентусиазъм и всеки гледа да мине напряко. Тъй че нямат нищо общо траките с последиците от социаризЪмЪ у нас.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За създателите на статията мога да кажа само някои доста лоши неща, но предполагам, че и сами се сещате за основната идея. Вместо да дращят глупости, що не почнат да разсъждават защо германските бизнесмени вместо в Турция не почнат да инвестират в България и така ще има работа за "безделниците". Като се потренират малко с "мислене" предполагам и сами ще открият какви глупости са написали, а предполагам също и ще се досетят за основната идея на това, дето прескочих да напиша.

Ако мислиш, че изразяваш гордост, се лъжеш!

В изказването ти е скрито просяшко безчестие. - Германците да не са длъжни да ни откриват работни места и да ни калесват с баклава, та да влезем да работим.

От собственик на шивашка фирма зная- Туркините произвеждат в едно мазе 10 пъти повече от моите. Виж какви са ми помещенията, машините, а те се уфлянкват или дават брак...

Ясно къде ще отидат капиталите. Да оставим регистрираните безделници, те и работещите не са стока.

Капиталът идва, където има качествена работна сила.

Чувал съм, че в Германия, Австрия работягите много не си дават зора, но каквото пипнат е на място.

При нас качествена работна сила - разбирай над определено минимално ниво, няма. Западняците пробваха тук там и ни разбраха що за стока сме.

Може би са ни определили като неизличимо болни?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Отношението ни към труда не е било по-позитивно нито преди 20 години, нито преди 50 години, поради това че все още ги няма причините да бъде такова. В момента тепърва се създава "култура на трудолюбие".

Социализмът е усилил негативното отношение към труда, традиционно ниско поставян при българите.

Отношението към труда е традиционно ниско при бедните източноевропейците (визирам балканците) и бедните (и богати) източноазиати.

Също така - отношението към почивката е традиционно ниско при източноевропейците и източноазиатите..

Причините за двете (и за второто) сме го коментирали неколкократно.

Също така (пак повтaрям за КГ125, защото още не е разбрал принципът): трябва да се прави разлика между "работливост" и "положително отношение към труда" (трудолюбие).

"Работливостта", измервана с времето, което дадена нация отделя за труд, е функция на:

- на бедността

- на разликите между "отношението към почивката" и "отношението към труда"

Изтoчноевропейците и бедните източноазиати са работливи, защото са бедни, и имат по-негативно отношение към мързелуването (почивката), отколко негативно отношението им към труда.

"Залудо работи, залудо не стой" (и двете неща за "залудо", но по-добре е да не се мързелува, грешно е да се мързелува)

Отношението е решително против мързелуването (почивката), въпреки негативното отношение към труда

Leisure time (very important, agree):

1.NL

2.SWE

..

..

17.

18. BUL

19. IND

20. CHI

(край)

Work (very important, agree):

1.IND

7.SWE

8.NOR

15.CHI

16.BUL

20.USA

(край)

Work is a duty toward society (agree)

1.NOR

15.BUL

17.USA

(край)

Българите са сред най-работливите нации с Европа (източноазитите също са сред най-робливите нации), и за това съм давал източници..

http://www.ert.eu/sites/default/files/Attitudes%20to%20Work%20-%20Viewable%20Version.pdf

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ако мислиш, че изразяваш гордост, се лъжеш!

В изказването ти е скрито просяшко безчестие. - Германците да не са длъжни да ни откриват работни места и да ни калесват с баклава, та да влезем да работим.

От собственик на шивашка фирма зная- Туркините произвеждат в едно мазе 10 пъти повече от моите. Виж какви са ми помещенията, машините, а те се уфлянкват или дават брак...

Като не са длъжни, що се бъркат в нашите работи? Някой да им е искал мнението?

А защо българите да са длъжни да си напускат държавата само заради нещо дето се е завъртяло по някакво германско радио дето отдавна му е минало времето?

Втори е въпросът, че българите в Западна Европа и в Германия си работят. Ще рече, че проблемът не е в българите. Връщат ни само ромите, за правата на които иначе са много загрижени, освен за правата им на свободно придвижване и на свободен избор на местоживеене, нищо че мобилността е характерна черта на ромската етнокултура.

Проблемът не е, че българите ги мързи да работят, а че не се хващат да разкарат от управлението комунистите и доносниците. Ако държавата се отърве от тези разбойници инвеститорите ще идват не защото са длъжни, а защото им е изгодно. Точно там е проблемът, че комунистите разчитат на принудата, а не на мотивирането - искат хората да са роби и да са длъжни да им работят за нищо, а не да имат стимул да работят и то добре.

А иначе всички знаят на кое се вика турско и китайско качество. Дали е случайно, че по нашите магазини има едни големи надписи: "Произведено в България"?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Действително неприятно - тук е мястото на културологичните обяснения на Ник1 - защото всичко това е продукт на полукриминалната култура на прехода.

Не ща да генерализирам - много младежи се трудят и учат. Но това нещо го има също и то е много много неприятно.

нищо общо няма с прехода това и БГ не е рекордьор ... това е общоевропейски феномен ...

http://en.wikipedia.org/wiki/NEET

в УК от край време това са е около 1/5 от младежите

няма да обсъждам колко статистиката тук е стъкмистика

в гърция и испания половината младежи са безработни и без изгледи да си намерят работа

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като не са длъжни, що се бъркат в нашите работи? Някой да им е искал мнението?

А защо българите да са длъжни да си напускат държавата само заради нещо дето се е завъртяло по някакво германско радио дето отдавна му е минало времето?

Втори е въпросът, че българите в Западна Европа и в Германия си работят. Ще рече, че проблемът не е в българите. Връщат ни само ромите, за правата на които иначе са много загрижени, освен за правата им на свободно придвижване и на свободен избор на местоживеене, нищо че мобилността е характерна черта на ромската етнокултура.

Проблемът не е, че българите ги мързи да работят, а че не се хващат да разкарат от управлението комунистите и доносниците. Ако държавата се отърве от тези разбойници инвеститорите ще идват не защото са длъжни, а защото им е изгодно. Точно там е проблемът, че комунистите разчитат на принудата, а не на мотивирането - искат хората да са роби и да са длъжни да им работят за нищо, а не да имат стимул да работят и то добре.

А иначе всички знаят на кое се вика турско и китайско качество. Дали е случайно, че по нашите магазини има едни големи надписи: "Произведено в България"?

тъжно е колко погрешни изводи могат да се направят в един кратък текст като се навържат общоизвестни факти ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

да поясня по горнния постинг понеже нямах време ...

БГтата в чужбина работят здраво не защото тук няма доносници и ДС ...

те работят здраво, защото:

1) по-голямата част са мизерници, които започват от нулата тук ... няма мама, няма тате, няма наследствен апартамент, няма пълен хладилник ... ако не бачкаш няма как да си платиш наема на мизерната къща, която делиш с още 10 човека и няма какво да папкаш (горното е описание на повечето БГ мигранти в Лондон, тези дето работят на високи позиции в Ситито и т.н. са единици) ...

2) в чужбина заминава по-будната част от Бг населението - иска се известна доза риск и предприемчивост ... тия дето не искат да рискуват и искат да си седят на село и да си пият ракийката си го правят и това не е заради доносниците и ДС, а защото няма тоталитарен режим, от който да имат страх и да се държат прилично ...

и да преходът е виновен, но не защото е криминален, а точно обратното - защото премахна страха от властта и тоталитарното управление го няма ...

във всички по-развити държави без тоталитарно управление се е обособила такава групичка, която според официалните стъкмистики варира от 15% до 30-50% от младежите според различните дефиниции ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кога за боя бе повикан - хвърли рало Цинцинат...

Та римляните са оставили цивилизация след себе си. Това е положението. Надявам сега се да не почнеш да ми редиш 5 страници изсмукани разсъждения, опитвайки се да докажеш, че тракийската 'цивилизация' превъзхожда римската по отношение на иригация или... де да знам /може би/ кастрация.:)

Аз просто си правя майтап в темата, щото съм млад безделник с добре платена работа, така че определено няма да си правя труда да те чета.:)

Едно лекинко уточнение: това на траките, пгребелните могили изобщо не са елементи от културата на цивилизация...При траките да се говори за цивилизация е доста пресилено....Всичко стойностни при тях, е повлияно от елините....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

нищо общо няма с прехода това и БГ не е рекордьор ... това е общоевропейски феномен ...

http://en.wikipedia.org/wiki/NEET

в УК от край време това са е около 1/5 от младежите

няма да обсъждам колко статистиката тук е стъкмистика

в гърция и испания половината младежи са безработни и без изгледи да си намерят работа

Интересно, как така като 1/2 от трудоспособните младежи в Гърция са безработни / според теб Невски /, кой ли ги храни и облича? Къде живеят? Кой ли им плаща наемите и режийните? А децата, които са създали кой ги гледа?

Кой ли им купува ,,Алфа Ромео" и ,,Голф"-четата?

Да се твърди, че половината от младежите в Гърция са безработни е пресилено!Не е като да не сме ходили в южната съседка!

Виж за Испания го вярвам, защото са откровено циганска държава!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

да поясня по горнния постинг понеже нямах време ...

БГтата в чужбина работят здраво не защото тук няма доносници и ДС ...

те работят здраво, защото:

1) по-голямата част са мизерници, които започват от нулата тук ... няма мама, няма тате, няма наследствен апартамент, няма пълен хладилник ... ако не бачкаш няма как да си платиш наема на мизерната къща, която делиш с още 10 човека и няма какво да папкаш (горното е описание на повечето БГ мигранти в Лондон, тези дето работят на високи позиции в Ситито и т.н. са единици) ...

2) в чужбина заминава по-будната част от Бг населението - иска се известна доза риск и предприемчивост ... тия дето не искат да рискуват и искат да си седят на село и да си пият ракийката си го правят и това не е заради доносниците и ДС, а защото няма тоталитарен режим, от който да имат страх и да се държат прилично ...

и да преходът е виновен, но не защото е криминален, а точно обратното - защото премахна страха от властта и тоталитарното управление го няма ...

във всички по-развити държави без тоталитарно управление се е обособила такава групичка, която според официалните стъкмистики варира от 15% до 30-50% от младежите според различните дефиниции ...

Ей,страхотни пояснения...всичко ми се поясни...особено с думички като "мизерници"...бих ги нарекъл клетници(да ме извинява Юго), че са се родили по това време на тази географска точка и на всичкото отгоре, им се налагало да живеят с сънародници който им викат мизерници...и да,няма как да не захлопнат външната врата.

Нямам идея от къде ти идват сведенията и за Лондон, но да има хора който живеят по 10 в къща...това са новопристигнали(повярвай ми вълната е голяма) или сезони работници...почти всички който имат над 2-3 години в кралството са се устроели без да работят в Ситито(само тука си прав,единица са) а нормална мизерна работа.

И повярвай ми познавам много и контактувам с много българи в UK, покрай тамошните български форуми.

п.с.Жив и здрав и не прекалявай с етикетите и съденето на непознати за теб хора...освен ако не си Бог,тогава се извинявам. n7078.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно, как така като 1/2 от трудоспособните младежи в Гърция са безработни / според теб Невски /, кой ли ги храни и облича? Къде живеят? Кой ли им плаща наемите и режийните? А децата, които са създали кой ги гледа?

Кой ли им купува ,,Алфа Ромео" и ,,Голф"-четата?

Да се твърди, че половината от младежите в Гърция са безработни е пресилено!Не е като да не сме ходили в южната съседка!

Виж за Испания го вярвам, защото са откровено циганска държава!

сериозно

много си невярващ и много си ходил в гърция

кво викаш BBC И всички официални статистики и аз лъжем

айде със здраве да си останеш

http://www.bbc.co.uk/news/business-19911058

http://euobserver.com/social/117199

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... тия дето не искат да рискуват и искат да си седят на село и да си пият ракийката си го правят и това не е заради доносниците и ДС, а защото няма тоталитарен режим, от който да имат страх и да се държат прилично ...

Това дето си пият ракията, като престъпление ли се вменява?

На острова местните жители пият като свини, а никой не ги упреква.

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...