Отиди на
Форум "Наука"

Младите безделници


Recommended Posts

  • Потребител

какво да си говоря бе човек??? В Атина де не е по-лошо, отколкото у България???

може да не съм живял в Гърция, но имам инфо от първа и втора ръка....

за кой дали е по-лошо?

конкретизирай въпроса

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 157
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

само да вметна че чехия поддържа много по-ниска младежка безработица от UK, Ireland и цяла южна Европа

как става това? Те чешките младежи да не би да са огромното мчнозинство с висок образователен ценз? Или държавата принуждава, чрез административни мерки или данъчни облекчения предприемачите да наемат млади хора?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

как става това? Те чешките младежи да не би да са огромното мчнозинство с висок образователен ценз? Или държавата принуждава, чрез административни мерки или данъчни облекчения предприемачите да наемат млади хора?

как става няма значение

фактът е че в чехия малдежката безработица е еоколо 16% сравнено с 50% в Гърция и Испания и около 30% в Ирладния

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

как става няма значение

фактът е че в чехия малдежката безработица е еоколо 16% сравнено с 50% в Гърция и Испания и около 30% в Ирладния

За Ирландия - разбираема- малка страна, няма ресурси, разчита на ЕС да и превежда пари, за да я издържа храни и облича населението....

Но за гръцките младежи, нещо....тц много така вадиш едни бомбастични цифри.....

това са цифри, които биха били реални, само ако една част от тия 50% ,,безработни" / при това трайно безработни / младежи, са ангажирани в сивата икономика....

как живеят тия хора бе? как се обличат например? Как си го представяш ежедневието им?????

това за 50-те процента безработица младежка безработица при гърците, не може да се приеме на доверие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

как става това? Те чешките младежи да не би да са огромното мчнозинство с висок образователен ценз? Или държавата принуждава, чрез административни мерки или данъчни облекчения предприемачите да наемат млади хора?

Как става това ли? не съм проучвал, само от лични впечатления и най-вече разговори. Напротив, не са, образованието тук е скъпо и не е (баш (за)) удоволствие. Чешките младежи няма да запишат специалност без реализация, като например Ихтиология (бе не знам дали има такава, пуцам на посоки ;)). Държавата не се меси, нито административно, нито данъчно. Абеее комунизма свърши отдавна бре хора! Социализма не решава, а създава проблеми!

И една друга позната имам. Продавачка в хранителен магазин ;) (Йеднота или Крам по чешки), режеше ми шунката. Кара БМВ, старичко, ама БМВ. Засекохме се в хоспода (кръчмата де) и я питам - Умна холка ми се видите (използвам холка (момиче) за всички по-млади от мен с 15-ина години), а и не тикам, опитвам се да говоря само на Вие), проч не студуете, абееее, умно момиче сте, защо не учите? Та тя ми отговори - Как, уча, ама тук работя на бригада. Трябват ми пари. Не я питах разбира се за какво, ама не беше определено за море или само за някакво удоволствие.

Тук има много такива бригади не само за студенти, а и за средношколци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Само не мога да разбера, защо всеки се сеща за толкова много свои познати, дето работят в Гърция, ама не се сеща за гръцки младежи търсещи препитание в България? Някой живял в Атина - че кой го е карал да бяга от хубавото в България? Неизвестно защо нито нашенците искат да се върнат от Гърция, нито гърците искат да дойдат да работят и благоденстват в България? Дали да вярваме на очите си или на ушите си?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само не мога да разбера, защо всеки се сеща за толкова много свои познати, дето работят в Гърция, ама не се сеща за гръцки младежи търсещи препитание в България? Някой живял в Атина - че кой го е карал да бяга от хубавото в България? Неизвестно защо нито нашенците искат да се върнат от Гърция, нито гърците искат да дойдат да работят и благоденстват в България? Дали да вярваме на очите си или на ушите си?

ми защо трябва да идват в БГ, те ако ходят някъде да бачкат отиват в Германия, UK или Австралия

в БГ младежите идват само да учат

иначе 10ки хиляди нашенци се върнаха от гърция покрай кризата само ти не си разбрал

благоденстващите сред нашенците в гърция са много малко

повечето живеят в мизерни квартири в мизерни квартали

ако изобщо имат квартира, много от жените живеят в стайчета при 'господарките'

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...