Отиди на
Форум "Наука"

Безумията на брюкселските бюрократи


Recommended Posts

  • Потребител

какво обаче става в реалността - назначавам си който искам и никъде официално не пиша, не споменавам и не споделям, че съм порязал един кум народ точно заради пол, раса или инвалидност ...

т.ч. нищо им няма на законите нека си ги има ... те са за да духат тъпите и арогантни шефове ... тия дето си знаят работата внимават ...

Там е работата - за създаването,написването,приемането на подобни закони ,които нито имат смисъл,нито са контролируеми,да не говорим ,че се намесват в частни дела по един неубедителен начин са похарчени купища пари плюс заплати на евробюрюкрати.И тези пари се внасят именно от частните фирми,и които няма да изпълняват въпросните закони.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 122
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

законите си имат смисъл до толкова, че шефовете пазят поведение

страничните им ефекти, които са доста и нежелателни също не ги отричам

аз например имах една разправия с моя шеф и като го обвиних писмено в дискриминация му настръхнаха косите

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами не е точно така, мисля.

Хипотетичен случай:

За високата позиция (става дума за високи позиции, доколкото разбрах, и визирам такава) кандидатстват мъж, и жена, които имат необходимото образование, компетенции, предишен опит/стаж на такава позиция, и умения.

Единият е жена; другият е мъж.

Ти кого от двамата би избрал (и защо)?

* * *

под висока позиция - разбирам мениджърка такава.

Ако аз правя подбора полът няма да има значение, а качествата, които биха спомогнали за по-добра комуникация от горе надолу и обратното.

Жената може да вложила много повече усилия за постигане на резултатите необходими за кандидатстване за тази длъжност, но това не и дава никакви предимства.

Ако с по-малко усилия резултатите са сходни, бих предпочел използването на тази схема /полагането на по-малко усилия/. Това би освободило ресурс за възлагане на допълнителни задачи в рамките на същия интервал от време.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Там е работата - за създаването,написването,приемането на подобни закони ,които нито имат смисъл,нито са контролируеми,да не говорим ,че се намесват в частни дела по един неубедителен начин са похарчени купища пари плюс заплати на евробюрюкрати.И тези пари се внасят именно от частните фирми,и които няма да изпълняват въпросните закони.

Е те това имах в предвид!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако бяхме в белия свят (законът е писан от "белите"и за "белите", с уговорката че те не ни виждат като "небели"), аз лично бих предпочел жената, поради простата причина, че за да стигне "дотук", тя фактически е полагала е повече усилия, труд и т.н. (за да се издигне, напредне), и е по-компетентна от мъжа /мъжете конкуренти/.

Това следва логиката на фактите - от изследванията :)

Далеч съм от мисълта ,че жените са по-малко способни - напротив.Ти си убеден в нещо и ще постъпиш според убеждението си.Но никакъв закон не би могъл да убеди другиго в обратното та да постъпи по "правилния" начин.И какво ще правим с хомо -ориентираните - тях към коя квота да ги причислим ? Направо се чудя как са ги пропуснали.За проекта на Невски,мен ако питаш са най-удобни - и кафе правят и деца не раждат

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

аз например имах една разправия с моя шеф и като го обвиних писмено в дискриминация му настръхнаха косите

Хубаво е ,че държиш шефа си в напрежение,но утре случайно ако си наемеш работник и ти ,същото може да се изсипе и на твоята глава.Всеки преценява от своята си камбанария.

Редактирано от Пандора
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

под висока позиция - разбирам мениджърка такава.

Ако аз правя подбора полът няма да има значение, а качествата, които биха спомогнали за по-добра комуникация от горе надолу и обратното.

Жената може да вложила много повече усилия за постигане на резултатите необходими за кандидатстване за тази длъжност, но това не и дава никакви предимства.

Ако с по-малко усилия резултатите са сходни, бих предпочел използването на тази схема /полагането на по-малко усилия/. Това би освободило ресурс за възлагане на допълнителни задачи в рамките на същия интервал от време.

Не мисля че "математиката" по-горе е вярна, ама както и да е, нямам намерение да споря.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Далеч съм от мисълта ,че жените са по-малко способни - напротив.Ти си убеден в нещо и ще постъпиш според убеждението си.Но никакъв закон не би могъл да убеди другиго в обратното та да постъпи по "правилния" начин.И какво ще правим с хомо -ориентираните - тях към коя квота да ги причислим ? Направо се чудя как са ги пропуснали.За проекта на Невски,мен ако питаш са най-удобни - и кафе правят и деца не раждат

Убеден съм в това че трябва да взема по-компетентните хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хубаво е ,че държиш шефа си в напрежение,но утре случайно ако си наемеш работник и ти ,същото може да се изсипе и на твоята глава.Всеки преценява от своята си камбанария.

ами аз си бях прав за себе си

ставаше дума за по-особено работно време, хем редуцирано, хем флексибилно ...

законът дава право да поискаш такова работно време ако имаш деца ...

същото беше одобрено за няколко мои колежки с деца, а като го посиках аз ми отказаха

не ми отказаха защото съм мъж разбира се, а защото им трябвах, тук обаче такива хватки се смятат за нормални и всеки ги прилага

даде ма в закона не се прави разлика между мъже и жени

та въпреки, че знаех много добре, че шефът не ме дискриминира, му написах писъмце, че имам подозрение, че ме дискирминира, щото всички факти сочат в тая насока, за жените англичанки може, а за мъжът източно-европеец не може

цялата работа се разсмърдя доста, ама аз го бях предупредил мъжката да не ми отказва много преди да се стигне до тия конфронтации, т.ч. не се чувствам виновен

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

По казуса на Богданов. Ако шефа иска да си назначи апетитна студентка заради сините и очи може да и даде всякаква позиция, от чистачка, до президент, така или иначе, от нея няма да се очаква да свърши нещо полезно.

Един въпрос към Невски. Отдавна се говори за т. нар. хомосексуална мафия. Тоест, хомосексуалните имащи високи позиции задължително си помагат като толерират своите, и пренебрегват хетеросекуалните когато е възможно. За съжаление не пазя линк, но имаше статия в БЛИЦ, и линк към форума някаква гей организация. Там това го четох, като член от устава им- "Членовете на общността са длъжни да си помагат". В форума им имаше тема по въпроса, където течеше обсъждане. Изрично си беше казано, че точно при наемане на работа, работодателя гей, е длъжен да предпочете члена на организацията пред всеки друг. Иначе гонят от организацията.

Какво мислиш за една такава ситуация? От една страна работодателя дискриминира едни и предпочита други, но пък фирмата си е негова, и после той ще си бие главата със служителя дето го е взел.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хубаво е ,че държиш шефа си в напрежение,но утре случайно ако си наемеш работник и ти ,същото може да се изсипе и на твоята глава.Всеки преценява от своята си камбанария.

Невски е прав, а като се качи на камбанарията, той илюстрира вече как ще си бие камбанката (под сурдинка).

Такива закони или норми на труда наистина са необходими (може би не всичките, поне базовите) за смазване на взаимоотношения в едно фунциониращо обществото. С нарастващия демографски, етнически и социален промискуитет, пранги от рода са задължителни, иначе ще кипне тенджерата. А всичко си има цена разбира се.

Добавка. Солидарен съм с Невски и защото скоро имах подобна на описаната от него ситуацията и мислех да предприема подобни мерки, макар и да става въпрос за временен договор. Тоест, трябва и наетия да разполага със защитни средства, иначе всеки ще си прави каквото си иска и ще си е "прав".

П.П. Факт е и, че се отива и в другата крайност, тоест не може например да се изгони някой идиот и от това да страда и фирмата и колектива. Еми нема пълно щастие...

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не мисля че "математиката" по-горе е вярна, ама както и да е, нямам намерение да споря.

Аз също нямам намерение да споря, защо подобен спор е безсмислен.

. . .

Изборът се определя от куп субективни причини. Естеството на работа също е много важено.

Например, аз бих избрал жена за работа, която изисква рутини действия. Жените, просто успяват да бъдат съсредоточени по-дълго време от мъжете при извършване на еднообразни действия. . . .Мъжете гледат малко ангро на подобен тип труд и като следствие от това, допускат грешки.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ако не ти пука и можеш да си напуснеш работата по всяко време и да отидеш на друго място или да не работиш тия закони и регулации не ти трябват

проблемът е, че повечето хора не са в такава ситуация

не забравяйте, че в УК няма кодекс на труда, т.ч. ако няма никаква регулация от страната на държавата, ще си е.е .а.ата

аз например затоврих всички процедури по разправиите с шефа ми и ги приключих защото прецених че нищо не печеля и намерих друг начин да си извъртя своето, а после пуснах предизвестие и напуснах

имам много колеги обаче, които не могат да го направят по финансови, лични и всякакви други причини

те са като съвременни роби

по отношение на шефа ми - изобщо не му завиждам и не желая да бъде на негово място, да не говорим, че той даже не изкарва повече от мен, за сметка на това се занимава с глупостите на 1000 човека под него ... истината е, че тук средният мениджмънт е толкова оголен, че ако си играеш игрички с шефовете те просто нямат физически достатъчно време да реагират ... и можеш да ги връткаш много дълго време ...

П.П. Факт е и, че се отива и в другата крайност, тоест не може например да се изгони някой идиот и от това да страда и фирмата и колектива. Еми нема пълно щастие...

имаме един такъв, за нещастие с церебрална парализа, та шефовете не смеят да го изгонят вече 2 година въпреки, че не работи добре

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Европейската комисия прие предложението на Вивиан Рединг за квоти в управлението на големите компании. Добрата новина, но все още непотвърдена официално, е че решението се дължи на промяна на становището на българското правителство за квотите за жени. За това информират от „Алианс за защита срещу домашното насилие”.

Европейската комисия предприе действия, за да премахне ограничението, която продължава да пречи на достъпа на талантливи жени до висши ръководни длъжности в най-големите европейски предприятия. Комисията предложи законодателство, чиято цел е по-слабо представеният пол да заема 40 % от длъжностите с неизпълнителни правомощия в управителните съвети на дружествата, допуснати до борсова търговия, с изключение на малките и средните предприятия. Понастоящем управителните съвети са доминирани от мъжете.

На 14 ноември комисията предложи законодателство на ЕС, чиято цел е да ускори напредъка към постигането на по-добър баланс между двата пола в управителните съвети на европейските предприятия. Предложението бе представено съвместно от заместник-председателите на Европейската комисия Вивиан Рединг, Антонио Таяни, Хоакин Алмуния, Оли Рен, комисар Мишел Барние и комисар Ласло Андор.

Европейския парламент нееднократно призова за въвеждането на законодателство относно равенството между жените и мъжете в ръководството на дружествата, по-специално в своите резолюции от 6 юли 2011 г. и 13 март 2012 г.

С предложената директива се поставя целта 40 % от директорите без изпълнителни правомощия в предприятия, чиито акции се търгуват на фондовите борси, да бъдат от по-слабо представения пол. От дружествата, в които делът на по-слабо представения пол сред директорите без изпълнителни правомощия е по-малък, ще се изисква да назначават на тези длъжности кандидати въз основа на сравнителен анализ на техните квалификации, като прилагат ясни, неутрални от гледна точка на пола и еднозначни критерии.

При еднакви квалификации предимство ще се дава на по-слабо представения пол. По този начин до 2020 г. следва да бъде постигната целта минимум 40 % от длъжностите без изпълнителни правомощия да бъдат заемани от по-слабо представения пол.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

И като тръгнат едни обвинения срещу всички жени, включително кадърните, че заемат поста си само заради квотите...И като почне едно назначаване на съпруги, дъщери и любовници...

Помня през социализма, как нямаше начин да уволниш някого за некадърност, защото всички трябва да имат работа. Сега пак се почва с командните решения. Създават се куп синекурни длъжности за некадърници.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Поредното доказателство колко далече от истината са брюкселските бастуни. Повтарям се отново, че единственото спасение е да се разпусне цялото недоразумение наречено ЕС и да се приключва с тая пародия на съюз. СССР поне имаше някаква визия за развитието си и имаше немалко смислени действия. А еко-толерасто-еврофилите само цоцат от бюджета и се приемат безумни решения. Не бяха прави краставици, зелени стратегии, щастливи кокошки, сега и псевдофеминистки глупопсти, които отклоняват и маргинализират истинските проблеми на работещите жени. Но друго си е да осигуриш работа на 5-6 000 човечки, само защото са от еврономенклатурата.

Поне сега ще знаем кой ще употребява правите краставици... :tooth:

Предствен е и издаден от Европейската асоциация на бизнес училищата списък с над 7000 жени, които според Асоциацията са „готови за бордовете“; налице са и конкретни кандидати за членове на бордовете.

Редактирано от ganyo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... И какво ще правим с хомо -ориентираните - тях към коя квота да ги причислим ? Направо се чудя как са ги пропуснали.За проекта на Невски,мен ако питаш са най-удобни - и кафе правят и деца не раждат

Пандора,

точно в десятката! :laugh:

Но, не си много точна - трябва си подквоти за педалите и за лесбийките, защото последните раждат, въпреки че, като едното нищо могат ме обвинят в неква дискриминация, че оспорвам правото на педалите да... раждат и ги цепя от колектива на сексуалното различните като... по-различни.

Но, опазил ме Бог от такива политнекоректни мисли, аз само си приказвам! :worthy: :worthy: :worthy:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Цялата работа май се крие в съотношението 50 % - 40% - 10 % :smokeing: В бъдеще ни чака етно и всякакво друго разпределение каквото дойде наум на милите евробюрократи - горките толкоз много работа ги чака...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Цялата работа май се крие в съотношението 50 % - 40% - 10 % :smokeing: В бъдеще ни чака етно и всякакво друго разпределение каквото дойде наум на милите евробюрократи - горките толкоз много работа ги чака...

Спецификата на работата ми налага да контактувам често с институция , където част от България е изпреварила на светлинни години брюкселските зелки :grin:

Съотношението е 65%-35% при обикновенните служители и достига заветните 90%-10% при началството.

В полза на по-красивата половина от човечеството естествено

Повярвайте ми , резултата е толкова трагичен , че нямам идея как да ви го опиша.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спецификата на работата ми налага да контактувам често с институция , където част от България е изпреварила на светлинни години брюкселските зелки :grin:

Съотношението е 65%-35% при обикновенните служители и достига заветните 90%-10% при началството.

В полза на по-красивата половина от човечеството естествено

Повярвайте ми , резултата е толкова трагичен , че нямам идея как да ви го опиша.

Сексист! :bottom:

:yes:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спецификата на работата ми налага да контактувам често с институция , където част от България е изпреварила на светлинни години брюкселските зелки :grin:

С това заключение съм съгласна.Другата част от поста няма да го коментирам...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ето и нещо ново:

Махат ореолите на Кирил и Методий от евро монети

Словакия, която е член на еврозоната, ще трябва да се откаже от ореолите върху новите монети от две евро, върху които са изобразени светците-закрилници на страната Кирил и Методий. Това става след оплаквания от някои държави-членки на ЕС, предаде АФП



Възпоменателните евромонети ще бъдат пуснати в обращение догодина по повод 1150-та годишнина от пристигането на солунските братя в тогавашната Великоморавия, за да разпространяват християнството сред славяните и да преведат Библията на старославянски език. Те също така убедили папа Адриан II да одобри използването на старославянския в литургиите, приближавайки религията до хората, отбелязва АФП, цитирана от БГНЕС.

"Европейската комисия и някои държави-членки поискаха от Словакия да премахне някои символи от проектомонетите, съобразявайки се с принципа за религиозна безпристрастност", заяви Яна Ковацова, говорителка на Словашката централна банка.

"Смятаме, че окончателната монета ще бъде достойна комбинация от символ на държавата и символ на християнството", допълни тя.

Върху монетите обаче ще бъде изобразен двойният кръст, който присъства и в герба на Словакия.

Миналата седмица по време на официалното си посещение в Словакия, българският министър-председател Бойко Борисов се договори със словашкия си колега Робърт Фицо празненствата по случай годишнината от Великоморавската мисия на Св. Св. Кирил и Методий да бъдат отбелязани съвместно в България и Словакия, отбелязват международни наблюдатели.

Осведомени дипломатически източници заявиха пред btvnews.bg, че България не е изказвала официална позиция относно проекта за юбилейна словашка евро монета, която да съдържа образите на братята-просветители Кирил и Методий. Най-вероятните държави-членки на ЕС, изказали се против словашкия проект, са страни пряко замесени в историята на светите братя Кирил и Методий и мисията им във Великоморавия – Гърция и Италия.

Евро банкнотите и монетите съдържат обща лицева страна за всички държави-членки на Еврозоната, докато обратната страна се изготвя по национален признак. В заложените от Европейската централна банка критерии към проектите за паричните знаци на държавите-членки не е изрично включено указанието те да не съдържат религиозни символи, припомнят международни наблюдатели.

http://dnes.dir.bg/n...a-12446238?nt=4

Брех, какъв е тоя принцип за религиозна безпристрастност?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В момента ес е в състояние на фалит. Нямат пари да се разплащат по различните програми, само на нас дължат 400 млн. евро. И на всичкото си благополучие ащъновица обяви, че ще дари 5 млрд. евро на "демократичен" Египет... Конфликтът с МВФ пък се задълбочава, въвеждат се "еко" такси за европейските авиопревозвачи, но не и за чуждите, 41 000 еврократи стачкуват за по-високи заплати, официално 5% от еврофондовете не се знае къде са изчезнали (на съюзно ниво) и т.н. безумия и проблеми и ми говорят колко е добър ес... :guitar2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

законът дава право да поискаш такова работно време ако имаш деца ...

същото беше одобрено за няколко мои колежки с деца, а като го посиках аз ми отказаха

не ми отказаха защото съм мъж разбира се, а защото им трябвах, тук обаче такива хватки се смятат за нормални и всеки ги прилага

В УК може и да е така, но в България мъжете са на 100% дискриминирани.

(6) (Изм. - ДВ, бр. 48 от 2006 г.) Работничка или служителка, която осинови дете, има право на отпуск по ал. 1 в размер на разликата от възрастта на детето в деня на предаването му за осиновяване до изтичане срока на полагащия се отпуск за раждане.

(7) (Нова - ДВ, бр. 108 от 2008 г., в сила от 1.01.2009 г.) Когато майката и бащата се намират в брак или живеят в едно домакинство, бащата има право на 15-дневен отпуск при раждане на дете от датата на изписване на детето от лечебното заведение.

(8) (Нова - ДВ, бр. 108 от 2008 г., в сила от 1.01.2009 г., изм., бр. 109 от 2008 г., в сила от 2.01.2009 г.) Със съгласието на майката (осиновителката) след навършване на 6-месечна възраст на детето бащата (осиновителят) може да ползва вместо нея отпуск за остатъка до 410 дни.

Мъжете не може да раждат, но може да осиновяват вече родено дете. Оказва се обаче, че ако жена осинови може да ползва майчинство, а ако мъж осинови ... да се спасява. Разбира се българските сиропиталища са пълни с деца без родители, а в Гърция въобще няма сиропиталища и деца без родители или осиновители (даже си внасят наши ромчета).

Тук все пак има опция отпуска да се прехвърли на бащата. Обнадеждаващо изглежда също и:

Чл. 167. (1) (Изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) Когато майката (осиновителката) на дете до 2-годишна възраст почине или заболее тежко, поради което не може да се грижи за детето, съответната част от отпуските за раждане, при осиновяване и за отглеждане на малко дете се ползуват от бащата (осиновителя). С негово съгласие тези отпуски могат да се ползуват от един от неговите родители или от един от родителите на починалата или заболялата тежко майка (осиновителка) на детето, когато работи по трудово правоотношение.

Но вижте какво става с добрата идея по-натам:

Платен отпуск за две и повече живи деца

Чл. 168. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.) Ако е уговорено в колективен трудов договор, работничка или служителка с две живи деца до 18-годишна възраст има право на два работни дни, а работничка или служителка с три или повече живи деца до 18-годишна възраст - на 4 работни дни платен отпуск за всяка календарна година. Този отпуск се ползва, когато работничката или служителката пожелае, и не може да се компенсира с парично обезщетение, освен при прекратяване на трудовото правоотношение.

(2) Работничката или служителката има право да ползува отпуска по предходната алинея включително и за календарната година, в която някое или всички деца навършват 18-годишна възраст.

Таткото, за който ставаше дума в чл. 167 ... никой вече не си спомня за него. Значи ако е жена независимо дали си има мъж, който да и помага, получава допълнително дни, а ако е мъж независимо дали има жена да му помага, не получава нищо ... просто защото е мъж.

Но това са тъй да се каже дребнавите проблеми на самотния татко. Но нещата може и да загрубеят:

Чл. 333. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 110 от 1999 г., в сила от 17.12.1999 г., бр. 25 от 2001 г.) В случаите по чл. 328, ал. 1, точки 2, 3, 5 и 11 и чл. 330, ал. 2, т. 6 работодателят може да уволни само с предварително разрешение на инспекцията по труда за всеки отделен случай:

1. (изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., бр. 108 от 2008 г.) работничка или служителка, която е майка на дете до 3-годишна възраст;

А сещате ли се за таткото, чиято съпруга е починала и са останали децата на неговата глава? А ако майката на дете под 3г. има съпруг с много високи доходи и ходи на работа просто за да е сред хората, а таткото на дете под 3г. има безработна съпруга?

Но искам да обърне внимание и на нещо друго. Говорим си за квоти мъже:жени. Не се прави сметка обаче, че в много отношения законодателството (еле пък у нас) е твърде зациклило в добрите стари времена на патриархата. Погледнете горните примери от малко по-друг ъгъл. Да приемем, че имаме жена на важен ръководен пост, със съпруг който е работник или служител от редовите. Ръководителката е доста проблемно да остави поста за години напред за да гледа дете. Това не е проблем за съпругът й обаче, защото той е един от многото, а не любим и незаменим вожд. Да, ама не. Какво става, ако рекат да си осиновят дете, защото бизнесдамата няма време за раждания и кърмения? Ами тя не може да излезе в отпуск, защото е любима и незаменима, а съпругът не може, защото е мъж.

Да погледнем малко по-нестандартно и друг пример свързан с патриархата. Става дума за случаите, в които шефа обучава персонала, тъй както Бил Клинтън стажантката Моника Люински. :) В патриархалния свят е въведена закрила на жените от сексуалния тормоз на шефа-мъж и той може да бъзе съден за това, че възползвайки се от позицията си е изисквал о получавал сексуални услуги от женския персонал. Тази опция пък позволява на измамения съпруг да даде на шефа избор дали иска да иде в затвора и да се наслаждава на редовна еднополова любов или само двамата да пробват дали е вярна сентенцията, че бой и секс не се връщали (сещам се за варианти при връщането да се замени сакса с бой).

Какво е положението на съпругата на мъжът с шефка? Ами законите не защитават мъжете от сексуално насилие, защото са остатъци от един несъществуващ патриархален свят. Съпругът може и да няма нищо против красивата шефка-кучка да тренира върху него за следващия си пробив, но дали съпругата му ще е на същото мнение е съвсем втори въпрос. Та какво може да направи съпругата при това положение? Да пусне жалба за сексуален тормоз на съпругът й - ами остатъците от патриархалните закони разглеждат мъжа като мачо, който е готов да откликва на женските любовни потребности безрезервно и без да дискриминира по възраст, хубост и килограми под страх в противен случай да бъде обявен за гей. Да набие съпругът си, че не е съпротивлявал достатъчно - пак няма да стане. Да пробва да върне на шефката секса - липсва една част. С повечко късмет ако бизнесдамата има съпруг, може да преспи с него, но ме съмнява това да трогне много шефка-кучка, която е подкарала наред целия си мъжки персонал.

Всичко това пък навежда на размисъл доколко лобистките закони защитават жените. Ползата от равенството е когато са равни всички, а не едните от антидискриминиране да се окажат доста по-равни от другите. Крайният резултат винаги е, че и двете категории се оказват прецакани.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...