Отиди на
Форум "Наука"

Прави ли са сърбите?


Iskam da znam

Recommended Posts

  • Потребител

Виж сега по неква ирония на съдбата си пишеш с дипломиран математик но това е без значение понеже елементарно се опитваш да формализираш самоопределението. Няма как да стане. Никакъв жалон не ти требе бе драги - има си графа народност и там всеки грамотен си пише какъв е. По някакъв непонятен само за тебе механизъм извън малкия процент патология/глупост огромния процент си я отбелязва народността. Какво не разбираш та трябва да ти обяснявам като на олигофрен? И да синът на емигриралия ми брат няма да е българин, той вече не е и по паспорт и роден език.Ти като не искаш да имаш нищо общо с други българи емигрирай в любимата си Гърция и се успокой все пак самоопределение, самоопределение но обикновенно се определяш като майка си и баща си ако те се самоопределят еднакво.

Дърт съм вече да емигрирам, иначе да съм хвръкнал през океанът. Да не съм луд да емигрирам в Гърция, не ми е по-любима от България.

Дипломата Ви на математик наистина е без значение. Логиката Ви се губи.

Няма вече проблеми България със съседите си освен с Македония. Всичко друго е пито-платено. Само по македонският въпрос трябва да се натиска. Самоопределението го оставете. Наблягайте на обективни критерии, омаловажавайте субективните. Това исках да Ви кажа с постингите си. Мисля, че и уважаемият съфорумник stinka (Rom) ще се съгласи с мене. По обективните критерии ние сме в изгодна позиция по македонският въпрос. Докато по субективните критерии (самоопределението) губим, и което е по-важно, има още много да губим.

Сложете обективни предели, обективни определения, които да ограничат македонизмът и другите иредентизми.

Гърция ни е съюзник по македонският въпрос, но само донякъде. Проблемът между Гърция и Република Македония е по-малък, отколкото проблемът между България и Република Македония. Гърция може да си го уреди проблемът и тогава ние увисваме.

Редактирано от Христо Тамарин
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 198
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

ОТ

Преди няколко месеца бях на разходка из БЮРМ и ми беше доста забавно да разговарям хората. Питах един от нашите спътници - македонeц, тая "царина" дето се плаща през всеки 1-2 км път, на кой точно цар я плащат :D и той пича гледаше като гръмнат :D

Царина си е българска дума, много по-българска от вероятно гърцизма мито. Сърбите са имали крале.

Дърт съм вече да емигрирам, иначе да съм хвръкнал през океанът. Да не съм луд да емигрирам в Гърция, не ми е по-любима от България.

Дипломата Ви на математик наистина е без значение. Логиката Ви се губи.

Няма вече проблеми България със съседите си освен с Македония. Всичко друго е пито-платено. Само по македонският въпрос трябва да се натиска. Самоопределението го оставете. Наблягайте на обективни критерии, омаловажавайте субективните. Това исках да Ви кажа с постингите си. Мисля, че и уважаемият съфорумник stinka (Rom) ще се съгласи с мене. По обективните критерии ние сме в изгодна позиция по македонският въпрос. Докато по субективните критерии (самоопределението) губим, и което е по-важно, има още много да губим.

Сложете обективни предели, обективни определения, които да ограничат македонизмът и другите иредентизми.

Гърция ни е съюзник по македонският въпрос, но само донякъде. Проблемът между Гърция и Република Македония е по-малък, отколкото проблемът между България и Република Македония. Гърция може да си го уреди проблемът и тогава ние увисваме.

Ма то няма никакъв спор бе драги -няма сила на земята която да накара македонците от тук нататък да си сменят народността. То е като да натискаш жена си да си смени пола- възможно но малко вероятно.Гърция ни била съюзник - знаем го ние тоя "съюзник" пазят си те античното минало ако и в изворите черно на бело да пише, че александър е говорил на македонски, а не на гръцки с македонците.

П.с. Видях, че сте си редактирали поста. Какво да увисваме като повечето големи държави са ги признали със все народност и език? Така сами си вкарваме таралеж в гащите и сърбоманите могат на воля да си казват "Ето сърбия ви признава, а българия не ви признава".

Редактирано от svetogor
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Българска дума в македонския... не може да бъде :fool: Как не са сетили да инвентiрат некоя нова дума :guitar2:

Тази дума е много специална българска. Минава в македонския през сръбския:-)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Царина си е българска дума, много по-българска от вероятно гърцизма мито. Сърбите са имали крале.

Ма то няма никакъв спор бе драги -няма сила на земята която да накара македонците от тук нататък да си сменят народността. То е като да натискаш жена си да си смени пола- възможно но малко вероятно.Гърция ни била съюзник - знаем го ние тоя "съюзник" пазят си те античното минало ако и в изворите черно на бело да пише, че александър е говорил на македонски, а не на гръцки с македонците.

П.с. Видях, че сте си редактирали поста. Какво да увисваме като повечето големи държави са ги признали със все народност и език? Така сами си вкарваме таралеж в гащите и сърбоманите могат на воля да си казват "Ето сърбия ви признава, а българия не ви признава".

Хм. ИмА, значи сила, която да ги направи македонци, но няма сила, която да ги съедини със стотиците хиляди техни роднини в България? Брех че си бРъз...

Ми нека тогава Сърбия ги вкара в ЕС. Щото единственият, който ще ги вкара там е България ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Субективните нагласи са въпрос на възпитание и пропаганда ;)

Господин Църногор, да не изпада в злостна ярост и да обижда. А като Ви наричам Църногор имам предвид сърбоманин, за мен постовете Ви са точно такива. Ако сърбоманин Ви обижда, може да престанете да бъдете такъв. !!!

Колкото до така омразната Ви Гърция тя държи 50% от Македония, нейната част е с най-голям икономически потенциал. Тя почти е изчистила и асимилирала всичко българско (македонско). И във всичко това с постоянната братска обич и съюз, коопериране и координация с така любимата Ви Сърбия.

Редактирано от КГ125
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

айде да не си лепите етикетчета, за да не ви лепна по едно бан/ан/че.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ма то няма никакъв спор бе драги -няма сила на земята която да накара македонците от тук нататък да си сменят народността.

Загубеното - загубено. Проблемът е, че имаме още какво да губим.

Гърция ни била съюзник - знаем го ние тоя "съюзник" пазят си те античното минало ако и в изворите черно на бело да пише, че александър е говорил на македонски, а не на гръцки с македонците.

П.с. Видях, че сте си редактирали поста. Какво да увисваме като повечето големи държави са ги признали със все народност и език? Така сами си вкарваме таралеж в гащите и сърбоманите могат на воля да си казват "Ето сърбия ви признава, а българия не ви признава".

Гърция действа като наш съюзник, понеже не пуска Македония в Евросъюзът. Ако Македония влезе в Евросъюзът, това ще бъде още един фактор, който ще съдейства за предстоящият разпад на българската нация. Не бива да се пуска Македония в Евросъюзът, без да се ограничи в определени рамки македонизмът. Гърция, за съжаление, я интересува само името.

А влизането на Сърбия в Евросъюзът преди Македония ще бъде катасрофално за българщината. Нека Сърбия да продължи во веки веков да смята Косово за част от своята територия.

Редактирано от Христо Тамарин
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм. ИмА, значи сила, която да ги направи македонци, но няма сила, която да ги съедини със стотиците хиляди техни роднини в България? Брех че си бРъз...

Ми нека тогава Сърбия ги вкара в ЕС. Щото единственият, който ще ги вкара там е България ;)

Ми да кво се чудиш? В началото и средата на века и после комунизма. яко бой и пропаганда.Те и помаците така доста по рано. Сега просто няма начин да се обърнат нещата. Аз като имам роднина в англия и кво -да ставам англичанин ли? Сърбия си влиза в ЕС така или иначе и Македония ще влезе. То само по себе си влизането не значи автоматично зариване с пари така, че не виждам много смисъл да се изживяваш като Св. Петър на европейските порти.

Загубеното - загубено. Проблемът е, че имаме още какво да губим.Гърция действа като наш съюзник, понеже не пуска Македония в Евросъюзът. Ако Македония влезе в Евросъюзът, това ще бъде още един фактор, който ще съдейства за предстоящият разпад на българската нация. Не бива да се пуска Македония в Евросъюзът, без да се ограничи в определени рамки македонизмът. Гърция, за съжаление, я интересува само името.

А влизането на Сърбия в Евросъюзът преди Македония ще бъде катасрофално за българщината. Нека Сърбия да продължи во веки веков да смята Косово за част от своята територия.

Да бе врели-некипели разпад на българската нация.Аз да не би да спра да се горедея, че съм българин щото сърбия или фиромите ще влязат в ЕС? Нека влизат белким се оправи малко инфраструктурата ето с власите вече имаме втори мост заради евросъюза иначе преди се дърпаха.

П.с. Тамарин шлякаш го тоя пълен член къде требе и къде не требе, съмненията ми, че българският не ти е роден много се засилват.

Редактирано от svetogor
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ти ще си се гордееш, но на все по-тясна територия. И все по-ще ти викат, че си прост дето се гордееш с нацията си...



Ми да кво се чудиш? В началото и средата на века и после комунизма. яко бой и пропаганда.Те и помаците така доста по рано. Сега просто няма начин да се обърнат нещата. Аз като имам роднина в англия и кво -да ставам англичанин ли? Сърбия си влиза в ЕС така или иначе и Македония ще влезе. То само по себе си влизането не значи автоматично зариване с пари така, че не виждам много смисъл да се изживяваш като Св. Петър на европейските порти.

Македония ще влезе, когато кажат България и Гърция. Dixit. :))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И що да ми намалява територията, че не разбрах? И кой ми вика, че съм прост дето се гордея, че съм българин? Да не си ходил да възраждаш македонците в някой техен форум и да са ти теглили една сочна? На гърция като и спрат заемите,а на българия фондовете бързо бързо ще кажат да. знаем го правилото за консенсуса ама и зад него стоят големите държави. Просто за разнообразие понякога избират по-малки да операт пешкира.

Редактирано от svetogor
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много "модерни" българи смятат това за простотия, както знаем

А територията на България намалява - от Сан Стефанска надолу и надолу..

През 18 век маса българи се изнасят от Албания - строят Арбанаси и др. села, с което ни показват уникалното си ниво!

След 1913 г. се губи Македония. Тъй то.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми те ако са толкова модерни да се махат моментално от държавата. Колкото до тия твои блянове -Сан Стефано си остава лист хартия, нашата "голяма цел" и нищо повече. българия се възражда от нищото през 1878 и после се почти удвоява в 1885. После поради извънредна тъпота губи най тъпата война в историята си и ...пак се увеличава.Даже и след ВСВ се увеличава с Южна добруджа. Но териториите остават в миналото. Сега трябва да наблегнем на качеството на съществуващите територии. има място за още поне 15-20 милиона човека без проблем.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Увеилчава се, но и губи много.

А войната през 1913 г. не е започната от България, а от Сърбия.



То както е тръгнало, тия 15 милиона няма да а българи. Само ще им откраднат името...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми ти ако имаш по-малко от 3 деца не чакай извънземните да ни докарат поне до 20-25 милиона.Не е проблем, че раждат циганите и турците. Проблема е, че българките не раждат. а и за циганите съм голям оптимист да се българизират пълно. Не смятам и турците за проблем. Въобще смятам, че проблема е в това, че идиоти или корумпирани т.е продажници се издигат до ръководни постове т.е не самата система, а нейната употреба е криминална или на ръба на закона. Който пък за жалост също не се спазва.

Редактирано от svetogor
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Субективните нагласи са въпрос на възпитание и пропаганда ;)

Господин Църногор, да не изпада в злостна ярост и да обижда. А като Ви наричам Църногор имам предвид сърбоманин, за мен постовете Ви са точно такива. Ако сърбоманин Ви обижда, може да престанете да бъдете такъв. !!!

Колкото до така омразната Ви Гърция тя държи 50% от Македония, нейната част е с най-голям икономически потенциал. Тя почти е изчистила и асимилирала всичко българско (македонско). И във всичко това с постоянната братска обич и съюз, коопериране и координация с така любимата Ви Сърбия.

Ми нас кой ни пречеше да си намерим съюзници да порнат сърбите и гърците изотзад? Една Турция е идеалният активен "партньор" за Гърция, там унгарци хървати също не знам особенно да са влюбени в сърбите. Но това са минали работи, приемаме го ако не за безвъзвратна загуба то поне за пропуснат шанс. Там старите царе се надлъгваха с византийците- те насъскат едни да ни нападнат той им противопостави други.. А тая шматка Фердинанд така брутално се издъни с необмисления си риск и игра ва банк..Най-скапания началник на държавата с най-боеспособната и надъхана армия...сина му и той ем боли ем сърби, не даваше, не даваше и накрая пак в същия бардак. Пак леко ни се размина ВСВ и то заради омразнта ви Русия, че реши да ни прави комунисти иначе чърчил не би ни оставил като самостоятелна държава...

Редактирано от svetogor
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кой ли - лоялността ни към Русия, Антантата и Балканският съюз!

Иначе интерпретацията ти е неточна и повтаря една стара мантра, внушена от просъветската българска историография. България била виновна.

За кое?

Предлагаш да се съюзи с Австро- Унгария срещу Сърбия? Ми та тя това направи, но едва след като беше предадена.

България не може да се съюзи с турция, защото тя няма никакъв интерес да сменя статуквото на Балканите. Съюзът си е много точен, но некадърният Фердинанд не предвижда що за съседи има тука..

А сина му просто няма избор.



Ми ти ако имаш по-малко от 3 деца не чакай извънземните да ни докарат поне до 20-25 милиона.Не е проблем, че раждат циганите и турците. Проблема е, че българките не раждат. а и за циганите съм голям оптимист да се българизират пълно. Не смятам и турците за проблем. Въобще смятам, че проблема е в това, че идиоти или корумпирани т.е продажници се издигат до ръководни постове т.е не самата система, а нейната употреба е криминална или на ръба на закона. Който пък за жалост също не се спазва.

Защото?

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми нас кой ни пречеше да си намерим съюзници да порнат сърбите и гърците изотзад? Една Турция е идеалният активен "партньор" за Гърция, там унгарци хървати също не знам особенно да са влюбени в сърбите. Но това са минали работи, приемаме го ако не за безвъзвратна загуба то поне за пропуснат шанс. Там старите царе се надлъгваха с византийците- те насъскат едни да ни нападнат той им противопостави други.. А тая шматка Фердинанд така брутално се издъни с необмисления си риск и игра ва банк..Най-скапания началник на държавата с най-боеспособната и надъхана армия...сина му и той ем боли ем сърби, не даваше, не даваше и накрая пак в същия бардак. Пак леко ни се размина ВСВ и то заради омразнта ви Русия, че реши да ни прави комунисти иначе чърчил не би ни оставил като самостоятелна държава...

Освен проблеми с историята имаме проблеми и с географията. Хърватия и Унгария нямат държава 1913 година. А хърватите по това време повечето следствие панславизма са доста просръбски ориентирани. Чак после ще живеят със сърбите в една държава, следствие от това ще ги намразят от дъното на душата си чак ще правят конц. лагери да ги избиват. Гърция и Турция нямат обща граница 1913г. А България с граница Мидия-Енос е на няколко десетки километри от СТОЛИЦАТА на Осм. империя Истанбул. Какъв ли интерес има Турция да воюва с Гърция 1913г.????????????

Единственото избягване на войната 1913г. бе да приемем граници на фактическа окупация. Демек 60% от Македония да остане сръбска и гръцка. И всеки знае че ще последва насилствена асимилация изключително жестока. Защото Македония от 1903г. е в такава война. Това е сепаратистите македонци не са съгласни да останат извън България. Да хладнокръвното решение бе да приемем такива граници. Но тай като всички в Македония и България се чувстваха напълно единен народ, неможеха да го приемат това, дори обратното да е по-страшно.

Какво е дал пък Цар Борис? Ами дойде немската армия на Дунав и каза с нас или без нас? Е защо ние да тръгнем да се бием с немците? Да умрът стотици хиляди? И като победят съюзниците ние какво получаваме? Абсолютно същото! А Македония пак сръбска и гръцка? За слава ли защо да сме антинемски настроени 1941?

Драги, ако англичаните не смятаха България за вечно потенциално руско протеже, сигурно биха я избрали за своя най-важен съюзник на Балканите, поне така си мисля. След ПСВ като я загубихме и Русия като небеше сред победителите да не България да изчезна? И изобщо след ВСВ съвсем друга тактика имаха победителите да са по-меки с победените сравнение с ПСВ.Така че моля, пак Русия спасителката.

Редактирано от stinka (Rom)
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Освен проблеми с историята имаме проблеми и с географията. Хърватия и Унгария нямат държава 1913 година. А хърватите по това време повечето следствие панславизма са доста просръбски ориентирани. Чак после ще живеят със сърбите в една държава, следствие от това ще ги намразят от дъното на душата си чак ще правят конц. лагери да ги избиват. Гърция и Турция нямат обща граница 1913г. А България с граница Мидия-Енос е на няколко десетки километри от СТОЛИЦАТА на Осм. империя Истанбул. Какъв ли интерес има Турция да воюва с Гърция 1913г.????????????

Единственото избягване на войната 1913г. бе да приемем граници на фактическа окупация. Демек 60% от Македония да остане сръбска и гръцка. И всеки знае че ще последва насилствена асимилация изключително жестока. Защото Македония от 1903г. е в такава война. Това е сепаратистите македонци не са съгласни да останат извън България. Да хладнокръвното решение бе да приемем такива граници. Но тай като всички в Македония и България се чувстваха напълно единен народ, неможеха да го приемат това, дори обратното да е по-страшно.

Какво е дал пък Цар Борис? Ами дойде немската армия на Дунав и каза с нас или без нас? Е защо ние да тръгнем да се бием с немците? Да умрът стотици хиляди? И като победят съюзниците ние какво получаваме? Абсолютно същото! А Македония пак сръбска и гръцка? За слава ли защо да сме антинемски настроени 1941?

Драги, ако англичаните не смятаха България за вечно потенциално руско протеже, сигурно биха я избрали за своя най-важен съюзник на Балканите, поне така си мисля. След ПСВ като я загубихме и Русия като небеше сред победителите да не България да изчезна? И изобщо след ВСВ съвсем друга тактика имаха победителите да са по-меки с победените сравнение с ПСВ.Така че моля, пак Русия спасителката.

Англичаните не са алогични хора за разлика от тебе драги.Англичаните русофили ли са като от 2 войни и двете са с русия? Каква русофилия те гони като от 2 пъти 2 пъти воюваме срещу техния лагер. Не , англичаните са си казали "това племе е неблагодарно и предателско щом вдига ръка срешу този който му даде свободата на тепсия срещу 150 000 убити и в замяна не даде нищо.Започна и война срещу балканските си съюзници. Това продажно племе не става за съюзник понеже е супер неблагонадеждно. Така си мисли г-н чърчил и аз съм почти съгласен с него.

Защото драги като не се бихме с немците си забихме още един пирон в ковчега на националния си дух. Защото се гордеем когато се бием и побеждаваме или се бием и губим. Но когато не се бием и се предаваме и даже ставаме и съюзници на всеки по-силен дошъл до границата - е това убива много повече.

Кои не можаха да приемат положението? Тъпуняка Фердинанд който се вживя в ролята на Бисмарк като царя-обединител? Колко трая жадуваното обединение? Ми то не трая и секунда понеже така и не завладяхме никога тия 60%,а и загубихме излаза на Бяло море и дефакто героизма при Одрин и той остана без реална полза.То и глупака се учи от грешките си. само идиота би ги повторил, а олигофрена потретил.

Тая граница колко се здържа? Не можеше ли да се даде Кърджали и други турски краища и да се залъже турция да не ни поне напада, да се даде на румъния временно Южна добруджа и тогава да опукаме гърците и сърбите? Въобще ква гъвкавост прояви тоя германски идиот?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Англичаните не са алогични хора за разлика от тебе драги.Англичаните русофили ли са като от 2 войни и двете са с русия? Каква русофилия те гони като от 2 пъти 2 пъти воюваме срещу техния лагер. Не , англичаните са си казали "това племе е неблагодарно и предателско щом вдига ръка срешу този който му даде свободата на тепсия срещу 150 000 убити и в замяна не даде нищо.Започна и война срещу балканските си съюзници. Това продажно племе не става за съюзник понеже е супер неблагонадеждно. Така си мисли г-н чърчил и аз съм почти съгласен с него.

Защото драги като не се бихме с немците си забихме още един пирон в ковчега на националния си дух. Защото се гордеем когато се бием и побеждаваме или се бием и губим. Но когато не се бием и се предаваме и даже ставаме и съюзници на всеки по-силен дошъл до границата - е това убива много повече.

Кои не можаха да приемат положението? Тъпуняка Фердинанд който се вживя в ролята на Бисмарк като царя-обединител? Колко трая жадуваното обединение? Ми то не трая и секунда понеже така и не завладяхме никога тия 60%,а и загубихме излаза на Бяло море и дефакто героизма при Одрин и той остана без реална полза.То и глупака се учи от грешките си. само идиота би ги повторил, а олигофрена потретил.

Тая граница колко се здържа? Не можеше ли да се даде Кърджали и други турски краища и да се залъже турция да не ни поне напада, да се даде на румъния временно Южна добруджа и тогава да опукаме гърците и сърбите? Въобще ква гъвкавост прояви тоя германски идиот?

То бива, бива тотално непознаване поне на базови всеизвестни моменти от историята... Русия и Англи са в студена война помежду си през по-голяма част от 19 век, целия 20ти и до ден днешен. С изключение на световните войни, когато са заедно по нужда.

Неблагонадежно да да. То ако има някой, който умира от кеф когато ставаме антируски 1885, то това е Англия. И Чърчил много добре знае защо сме с немците във световните войни. А да защото ни смятата за потенциално руско протеже, правят всичко възможно да нямаме излаз на Средиземно море. И това не е никаква тайна.

А колкото до евтините пропаганди за неблагонадежност вървят за пред масите, във висшата политика са само интереси, то ако работеха с емоции нямаше да са Велики сили, а балкански държави.

ВСВ ни се предлага да сме за Англия и Франция, т.е. да подкрепяме Сърбия и Гърция и това, което правят в Македония. Сотици хиляди българи да бъдат избити, за да защитят сръбската и гръцката власт в Македония.

Да подкрепяме СССР (който е със германците, когато ставаме и ние техни съюзници, а комунистите в нашия парламент подкрепят влизането ни в оста) който предлага няколко нови нации от българската, тотална промяна на целия обществен и икономически живот и избиване на десетки хиляди цвета на нацията.

И Германия, която дава Вардарска Македония, Ю. Добруджа и Беломорието.

И трябва да направиш един от тези избори, е? Кое да избереш?

А да е Кърджалийско в Турция значеше цяла Одринска Тракия да си остане в Турция, това как осмисля победата в Одрин? Тая война я искаха повечето хора и в България и в Македония. Проблемът е че Фердинанд не се оказа чак такава лисица и тръгна и той по този път. Но македонците у нас нямаше да приемат такива граници в Македония. И на Гешов и на Фердинанд най-вероятно главите биха хвръкнали. И в следващата ПСВ щяхме да сме пак на страната на немците, защото щяхме пак да си търсим Македония от сърбите. А те не я отстъпваха, за да им станем съюзници въпреки настояването на любимият ти Чърчил.

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Когато няма пречки при сватосването, тогава помаците ще се присъединят към българският етнос. Засега са отделен етнос.

Да, Бог/Аллах е един. Освен това, ходжите наистина нямат проблем да бракосъчетаят мюсюлманин за християнка. Ама поповете не венчават християнин за мюсюлманка, нито християнка за мюсюлманин. И ходжите не бракосъчетават мюсюлманка за християнин.

Познавам помаци (хора с помашки корени) с чисто българско самосъзнание, и такива с помашко.

И в двата случая визирам хора с немюсюлмански и/или християнски имена; ("христо" и "георги" са християнски имена, но "камен" и "златин"- не са християнски),

За тези с мюсюлмански имена, нещата са като че ли по определени - те са по-склонни да се смятат за отделен, различен етнос от българи и турци.

(Мой съученик и добър познат от гимназията, за когото навремето, преди около 30 години, съм нямал представа за корените му, си промени християнското име на мюсюлманско)

Искам да кажа че драмата на тези хора не е малка. (Самите те са доста объркани, и в голямата си част са приемани с някакви резерви от българите и турците)

Самият аз изпитвам резерви към тях (на етническа основа).Предполагам че и турците изпитват такива към тях. Забелязвам че и други около мен - визирам млади хора от средната "ръка" имат резерви към хората с помашки корени/помаците

ично аз най-добре общувам с турци /и арменци/, от представените в българия етноси, може би защото намирам нещо нередно в ренегатството, уважавам турците много.

Най-много резерви имам към циганите.

(В родния ми град циганите са турскоговорящи, те самите казват казват че на цигански език говорят само "учените" (образованите от тях))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То бива, бива тотално непознаване поне на базови всеизвестни моменти от историята... Русия и Англи са в студена война помежду си през по-голяма част от 19 век, целия 20ти и до ден днешен. С изключение на световните войни, когато са заедно по нужда.

Неблагонадежно да да. То ако има някой, който умира от кеф когато ставаме антируски 1885, то това е Англия. И Чърчил много добре знае защо сме с немците във световните войни. А да защото ни смятата за потенциално руско протеже, правят всичко възможно да нямаме излаз на Средиземно море. И това не е никаква тайна.

А колкото до евтините пропаганди за неблагонадежност вървят за пред масите, във висшата политика са само интереси, то ако работеха с емоции нямаше да са Велики сили, а балкански държави.

ВСВ ни се предлага да сме за Англия и Франция, т.е. да подкрепяме Сърбия и Гърция и това, което правят в Македония. Сотици хиляди българи да бъдат избити, за да защитят сръбската и гръцката власт в Македония.

Да подкрепяме СССР (който е със германците, когато ставаме и ние техни съюзници, а комунистите в нашия парламент подкрепят влизането ни в оста) който предлага няколко нови нации от българската, тотална промяна на целия обществен и икономически живот и избиване на десетки хиляди цвета на нацията.

И Германия, която дава Вардарска Македония, Ю. Добруджа и Беломорието.

И трябва да направиш един от тези избори, е? Кое да избереш?

А да е Кърджалийско в Турция значеше цяла Одринска Тракия да си остане в Турция, това как осмисля победата в Одрин? Тая война я искаха повечето хора и в България и в Македония. Проблемът е че Фердинанд не се оказа чак такава лисица и тръгна и той по този път. Но македонците у нас нямаше да приемат такива граници в Македония. И на Гешов и на Фердинанд най-вероятно главите биха хвръкнали. И в следващата ПСВ щяхме да сме пак на страната на немците, защото щяхме пак да си търсим Македония от сърбите. А те не я отстъпваха, за да им станем съюзници въпреки настояването на любимият ти Чърчил.

Русия и англия може и да са в студена война, но когато стане напечено стават от едната страна на барикадата.Победната страна.Докато у нас няма характер,а една мания да сме със силните на момента.И най-вече за съжаление е тъжно, че това продължава и до ден днешен т.е. поуки от историята няма и на милиметър.Ето безпринципни тъпи бакалски сметки които все излизат криви. Нищо не казваш за нацизма, нищо не казваш, че Германия просто няма шанс да побнеди никога нито само русия и англия камо ли и с подкрепата на САЩ. Щото тук и през ПСВ и през ВСВ са играли германските подкупи въпреки омразната ти русофилия която уж била сред по-голямата част от народа.Щото колкото и да ти е болно германофилията подкрепена с подкупи ни донесе 2 национални катастрофи плюс една потенциална трета.Точно тъпашкия продажен германофилски елит,а не уж русофилския народ е виновен сега да редиш ред сополи ред сълзи колко били лоши другите. били им по-лоши офертите. и ние избрахме по-добрата само дето сключихме контракта с фирма която така и не си изпълни договора и фалира.русофилия дръжки, тука има германски капитали които подкупват българския политически елит и той си продаде и националната кауза.Ма те хората си го натириха Фердинанд и после въпреки народната воля и правителство извършиха преврат който докара малоумния му син та да ни допогребе.Ква русофилия бе драги -германопоклонничеството на елита ни разката фамилията. Искал народа налудничавите и неосъществими планове за сан Стефано.Народа е искал само едно-просперитет и по-добър живот и по-умен и непродажен елит който така и не получи.Сега е същата работа но с американофилски маскиран като проевропейски елит.И пак някаква имагинерна русофилия пречи на развитието на страната. И пак играят за съжаление подкупи и промиване на мозъци.Русия иска да строи дългосрочни и полезни и за нас проекти. американофилското лоби кво иска? Да сме мизерна колониална държава. Щото то едните вериги не правят народа богат, той трябва да работи някъде та да пазарува.айде дайте да затворим руския козлодуй и да караме на европейски фотоволтаици. Ще изкараме точно два месеца и тия смешници ще бъдат вкарани в кучи гъз не от некви палячовци а от гладния народ.Защото както виждаме не са се избили да наливат капитали в българия. но поради продажен елит ние трябва да изгоним всички неамерикански щото нали сме много богати и можем да си позволим този разкош. точно така преди ПСВ и ВСВ германофилските продажници са недопуснали тук да има много английски и френски капитали. Пък после, да ма те били лоши и за това инвестирали само в гърция и Сърбия и само тях подкрепяли.Щото и швабите си построиха Северен поток но сега искат да теглат контрата на южен щото не им трябва. а ние баламите дето бъкаме от природни ресурси няма да си осигурим ни нефт, ни газ.Щото нали танкерите щели да замърсят прекрасния бургаски залив. вместо да накараме руснаци и американци и араби и европейци да инвестират тука и да се надпреварват, продажниците си позволяват да гонят, да не дават разрешения заради мизерните си подкупи и после да се ометат от страната.

Редактирано от svetogor
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Освен тоталното ти непознаване на историята, освен страшния ти наивитет продължаваш да прокламираш някакъв си твой свят живещ май само в съзнанието ти. Политиката на Великобритания е от ясна по-ясна. няма вечни приятели има вечни интереси. Така, че тя подкрепя Прусия и Австрия с/у Бонапарт. Подкрепя и Русия след инвазията на корсиканеца. но е с/у русия след Тилзит, а и определено е отговорна за смъртта на Павел, когато той решава да прати казаците с/у Индия (сега дали е решил наистина е спорно, но е могъл да го направи). Воюва с/у Русия по времето на кримската в съюз със същата тази Франция. Следи отблизо възхода на Германия след пруско-австрийската и френско-пруските войни и си прави съответните изводи. Англия има една единствена цел и тя е попречване на създаването на европейски хегемон. Затова е с/у Франция по времето на Наполеон и с/у Германия след обединението.

А Чърчил!? Та Чърчил сам сменя не веднъж, а цели два пъти политическата си принадлежност.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...