Отиди на
Форум "Наука"

Фараж: ако бях българин, вече щях да стягам багажа


Recommended Posts

  • Мнения 85
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Модератор антропология

Симпъл Стюпид, Крамер и Стинка са абсолютно прави. Фараж също. Право на народите е да определят политиката на страните си, вкл. и особено - емиграционната. Нарича се суверенитет. Писъците с/у Фараж са смешни. В наш интерес е Британия да е толерантна в политиката си спрямо БГ, да. Но не и в интерес на Британия. Нейния интерес е да натовари на един кораб всичкото индиец, пакистанец, болгар-болгар, румънец и т.е. и обратно откъдето са дошли, т.е. обратно по дупките, откъдето са изпълзели. Ако българите бяхме толкова качествени, колкото си представяме, че сме, нямаше да сме освинили така държавите си - до степен, че самите ние не искаме да живеем в тях, и се оплакваме - вием ежедневно по форуми и вестници от сънародниците си (изключая стоичков - той ни е идол), обвиняваме се взаимно в политическа простотия ("Ма'трял". "прости", "избраха Бойко, ауууу", "утре се качам на самолета" (и къде отиваш, от кого бягаш, от себе си? от себеподобните си? Защо?) обаче когато английски политик-изолационист ни каже същото - леле ква обида; ами българските журналисти с много по груб език казват същото за нас ежедневно, Фараж може да е чел някой вестник, де да знам. Същото се отнася за румънци, индуси, и т.н. Ако тия бяха много качествени, щяха да имат държави като слънца, ама не са. Имат адски дупки вместо държави. Пълни са с такива като тях. И затова и бягат, ама не могат да избягат от себе си.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз говоря за крайния национализъм,който си е чист шовинизъм.Точно от него ние и другите балкански нации сме страдали най-много..

Ние никога не сме били крайни националисти.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Симпъл Стюпид, Крамер и Стинка са абсолютно прави. Фараж също. Право на народите е да определят политиката на страните си, вкл. и особено - емиграционната. Нарича се суверенитет. Писъците с/у Фараж са смешни. В наш интерес е Британия да е толерантна в политиката си спрямо БГ, да. Но не и в интерес на Британия. Нейния интерес е да натовари на един кораб всичкото индиец, пакистанец, болгар-болгар, румънец и т.е. и обратно откъдето са дошли, т.е. обратно по дупките, откъдето са изпълзели. Ако българите бяхме толкова качествени, колкото си представяме, че сме, нямаше да сме освинили така държавите си - до степен, че самите ние не искаме да живеем в тях, и се оплакваме - вием ежедневно по форуми и вестници от сънародниците си (изключая стоичков - той ни е идол), обвиняваме се взаимно в политическа простотия ("Ма'трял". "прости", "избраха Бойко, ауууу", "утре се качам на самолета" (и къде отиваш, от кого бягаш, от себе си? от себеподобните си? Защо?) обаче когато английски политик-изолационист ни каже същото - леле ква обида; ами българските журналисти с много по груб език казват същото за нас ежедневно, Фараж може да е чел някой вестник, де да знам. Същото се отнася за румънци, индуси, и т.н. Ако тия бяха много качествени, щяха да имат държави като слънца, ама не са. Имат адски дупки вместо държави. Пълни са с такива като тях. И затова и бягат, ама не могат да избягат от себе си.

Уви, да.

Но тогава какво става с обединена Европа? Или за четвърти път обединението й ще иде на майната си?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Мен ме е срам, че точно тия които пищят като вдовици за ...(знаете какво), ругаят Фарадж, но същевременно му лижат задника, и правят метани и целуват обущата на британците, за да им позволят да заминат за Англия. Същата робска психика, на същите хора които казват 4Кажи му аго, да му стане драго", същите тези които които крещяха "Слава на БКП" и искрено и овчедушно вярваха, в световната победа на социализма. Тези същите хора днес псуват всички и всичко, но на избори не гласуват, от обществените събития не се интересуват, но смятат, че цял свят е длъжен да се грижи за тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Жалко,че поставяте въпроса по този начин...ако мога да вметна моето скромно мнение тук,как се вижда от самото място...Великобритания има страхотни проблеми с имиграция,голяма част от Африка и Азия се възползват от социалната им система до дупка,те са главно консуматори не и производители...голяма част от младото и трудоспособно население е на помощи и няма никакво намерение да промени това...страната е рецесия,надига се недоволство и хората искат кръв...какво правят политици като Фараж,търсят слабо място и хвърлят на тълпата жертвата,..в случия,българи и румънци...разбира се той го прави за лични цели,да вземе малко от баницата,ако знаеше колко поддръжници има тука,едва ли щеше да ни плюе толкова...сега кажете ние българите в какво сме виновни,че трябва да свеждаме глави засрамено и да хвалим тези който ни хулят...щели сме да нахлуем като хуните в Рим,пълни глупости,който е искал да дойде вече е тук,след отварянето на пазара в Ирландия преди няколко месеца,там са регистрирани само 9 хиляди българи...и за финал,ето ви нещо съставено от британци в наша подкрепа,ако искате може да го подпишете,ако не,да живее Фараж. https://submissions.epetitions.direct.gov.uk/petitions/45131

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мен ме е срам, че точно тия които пищят като вдовици за ...(знаете какво), ругаят Фарадж, но същевременно му лижат задника, и правят метани и целуват обущата на британците, за да им позволят да заминат за Англия. Същата робска психика, на същите хора които казват 4Кажи му аго, да му стане драго", същите тези които които крещяха "Слава на БКП" и искрено и овчедушно вярваха, в световната победа на социализма. Тези същите хора днес псуват всички и всичко, но на избори не гласуват, от обществените събития не се интересуват, но смятат, че цял свят е длъжен да се грижи за тях.

Е тва е,после защо по-голямата част от тези с всичкия са си стегнали багажа,Култура братчед,простотията и простака,не можеш го прибори.

Редактирано от plamenoid
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Тези същите хора днес псуват всички и всичко, но на избори не гласуват, от обществените събития не се интересуват, но смятат, че цял свят е длъжен да се грижи за тях.

Комунизмът, приятелю. Комунизмът ни разврати.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Е тва е,после защо по-голямата част от тези с всичкия са си стегнали багажа,Култура братчед,простотията и простака,не можеш го прибори.

Аз съм от тия, които са си стегнали багажа. Преди много години. Само дето не го считам за проява на култура, а за момент на невероятно, неоправдано, недопустимо малодушие. Фружин между впрочем е изключително ерудиран и културен човек. Но, действително, простаците не винаги го разбират. Но той е и великодушен, та им прощава. Действително, култура.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз съм от тия, които са си стегнали багажа. Преди много години. Само дето не го считам за проява на култура, а за момент на невероятно, неоправдано, недопустимо малодушие. Фружин между впрочем е изключително ерудиран и културен човек. Но, действително, простаците не винаги го разбират. Но той е и великодушен, та им прощава. Действително, култура.

Между другото аз съм научил много от постовите ти,знам че си ерудиран човек...нека и Фружин ми прости,явно в този филм,аз съм простака...сега като си осъзнал това което ми пишеш,би ли изключил сина и от програмата в Канада за развити деца и били си прибрал във България...нека бъдем честни,ще имате ли двамата реализацията в момета,която имаш.Не тая лоши чувства към никого в този форум,аз съм тук,за де се обогатявам,не за да споря.

Редактирано от plamenoid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само да добавя и това,че падането на забраната за достъп на трудовия пазар в Великобритания,мен лично,по никакъв начин не ме засяга,нито ме облагодетелства,нито ме застрашава по някакъв начин.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Пламене, Южняка проявява активност по политически теми, и не съм го чул да псува в стил "Тяхната мама мръсна, само крадът, нищо не правят". Не съм чул "Бягайте от тази държава (не от България, а именно от тази държава, сякаш това не е тяхната държава, а нечия друга), там виреят само простаци и мошенници, всичко читаво вече избяга навън (аз избягах навън, значи съм готин, ти си останал, значи си боклук)". Като го питаш такъв "Какво става у нас", следва поток ругатни, тук таме нещо случайно чуто по БТВ, много критика, никаква ясна мисъл защо е станало така, кой е виновен, какво трябва да се направи, и кой да го направи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Намирам за много странно някои хора да твърдят, че е патриотично да се настоява най-будните българи да си изнасят багажа от България примерно за да се изселят в Англия, а тук да останат само турци и роми. Това е комунистическия интернационализъм, което си е най-чиста проба национално предателство. Вече 20 години се води мощна пропаганда образованите българи да се махат от България. И призивите са от разговори с народния избраник на четири очи до създаване на ренегатски предавания като: "Другата България". В това предаване примерно ще видите колко е прекрасен живота на една чистачка в Испания, но не и колко много са успели тези, дето по време на Възродителния процес се изселиха и останаха да работят в Турция - доброто образование, владеенето на руски за огромната маса туристи от изток и манталитета да работи цялото семейство ги изстреляха много напред. Но затова в ренегатските ТВ предавания не се говори. Не се говори и колко са добре ромите, дето са се изнесли на запад и какви помощи получават, да не говорим колко капаци от шахти и колко жици има за крадене. Но успелите се оказват само инженерите станали общи работници на строеж, учителките станали детегледачки и медицинските сестри станали санитарки.

Защо пък да не се спре изселването на българи на Запад и тези дето са там да бъдат върнати като ромите, та да променят България и тя да стане като Англия или Германия.

За атакаджиите ясно защо реват срещу Фарадж - те са на хранилка в ДПС и искат българите да се изнесат, а тука да останат само турци и цигани, които да обединят България и Турция.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пламене, Южняка проявява активност по политически теми, и не съм го чул да псува в стил "Тяхната мама мръсна, само крадът, нищо не правят". Не съм чул "Бягайте от тази държава (не от България, а именно от тази държава, сякаш това не е тяхната държава, а нечия друга), там виреят само простаци и мошенници, всичко читаво вече избяга навън (аз избягах навън, значи съм готин, ти си останал, значи си боклук)". Като го питаш такъв "Какво става у нас", следва поток ругатни, тук таме нещо случайно чуто по БТВ, много критика, никаква ясна мисъл защо е станало така, кой е виновен, какво трябва да се направи, и кой да го направи.

Фрижине,явно и двамата не сме се разбрали...кой за какво се бори,при мен България,не е това което описваш,лично аз се интересувам от нея,също така,има собствен форум за българите зад граница,където си говорим на български,пишем за България и имаме потребители на 3 континента...та по горните неща няма как да се отнасят за хора като мен,или българи с който аз контактувам.Може би се изказах прибързано,но твоето мнение ми остави доста лош вкус в устата,не обичам генерализирането.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Атакаджиите е ясно защо реват срещу Фарадж - те са на хранилка в ДПС и искат българите да се изнесат, а тук да останат само турци и цигани, които да обединят България и Турция.

Идеите за българо-сръбски, българо-румънски и българо-турски дуализъм, по примера на Австро-Унгария, възникват през Възраждането (преди Освобождението), но така и не се осъществяват.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Това, дето доброволно опразваме земята си, е грешка. Това,дето някой инженер "бяга" от България, за да работи като чистач в Испания, също. Тия усилия, които имигрантите вложиха на запад, можеха да ги вложат в БГ, където съдбата им е отредила да са се родили. Но, комунистическа България загуби студената война. Във всяка война победителят отделя една част от населението на победената страна със себе си и я отвежда да му работи. Обикновено, работите,които никой друг не желае. Същото се случи и с България след 1989-та.Отведоха част от най-продуктивната част на населението. Да им работи каквото ТЕ преценят. Лекари се превърнаха в магазинери, инженери в строители и миячи на тоалетни. Има и малцина щастливци, които взеха слугински позиции в ИТ сектора (ит-то си е слуга навсякъде. Добре платен, но слуга). И т.н. Мисълта ми е, вие ги наричайте емигранти, аз ги наричам военнопленници. Живата сила, която всяка победена страна е давала по един или друг начин на победителя. В тоя смисъл, стискам му ръка на Фараж, за куража. Макар че, за мене и това е цирк. (т.е. неговото).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Намирам за много странно някои хора да твърдят, че е патриотично да се настоява най-будните българи да си изнасят багажа от България примерно за да се изселят в Англия, а тук да останат само турци и роми. Това е комунистическия интернационализъм, което си е най-чиста проба национално предателство. Вече 20 години се води мощна пропаганда образованите българи да се махат от България. И призивите са от разговори с народния избраник на четири очи до създаване на ренегатски предавания като: "Другата България". В това предаване примерно ще видите колко е прекрасен живота на една чистачка в Испания, но не и колко много са успели тези, дето по време на Възродителния процес се изселиха и останаха да работят в Турция - доброто образование, владеенето на руски за огромната маса туристи от изток и манталитета да работи цялото семейство ги изстреляха много напред. Но затова в ренегатските ТВ предавания не се говори. Не се говори и колко са добре ромите, дето са се изнесли на запад и какви помощи получават, да не говорим колко капаци от шахти и колко жици има за крадене. Но успелите се оказват само инженерите станали общи работници на строеж, учителките станали детегледачки и медицинските сестри станали санитарки.

Защо пък да не се спре изселването на българи на Запад и тези дето са там да бъдат върнати като ромите, та да променят България и тя да стане като Англия или Германия.

За атакаджиите ясно защо реват срещу Фарадж - те са на хранилка в ДПС и искат българите да се изнесат, а тука да останат само турци и цигани, които да обединят България и Турция.

Прав си за много неща и грешиш за други,едва ли ще мога да отговоря на целия форум тази вечер,много политика има в твоето изказване,но и много мъка...иначе на мен е най-лесно да манипулирам фактите и да заявя,че на времето и Ботев,Левски и Бенковски и много други са били зад граница,но знам че това изселване на България няма много общо с това,но не разбирам и също в какво се опитваш да ме убедиш мене.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

не е много приятно, но е факт - готвят ни отново турско 'присъствие'. За съжаление няма как без политика, защото именно тя определя това незавидно състояние, в което се намираме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Галахаде, беднати е фантазията как се изнасят турците от България. Глада си е глад, ДПС в турските региони не е донесло нищо повече от това, което БСП донесе примерно на Северозападна България.

През последните 20 г. са напуснали 2 пъти повече турци, отколкото през Голямата екскурзия.

И ромите бягат. Просто при тях раждаемостта е висока (макар че и тя спада), а прага на търпимост към мизерия много нисък. Затова демографския удър от емиграцията сред тях не е значителен за разлика от българите и турците.

(Ще видим новата политика на Ердоган турски фирми да строят заводи в смесените региони, за турците до какво ще доведе. Доста пари наливат.)

Ся за Англия, ами българите трябваше просто да го подминат това изказване и толкоз. Да сумати поляци висят на соц. помощи в ОК, нищо че бачкат работа дето и индийците, пакитата и черните не работят. Само ние с румънците и балтийците можем да ги конкурираме за нисколплатените работи.

Само си помислете колко антииндийски изказвания имаше в темата. За повечето от нас емигрантите от третия свят са "парразити" на соц. помощи. Просто англичаните към групата на емигрантите от третия свят слагат и тези от Източна Европа.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Пламене, най гадното е, че има обида, задето искат да им забранят преселение в Англия, а не защото е обидил България.

Много правилно говори Галахад за Ренегат ТВ. Давайте, отивайте в чужбина, там е супер, цъфтят цветя и рози и ви чакат с отворени обятия, а тоя коптор го заебете.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

И е безкраен тепегьозлъка на комунистите, които навлякоха на България тия безкрайни беди, позорно загубиха всички възможни противопоставяния със Запада, капитулираха безпрекословно пред него, а сега се опитват да се изтъпанят отново начело на България... Защо, към следващата катастрофа? И да обяснават на останалите, че са простаци. (Нямам предвид Пламеноид. Имам предвид Станишев, да уточня.) :)

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

между другото напуснах тези форуми на българите във Великобритания,даже след това получих вечен бан,заради несъгласието си с това което правят и изповядват,но за жалост са най-големите тук.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...