Отиди на
Форум "Наука"

Фараж: ако бях българин, вече щях да стягам багажа


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Именно. Ама народът ни е настроен нихилистично и вместо да му тегли една майна почна да го превъзнася.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 85
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Англия е обект от интерес на хора от цял свят. И от милиардите азиатци, голяма част от които - по-бедни, те видяха проблема в една държавичка с население, колкото един град? Която на всичкото отгоре е наполовина пълна с пенсионери.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Проблемът на англичаните е с румънските цигани, които си били направили палатков катун в центъра на Лондон. Проблем е и професията безработен сред младите англичани.

В този смисъл, добре би било да ни извадят от двойката Румъния-България. Все пак, сме съвсем различни държави, а румънците са значително повече от нас.

Население на България (2011) - 7 364 570 д.

В работоспособна възраст - 78%

Пенсионери 19%

Население на Румъния (2011) - 19 042 936 д.

В работоспособна възраст - 68%

Пенсионери - 14%

Население на Истанбул (2012) - 13 854 740 д.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Фараж е една отрепка,която се мъчи да открадне 10-15% от консерваторите на изборите,затова се прави на националист...всички знаят коя е неговата таргет група,пиянките по пъбовете и тези на бенефити...който същите емигранти от източна европа с данъците си издържат...имат 3 милиона човека на бенефити...но най се учудих,какво самочуствие имате,като твърдите,че е прав...подклажда расизъм и ксенофобия,пък вие като българи дигнете малко глава,какво сте я забили като фитки,защото както се държите,за такива ще ви вземат другите нации.

дето се вика де всички "отрепки" да бяха като Фараж

http://www.youtube.com/watch?v=TEcTKQdu7CQ

като разбрах към кого се обръща - много ми се повиши мнението за "пиянките по пъбовете и тези на бенефити", щото ако наистина разбират какво казва Фараж, ще са много по-напред от тези, които стоят в Европарламента, щото те очевидно не разбират...

инак преди време четох Бжежински, в "Изборът" той дава определение за "глобален елит"

„Един съпътстващ, но по-общ феномен е появата на специфичен глобален елит с глобална визия и транснационална лоялност. … новия глобален елит се характеризира с висока мобилност, космополитен жизнен стил и привързаност предимно към работното място, по правило в транснационалния бизнес или във финансова корпорация. … този елит все повече демонстрира собствените си специфични интереси, чувство за солидарност и за особена идентичност.

Този елит катализира възникването на глобална общност, заинтересована от стабилност, просперитет и може би демокрация. Съсредоточаването на нейното внимание върху Америка е неявно признание, че дори една глобална общност се нуждае от централно учреждение на размяна на идеи и интереси, от фокус за кристализация на определена форма на консенсус, от източник на значима инициатива и в крайна сметка от усещане за посока. Дори това да не е свързано с официално учредяване на специален статут на Вашингтон, фокусирането върху Америка означава фактическо признаване на двете свързани помежду си реалности на нашето време – господството на една нация и транснационалната глобализация” (стр.160-161)

не мога да споря с хора "с глобална визия и транснационална лоялност" няма как да стигнем до съгласие, може само да се замеряме с прилагателни...

само да подчертая - ключовата дума в горното е " и може би демокрация "...

демокрацията за тях не е особена ценност, тя е само дреха в която удобно прикриват неприличната голота на тяхните цели и намерения... когато не им върши работа ще я захвърлят... и ще надянат друга....всеки който не е съгласен с тях ще е ... как беше популист, националист, ксенофоб и прочие...

с какво тяхната гледна точка е по-привилигирована от тази на така наречените "отрепки", с това че са на власт, че държат медиите, че могат да налагат решенията си с цялото полит-инженерно-техне, без да се интересуват от мнението на популацията, фактически да променят конституцията без референдум, без да питат суверена...

всеки който не е съгласен с тях ще трябва да се примири с това да бъде определян като "популист", "националист", "ксенофоб" и прочие...

тъй че моето самочувствие на "фитка" не зависи от това какво един англичанин смята или не смята за мен, не аз съм отишъл в страната му да храня мързеливите му "бенефити" с данъците си, за да ми пука какво мисли той; аз съм българин в България и ме интересува моето, това върви с това да дам право на всеки англичанин да има право да си мисли как да му е по-добре в своето...

толкоз...

ако някой българин в Англия има проблеми с англичаните не мога да му помогна...

както той не може да ми помогне когато аз в България имам проблем с някой друг...

на него и не му пука особено, щото той вече си е направил избора...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дълбок пост,няма спор...чак се почуствах като след психотерапия...моля те,не слагай Бжежински около такива личности като Фараж,не може да си изграждате мнение кой къкъв е като политическа личност от няколко клипа от тубата...на Фараж мястото му е до Сидеров,който ако го слушаш от страни,говори само правилни неща за България,но всички знаем що за стока е...аз в дълбоки спорове няма да влизам,а и няма за какво...това че ти не се обиждаш,че като българин те мислят за втора ръка човек и ти вменяват някакви неща който са полуистини и откровени лъже,в пресата на една чужда държава си е твой проблем...а ти даже не го смяташ за такъв...а,аз проблеми нямам с нито една нация...имам проблеми с тъпотата на определени индивиди от тези нации...това,че Буш е идиот...не значи че всички американци са идиоти...надявам да се разбира от този пример.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Фараж наистина ли е като Сидеров?

Щото ако е,не виждам защо е заслужил такова внимание.

Какъв точно расизъм подклажда?

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами свири с трион по доста директен начин по националната струна на англичанините(даже не казвам британците)...има много информацията в нета за неговата партия,която се очаква да излезе на трета позиция на следващите избори...последните месеци е много активен покрай речта на примиера за европа и идването на българи и румънци...погледни сайта на партията,сложели са часовник който отброява колко време остават до падане на ограниченията...пак ти казвам,разгледай си сам,не искам да вменявам мое мнение...но,говорих тука с няколко човека,дали изобщо се връзват на тази кампания,повечето казват че им е ясно че е политически боклук,но една лъжа казана 100 пъти става истина...е един ми каза,че познавайки българи и бил във България,го е срам от онази "фашитска свиня"(цитирам) Фараж...че говори такива работи по медийте.

п.с.наскоро бях на лекар и той ме попита,от къде съм...след като казах,получих като отговор само едно ...мммм...за първи път ми се случва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аха.Ще проверя...

За съжеление все повече такива политици ще се появяват.Може скоро хора като Сидеров да ги считаме за "умерени".Според мен обаче това ще доведе и до ответна реакция.Никак не е добре....

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

моля те,не слагай Бжежински около такива личности като Фараж,не може да си изграждате мнение кой къкъв е като политическа личност от няколко клипа от тубата...

между другото си прав, Фараж е класи над Бжежински - това последното сериозно (всичко е въпрос на гледна точка и критерий)

на Фараж мястото му е до Сидеров,който ако го слушаш от страни,говори само правилни неща за България,но всички знаем що за стока е...

за един политик съдя по това което приказва, ако приказва верни неща го подкрепям... (какво стока е се проверява когато вземе властта...)

аз в дълбоки спорове няма да влизам,а и няма за какво...

и за така...

това че ти не се обиждаш,че като българин те мислят за втора ръка човек и ти вменяват някакви неща който са полуистини и откровени лъже,в пресата на една чужда държава си е твой проблем... а ти даже не го смяташ за такъв...

точно така...

а,аз проблеми нямам с нито една нация...имам проблеми с тъпотата на определени индивиди от тези нации...това,че Буш е идиот...не значи че всички американци са идиоти...надявам да се разбира от този пример.

от примера ти с Буш само съдя, че смяташ половината от американците са идиоти, защото са го избрали, при това два пъти...

а пък аз пък се чудя как да определя останалата половина, защото два пъти гласуваха за Обама...

остава да преброим и определим колко от англичаните какви са, засега Фараж и UKIP са 17%, като не броим British National Party и т.н., ако избирателната система на Британия беше пропорционална в Парламента щеше да е много интересно....

но и така Референдум ще има... и Острова ще отплува...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Най гнусното е, че всичките българи го критикуват в стил "Много ви се молим, пуснете ни при вас". Такова преклонено поведение, готови сме да ни обиждат, да ни мачкат, но да ни пуснат. Как един политик или коментатор не каза "Майната ти, ние не желаем да ходим във Великобритания".

Ей в такива моменти ме е срам, че съм българин.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз нали съм по глупав,ще копи-пеистна от Бай Ганьо...Фараж,Бжежински,Обама,Буш...абе всички са маскари...не знам защо ми правиш този "разрезен анализ",нямаме явно допирни точки в мисленето с тебе...демек две успоредни прави в различни посоки,нямам идея дали някога ще се пресекат във вечноста...по темата,беше хубаво като нация да пресечем такива неща в зародиш...както българското общество,така и държавата като такава...засега пародия и от двете ...ако ме питаш аз какво правя,да имат високо мнение другите по света за българите,опитвайки се с лично поведение и начин на живот да показвам на такива който не са запознати с нашата страна(а те са много)че българите не сме по различни от всички други нации в Европа и че това че сме в криза не е вина на нацията изцяло,колкото на нейните управляващи и натрупването от комунистическия режим и неговите издънки като ДС...не почиваме на стари лаври,отворени сме към света,много от нас са из Европа,Америка,Азия, но не забравят за страната си и всеки се мъчи да помага с това което му е по силите и съвеста...за радост нито аз,нито ти сме определящи за бъдещето на България,а подсити ме,като по-врял във форумните борби,кой беше казал....Винаги има надежда

Редактирано от plamenoid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен изобщо не е добре това усилване на национализма.В арабския свят се вижда в последните години също засилващ се радикализъм и религиозен фанатизъм.Ако дойдат на власт ксенофоби като Сидеров и Фараж,това ще е много опасен "експеримент".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Фарадж казва наистина много верни неща. Средната заплата наистина е 200 евро и средната пенсия е 100 евро. Да му се зъбим на това, си е дето се вика: "На гол тумбак, чифте пищови!". И е смешно, и е жалко като сме на този хал да се ежим и да се правим на обидени, че са ни казали истината в очите.

Времето за промени у нас не е изтървано, дори все още е рано. Революция не се прави на пълен стомах. Тези дето трябваше да правят революцията през 1989г. правеха сметки в кой ресторант ще празнуват нова година, а тези от Виденовата зима бяха просто обрани от доносника Дунав вложители. От хора с банкови сметки не чакайте да променят ситуацията. Човек тръгва да променя когато е празен и корема и долапа.

Но бедността променя хората в България. През 1990г. те съжаляваха Чаушеско, че го били гръмнали. А тази година си умряха от кеф дори при толкова бездарно спретнатия ТВтеатър "Атентата срещу Доган". Хората днес в България не са същите като тези от 1989г. и от 1996г. И ще се променят още, за да променят и България.

Втори е въпросът, че може да чукнем няколко думи за Англия, макар и те да са потвърждение на казаното от него. Но пък гордите англичани няма да са толкова горди, да ги чуят.

В смисъл може да се отправи призив към английските пенсионери да не идват да си купуват имоти в България. Това ще подтикне англичаните да се съгласят за много неща с Фарадж, но и да изпитат съпричастност към нас.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Според мен изобщо не е добре това усилване на национализма.В арабския свят се вижда в последните години също засилващ се радикализъм и религиозен фанатизъм.Ако дойдат на власт ксенофоби като Сидеров и Фараж,това ще е много опасен "експеримент".

Добро наблюдение. Усилва се национализмът, усилват се и крайностите му. Дори в някои страни се прави опит истинският национализъм да се замести с маргинален...

Само че, без национализъм няма живо общество.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добро наблюдение. Усилва се национализмът, усилват се и крайностите му. Дори в някои страни се прави опит истинският национализъм да се замести с маргинален...

Само че, без национализъм няма живо общество.

Добре ще е национализма да е "вътрешен" и "позитивен"-тоест да не е насочен срещу някого при сегашните условия.

Защото арабския свят е доста обединен(нямам предвид правителствата)-наблюдавал съм в интернет как хора от Босна,Албания и Индонезия се наричат "братя"-само заради религията си.Мюсюлманската солидарност е масова и много подценявана.

Това го няма нито при европейците,нито при азиатците,нито при африканците,нито при индианците.

Може би дори се появавя едно много особена източноазиатска солидарност,която все още според мен не се е напълно оформила,но е на път.

Европа е най-разединена именно заради прекален национализъм...

Ние на балканите също сме страшно разделени....кога българите ще нарекът гърците и сърбите "братя",ама наистина...

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тъй,тъй...тя темата отиде в ряката...ама вече на мен ми се изяснява защо си позволяват така спокойно да си приказват против нас...защото им е ясно,че ще си мълчим,че чак виновни ще се чувстваме...после от къде идвали националните ни предателства при управляващите...ами мантелитет бе,уьо...щеше да ми каже някой сърбин и никога не би позволил да се ебават със Сърбия.Ама и то това,също национализъм...абе много сложно стана,не е за моята проста глава,мислители по-големи има сред нашия народ.Там ни е силата на нас.

Редактирано от plamenoid
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Точно крайните национализми са много полезни в момента. С крайно дясната си позиция, те принуждават управляващите да заемат не чак толкова ляво лЕберална позиция и играят ролята на балансьор. Защото днес дори консерваторите са прекалено леви и ако няма балансьор от дясно ще се катурне колата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

щеше да ми каже някой сърбин и никога не би позволил да се ебават със Сърбия.

:hmmm: Сърбите ги е...ха във всеки смисъл на тази дума заради този бабаитлък. Сега гордите патриотични изказвания на брачата срби ги пускаме обикновено в раздел "Хумор и забава". :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Национализмът е здравословно нещо. Шовинизмът е вреден.

Иначе на словото на този Фараж толкова може да се базира колкото на един ръководител на 51. щат на САЩ.

Плямпа си плямпа ама Меркел или Обама кат го смъмри замлъква....

:grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

темата мисля, че не е излизала от ряката, тъй че с още малко "гемеджийската" и "вампор" вълнички да направим...

повече не можем да се изложим...

Тези дето трябваше да правят революцията през 1989г. правеха сметки в кой ресторант ще празнуват нова година

това не у нас - Москва е, но е класика... удивително е колко лесно едни близки неща се забравят

отварянето на Макдоналдс в Москва 1990 година

мисля че туй обаче са само временни състояния на духа и фиксации, разбира се можем да съсредоточим върху тях и да правим генерални изводи - "донякъде" ще сме прави...

има обаче и едни други положение, които са неизменни, ако се съсредоточим върху тях - избодите ще са други...

руснаци кришнари в Индия

http://www.youtube.com/watch?v=mZ7U5EC8bj8

сега за англичаните...

англичаните са едни сварени жабета в пъти по-бити от нас... те вече са толкова "модерни" и "толерантни", че единствените срещу които могат да се обявят открито "срещу" по медиите са румънците и българите - срещу негри не може - расисти са, срещу мюслите - не може религиозни фанатици и нетолерантни ще са, срещу гейове не може - ще са хомофоби - единствено срещу бели хетеросексуални християни като българите могат да се изправят - при това гордо и да кажат "НЕ ВИ ЩЕМ" - само срещу нас не могат получат обвинения в някаква нетолерантност...

аз им се радвам, и съм много горд, че с румънците сме останали последните граждани на света, по отношение на които англичаните могат да си позволят да бъдат искрени...

и съм готов да го търпя, макар че ми е през оная работа, какво мислят за мен, защото знам колко е хубаво да можеш да си казваш каквото мислиш...

(преди години излезна една книга на една овца - http://knigabg.com/index.php?page=book&id=19473

тя продукт на същия феномен - няма негър, мюсюлманин, евреин, педераст, който да способен на толкоз омраза към себе си

ние останахме последните на които е разрешено да ги мразят и да се мразят открито и свободно

просто трябва да сме горди с това...

единствено ние позволяваме на другите да се чувстват поне малко свободни в израза на чувства и страхове и да пазят у себе си малкото останали предразсъдъци и предубеждения...

още сме нужни на този свят...)

Фараж в този смисъл е последния британски политик...

новите английски политици ше говорят по различен начин, то и политиката ще е съвсем различна...

само пример за "свареност" - Фараж който каза в лицето на Ромпой че има харизмата на "мокър парцал" и пита всички в европарламента "кои си мислите че сте вие", разговаря с един бидон за дискриминацията в обучението

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Точно крайните национализми са много полезни в момента. С крайно дясната си позиция, те принуждават управляващите да заемат не чак толкова ляво лЕберална позиция и играят ролята на балансьор. Защото днес дори консерваторите са прекалено леви и ако няма балансьор от дясно ще се катурне колата.

Знаеш Фружине,че по тези въпроси сме на противоположни позиции.Все някога в значима европейска държава,ще дойдат крайни националисти,да видиме какво ще забъркат....ама няма да е на добре.

В България едва ли.Ще е цяло чудо,ако Атака дори влезе в следващия парламент.

Умерения национализъм е полезен.Това е да харесваш своето,без да мразиш чуждото.

На балканите политиците са доказали,че изобщо не го разбират,този вид национализъм,той е абсурден тук,точно колкото е абсурдна демокрацията в Сомалия.....

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Само че без него следва едно от най-големите падения, на които балканскте нации са способни.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Българите реагират доста истерично на това!!!!!!!!!!! Всички се чувстват лично засегнати у нас!!!

Британците имат право да се страхуват от повторение на полската вълна, която заля ОК.

Гледам в тубата, коментарите са почти само на българи, няма румънци. И веднага тъпи, грозни и незнам какви англичани, е*ете си майката, не идвайте в България и т.н.

Малко повече разум и по-малко емоция. Щото подобни изблици едва ли вредят на друг освен на нас.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...