Отиди на
Форум "Наука"

Евразийски съюз заедно с България.


Recommended Posts

  • Потребител

Ами Адаш има и хора дето ходят на изток. Един друг изток-изток който няма нищо общо с демокрацията, либерализма и прочее ...

http://e-zdravey.com/bg/dubay-zaplata-ot-10000-chistachkite-s-shofor-sled-rabota-golf-i-zabava/

Дубай: Заплата 10000 €, с чистачка и шофьор. След работа: голф и забава

По същата причина ходят да работят и живеят и на запад, щото там хората са богати, а не защото изповядват някакви ценности.

Ей Стинка! Стигнахме до идеята бе мама му стара! Стигнахме до там да се съгласим, че в България има една прослойка компрадорска аристокрация (защото е по наследствен принцип) която прислужва на чужд господар (защото е по лесно да ти казват какво да правиш отколкото да управляваш държава). Прослойка която НЯМА, повтарям пак НЯМА идиологическа, религиозна, етническа или каквато и да е било същност. Тия хора по рано служеха на комунистически СССР и бяха яростни комунисти интернационалисти, днес същите (буквално същите) хора или техните деца и внуци са яростни либерали американофили, които с пяна на уста служат на САЩ и Брюксел. Те с еднаква охота тичат в руското, американското, немското, руското, турското и каквото и да е посолство и с сервитьорска чупка в кръста получават заповеди очаквайки бакшиш.

Не е баш на изток Дубай.

Глупости. Така щеше да е доста лесно. Де ги тези либерали, американофилии дето с пяна на уста служат на САЩ? А колкото и да ти е неприятно, ние сме в ЕС. Брюксел не ни задължава и няма да вкара войски тук, ако вземем, че се отметнем, както би направил СССР, някога. И пак да ти напомня, колкото и да ти е неприятно, Народа на БГ и в БГ избра Бруксел, а такива като теб аедно с жалкото формирование с гръмкото име отивате в забрава.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 154
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Модератор Военно дело

Адаш, кога в България имаше избори за приемането на България в ЕС и НАТО, че нещо съм ги пропуснал?

Де ги тези либерали, американофилии дето с пяна на уста служат на САЩ?

На ти част от тях.

Меглена Кунева

Политик

Омъжена за финансиста Андрей Пръмов, син на някогашния сектртар на ЦК на БКП Иван Пръмов.

Цецка Цачева

Бивш председател на НС, ГЕРБ

Партиен секретар на Окръжния народен съвет в Плевен.

Сергей Игнатов

Бивш образователен министър, ГЕРБ

Син на секретаря на ОК на БКП Видин по идеологическите въпроси Симеон Игнатов.Бащата на бившия образователния министър е член на ръководството на Българския антифашистки съюз. Организацията влиза в състава на Коалиция за България заедно с БСП.Той все още е и член на БСП, а преди 12 г. Симеон Игнатов беше сред учредителите на т.нар. генералско движение в БСП.

Лиляна Павлова
Бивш министър на регионалното развитие и благоустройството, ГЕРБ

Внучка на партизанина и завеждащ отдел на ЦК на БКП Георги Павлов.

Иво Прокопиев

Предприемач

Баща му - Георги е дългогодишен служител на прословутото УБО и като такъв стига до поста директор на ловно стопанство "Воден", според някои по личната препоръка и желание на Тодор Живков. След 1989 година възраждат популярния петъчен "Отечествен фронт", но с една малка промяна в името – изданието става "Отечествен вестник".

Цветелина Бориславова

Банкер, "Българско-американска кредитна банка

Баща ѝ, Борислав Карагьозов, е служител на ПГУ-ДС и работи като материално отговорно техническо лице към български посолства. Майка ѝ, Веселина Карагьозова, е акционер в "Кемисол" АД, Стара Загора – дружество, търгуващо с химически продукти.

Милен и Георги Велчеви
Бивш финансов министър и бизнесмен

Баща им Емил Велчев е член на БКП и сътрудник на държавна сигурност. Син на братовчед на първия обвинител на народната република Борис Велчев. Като представител на БГА "Балкан" в Зимбабве Емил Вепчев е въртял далавери с нелегално чейндж бюро с посланика Александър Атанасов – брат на Андрей Луканов.

Христо Ковачки
Бизнесмен, мини и енергетика

На 18 години, през 1980 година, той влиза като курсант във Висшето военно-артилерийско училище. По времето на развития социализъм, военните училища даваха и граждански звания – инженер за техническите специалности. Но школникът Христо не завършва петгодишния курс на обучение, а още на втората година заминава да продължи висшето си образование и то не в българско висше училище, а направо в ЛИТМО – Ленинградски институт за точна механика и оптика, един от най-елитните технологични институти в бившия соцблок.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че не е имало нужда, ако имаше, що не инициираха референдум? Аз не виждам някой против НАТО и ЕС, иам предвид политик със значима тежест.

Снахаъта я мани, то тя загуби на последните избори и ще продължава да губи, политическа тежест сама не е имала, протеже на Царя, за малко събра някаква обществена подкрепа и я пропиля.

Гербаджиите (изброените) също не са политици баш, въпреки, че се съмнявам на 29 години Цачева да е била партиен секретар на окръг. Виж сега даже да бяхме приели на време закона за лустрация, то той не се отнася за синове и внуци, то и а съм внук на делегат на 5-тия конгрес на БКП, участвла в делегацията за юбилея на Сталин и какво от това?

Предприемачите и банкерите ккво ги замесваш? Те не са политици.

Освен това не даваш доказателства за редовно докладващите в посолствата на чужди страни?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По мои виждания, след П.Младенов, политиците са "съгласувани" от вън. Без значение дали са бсп, сдс или "бизнес". След младенов са въведени едни права и свободи, вкл. бизнес, плаща се на медиите и и те пеят каквото им кажат. Правят се едни бизнесмени с офшорки и им секазва какво да правят и е държат в шах. И пр. няма никакво значение комунис или демократ щом вършиш работа дори и срещу заплащане, те това ни трябва. НПО-та помагат за подържане но обществото в помисли за демокрация.

Дефакто ако някой политик прояви българщина и прави нещо за самостоятелна и независима държава българия, може да му се спретне майдан и да стане мазало. Всички страсти да пламнат и да има кръв. БатБойко пое протести заради южен поток, не за тока, макар че хората с право си мислеха че е за тока. Няма значение повода - БатБойко си отиде.

Та няма никакво значение кой какъв се пише. Мисля че парите може да са били червени,(дето се раздаваха в куфарчета) но не са раздавани от по собствена воля, а с благословията на новите ни чорбаджии от америка. А може и изобщо да не са били червени а така да се е пуснало в медиите. Сега кой знае кой е опуцал самолета в украйна, важното е какво ще се раздуха.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Адаш, ето аз ти дадох списък на десни хора с комунистическо минало. Питам те, ти можеш ли да ми дадеш списък на политици, бизнесмени, въобще успели хора репресирани през социализма. Ей тоя политик примерно е бил в лагер, друг в затвора, на трети баща му пострадал от народната власт... Сещам се за Кошлуков примерно, за който се говорят разни нехубави неща...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кошлуков не е политик, не е искал да бъде, в зората на демокрацията поне два пъти му предложиха министерски постове, чест му прави, че отказа. Никакви десни не си ми дал, Това, че в момента Мегленка е в РБ не я прави десна, а прави РБ по-скоро ляв и малко безпринципен, ГЕРБ няма какво да ги коментирам. Всички имаме 'комунистическо' минало, поне хората, които сме над 45. Нй-малкото в Комсомол, щото няма как да следваш ако не си комсомолец. Аз съм бил един път комсомолски секретар, а от както съм бил приет там винаги съм бил в ръководството (забравих как му беше името), като ученик, войник и студент. Искал съм само като войник иначе ми беше безразлично, но ме избираха. В казармата ми предложиха да вляза в БКП и да се уволня като сержант, не отказах (щото не можеше толу така да се отказва такава висока чест и то в казармата), но и не приех и то отшумя.Представям си какво щеше да се пише з мен, ако бях десен политик например.

Такъв списък няма да намериш. Бизнесмените и политиците преди 9-ти са ибягали, прогонени или растреляни, По-възраснтите дето се върнаха или оживяха като Дертлиев бяха непознати, така че няма как.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Народа на БГ и в БГ избра Бруксел, а такива като теб аедно с жалкото формирование с гръмкото име отивате в забрава.

Извинявай, много верни неща пишеш, но точно това е пълна глупост. Българския народ никога не е избирал да бъде част от западния политически, а още по-малко и военен, модел. Аз честно казано съм сигурен, че при един референдум за присъединяване към ЕС, бихме гласували "ЗА", обаче никой не ни попита дори и формално. А обяснението, че хората били гласували за прозападни партии и това показвало прозападна ориентация е глупост. Това че не сме имали адекватен политик, който да се опъне на чуждите интереси е един отделен въпрос, който не е за тази тема. Но не означава, че хората гласуват за прозападни партии. Всъщност липсата на такива показва само, че политиците ни се страхуват с ориентация различна от прозападната. Освен това съм почти толкова сигурен, че и в един референдум за приемане в НАТО бихме гласували "ПРОТИВ". Проблема е че запада плю на собствения си либерализъм и прие България в двете организации без допитване до върховния суверен. Ти може би не помниш, претупаха го това интервю и едва ли може да се намери в нета, но Костов по време на неговото управление запитан защо не позволи референдум по подобен генерален въпрос (питаха го или за НАТО, или за спирането на блоковете в козлодуй, в момента не мога да си спомня), той отговори, че няма да бъде проведен референдум, защото много добре знае какво ще е мнението на народа, а той не може да приеме такова решение.

А по повод опита ти за предсказание, ще си позволя и аз да дам едно. Целия западен либерален модел ще отиде в забрава през следващите едно или две десетилетия. Може и малко повече, но преди да изтече жизнения цикъл на нашето поколение. Не твърдя, че евразийския съюз е адекватна алтернатива, така че не го пропагандирам. Но сегашния политически икономически модел на запада е обречен.

Редактирано от angelmr
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Чудя се, как е възможно, в моето семейство нито майка ми, нито баща ми, нито дядовците и бабите ми да не са били членове на БКП и да не са били сътрудници на ДС, а за политиците не може?

Що така хора като Илия Минев и Янко Янков останаха извън властта? Да се сещаш за един политик или бизнесмен на който в биографията да пише "От 62 до 62 лежал в Белене" или "от 82 до 86 лежал в затвора по политически причини" датите са примерни. Аз не се сещам за такъв.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Извинявай, много верни неща пишеш, но точно това е пълна глупост. Българския народ никога не е избирал да бъде част от западния политически, а още по-малко и военен, модел. Аз честно казано съм сигурен, че при един референдум за присъединяване към ЕС, бихме гласували "ЗА", обаче никой не ни попита дори и формално. А обяснението, че хората били гласували за прозападни партии и това показвало прозападна ориентация е глупост. Това че не сме имали адекватен политик, който да се опъне на чуждите интереси е един отделен въпрос, който не е за тази тема. Но не означава, че хората гласуват за прозападни партии. Всъщност липсата на такива показва само, че политиците ни се страхуват с ориентация различна от прозападната. Освен това съм почти толкова сигурен, че и в един референдум за приемане в НАТО бихме гласували "ПРОТИВ". Проблема е че запада плю на собствения си либерализъм и прие България в двете организации без допитване до върховния суверен. Ти може би не помниш, претупаха го това интервю и едва ли може да се намери в нета, но Костов по време на неговото управление запитан защо не позволи референдум по подобен генерален въпрос (питаха го или за НАТО, или за спирането на блоковете в козлодуй, в момента не мога да си спомня), той отговори, че няма да бъде проведен референдум, защото много добре знае какво ще е мнението на народа, а той не може да приеме такова решение.

А по повод опита ти за предсказание, ще си позволя и аз да дам едно. Целия западен либерален модел ще отиде в забрава през следващите едно или две десетилетия. Може и малко повече, но преди да изтече жизнения цикъл на нашето поколение. Не твърдя, че евразийския съюз е адекватна алтернатива, така че не го пропагандирам. Но сегашния политически икономически модел на запада е обречен.

За верните неща, мерси, а сега да види дали е глупост. Може и да е, но да видим. Колко д-ви са приели да бъдат в ЕС с референдум? А колко в Нато. Да видим, кажи ми ги ти. Сега за избора на БГ народа. Ми какъв политически модел са избрали гражданите на България? Определено не предишния, защото още на изборите за ВНС, БСП щеше да има съкрушително мнозинство, щеше да си върне член 1-ви и Тодор Живков. Това знаем не стана, след второто правителство на Луканов просъществувало по-малко от месец (22-ри ноември - 20 декември), дойде 'експерта' Беров, но и той при желние можеше да пусме референдум за ориентацията. Според мен твърдението, чче БГ народ не е избрал западния модел на прлментарна демокрация е глупост. Кажи ми сега колко от д-вите от иточния блок са решили проблема с 'политическата ориентация' на референдум? Май ни едн. И причинта е много проста. Западния модел дава въможност когато искаш да се върне и другия модел, стига гласувалите граждани да го иберат. А може би не е имало политическа сила, която да ги поведе? Имало е, ако БСП не став имаше един куп БКП-та за които гласувха само роднините.

А ащо не сме имали такъв политик? Добре, аре ние сме някакви си подлоги на тези с париците, ми дай тогаз една д-ва от разпадналия се соц. блок в Европа, които да са дали такъв политик и да са се опънали? Аз се сещам за една, но нееее, не да са се опънали а политическата ориентация, а само за ЕС, но първо влязох и чак после преидента им поиска да излязат, но чехите не пожелаха и то беше ясно и бе референдум, иначе президента им щеше да го поиска И слава Богу, че не излязоха, че свят щеше да им се завие! Няколко пъти съм давал за пример, как заводи на чешка територия се изнасят в Румъния, не Китай даже. Работих малко в Greenland, тя е американска, но с европейско представителство в Германия. Лично шефа им (на завода де, чеха) ми обясни, че 3 месеца обучавал румънци и после 6 месеца строил завод там. Долу в южночешкия край (Чешке Будьовице), познавам го като Подуене ;)), хлопнаха кепенци на сума ти чешки предприятия, които също си изнесоха заводите. Но това вече няма връзка с темата, а съм го и овтрял няколко пъти.

Сигурен бил, че бихме гласувли против, така ли, против НАТО. И що? Ти си служил доколкото знам точно след идването на демокрацията. Хареса ли ти? Добре, какви според теб биха били въпросите? 1-вия е ясен, ЗА или Против НАТО, ако ЗА, ясно, ако ПРОТИВ, то тогава имаме доста вероятности! Примерно, ясно е че никакв възможност за 'коалиране' с някой друг блок няма, значи автоматически значи, армия на собствена издръжка насочена към отбрна по всички азимути. Ама не сме Франция. То и Франция сега надали би могла. И какво щеше да се получи, сами щяхне не само да съкратим, а д рапуснем рмият си. Щото пари за заплати нямаше да има. А и да бяхме оставили както сега няколко бригади, те нямаше д могат да правят и учения, че нафтата е с пари, мунициите тоже. Превъоръжение? На куково лято! Че кой ще ни даде оръжие бе пари? Че кой ще ни даде заем за оръжие, поне за да го закупим на расрочно плащане. Ако не знаеш всички мисии на БГ, дето толкова ги плюете се плащат от НАТО! С изключение на заплатите на войската. А това е някакъв боен опит и там се изтепват да се записват с иключение на висшия с-в, където (редно е), за да получиш чин ти трябва мисия, понякога даже две (моя приятел дето ме осведомява е подполковник, отиде 'по-желание' на първата, но после се наложи още една в Афганистан). А какво би било бе НАТО? Глд в поделенията и пускането в отпуска, поне да се наяде войската!? Добре, може и да пиша глупости, но ги аргументирам както мога, я да видя сега твоите предложения, особено в частта не в ЕС и НАТО или в ЕС, но не в НАТО. Ми къде и как. Значи ти плчеш, че народа не е питан за отношението му към теи съюзи, но смяташ също, че точно този народ дето трябва да е питан е тъп и изкукал и не може да намери начин да икаже или покаже негативното си отношение, към дадена политика или от средите на недоволните не може да се илъчи водач, които с помощта именно на мноинството недоволни няма да промени нещата!? Странна позиция!? Според мен ако беше така именно на крилете на опоицията с/у НАТО един политик не само партия би направил, но и властта би завзел, особено кат имаме предвид подкрепата (във всяко отношение), която би му оказала една гиганска страна дето ни дели едно море ;).

Чудя се, как е възможно, в моето семейство нито майка ми, нито баща ми, нито дядовците и бабите ми да не са били членове на БКП и да не са били сътрудници на ДС, а за политиците не може?

Що така хора като Илия Минев и Янко Янков останаха извън властта? Да се сещаш за един политик или бизнесмен на който в биографията да пише "От 62 до 62 лежал в Белене" или "от 82 до 86 лежал в затвора по политически причини" датите са примерни. Аз не се сещам за такъв.

Ми не сте били 'атрактивни' ;). А и политици не сте станали. То все по-малко политици останали са били членове на БКП, пък и то не е незаконно, нали няма лустрационен закон! Много интересно, гледаш под лупа не само всеки десен политик, ами и теи дето се пишат десни ;). !е и видите ли еди кояси била внуче на партиаанин ;). Не е важно на кой си внук или дете, даже това, че си бил формален член на БКП не е важно, тогаз а да пробиеш където и да е това бе изискване (освен малка квота ОФ, които бяха бетер комунягите), вжно е а да достигнеш до това което си сег, мна какво си разчитал, кои е 'помагал'. Примерно аз не обичам Меглена, заради според мен безпринципността и, нищо че я наричам Снахата. И за това, че желае пак да е във властта, а когато имаше такава въможност беше бегласна буква и ехо. Не става въпрос за 'мадам Йес', и други на нейното място пак биха заели същата позиция, ства въпрос, че докато имаше възможности не покаа по-определена, по различна политика, з разлика например от Вълчев.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И що след П. Младенов? Като за него имаме поне доказателства!

Ти нещо конкретно ще покажеш ли или така просто ли ляляш?

На какви доказателства разбираш митак, та да ти ги поднеса подобаващо? Това не е математика и химия и физика. Доказателствата са една специална категория, не са картофи да отидеш на пазара и да си купиш. Иначе само си ляляме. И някои най-много разбират от ляляне. Много лесно се познават: произнасят се авторитетно и категорично кой ляля и кой не.

Давайте да си ляляме, че стана интересно.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Адаш, ма той и бащицата... с умиление.

Ето и още допълнителна информация от едно интервю на Иван Славков, взето от Мария Друмева и публикувано на 6 януари миналата година със заглавие: „Иван Славков: Зор видях, докато науча Тодор Живков да пие уиски!“

„- Информирани си спомнят как преди време Бойко Борисов каза пред “Ройтерс”, че когато е бил бодигард на Тато, фамилия Живкови го е приемала като част от себе си. Бойко е бил част от клана Живкови?!“

Г-н Григор Лилов в свое интервю от декември 2010 г. добавя още щрихи към миналото на премиера Бойко Борисов:

„Бойко Борисов… значи, когато той напуска системата на МВР, когато в.“Дума“ пише за героичната му постъпка, че отказва да захвърли партийната си книжка, той е с чин майор от ДС.“

„…той е и роднина на Иван Славков, нещо, което също съм описал. Близък роднина е на неговия племенник генерал Войнов…“

Трябва ли да припомняме, че на 19 години Борисов е комунист, че е бил секретар на УК на ДКМС на училището в Банкя, че баща му и бил полковник от МВР, че е бил свързан с трибуквените групировки или онзи прословут доклад за него.

И Цецо и той...

Да припомним и друг червен наследник Цветан Цветанов- министър на вътрешните работи и вицепремиер. Цветанов завършил ВИФ, а през 1987 год. се появява като милиционер с офицерско звание с длъжност специалист в т.нар. СИТАУ-МВР /Служба за „Информационни технологии и автоматизация на управлението”/, което е всъщност изчислителен център в Лозенец, зад хотел „Хемус”. Интерес и недоумение предизвиква какво ще прави един лекоатлет в информационен център, но да не засягаме „специалистите”.

Може да ги е подготвял за физическите изпити, кой знае?

Говори се, че баща му Генчо Цветанов е бил шофьор на едновремешния министър на вътрешните работи по Живково време- Димитър Стоянов и той е помогнал за усвояване на милиционерската кариера.

Говори се, че служителите в този център са били по щата на ДС, но кой смее да попита?

299526_258495180847096_1152252_n-300x179През 2010 г. на своя специална пресконференция Асоциацията на бившите разузнавачи и контра разузнавачи на 23 декември миналата година в БТА заявява официално новината, че г-н Цветан Цветанов е бил служител година и половина на Държавна сигурност под прякото ръководство на г-н Александър Петров. Той свидетелства, че негов подчинен в изчислителния център на МВР е бил Цветан Цветанов, а в това си качество е бил кадрови служител на Държавна сигурност, тъй като изчислителният център е бил на подчинение и ведомостите са били към ДС?! Дали досега принадлежността на г-н Цветанов към ДС е била скривана или е бил неудобен факт, ще прецените сами?!

Не е без значение и това, че бащата на министър Цветанов- Генчо Цветанов е бил „… личен шофьор на министъра на вътрешните работи (Димитър Стоянов-бел. автора) и на несменяемия председател на КДС последните 35 години, генерал полковник Григор Шопов… (Григор Шопов е бил първи зам.-министър на вътрешните работи и шеф на Държавна сигурност и твърде приближен на Тодор Живков- бел. автора)…“

„ Г-н Цветанов освен в изчислителния център е бил и в отдел „Личен състав“ или в това, в което сега се нарича „Човешки ресурси“ на МВР, който също беше подчинен на ДС“, заявява в интервю журналистът Григор Лилов.

Ето какво споделя в интервю писателят Петър Христозов от 5 май 2010 г.:

„Цветан Цветанов веднъж е назначен в МВР като син на шофьора от гаража на МВР – неедонократно ползван от министър Димитър Стоянов и ген. Григор Шопов, и втори път, за да получава по-голяма заплата, е включен в таблицата СКИАД, която е на бившата ДС. А това са над 20 % за агентурна дейност на служител на МВР и служител на Министерство на външните работи.“


Ники Младенов и той с баща от ДС...

Какво да кажем за президента Плевнелиев, за чийто баща се твърди, че е бил близък с червеният Лазар Причкапов начело на ОК на БКП в Благоевград. „Нямам нищо против Росен Плевнелиев, но той е секретарят на Комсомола в Благоевград… Те всички министри са така…“, заявява журналистът Григор Лилов.

Материал на в. „Труд“ от 23.12.2010 г. пресъздава обстановката на една правителствена пресконференция, в която министър Николай Младенов получава неудобен за него въпрос от журналиста Сашо Диков:

„Външният министър Николай Младенов бе попитан от журналиста Сашо Диков дали е вярно, че баща му е работил в Държавна сигурност, както твърди последният шеф на Шести отдел на Държавна сигурност Димитър Иванов.

Видимо подразнен, но с добре овладян железен тон, дипломат № 1 каза: „Изявления на бивши политически комисари не коментирам. Смятам, че аз нося отговорност за собствените си действия и не ме карайте да се държа като комунистите през 1944 година, които са приравнявали действията на родителите с действията на децата.“

„Питам ви вярно ли е, че е работил в ДС и не виждам нищо лошо, ако е работил човекът“, настояваше Диков.

Ето как едно електронно издание „Плевен онлайн портал“ интерпретира биографията на министър Младенов:

„Николай Младенов е роден на 5 май 1972 в семейството на дипломати от тоталитарната живковска дипломация. Баща му, който от 2006 година е покойник, е бил ченге – радист в различни посолства, а дипломацията му е била за прикритие. Като малък е живял в Индия, а после и в Холандия. Баща му Евтим Младенов, който от 2006 година е покойник, е бил ченге – радист в различни посолства.“

Наскоро стана известно, че баща му е бил подполковник от ДС, а не обикновен радист…


Кое е пионерчето до Тодор Живков? Правилно-Лиляна Павлова. А кой е дядо и, и баба и.
160-07-01-Todor-Jivkov.jpg
Лиляна Павлова министър на регионалното развитие е внучка на партизанин от бригадата „Чавдар“, твърдят отлично запознати. Дядо й Георги Павлов е роден в Етрополе и през 44-та г. става партизанин в бригада „Чавдар“. След това заема високи постове, сред които – директор на Химкомбината в Димитровград, член на ЦК на БКП, министър на химията и металургията и председател на комитета за опазване на природната среда. Министър Павлова е кръстена на баба си Лиляна, която е била политическа затворничка през 1944 г.

Значи дядо и е член на ЦК на БКП и министър преди 1944, баба и активен борец с фашизма и капитализма, а самата тя стои на трибуната до другаря Живков...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мястото на България не е в Ес, ЕАС и други . Мястото и е в Саудитско арапски халифат. България е предимно аграрна , останалата част от халифата пустиня . Те ще изядът и най -кривите краставици и най -безформените домати . Само сектор свиневъдство ще пострада . Насам -петрол и газ . Само от овцете дето ще им продадем за Байряма , ще печелим повече от всичките Евро субсидии. Да неговорим че оръжейния сектор ще дръпне яко , това патрони ,снаряди , ракети , мини .В Арсенал и ВМЗ ще работат на три смяни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За верните неща, мерси, а сега да види дали е глупост. Може и да е, но да видим. Колко д-ви са приели да бъдат в ЕС с референдум? А колко в Нато. Да видим, кажи ми ги ти. Сега за избора на БГ народа. Ми какъв политически модел са избрали гражданите на България? Определено не предишния, защото още на изборите за ВНС, БСП щеше да има съкрушително мнозинство, щеше да си върне член 1-ви и Тодор Живков. Това знаем не стана, след второто правителство на Луканов просъществувало по-малко от месец (22-ри ноември - 20 декември), дойде 'експерта' Беров, но и той при желние можеше да пусме референдум за ориентацията. Според мен твърдението, чче БГ народ не е избрал западния модел на прлментарна демокрация е глупост. Кажи ми сега колко от д-вите от иточния блок са решили проблема с 'политическата ориентация' на референдум? Май ни едн. И причинта е много проста. Западния модел дава въможност когато искаш да се върне и другия модел, стига гласувалите граждани да го иберат. А може би не е имало политическа сила, която да ги поведе? Имало е, ако БСП не став имаше един куп БКП-та за които гласувха само роднините.

А ащо не сме имали такъв политик? Добре, аре ние сме някакви си подлоги на тези с париците, ми дай тогаз една д-ва от разпадналия се соц. блок в Европа, които да са дали такъв политик и да са се опънали? Аз се сещам за една, но нееее, не да са се опънали а политическата ориентация, а само за ЕС, но първо влязох и чак после преидента им поиска да излязат, но чехите не пожелаха и то беше ясно и бе референдум, иначе президента им щеше да го поиска И слава Богу, че не излязоха, че свят щеше да им се завие! Няколко пъти съм давал за пример, как заводи на чешка територия се изнасят в Румъния, не Китай даже. Работих малко в Greenland, тя е американска, но с европейско представителство в Германия. Лично шефа им (на завода де, чеха) ми обясни, че 3 месеца обучавал румънци и после 6 месеца строил завод там. Долу в южночешкия край (Чешке Будьовице), познавам го като Подуене ;)), хлопнаха кепенци на сума ти чешки предприятия, които също си изнесоха заводите. Но това вече няма връзка с темата, а съм го и овтрял няколко пъти.

Извини ме, че няма да ти отговарям точка по точка, но всичко това и преди сме го обсъждали. Ти просто разглеждаш ситуацията крайно полярно в черно и бяло. Все едно всичко на изток е абсолютна диктатора и никой и копче не може да каже, а всичко на запад е пълна свобода и демокрация и идване на рая на земята. Но забравяш, че както няма абсолютни диктатури, така няма и абсолютна свобода. Така че стига с тази глупост за цивилизационния избор, вече ми се повръща като чуя за такова нещо. Ние НЕ СМЕ част от западната цивилизация. Нас там ни мразят и всеки неграмотен емигрант от черна Африка или от арабския свят има повече права в западна Европа от Българина тръгнал да си търси работа там. Лицемерно ни казват как искат и ние да станем богата държава, но се правят всякакви стъпки за да съсипят икономиката ни. Говорим си за демокрация, но реално демокрация в съвременния свят няма, има едно управление на международните мегакорпорации с които държавите се съобразяват. Та за какъв цивилизационен избор пишеш?

Сигурен бил, че бихме гласувли против, така ли, против НАТО. И що? Ти си служил доколкото знам точно след идването на демокрацията. Хареса ли ти? Добре, какви според теб биха били въпросите? 1-вия е ясен, ЗА или Против НАТО, ако ЗА, ясно, ако ПРОТИВ, то тогава имаме доста вероятности! Примерно, ясно е че никакв възможност за 'коалиране' с някой друг блок няма, значи автоматически значи, армия на собствена издръжка насочена към отбрна по всички азимути. Ама не сме Франция. То и Франция сега надали би могла. И какво щеше да се получи, сами щяхне не само да съкратим, а д рапуснем рмият си. Щото пари за заплати нямаше да има. А и да бяхме оставили както сега няколко бригади, те нямаше д могат да правят и учения, че нафтата е с пари, мунициите тоже. Превъоръжение? На куково лято! Че кой ще ни даде оръжие бе пари? Че кой ще ни даде заем за оръжие, поне за да го закупим на расрочно плащане. Ако не знаеш всички мисии на БГ, дето толкова ги плюете се плащат от НАТО! С изключение на заплатите на войската. А това е някакъв боен опит и там се изтепват да се записват с иключение на висшия с-в, където (редно е), за да получиш чин ти трябва мисия, понякога даже две (моя приятел дето ме осведомява е подполковник, отиде 'по-желание' на първата, но после се наложи още една в Афганистан). А какво би било бе НАТО? Глд в поделенията и пускането в отпуска, поне да се наяде войската!? Добре, може и да пиша глупости, но ги аргументирам както мога, я да видя сега твоите предложения, особено в частта не в ЕС и НАТО или в ЕС, но не в НАТО. Ми къде и как. Значи ти плчеш, че народа не е питан за отношението му към теи съюзи, но смяташ също, че точно този народ дето трябва да е питан е тъп и изкукал и не може да намери начин да икаже или покаже негативното си отношение, към дадена политика или от средите на недоволните не може да се илъчи водач, които с помощта именно на мноинството недоволни няма да промени нещата!? Странна позиция!? Според мен ако беше така именно на крилете на опоицията с/у НАТО един политик не само партия би направил, но и властта би завзел, особено кат имаме предвид подкрепата (във всяко отношение), която би му оказала една гиганска страна дето ни дели едно море ;).

Нещо не мога да схвана тезата ти. Защо отново прехвърляш избора на най-малкото зло сред политическите ни партии към някакъв цивилизационен избор за западна цивилизация, или нато? Много държави, включително и съседни, показаха че и без да са членове на нато могат да съществуват. Силни няма как да станат, при положение че няколко големи съседа ги виждат само като потенциални пазари и подлежащи на смачкване конкуренти.

Питаш какво е моето предложение? Влизане в ЕС (тогава още ЕС не си беше показал истинското лице и нямаше как да знаем в какво ще се превърне) с 2-3 годишно закъснение но от позицията на развиваща се икономика, която не си е затворила реакторите в Козлодуй, не си е нарязала балистичните ракети и не си е съсипала селското стопанство (за което на един по-ранен етап не трябваше да се развалят ТКЗС-тата). Всичко това категорично извън нато. И относително малка армия стига, ако на нея се обръща сериозно внимание а не се разглежда само като сбирщина специалисти по художествена гимнастика с оръжие. Още в края на 90-те можеше да имаме едно ядро от 60-70 модерни изтребителя, които комбинирани със няколко десетки балистични ракети със среден обсег стигат за държава като нашата. Военен бюджет към 2-3% от БВП щеше да е напълно достатъчен. Не че една такава армия може да спре турската, но и сегашната не може да я спре, а НАТО няма да си мръдне и пръста за да скастри най-силния си съюзник в региона, за да спаси една незначителна България, така че конкретно срещу турция и с нато и без все е тая. При една позиция близка и с ЕС и с Русия (което никога не е било особен проблем и няма да бъде след като се разшуми сегашната криза) можеше да сме локален представител за ремонт на цялата екссъветска военна техника, което да ни позволи да поддържаме силен ВПК, от което да следва и достатъчно добре оборудвана (макар и неголяма) армия. Военен съюз евентуално би ни претрябвал в следващите десетилетия, когато се очертава една по-сериозна криза. Но предвид че очертаващото се локално противостояние е християни срещу мюсюлмани, нато и без това е обречено на разпадане и пак ще ни трябва да си търсим съюзници. Но това е за в бъдещето. В близкото минало не е имало дори един единствен случай в който да сме имали полза от нато. Имали сме само разходи по мисии в чужбина, да защитаваме американските петролни интереси в близкия изток... Та когато и да излезем от нато все ще е късно.

Редактирано от angelmr
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Извини ме, че няма да ти отговарям точка по точка, но всичко това и преди сме го обсъждали. Ти просто разглеждаш ситуацията крайно полярно в черно и бяло. Все едно всичко на изток е абсолютна диктатора и никой и копче не може да каже, а всичко на запад е пълна свобода и демокрация и идване на рая на земята. Но забравяш, че както няма абсолютни диктатури, така няма и абсолютна свобода. Така че стига с тази глупост за цивилизационния избор, вече ми се повръща като чуя за такова нещо. Ние НЕ СМЕ част от западната цивилизация. Нас там ни мразят и всеки неграмотен емигрант от черна Африка или от арабския свят има повече права в западна Европа от Българина тръгнал да си търси работа там. Лицемерно ни казват как искат и ние да станем богата държава, но се правят всякакви стъпки за да съсипят икономиката ни. Говорим си за демокрация, но реално демокрация в съвременния свят няма, има едно управление на международните мегакорпорации с които държавите се съобразяват. Та за какъв цивилизационен избор пишеш?

Нещо не мога да схвана тезата ти. Защо отново прехвърляш избора на най-малкото зло сред политическите ни партии към някакъв цивилизационен избор за западна цивилизация, или нато? Много държави, включително и съседни, показаха че и без да са членове на нато могат да съществуват. Силни няма как да станат, при положение че няколко големи съседа ги виждат само като потенциални пазари и подлежащи на смачкване конкуренти.

Питаш какво е моето предложение? Влизане в ЕС (тогава още ЕС не си беше показал истинското лице и нямаше как да знаем в какво ще се превърне) с 2-3 годишно закъснение но от позицията на развиваща се икономика, която не си е затворила реакторите в Козлодуй, не си е нарязала балистичните ракети и не си е съсипала селското стопанство (за което на един по-ранен етап не трябваше да се развалят ТКЗС-тата). Всичко това категорично извън нато. И относително малка армия стига, ако на нея се обръща сериозно внимание а не се разглежда само като сбирщина специалисти по художествена гимнастика с оръжие. Още в края на 90-те можеше да имаме едно ядро от 60-70 модерни изтребителя, които комбинирани със няколко десетки балистични ракети със среден обсег стигат за държава като нашата. Военен бюджет към 2-3% от БВП щеше да е напълно достатъчен. Не че една такава армия може да спре турската, но и сегашната не може да я спре, а НАТО няма да си мръдне и пръста за да скастри най-силния си съюзник в региона, за да спаси една незначителна България, така че конкретно срещу турция и с нато и без все е тая. При една позиция близка и с ЕС и с Русия (което никога не е било особен проблем и няма да бъде след като се разшуми сегашната криза) можеше да сме локален представител за ремонт на цялата екссъветска военна техника, което да ни позволи да поддържаме силен ВПК, от което да следва и достатъчно добре оборудвана (макар и неголяма) армия. Военен съюз евентуално би ни претрябвал в следващите десетилетия, когато се очертава една по-сериозна криза. Но предвид че очертаващото се локално противостояние е християни срещу мюсюлмани, нато и без това е обречено на разпадане и пак ще ни трябва да си търсим съюзници. Но това е за в бъдещето. В близкото минало не е имало дори един единствен случай в който да сме имали полза от нато. Имали сме само разходи по мисии в чужбина, да защитаваме американските петролни интереси в близкия изток... Та когато и да излезем от нато все ще е късно.

О боже, на някои заблудени души още им се привижда Турция като враг номер едно... В турската външна търговия България е на 22ро място по стокообмен с изгледи да влезе в първата двайсетка до няколко години -- дай да си нападнем търговските партньори, нали? Видяхме какво става в Украйна...

Русия е последната държава, която ще си мръдне малкото пръстче за България. А, да, за някои руснаци българският език е пославянчен вариант на турския?!

Онова за ремонта екссъветската военна техника пък е абсолютен виц... Къде отива тая техника, след като Русия купува едно чудо военна продукция от... Западна Европа...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дугин е само звено в пропагандната машина на Кремъл. Покрай събитията в Украйна обаче се видя, че тази машина се е превърнала в някакъв изрод-франкенщайн, който вече се е изплъзнал от ръчичките на Путин... Я погледни разни клипчета на ортодоксалните талибано-казаци и техни подобия, които мародерстват из Източна Украйна. Ето го франкенщайна, закърмен с идеологиите на Дугин и ко.

Очевадно е че за пръв път си чул за Дугин покай интервюто му в Шпигел . Дугин не е част от пропагндната машина на Кремъл, в смисъл че не е създаден от нея. Имаше един период в който Дугин симпатизираше на Путин и пропагандната машина го използваше. После се разочарова от паникьорската му политика и от Кремъл го изрязаха. И не е "изрод-фарнкенщайн". Това са измислици на западната пропаганда. Вярно е че надценява ролята на Русия в света, но голяма част от тезите му с точни. А що се отнася до сеператистите в Украйна, то същите мародерства правят и галичаните. Така е по време на гражданска война.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За верните неща, мерси, а сега да види дали е глупост. Може и да е, но да видим. Колко д-ви са приели да бъдат в ЕС с референдум? А колко в Нато. Да видим, кажи ми ги ти. Сега за избора на БГ народа. Ми какъв политически модел са избрали гражданите на България? Определено не предишния, защото още на изборите за ВНС, БСП щеше да има съкрушително мнозинство, щеше да си върне член 1-ви и Тодор Живков. Това знаем не стана, след второто правителство на Луканов просъществувало по-малко от месец (22-ри ноември - 20 декември), дойде 'експерта' Беров, но и той при желние можеше да пусме референдум за ориентацията. Според мен твърдението, чче БГ народ не е избрал западния модел на прлментарна демокрация е глупост. Кажи ми сега колко от д-вите от иточния блок са решили проблема с 'политическата ориентация' на референдум? Май ни едн. И причинта е много проста. Западния модел дава въможност когато искаш да се върне и другия модел, стига гласувалите граждани да го иберат. А може би не е имало политическа сила, която да ги поведе? Имало е, ако БСП не став имаше един куп БКП-та за които гласувха само роднините.

А ащо не сме имали такъв политик? Добре, аре ние сме някакви си подлоги на тези с париците, ми дай тогаз една д-ва от разпадналия се соц. блок в Европа, които да са дали такъв политик и да са се опънали? Аз се сещам за една, но нееее, не да са се опънали а политическата ориентация, а само за ЕС, но първо влязох и чак после преидента им поиска да излязат, но чехите не пожелаха и то беше ясно и бе референдум, иначе президента им щеше да го поиска И слава Богу, че не излязоха, че свят щеше да им се завие! Няколко пъти съм давал за пример, как заводи на чешка територия се изнасят в Румъния, не Китай даже. Работих малко в Greenland, тя е американска, но с европейско представителство в Германия. Лично шефа им (на завода де, чеха) ми обясни, че 3 месеца обучавал румънци и после 6 месеца строил завод там. Долу в южночешкия край (Чешке Будьовице), познавам го като Подуене ;)), хлопнаха кепенци на сума ти чешки предприятия, които също си изнесоха заводите. Но това вече няма връзка с темата, а съм го и овтрял няколко пъти.

Сигурен бил, че бихме гласувли против, така ли, против НАТО. И що? Ти си служил доколкото знам точно след идването на демокрацията. Хареса ли ти? Добре, какви според теб биха били въпросите? 1-вия е ясен, ЗА или Против НАТО, ако ЗА, ясно, ако ПРОТИВ, то тогава имаме доста вероятности! Примерно, ясно е че никакв възможност за 'коалиране' с някой друг блок няма, значи автоматически значи, армия на собствена издръжка насочена към отбрна по всички азимути. Ама не сме Франция. То и Франция сега надали би могла. И какво щеше да се получи, сами щяхне не само да съкратим, а д рапуснем рмият си. Щото пари за заплати нямаше да има. А и да бяхме оставили както сега няколко бригади, те нямаше д могат да правят и учения, че нафтата е с пари, мунициите тоже. Превъоръжение? На куково лято! Че кой ще ни даде оръжие бе пари? Че кой ще ни даде заем за оръжие, поне за да го закупим на расрочно плащане. Ако не знаеш всички мисии на БГ, дето толкова ги плюете се плащат от НАТО! С изключение на заплатите на войската. А това е някакъв боен опит и там се изтепват да се записват с иключение на висшия с-в, където (редно е), за да получиш чин ти трябва мисия, понякога даже две (моя приятел дето ме осведомява е подполковник, отиде 'по-желание' на първата, но после се наложи още една в Афганистан). А какво би било бе НАТО? Глд в поделенията и пускането в отпуска, поне да се наяде войската!? Добре, може и да пиша глупости, но ги аргументирам както мога, я да видя сега твоите предложения, особено в частта не в ЕС и НАТО или в ЕС, но не в НАТО. Ми къде и как. Значи ти плчеш, че народа не е питан за отношението му към теи съюзи, но смяташ също, че точно този народ дето трябва да е питан е тъп и изкукал и не може да намери начин да икаже или покаже негативното си отношение, към дадена политика или от средите на недоволните не може да се илъчи водач, които с помощта именно на мноинството недоволни няма да промени нещата!? Странна позиция!? Според мен ако беше така именно на крилете на опоицията с/у НАТО един политик не само партия би направил, но и властта би завзел, особено кат имаме предвид подкрепата (във всяко отношение), която би му оказала една гиганска страна дето ни дели едно море ;).

Ми не сте били 'атрактивни' ;). А и политици не сте станали. То все по-малко политици останали са били членове на БКП, пък и то не е незаконно, нали няма лустрационен закон! Много интересно, гледаш под лупа не само всеки десен политик, ами и теи дето се пишат десни ;). !е и видите ли еди кояси била внуче на партиаанин ;). Не е важно на кой си внук или дете, даже това, че си бил формален член на БКП не е важно, тогаз а да пробиеш където и да е това бе изискване (освен малка квота ОФ, които бяха бетер комунягите), вжно е а да достигнеш до това което си сег, мна какво си разчитал, кои е 'помагал'. Примерно аз не обичам Меглена, заради според мен безпринципността и, нищо че я наричам Снахата. И за това, че желае пак да е във властта, а когато имаше такава въможност беше бегласна буква и ехо. Не става въпрос за 'мадам Йес', и други на нейното място пак биха заели същата позиция, ства въпрос, че докато имаше възможности не покаа по-определена, по различна политика, з разлика например от Вълчев.

Митак,толкова странен пост не беше писал до сега. То бива пропаганда, ама ти подмина и журналистите. Отново ще ми се налага да обяснявам, че филмът не е шведски, а съветски.

В съвременния свят никой не се интересува, какво искат страните, които не са САЩ и Китай, и донякъде Русия. Те са нищо повече от пешки на голямата шахматна дъска. Като си я започнал от 1990 добре беше да се осветлят нещата. Преди 1990 е добре да се знае, че ние участвахме в една война. Може да нямаше открити военни действия, но всичко останало си беше като при реална война. Та нашият блок капитулира. Така че ние бяхме победени и затова бяхме окупирани от победителите. Това бе уредено на срещата в Малта между Горбачов и Буш. Оттогава до днес политическия модел на страната е предопределен. Това не зависи, нито от политическия ни елит, нито от желанието на хората. За това и референдуми не се правят. Просто няма смисъл да се правят. Ако трябва да бъдем точни, единственият български политик, който искаше да прави самостоятелна политика беше Жан Виденов (не че винаги му се получаваше) и поради това от ЦРУ му организираха един Майдан. Това беше и за урок на всички останали. До следващото пренареждане на картите, България ще бъде прозападна, защото е окупирана, както беше социалистическа по същата причина. Между съветския социализъм и западната демокрация единствената разлика, е че сега България не е обект на особен интерес от страна на запада, за това и тук пари не се наливат, за това и сме обречени да бъдем бедни. За това и ще продължава да има емигранти Дали елитът ще е от синчета и внучета на бивши партизани и партийни функционери или не, няма никакво значение, защото от него нищо не зависи.

Що се отнася до НАТО нещата стоят по подобен начин. В НАТО има две боеспособни армии-американската и турската. Останалите са имитационни структури, едни по-лъскави, други не толкова. Но тези т.нар армии не са в състояние да водят реални бойни действия. След разпада на съветския блок, ние като победени , нямаше как да имаме армия и за това тя беше практически унищожена. В момента у нас армия няма. Това което му казват така е пушечно месо за американските окупационни корпуси. Разликата със социализма е че руснаците разчитаха на нас да задържим евентуално турско нападение за ок.14 дена, за това и ни позволиха да имаме армия. Сега вече не е така и поради това не ни се разрешава.

Аз за разбиране съм разбрал, но ти дали си разбрал? :grin:

Това казвам и аз - няма алтернатива!

За малки страни като България е трудно изобщо да лавират между различните лагери, общо взето се определят към един и го следват сляпо, защото нямат потенциал за самостоятелна политика. Подобно лавиране е възможно за среден ранг страни - Турция (между Запада и Ислямския свят), Казахстан (между Запада, Ислямския свят и Русия), Иран (стожер на Ислямския шиитски свят, заигравка с Русия и Китай), Аржентина (заигравка между САЩ и антиамериканските латино настроения с главен изразител Бразилия) и т.н.

Нищо не си разбрал. Според теб алтернатива има, но видите ли тъй като Запада е по-лъскав, трябва да сме с него, за де кажат че не сме модерни. Поне така беше написал. Истината е че Русия не е дори и хипотетична алтернатива, тъй като тя не е в състояние да предложи каквото и да е. Има разлика.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак,толкова странен пост не беше писал до сега. То бива пропаганда, ама ти подмина и журналистите. Отново ще ми се налага да обяснявам, че филмът не е шведски, а съветски.

В съвременния свят никой не се интересува, какво искат страните, които не са САЩ и Китай, и донякъде Русия. Те са нищо повече от пешки на голямата шахматна дъска. Като си я започнал от 1990 добре беше да се осветлят нещата. Преди 1990 е добре да се знае, че ние участвахме в една война. Може да нямаше открити военни действия, но всичко останало си беше като при реална война. Та нашият блок капитулира. Така че ние бяхме победени и затова бяхме окупирани от победителите. Това бе уредено на срещата в Малта между Горбачов и Буш. Оттогава до днес политическия модел на страната е предопределен. Това не зависи, нито от политическия ни елит, нито от желанието на хората. За това и референдуми не се правят. Просто няма смисъл да се правят. Ако трябва да бъдем точни, единственият български политик, който искаше да прави самостоятелна политика беше Жан Виденов (не че винаги му се получаваше) и поради това от ЦРУ му организираха един Майдан. Това беше и за урок на всички останали. До следващото пренареждане на картите, България ще бъде прозападна, защото е окупирана, както беше социалистическа по същата причина. Между съветския социализъм и западната демокрация единствената разлика, е че сега България не е обект на особен интерес от страна на запада, за това и тук пари не се наливат, за това и сме обречени да бъдем бедни. За това и ще продължава да има емигранти Дали елитът ще е от синчета и внучета на бивши партизани и партийни функционери или не, няма никакво значение, защото от него нищо не зависи.

Що се отнася до НАТО нещата стоят по подобен начин. В НАТО има две боеспособни армии-американската и турската. Останалите са имитационни структури, едни по-лъскави, други не толкова. Но тези т.нар армии не са в състояние да водят реални бойни действия. След разпада на съветския блок, ние като победени , нямаше как да имаме армия и за това тя беше практически унищожена. В момента у нас армия няма. Това което му казват така е пушечно месо за американските окупационни корпуси. Разликата със социализма е че руснаците разчитаха на нас да задържим евентуално турско нападение за ок.14 дена, за това и ни позволиха да имаме армия. Сега вече не е така и поради това не ни се разрешава.

Нищо не си разбрал. Според теб алтернатива има, но видите ли тъй като Запада е по-лъскав, трябва да сме с него, за де кажат че не сме модерни. Поне така беше написал. Истината е че Русия не е дори и хипотетична алтернатива, тъй като тя не е в състояние да предложи каквото и да е. Има разлика.

Бай Стефчо, айде малко в реалността! Освен големите държави, малките никой не ги базарел. Ами... то така е било в човешката история винаги. Големите държави са по-мощни, по-силни, логично по-влиятелни икономически и военно и затова са с голяма тежест в световната геополитика. Ся ши откриваме топлата вода. То винаги е било така.

Колкото до Жан не го ли свалиха там неговите господари у Кремъл, заради опита за независима политика, отказа да им даде българската газопреносна мрежа, почна да търси сметка представи си даже със съд на лукановите бизнесменчета. Неговите си го свалиха.

Да геополитически е решено към кои да сме, но с прости думи дали в нашата кочинка ще си серем и мажем или ще си серем и чистим независи от Великите сили толкова, колкото от нас. И да подлизурски елит почваме да имаме след 44г.

Сега как може да се интерпретира един и същи факт по противоположни начини зависимост от политическите пристрастия??? Ай да видим: Значи, да задържим Турция за 14 дни( за 24 часа трябваше да ги задържим) не е пушечно месо, представя се като велика армия.

Да участваш в американски мисии било пушечно месо, та те в тея войни, в които имаме мисии американците понякога дават стотици жертви на ден, колко са нашите жертви. Това пушечно месо ли е?

Да свръх милитаризацията у нас по време на студената война е с цел да служи на комунизма, не толкова на българските интереси. На неговата експанзия и задържане на завладяното. И така бе в цяла Европа. След студената война цяла Европа се демилитаризира. колкото до нашата армия сега ами с тая икономика, как ще храните и купувате оръжия на 200 000 армия бе другари?????? И най-голямата инвестиция в сигурността е демографията и икономиката в съвременният свят, а не армията. Е за първите две се погрижихте по-добре, отколкото за армията.

И има много по-добри армии в НАТО от Турция и Великобритания и Франция, и са ядрени сили и т.н.

А тъй, сутрин още на гладно :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

О боже, на някои заблудени души още им се привижда Турция като враг номер едно... В турската външна търговия България е на 22ро място по стокообмен с изгледи да влезе в първата двайсетка до няколко години -- дай да си нападнем търговските партньори, нали? Видяхме какво става в Украйна...

Русия е последната държава, която ще си мръдне малкото пръстче за България. А, да, за някои руснаци българският език е пославянчен вариант на турския?!

Много си чел, малко си разбрал. :)

В геополитически план, Турция е най-големия потенциален съперник или противник на Европа като цяло. Не е партньор, руснаците са много по-близки в културно отношение до западна Европа от турците. Макар че тенденциите са точно това да се промени, което е особено тревожно...

Че Русия нямаше да си мръдне и малкия пръст за България през последните 20 години е ясно. За в бъдеще обаче не е ясно. Веднъж са си мръднали не малкия пръст за нас, докато западна Европа ни е тъпкала към Турция...

Онова за ремонта екссъветската военна техника пък е абсолютен виц... Къде отива тая техника, след като Русия купува едно чудо военна продукция от... Западна Европа...

Вица не го разбрах, май написаното от теб е виц. :) Или май ти не си разбрал какво всъщност ти пиша. В страните на бившия вършавски договор има огромни количества екссъветска техника. Тя постепенно се извежда от експлоатация не защото и е изтекъл живота, а защото има сериозни проблеми с поддръжката и ремонта. България е притежавала лицензи за ремонт и поддръжка на по-старите поколения съветска техника, но не и на модерната произведена през 80-те, която най-много си струва да се запази в условията на съкращение на армията. Става дума за машини с проектен живот от десетилетия. Имаше идеи за купуване на лиценз и организиране на ремонт и поддръжка на МиГ 29 от цяла източна Европа тук в България. Ако това се беше случило (ако не се лъжа вървеше със изгодна сделка за закупуване на още 14 машини, но може да са били и отделни сделки), не само че нашите МиГ-ове нямаше да стоят на земята до един, но същото щеше да се отнася и за всичките самолети от този тип в източна Европа. Които имат ресурс някъде между 2020 и 2030. А това е един нелош доход за нашата военна промишленост.

А Русия купува военна техника от западна Европа, защото наличните мощности не могат да наваксат десетилетното изоставане в бройките. Не се и купува кой-знае какво. Голи корпуси на кораби, спомагателно оборудване за авиацията и тнт. Но че имат дупка от почти две десетилетия в които не са вадили кой-знае колко нови неща е вярно. Това обаче е без значение, предвид че през този период и ние не сме купували нищо ново, а сме експлоатирали добрата стара съветска техника.

Редактирано от angelmr
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бай Стефчо, айде малко в реалността! Освен големите държави, малките никой не ги базарел. Ами... то така е било в човешката история винаги. Големите държави са по-мощни, по-силни, логично по-влиятелни икономически и военно и затова са с голяма тежест в световната геополитика. Ся ши откриваме топлата вода. То винаги е било така.

Колкото до Жан не го ли свалиха там неговите господари у Кремъл, заради опита за независима политика, отказа да им даде българската газопреносна мрежа, почна да търси сметка представи си даже със съд на лукановите бизнесменчета. Неговите си го свалиха.

Да геополитически е решено към кои да сме, но с прости думи дали в нашата кочинка ще си серем и мажем или ще си серем и чистим независи от Великите сили толкова, колкото от нас. И да подлизурски елит почваме да имаме след 44г.

Сега как може да се интерпретира един и същи факт по противоположни начини зависимост от политическите пристрастия??? Ай да видим: Значи, да задържим Турция за 14 дни( за 24 часа трябваше да ги задържим) не е пушечно месо, представя се като велика армия.

Да участваш в американски мисии било пушечно месо, та те в тея войни, в които имаме мисии американците понякога дават стотици жертви на ден, колко са нашите жертви. Това пушечно месо ли е?

Да свръх милитаризацията у нас по време на студената война е с цел да служи на комунизма, не толкова на българските интереси. На неговата експанзия и задържане на завладяното. И така бе в цяла Европа. След студената война цяла Европа се демилитаризира. колкото до нашата армия сега ами с тая икономика, как ще храните и купувате оръжия на 200 000 армия бе другари?????? И най-голямата инвестиция в сигурността е демографията и икономиката в съвременният свят, а не армията. Е за първите две се погрижихте по-добре, отколкото за армията.

И има много по-добри армии в НАТО от Турция и Великобритания и Франция, и са ядрени сили и т.н.

А тъй, сутрин още на гладно :)

Роме не е зле ти да се приземиш на земята и да разбереш, че не всичко, което хвърчи се яде. Бившите комунисти си взеха икономическата власт в цяла Източна ЕВропа. Ние не сме изключение. Само че ако човек погледне какви парички се дават на стратегическите американски съюзници и какви на нас не е сложно да се сети, защо те "серат и си чистят", а пък ние "серем и мажем"

Най-важния съюзник Полша получава годишно нетни плащания от ЕС (нетни ще рече разлика между това, което получават и това което внасят) в размер на 12 млрд евро всяка година, Румъния и Унгария-над 4 млрд,Чехия ок.4 млрд ние- ок.1,6 млрд. И пак съвсем случайно основния дял от западните инвестиции отидоха пак в същите страни. Какво бяха тези страни преди ЕС- същата работа като нас. Първите, които масово емигрираха на ЗАпад, бяха поляците, чехите и унгарците. С две дума чистота не е безплатно удоволствие.

Иначе мантрата "за всичко са виновни комунистите" я знаем всички. Тя е за онази група хора, които вярват на пропагандата.

Редактирано от Stefan Iv
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Като гледам пак международното положение ни е виновно да се най-бедната държава в ЕС. То международното положение е едно и също за всички държави, но на България най-много й пречи.

Имаше и политици, които бяха лежали по затворите и концлагерите - такъв беше Йосиф Петров , също Петър Дертлиев. За да се покаже, че има промяна и демокрация в началото на 90-те изкараха няколко такива. Но те бяха подбрани така, че по един или друг начин бързо да бъдат изтикани назад от демократи с комунистическо минало. В смисъл, че някои бяха доста стари и се споминаха наскоро, други нямаха особени качества и бързо изпаднаха. Останаха за малко по дълго само тези, които бяха съглашенски настроени като Дертлиев.

Нека не смесваме комсомолското с комунистическото минало. Комсомола беше изграден на принцип, че в него влиза целия клас и организационно на масово ниво имаше ролята на училищна ученическа организация - в смисъл се занимаваше с организация на празници и др. подобни, които често пъти нямаха абсолютно никаква политическа насоченост. Въобще децата бяха вкарвани още от първи клас в подобна формация - чавдарчета, пионерчета и комсомолци, като на преминаването през отделните етапи се гладеше като на завършване на начално, основно и средно образование. Членуването в БКП нито беше масово, нито членовете се ползваха с уважение сред останалите, но носеше облаги за тези, дето са станали партийци. Това показва, че масовостта до голяма степен обезличи Комсомола, защото по-голямата част от членската маса не проявяваше интерес към идеологическата дейност, с което пък се разсейваха и тези, дето евентуално са имали интерес. В момента сергейската младеж е много по-малобройна от комсомолците, но е много по-сплотена, организирана и мотивирана. А това пък показва, че хаосът в началото на упадъчния социализъм е по-скоро привиден и всъщност са били отстранени някои недоразумения от миналото за да се осигури за години напред управлението на БКП.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Роме не е зле ти да се приземиш на земята и да разбереш, че не всичко, което хвърчи се яде. Бившите комунисти си взеха икономическата власт в цяла Източна ЕВропа. Ние не сме изключение. Само че ако човек погледне какви парички се дават на стратегическите американски съюзници и какви на нас не е сложно да се сети, защо те "серат и си чистят", а пък ние "серем и мажем"

Най-важния съюзник Полша получава годишно нетни плащания от ЕС (нетни ще рече разлика между това, което получават и това което внасят) в размер на 12 млрд евро всяка година, Румъния и Унгария-над 4 млрд,Чехия ок.4 млрд ние- ок.1,6 млрд. И пак съвсем случайно основния дял от западните инвестиции отидоха пак в същите страни. Какво бяха тези страни преди ЕС- същата работа като нас. Първите, които масово емигрираха на ЗАпад, бяха поляците, чехите и унгарците. С две дума чистота не е безплатно удоволствие.

Иначе мантрата "за всичко са виновни комунистите" я знаем всички. Тя е за онази група хора, които вярват на пропагандата.

Оффф червени ми опоненте! Ми колко е населението на Полша, колко на България, колко им е БВПто на тях колко на нас?

Разликата, както винаги казвам е в малките детайли. Червени бизнесмени има навсякъде в Източна Европа, но там има някакви граници на законност. У нас Луканов буквално на току що излезли от затвора им даваше милиони да станат бизнесмени. Отначало айде добре, за избора на кадри - борци и затворници само и само да са верни, а не да стават за бизнесмени????? Чак пък толкоз покажи ми ги чешките и полските борци колко от бизнеса на капиталистическа Полша или Чехия имат????? Ето къде била разликата, не че няма червени бизнесмени, но нито всичкии са такива, нито са с такива качества специално подбрани.

И нашите такива зели, зели пак айде, ама след 25 години бизнеса им продължава да се държи на ограбването на държавата, от криене на данъци, ддста, акцизи, през държавни поръчки, заменки, контрабанден внос, кредити с преференции за "наши" хора, до кот ти доди на акъла. И реално не произвеждат никакъв конкурентен продукт. Е не става така икономика, и не не е такава икономиката в Полша и Чехия. И за гигантски разсипии в държавата няма осъдени изобщо. Е такава дива безнаказаност по всички нива, и пшартийна икономика никога няма да даде резултат. Пък нека асан да се оправдава че на осман дали с пет лева повече.

Всичко си има граници на поносимост, у нас 25 години няма никакви

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ми Стинка, кога беше време за лустрация и отваряне на досиетата така наречените "десни демократи" се ослушваха... Халал да ни е елита, и да продължаваме да си го дондуркаме, довчера беше комунистически, днес се пребоядиса в либерален, утре и марсиански ще стане...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако не се разгледат нещата като загуба на студената война на източния блок с център ссср от западния блок с център сащ, няма начин да се обяснят нещата с икономика и кадри. Икономиката и кадрите след поражение СА функция на победителя. Той решава какво ще става и какво ще пуска радиото.

Ние паднахме за отрицателно време след като падна ссср. И нямахме кой знае какъв избор. И сега икономика, банка и медии (да не говорим за армия) се контролират по един или друг начин от "международни" структури. Политиците ни НЕ владеят положението в бг. Затова батбойко го шляпнаха през пръстите. Ако политиците ни опитат да направят по-самостоятелни стъпки (суверенитет), съвсем лесно може да се впрегнат етноси и да ... чували сте за Косово. Международното право е само лост за управление, изцяло подчинен на победителя. Както винаги е било. Вижте приземения за проверка президентски самолет на малка южноамериканска държава, да търсят за сноудън. Вижте цялата картина. Америка търси сноудън, в президентски самолет от южна америка, в европа. Това е пълен контрол над европа дори по отношение на южно американски държавици. И сега малайзийския пречукан самолет.... няма никакъв проблем да пуснат един (защото е единствен - иначе се избягва зоната) самолет над украйна, да го пречукат, да вдигнат шуматевица и да дадат повод украйна да поиска още военна "помощ". И да, няма нито един американец на борда на пожертвания самолет. И в същото време израелците бомбят училище на ООН, а обама се обявявя против бомбенето. Разбирате ли, без изобщо да назове кой и защо бомби. Това са факти, те обаче са обилно гарнирани със свободно-демократичен сос и пуснато на мах по медиите.

Та при нас всичко е вървяло по сценарий. Актьорите изобщо нямат значение. Кадрите тогава бяха червени и (предполагам) са им предложили сценария за приватизация, ако искат. Ако не - мераклии има. Момента с офшорките не е случаен. Държавата е принудена да работи с икономически субекти под чуждо влияние - в конституцията ни е прието "международното" право като по-висшо от българското, а капитала (без значение произхода) е изнесен в офшорки. А офшорите слушкат какво им пее радиото. Така "който трябва" има сериозен контрол над съответния субект (държава).


Докъде ще стигне? Не знам. Но изглежда отново се оформя старата форма на съперничество между две велики сили.

Факта че се обръща такова внимание в украйна, при условие че има доста по-тежки сблъсъци (близкия изток), означава че русия е обвинена и заплашена с бой. Та всеки бой (ако не е изненада де) се предхожда от обвинение! Без значение колко е правдиво обвинението. Решено е да се бие и се намира (прави се) повод.

Русия успя да се отърве от олигарсите си. Те бяха продукт на победителя и не работеха за русия. Всичко е същото и при нас. Но все още плаща дан чрез централната си банка. Същото е и при нас. Затова исках да обсъдим конституцията и закона за БНБ, ама явно няма желание. Прочетох отчет на БНБ за дейноста си. "До председателя на народното събрание..." - с писъмце, уведомление. Толкоз. Колкото да се каже че се отчита.

Така че, докато не осъзнаем че сме под чужд контрол, не можем да решим проблемите в БГ. Поне до някаква поносима степен. То не че ако го осъзнаем, ще можем де. Но поне е стъпка.

Чак тогава НИЕ, самостоятелно, можем да решим кои сме, защо сме, за какво се борим, как да го постигнем и доколко да се съобразяваме с международното право.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак,толкова странен пост не беше писал до сега. То бива пропаганда, ама ти подмина и журналистите. Отново ще ми се налага да обяснявам, че филмът не е шведски, а съветски.

В съвременния свят никой не се интересува, какво искат страните, които не са САЩ и Китай, и донякъде Русия. Те са нищо повече от пешки на голямата шахматна дъска. Като си я започнал от 1990 добре беше да се осветлят нещата. Преди 1990 е добре да се знае, че ние участвахме в една война. Може да нямаше открити военни действия, но всичко останало си беше като при реална война. Та нашият блок капитулира. Така че ние бяхме победени и затова бяхме окупирани от победителите. Това бе уредено на срещата в Малта между Горбачов и Буш. Оттогава до днес политическия модел на страната е предопределен. Това не зависи, нито от политическия ни елит, нито от желанието на хората. За това и референдуми не се правят. Просто няма смисъл да се правят. Ако трябва да бъдем точни, единственият български политик, който искаше да прави самостоятелна политика беше Жан Виденов (не че винаги му се получаваше) и поради това от ЦРУ му организираха един Майдан. Това беше и за урок на всички останали. До следващото пренареждане на картите, България ще бъде прозападна, защото е окупирана, както беше социалистическа по същата причина. Между съветския социализъм и западната демокрация единствената разлика, е че сега България не е обект на особен интерес от страна на запада, за това и тук пари не се наливат, за това и сме обречени да бъдем бедни. За това и ще продължава да има емигранти Дали елитът ще е от синчета и внучета на бивши партизани и партийни функционери или не, няма никакво значение, защото от него нищо не зависи.

Що се отнася до НАТО нещата стоят по подобен начин. В НАТО има две боеспособни армии-американската и турската. Останалите са имитационни структури, едни по-лъскави, други не толкова. Но тези т.нар армии не са в състояние да водят реални бойни действия. След разпада на съветския блок, ние като победени , нямаше как да имаме армия и за това тя беше практически унищожена. В момента у нас армия няма. Това което му казват така е пушечно месо за американските окупационни корпуси. Разликата със социализма е че руснаците разчитаха на нас да задържим евентуално турско нападение за ок.14 дена, за това и ни позволиха да имаме армия. Сега вече не е така и поради това не ни се разрешава.

Нищо не си разбрал. Според теб алтернатива има, но видите ли тъй като Запада е по-лъскав, трябва да сме с него, за де кажат че не сме модерни. Поне така беше написал. Истината е че Русия не е дори и хипотетична алтернатива, тъй като тя не е в състояние да предложи каквото и да е. Има разлика.

Роме не е зле ти да се приземиш на земята и да разбереш, че не всичко, което хвърчи се яде. Бившите комунисти си взеха икономическата власт в цяла Източна ЕВропа. Ние не сме изключение. Само че ако човек погледне какви парички се дават на стратегическите американски съюзници и какви на нас не е сложно да се сети, защо те "серат и си чистят", а пък ние "серем и мажем"

Най-важния съюзник Полша получава годишно нетни плащания от ЕС (нетни ще рече разлика между това, което получават и това което внасят) в размер на 12 млрд евро всяка година, Румъния и Унгария-над 4 млрд,Чехия ок.4 млрд ние- ок.1,6 млрд. И пак съвсем случайно основния дял от западните инвестиции отидоха пак в същите страни. Какво бяха тези страни преди ЕС- същата работа като нас. Първите, които масово емигрираха на ЗАпад, бяха поляците, чехите и унгарците. С две дума чистота не е безплатно удоволствие.

Иначе мантрата "за всичко са виновни комунистите" я знаем всички. Тя е за онази група хора, които вярват на пропагандата.

Нямам много време, затова набързо ;). Значи хем в Малта сме предопределени да сме в западната сфера, хем пък бившите комуняги са взели властта на всякъде!? Нещо не се връзва, даже да е истина. Първо за Малта. Ми как така стана, че тук БСП спечели изборите а ВНС и доста оцаца конституцията. В смисъл хич не беше про западно ориентирана. И престани да пишеш глупости за падането на Виденов, въобще не си в час! Виденов си го свалиха своите с ненамесата на Москва (щото и тях ги отряза). Майдан били спретнали ЦРУ!? Че аз знаех, че Виденов пада още на 10-ти юли '96-та ;). Да не знаех кога точно, но вече беше яно, че червения капитал си изтегля подкрепата (доларите) от с-мата. Тогава само те имаха капитал, червните де, и мутрите, ма те бяха свързани ;). Но ккто и да е, може и да пусна една тема в икономика за това. Сега а другата заблуда, че бившите комунисти били взели властта в цяла източна Европа! Икономическата. Глупости на търкалета! В Чехия например, приватизацията я правиха тамошното ДС, като при нас, но а разлика от нас играеха по икономическите закони. И затова, Чехия сега има силна икономика. Да от посредничество спечелиха милиони и милиарди, но първо не бях комунисти, второ .....ми продадоха всичко на германски и австрийски фирми и малко американски, ако даваха повече. Даже да кажем, че са комунисти, те си се оттеглиха с печалбите, а икономиката оставиха на тези дето разбират от това. И горе долу я продадоха на възможно най-висока цена и на функциониращи предприятия. Не като тук! Колко пъти трябва да повтрям (правя го за по-младите), че тук привтиацията се спираше от най-високо ниво единствено защото тук не КДС, а именно БКП с Луканов начело, решиха че трябва да вземат икономическата власт и то на всяка цена. А цената бе, източване на предприятията, за да не са рентабилни, изчакване, за да падне цената, идиотски и популистки методи (от типа -"Продадоха България" по повод на първите търгове за...павилиони ;)), и направо фалирането им. Идеята! Ми да се вемат за жълти стотинки. Това Стефане не се случи никъде, а само тук!

Мутрите ;). Спомняте ли си ги!? Стрелбите по София, абе анархия от всякъде ;). Всъщност беше тъжно. В цял източна Европа ли имаше мутри!? Неее, не пиша а тези с анцузите адидас. За босовете пиша. И това ли се е решило в Малта!? Мутрите от САЩ-ианското посолство ли бяха контролирани или от Френското (в духа на Малта)? Те ли 'родиха' Васко и Георги, Поли и Мето, Японеца (не Япончик), Маджо, Маргините, Димата руснака, и т.н. Хммм Илия Павлов. Кои ги 'родиха' и кои сложиха 'чадър над тях!? И как пък станаха фактор не са в БГ икономита, а в БГ политиката (и като маши, а Илия Павлов се беше прицелил и по-високо!).

Та такива ми ти работи!

А Сириус, на твоето мнение ще се върна по-късно но прочети и това.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...