Отиди на
Форум "Наука"

Истинското лице на Русия (без грим и илюзии) - статии, анализи и синтези


Recommended Posts

  • Потребител

От онзи ден и определен брой руски танкове (а вероятно и други военни части, все някога ще разберем) са се "пообъркали" и водят бойни действия на украинска територия. Русия вече се намесва открито.

Преди няколко часа от източник подобен на този който си ползвал се "осведомих", че в Донецк и Луганск имало и искандери... Хайде стига сте поствали всяка пропаганда като чиста монета. Според украинското правителство, руснаците воюват срещу тях от март някъде. Само където руснаците не го знаят още... За момента има само блеене помедиите, но няма и една снимка на руска част на украинска територия. Нищо че написаното от теб ни го набиват в главите от месеци.

Трябва нова студена война, очевидно е. И ще клекнат... ;)

Американците ли? Време им е.

Много пламенни защитници на Путин тука :).

То аз, че съм половин руснак и обичам Русия, не съм толкова наивен да му вярвам.

Справка: какви ги говореше за Крим.

На Путин и руснаците не му вярват. Но го подкрепят. :)

Както писах в другата тема: преди няколко дни Русия е нарушила отново въздушното пространство на Финландия (предишното нарушение беше през май).

Е, И? Нашето въздушно пространство редовно се нарушава от турски или гръцки самолети. Какъв извод ще ни направиш?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да прав си за съжаление, един от проблемите е че нямаме обединяваща идеология или фигура. За това и се ядем по форумите. :) Аз не държа обединяваща да е фигура, не съм такъв авторитарист. Но поне идея да е. Българска идея де, а не налагането на "атлантически ценности". Това последното е идея срещу която бих воювал а не за нея.

Редовно се объркват. Помниш ли колко украински части се бяха пообъркали, бяха навлезли, че дори и стреляха по руски граничари? До колкото разбирам там границата не е много точно установена, преминава в средата на гола равнина, поради което подобни обърквания се случват редовно

Нашите ценности са.... ценностите на Европейския Съюз (защото сме ЕС, па макар и бедната и провинция, макар и да има деформации в тези ценности)

Не знам какъв смисъл влагаш в понятието "атлантически ценности" (с които би воювал), но ако ги отъждествяваш (обективно имат разлики), трябва сериозно да си помислиш дали да хванеш гората, или ..влака за Новосибирск ;)

Същото бих препоръчвал на Фружина ;) , .....и на членовете на "фен клуба" "Буковски" , които конформистки искат да си живуркат я в БГ/ЕС, я в либерална Канада ;)

/Темата не е за "атлантика", САЩ, ЕС и България, ама както и да е/

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

ПС

Ангеле, човек да се гордее с това че подкрепя руския етноцентризъм, и руската недемократична система , страната с неефективни институции и страната с ниско ниво на върховенство на закона, е казано без ефемизми и увъртания, предателство спрямо националните ни принципи и ценности

(за мен е тези нагласи и държание са форма на кретенизъм, аз само мога да съжалявам такива нещастни хора)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А бравус, нашите ценности са тези на ес. Не са ник, и много добре го знаеш. Доста от ценностите се припокриват, но ние сме различни. Имаме някои фундаментални различия. Включително културни.

Ник, аз те разбирам че искаш българия да е нормална европейска държава и да се чустваш повече европеец.

Но сме си балканци. Имаме трески за дялане, но и положителни страни, просто сме си други. И не бива да се слагаме там където не сме. Не да отричаме и да се цепим, а да знаем кои сме и интересите си, включително културни. И да не се срамуваме кои сме, нито да се перчим.

Аз незнам, може би искаш немци и англичани да се възторгват като чуят за българия. Едва ли някога това ще стане.

Кметицата на с.Гела даде супер пример преди време. Не им дали визи за англия и тя забрани англичани да влизат в селото. Е, дадоха им визи.

В момента сме г-ца йес, каквото не са си поискали, това не сме им дали.

Редактирано от sirius
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нашите ценности са.... ценностите на Европейския Съюз (защото сме ЕС, па макар и бедната и провинция, макар и да има деформации в тези ценности)

Глупост на глупостите, извини ме за силните думи. Нашата ценностна система и културни особености нямат нищо общо със германските, или английските. Това че временно сме в тяхната сфера на влияние, няма нищо общо. Запомни че западно европейците МРАЗЯТ хората като нас от източна Европа, особено тези със славянски имена. И според тях и според нас, ние никога няма да бъдем част от едно цяло. ЕС започна като чисто икономическо обединение и опита да бъде превърнат в хомогенна държава изповядваща единни ценности гарантирано ще се сгромоляса.

Не знам какъв смисъл влагаш в понятието "атлантически ценности" (с които би воювал), но ако ги отъждествяваш (обективно имат разлики), трябва сериозно да си помислиш дали да хванеш гората, или ..влака за Новосибирск ;)

Същото бих препоръчвал на Фружина ;) , .....и на членовете на "фен клуба" "Буковски" , които конформистки искат да си живуркат я в БГ/ЕС, я в либерална Канада ;)

/Темата не е за "атлантика", САЩ, ЕС и България, ама както и да е/

Не знам как да ти го кажа по-меко, но мнозинството българи наистина не се отъждествяват с така наречените евроатлантически ценности (които в есенцията си се проявяват като даване на всичко ценно на американците плюс пълната и безрезервна поддръжка на тяхната политика, без да имаме наша). Ако имаше партия, която да представлява това мнозинство, отдавна да сме изритали американските бази. Което е и една от причините за все по-ниския процент гласували. И повярвай ми, едва ли би искал хората с моите виждания да хванем гората. Това е част от една отминала епоха. Но ако кризата ескалира до там ножа да опре до кокала, аз няма да имам скрупули да воювам за България. Което в условията на глобална криза би означавало срещу нато (нека ти напомня че Турция е основния елемент на нато в Европа и в същото време в Турция се възражда неоосманизма).

ПС

Ангеле, човек да се гордее с това че подкрепя руския етноцентризъм, и руската недемократична система , страната с неефективни институции и страната с ниско ниво на върховенство на закона, е казано без ефемизми и увъртания, предателство спрямо националните ни принципи и ценности

(за мен е тези нагласи и държание са форма на кретенизъм, аз само мога да съжалявам такива нещастни хора)

Абсолютно същото бих казал и за човек който се гордее, че подкрепя американския корпоративен тоталитаризъм и анти човешката американска външна политика от последните 20 години. Аз обаче не съжалявам такива хора. Ако са на власт и имат някаква отговорност за случилото се, те рано или късно ще си понесат последствията. Останалите безгласни букви от нета просто са ми смешни.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абсолютно съм съгласен с горното написано от Ангел. Много би ми се искало, някой да ми разясни какви са точно ценностите на ЕС? Ако трябва и да се отвори тема за ЕС, че да не спамим тук.


Много пламенни защитници на Путин тука :).

То аз, че съм половин руснак и обичам Русия, не съм толкова наивен да му вярвам.

Справка: какви ги говореше за Крим.

Това че се показва истината за Украйна, прави ли те Путинист? Какви точно ги говори за Крим? Крим както и Калининград(Кьонингсберг) са стратегически важни за Русия и не мисля че на някой в Русия му идва на ум да ги даде без бой.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да прав си за съжаление, един от проблемите е че нямаме обединяваща идеология или фигура. За това и се ядем по форумите. :) Аз не държа обединяваща да е фигура, не съм такъв авторитарист. Но поне идея да е. Българска идея де, а не налагането на "атлантически ценности". Това последното е идея срещу която бих воювал а не за нея.

Не ме разбра. Даже Левски да стане от гроба или да се прероди, а тоталитарни и вождистки плакати не бих правил. Не бих и подкрепял. Това си е култ към личността.

.....................

На Путин и руснаците не му вярват. Но го подкрепят. :)

Е, И? Нашето въздушно пространство редовно се нарушава от турски или гръцки самолети. Какъв извод ще ни направиш?

Сигурен ли си? Според теб опонентите ти тук ръсят и вярват на пропаганда, а се замисли ти какво правиш!? Кой контролира медиите в Русия, да не смяташ, че са независими.

От началото на кризата с Украина, руснаците най-редовно 'пробват' нашето въздушно пространство. И това ли е в реда на нещата!? Не нам дли го писах в темата за новите изтребители . Не си мисли, че случайно военния министър е искал американски екипажи да носят дежурства тук. А по-повод на турските и гръцките нарушения, дай раяснения за несанкционирани такива на военни самолети, щото не съм чувал или чел за такива, иначе ще трябва да те улича в лъжа!

А бравус, нашите ценности са тези на ес. Не са ник, и много добре го знаеш. Доста от ценностите се припокриват, но ние сме различни. Имаме някои фундаментални различия. Включително културни.

Ник, аз те разбирам че искаш българия да е нормална европейска държава и да се чустваш повече европеец.

Но сме си балканци. Имаме трески за дялане, но и положителни страни, просто сме си други. И не бива да се слагаме там където не сме. Не да отричаме и да се цепим, а да знаем кои сме и интересите си, включително културни. И да не се срамуваме кои сме, нито да се перчим.

Аз незнам, може би искаш немци и англичани да се възторгват като чуят за българия. Едва ли някога това ще стане.

Кметицата на с.Гела даде супер пример преди време. Не им дали визи за англия и тя забрани англичани да влизат в селото. Е, дадоха им визи.

В момента сме г-ца йес, каквото не са си поискали, това не сме им дали.

Дай разликите. Почни от фундаменталните. И не се 'покривай' с това, че сме различни. Всеки човек е различен от друг. Какво трябва да стане, всеки да си направи д-ва ли? Не закачай културата. Тя затова е култура, защото е рлична. И няма нищо общо с ценностите или поне малко общо, а с темата никак.

И каква е твоят панацея? Балканска федерация? По твоята логика сме различни от руснаците (тук по изключение си прав ;)). Пак по твоята логика сме еднакви с балканските народи, като Турция, Албания, Румъния, Сърбия, Гърция и Мкедония. И Хърватска, Словения и Унгария. Ти сам вярваш ли в това?

Пак казвам, културата тук няма значение. Да не би културата на Северна Германия да е еднаква с тази на Южна Италия, Испания или даже Франция? Хайде да видим Канада. Да оставим индианците, а да сравним Квебек (Кебек по кебекски ;)) и останалата част. Ти да не би да си няккъв сепаратист ;). Ма май не си, считаш, че Украина е част от Русия,

За какво сме госпожа Йес!?

Май наистина си трол. Постоянно пишеш за нещо различно от темите (мое мнение).

Глупост на глупостите, извини ме за силните думи. Нашата ценностна система и културни особености нямат нищо общо със германските, или английските. Това че временно сме в тяхната сфера на влияние, няма нищо общо. Запомни че западно европейците МРАЗЯТ хората като нас от източна Европа, особено тези със славянски имена. И според тях и според нас, ние никога няма да бъдем част от едно цяло. ЕС започна като чисто икономическо обединение и опита да бъде превърнат в хомогенна държава изповядваща единни ценности гарантирано ще се сгромоляса.

Не знам как да ти го кажа по-меко, но мнозинството българи наистина не се отъждествяват с така наречените евроатлантически ценности (които в есенцията си се проявяват като даване на всичко ценно на американците плюс пълната и безрезервна поддръжка на тяхната политика, без да имаме наша). Ако имаше партия, която да представлява това мнозинство, отдавна да сме изритали американските бази. Което е и една от причините за все по-ниския процент гласували. И повярвай ми, едва ли би искал хората с моите виждания да хванем гората. Това е част от една отминала епоха. Но ако кризата ескалира до там ножа да опре до кокала, аз няма да имам скрупули да воювам за България. Което в условията на глобална криза би означавало срещу нато (нека ти напомня че Турция е основния елемент на нато в Европа и в същото време в Турция се възражда неоосманизма).

Абсолютно същото бих казал и за човек който се гордее, че подкрепя американския корпоративен тоталитаризъм и анти човешката американска външна политика от последните 20 години. Аз обаче не съжалявам такива хора. Ако са на власт и имат някаква отговорност за случилото се, те рано или късно ще си понесат последствията. Останалите безгласни букви от нета просто са ми смешни.

Ангеле, я да те попитам, за колко време и къде си бил в Зап. Европа? Че да ръсиш такива тъпотии (бе извинение!)! Нямало нищо общо! Нито в ценностните с-ми, нито в културата! И само за источна Европа или дже включваш славяните. И чехите ли мразят и словаците, щото те са славяни но в централна Европа. И чак МРАЗЯТ! Значи във Франция (според теб) нас ни мразят, а магребските араби и негрите от екваториална френска Африка не мразят. Или в ЮК мразят нас повече от пакитата и там другите. Или пък мразят всички!? Значи според теб те са расисти някакви!? Щото ако някой мрази цял етнос или нация то той е расист. Като наш Фружин, в чието семейство не се е казвало циганин, а мръсен циганин ;).

Единствения шанс държавите в Европа да имат няккъв шанс е ЕС. Останалото е от лукаваго. Ако Европа се раздроби, тя освен че престава да е някакъв фактор (даже Германия -най-силната икономика) и ще стане лесна плячка най-вече на Русия.

Ти май мислиш черно-бяло ;). И виждаш нещата само които ти искаш да видиш. Първо тоталитарен и корпоративен са несъвместими понятия. Когато става въпрос за свободен пазар. Със съответните закони. Тоталитарно-корпоративен има само в страни без конкуренция и бе свободен паар. Като Китай и Русия в момента. Това вече е лошо! И си има термин - държавен капитализъм ;).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Единствения шанс държавите в Европа да имат няккъв шанс е ЕС. Останалото е от лукаваго. Ако Европа се раздроби, тя освен че престава да е някакъв фактор (даже Германия -най-силната икономика) и ще стане лесна плячка най-вече на Русия.

Как се справяха страните преди ЕС? Стига мантри!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

От това което аз помня в моя съзнателен живот. Преди 1989 сред простия народ имаше мнение, че на запад се живее по добре. Заплатите са по големи, а магазините пълни. Когато дойде демокрацията всички бяха радостни, защото имаше надежда (и тя се поддържаше), че сега магазините ще се напълнят, заплатите ще се увеличат и ще стане супер. Обаче, това някак си не стана. Магазините започнаха да се пълнят, но заплатите не. От мас медзиите ни обясняваха-икономиката е виновна. Тя е държавна, а държавата е лош стопанин, трябва приватизация, частно. После виновен беше Виденов който изнесъл житото, крал много... Народа се вдигна, вярвайки, че ако махнем Виденов и дойдат на власт демократи, които извършат приватизация и престуктурират икономиката ще се оправим. Дойде Костов-приватизира. Икономическия модел стана такъв какъвто искахме-заплатите не станаха по големи. При Костов беше много силна мантрата, че за да сме богати следва да станем част от западния свят-да влезем в ЕС и НАТО. Спомням си като днес как от телевизията говореха, как като влезем в ЕС ще дойдат инвеститори, ще открият заводи, ще дават големи заплати. Как от ЕС ще дойдат по евтини стоки, как нашите производители ще изнасят. Ще се вдигне стандарта рязко-ще цъфнем. После дойде новия спасител, който щеше да ни оправи за 800 дни. Влязохме в НАТО, влязохме и в ЕС и после ВНЕЗАПНО се оказа, че инвеститори няма, нови работни места няма, нашите производители фалират.

Виновна беше световната икономическа криза.

Днес забелязвам следните пропагандни линии. За лошото икономическо състояние са виновни комунистите и русофилите. И въобще-каква криза, всичко е наред и малко по малко държавата влиза в релси и жадуваната благодат е съвсем близо. А който е беден и взема малка заплата-значи е некадърник и това и заслужава-да се труди повече.

Извинявам се за офтопика.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как се справяха страните преди ЕС? Стига мантри!

НАТО! А ащо се стигна до ЕС!? Като е било толко добре! Ти за план Маршал чувал ли си!? Ако го нямаше!?

От това което аз помня в моя съзнателен живот. Преди 1989 сред простия народ имаше мнение, че на запад се живее по добре. Заплатите са по големи, а магазините пълни. Когато дойде демокрацията всички бяха радостни, защото имаше надежда (и тя се поддържаше), че сега магазините ще се напълнят, заплатите ще се увеличат и ще стане супер. Обаче, това някак си не стана. Магазините започнаха да се пълнят, но заплатите не. От мас медзиите ни обясняваха-икономиката е виновна. Тя е държавна, а държавата е лош стопанин, трябва приватизация, частно. После виновен беше Виденов който изнесъл житото, крал много... Народа се вдигна, вярвайки, че ако махнем Виденов и дойдат на власт демократи, които извършат приватизация и престуктурират икономиката ще се оправим. Дойде Костов-приватизира. Икономическия модел стана такъв какъвто искахме-заплатите не станаха по големи. При Костов беше много силна мантрата, че за да сме богати следва да станем част от западния свят-да влезем в ЕС и НАТО. Спомням си като днес как от телевизията говореха, как като влезем в ЕС ще дойдат инвеститори, ще открият заводи, ще дават големи заплати. Как от ЕС ще дойдат по евтини стоки, как нашите производители ще изнасят. Ще се вдигне стандарта рязко-ще цъфнем. После дойде новия спасител, който щеше да ни оправи за 800 дни. Влязохме в НАТО, влязохме и в ЕС и после ВНЕЗАПНО се оказа, че инвеститори няма, нови работни места няма, нашите производители фалират.

Виновна беше световната икономическа криза.

Днес забелязвам следните пропагандни линии. За лошото икономическо състояние са виновни комунистите и русофилите. И въобще-каква криза, всичко е наред и малко по малко държавата влиза в релси и жадуваната благодат е съвсем близо. А който е беден и взема малка заплата-значи е некадърник и това и заслужава-да се труди повече.

Извинявам се за офтопика.

Виновни сме си ние самите, по точно такива като теб. Все чакате някой да ви оправи. Ми докато чакате ще ви оправят!

Забеляваш това дето ти изнася. Забелязал ли си например, колко народ се изнесе докато управляваха точно комунистите и русофилите. Ако не си забелязал ще ти кажа милион и половина. Забелязал ли си, защо икономиката ни е зле. Щото е енергоемка зависима от наследника на СССР и русофилите и бившите комунисти не щат да я реформират. Забеляал си приватиацията, но не си забелязал, защо се провали тя! Щото русофилите и комунистите се ракрещяха, че продават България и я спряха, после забавиха, така, че тя престана да функционира и техни протежета я изкупиха за жълти стотинки. Костов си забелязал, но Сидеров много повече, а чел ли си как да стане според Сидеров! Сигурно, но май не си разбрал, нищо!

Що ние 'фалирахме', а чехите не!? И там приватизацията я правиха ченгета. Чешките 'ченгета' обаче не са ависими от Русия. Верно, проспаха Карлови Вари, но все пак, това е само една област ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Айде Адаш малко да снижиш градуса и да помислиш. Времето когато управляваха комунисти и русофили. Виденов, Станишев, Орешарски. Подразбира се, че при управлението на Костов, царя, Борисов никой не е бягал в чужбина?

Както вече казах, и ти го потвърди "За всичко са виновни комунистите".

Интересно обаче ми е друго, факт е, че почти всичко в България е частно. Тоест следва да се управлява добре. Обаче заплатите са ниски. Нали следваше, че държавата е лош стопанин, и когато икономиката мине в частни ръце всичко ще се оправи. За това, че частниците плащат малки заплати-пак ли са виновни комунистите?

Колкото до Сидеров-на мен поне не ми е известно той да е бил на власт, така че, няма как да е виновен за нищо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Адаш ;), смешно е някак си ;). Царя и Борисов, какви са според теб? Аз имам доста принципи, еднин от тях е да не подкрепям лидерски партии или партии изградени около лидера. Не, няма да напиша, че са комунисти или леви, но са тоталитарни по дефолт. Дълго време в БГ имаше само две 'нормални' партии, това бяха БСП и СДС. Нормални по отношение на лидера.

Хммм, частно ли ;). Абе пич, а ти запознат ли си със с-мата на д-вните поръчки ;). А нещо за закона да знаеш!? А за спаването му!? Ооо, не наистина не си в час!


Митака искрено вярва на медиите.

Така ли! Ти да не би да ми светиш!? На кои точно медии според теб вярвам!? А телевизия не гледам (нямам време, даже мачовете пропуснах, по-голямата част), купувам само Стандарт, щото има бридж и общо взето това ми е вестника, но слушам много радия! Дарик преимуществено Хоризонт, К-2, разбира се и Радио 1 (рок радиото), Стар ФМ и Витоша, за нова музика.

Аааа ти на какво 'вярваш'? Сериозно, те питам ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не ми е ясно за защо личния охранител на Тодор Живков и член на БКП се твърди, че не бил комунист? Същото важи и за специалистите по философия - Желю Желев и Ахмед Доган, защото това, което са им преподавали и което първия е преподавал дори не се е наричало тогава философия, а научен комунизъм. Да не говорим за даскала по политикономия и съпруг на секретарката на райкома на БКП Иван Костов.

Икономиката в България не е частна. Или принадлежи на комунстически олигополи, или фалира. Как може една частна фирма да те задължи да й плащаш такса тръби при положение, че не искаш да си клиент на тази фирма? И как може да ти слагат "добавка Станишев" в полза на фирмите на Христо Бисеров към сметка към частна фирма?

А за бягащите от България - тъй като темата е за Русия, то въпросът е не просто дали бягат, а накъде бягат? Защото се бяга към по-хубавото? И така стигаме и до втория въпрос - защо руснаците изоставят благоденствието в Русия и масово се изселват в страдащата под соросоидно иго България или още по-лошо - бягат в прогнилия Запад?!?

Редактирано от Galahad
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Галахад,прочети Айн Ранд(Атлас изправи рамене + Капитализма непознатия идеал) и ще ти светне защо. Науката за комунизма не беше ли Диалектически материализъм?


НАТО! А ащо се стигна до ЕС!? Като е било толко добре! Ти за план Маршал чувал ли си!? Ако го нямаше!?

Говорих за времето от преди ВСВ, преди сферите на влияние (Ялта) и те така. Ама освен ЕС, че и НАТО да приемам, хайде моля, не ме занимавай с робство и модерните му форми.

Редактирано от ABBEY18
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това че се показва истината за Украйна, прави ли те Путинист? Какви точно ги говори за Крим? Крим както и Калининград(Кьонингсберг) са стратегически важни за Русия и не мисля че на някой в Русия му идва на ум да ги даде без бой.

Т.е. си съгласен, че Путин и цялата руска преса са лъгали за Крим (че няма руски войници) без да им мигне окото?

То и сега източна Украйна им е стратегически важна за сухоземна връзка с Крим, а и има голямо рускоезично население...

Истината е че Русия подпомага с жива сила и техника "опълченците". Казвам подпомага, а не че прави блицкриг на Украйна!

И всички много добре го знаете, просто нямате нищо против Русия да "наказва" Украйна за наглостта и да изостави големия брат и да поиска да е с ЕС.

Редактирано от mf2hd
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Т.е. си съгласен, че Путин и цялата руска преса са лъгали за Крим (че няма руски войници) без да им мигне окото?

То и сега източна Украйна им е стратегически важна за сухоземна връзка с Крим, а и има голямо рускоезично население...

Истината е че Русия подпомага с жива сила и техника "опълченците". Казвам подпомага, а не че прави блицкриг на Украйна!

И всички много добре го знаете, просто нямате нищо против Русия да "наказва" Украйна за наглостта и да изостави големия брат и да поиска да е с ЕС.

Разбира се че не съм съгласен. Никой не е лъгал за Крим, а и не знам някой да е твърдял че в Крим няма Руска войска. Все пак Севастопол е в Крим.

Подпомага казваш....Ами нека ги остави да ги избият пустите му руснаци в Украйна, че и децата им, че и покрай тях и родата им, всичко що има руско самосъзнание. Това ли предлагаш? Коя беше Украйна без Русия? Нещо ми се губи в историята, защо не вземеш да ми припомниш. Да ми разкажеш нещо от историята на Украйна от средните векове, например? Или поне от времето когато Крим е бил Турски, разкажи ни как храбрите Украинци са си го извоювали в Украинско-Турската Кримско-освободителна война.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разбира се че не съм съгласен. Никой не е лъгал за Крим, а и не знам някой да е твърдял че в Крим няма Руска войска. Все пак Севастопол е в Крим.

Подпомага казваш....Ами нека ги остави да ги избият пустите му руснаци в Украйна, че и децата им, че и покрай тях и родата им, всичко що има руско самосъзнание. Това ли предлагаш? Коя беше Украйна без Русия? Нещо ми се губи в историята, защо не вземеш да ми припомниш. Да ми разкажеш нещо от историята на Украйна от средните векове, например? Или поне от времето когато Крим е бил Турски, разкажи ни как храбрите Украинци са си го извоювали в Украинско-Турската Кримско-освободителна война.

Ама късат памет имате бре :)

http://www.newsru.com/russia/05mar2014/shoigu.html

Руснаците се избиват в Украйна заради Путин. Той е един от главните, да не кажа главния виновник за ескалацията. Без да омаловажавам участието на САЩ и донякъде на ЕС в това. Моето лично мнение, е че украинците имат право сами да изберат под чие влияние да се развиват. А ако имаш в предвид че "бандеровците" избиват руснаци. Я ми дай инфо за такива случаи от преди Путин да анексира Крим. Че то досега за тия години жив руснак нямаше да остане ако ги избиваха ей така.

А това за историята какво общо има? Настоящето е, че Украйна и украинци има и те не искат да имат много общо с Русия. Ми тяхно право си е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако това че Украинците не искат да имат нищо общо с Русия е вярно, от къде се пръкнаха тези т.н. "сепаратисти" или те не са граждани на Украйна?

Примери за избивани руснаци от украинци ли искаш? Преди Путин?Едно име само ще ти кажа, а ти си търси какво значи то....Власов.

Хайде вземи се подготви малко преди да изкачаш със версиите си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако това че Украинците не искат да имат нищо общо с Русия е вярно, от къде се пръкнаха тези т.н. "сепаратисти" или те не са граждани на Украйна?

Примери за избивани руснаци от украинци ли искаш? Преди Путин?Едно име само ще ти кажа, а ти си търси какво значи то....Власов.

Хайде вземи се подготви малко преди да изкачаш със версиите си.

Защо само едно, ти говориш за избиране на всички руснаци, че и родата им (които изглежда не са). Единични примери и идиоти (нацисти) си има във всяка държава. Има ги и в Украйна. Има ги и в Русия.

Никой не твърди, че няма руснаци в Украйна или че са пренебрежимо малки. Но все си мисля, че през 21 век вече е време да спрем да избиваме цивилно население заради щенията на единици.

ДА ЗДРАСТВУЕТ ВЕЛИКИЙ ПУТИН !!!

Найс, и това от модератор.

Редактирано от mf2hd
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо само едно, ти говориш за избиране на всички руснаци, че и родата им (които изглежда не са). Единични примери и идиоти (нацисти) си има във всяка държава. Има ги и в Украйна. Има ги и в Русия.

Никой не твърди, че няма руснаци в Украйна или че са пренебрежимо малки. Но все си мисля, че през 21 век вече е време да спрем да избиваме цивилно население заради щенията на единици.

Ами защото едното име е командвало армия. С какво 21-ви век е различен от предишните? Ако щенията на Украинската хунта имаш в предвид си прав, но не намесвай Путин и Русия в това. И то не защото са Путин и Русия, а защото им се вменяват престъпления за които те нямат вина. трябва да си слепец за да не го видиш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако това че Украинците не искат да имат нищо общо с Русия е вярно, от къде се пръкнаха тези т.н. "сепаратисти" или те не са граждани на Украйна?

Примери за избивани руснаци от украинци ли искаш? Преди Путин?Едно име само ще ти кажа, а ти си търси какво значи то....Власов.

Хайде вземи се подготви малко преди да изкачаш със версиите си.

Ами сигурно над 60% от сепаратистите не са граждани на Украйна -- най-вече техните командири са от москва, както те самите гордо разясняват из интернета. След като ДНРовци питат пенсионерки от Донецк как да стигнат до площад Ленин на самия площад... (това беше в Шипгел през юли). Или ония, които завзеха операта в Харков, смятайки я за кметството. Бързо се саморазвенчаха.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...