Отиди на
Форум "Наука"

Истинското лице на Русия (без грим и илюзии) - статии, анализи и синтези


Recommended Posts

  • Потребител

Ще излязат вицове и за ес, няма страшно.

Ама интересна работа става, или магазините празни или джоба, не забелязвате ли. И спорим кое е по-зле.

Вълчо, руснаците си пазят къщата. Налага им се. Вече толкова пъти. Може да нямат три вида салами, но те са си стопани на къщата. Сега им влязаха в "комшиите" да им раздават ес. Утре и в тяхната ще влязат. Знаеш ли че посланика на сащ в москва дойде от киев и не е дипломат от кариерата. А знаеш ли защо?

Звучиш гладно като броиш саламите. Но гладния няма да брои, той ще набива каквото има. Изобщо това с броенето на салами е тъжна история. Колко вида салами може да има? Десетки, стотици, хиляди? А колко са необходими? А нужни ли са 20 вида салами? Ти колко вида суджуци си правиш? Бройката видове салами какъв критерий е? Освен ползването за свирене по его стуната на хората (пропаганда). Щото 20вида салами има там където 20 компании искат дял от пазара на салама. От това хората по сити не стават.

Виж в бг какво стана. Да не би сегашните n-вида сирена да са по-добри от бялото саламурено сирене краве, овче и смес? А колко хора си го купуват и колко купуват тънкаш щото не им достига за хубавото. Отделно, че даваме пари извън българия и захранваме техните овчари ако купваме вносно.

Нещата не са еднозначни. Почти винаги има компромиси. Лично-държавно, многообразие (интересна дума) цена, или ефективност-цена.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Файда, че има 20 вида салам в магазина, когато заплатата ти е 500 лв и не можеш да си купиш даже 1. Хората които имат свястна работа (а те са малцина) вземащи големи заплати им е добре, могат да избират, но хората в провинцията с по 150 лв пенсии и 300 лв заплата им е все тая-те не могат да си купят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всички говорят за Украйна като за страна под Руско робство, аз обаче колкото и да си напъвам мозъка не мога да се сетя кога е било това. Чувал съм нещо за Киевска Рус, ама то няма общо. Малко като нашия македонски въпрос е, всъщност доста сходни ми се виждат. Че и парад на независимостта си спретнаха.

Да ти прави впечатление, че точно бившата Киевска Рус (т.е. метрополията) иска да се отскубне от ръчичките на кремълския махараджа... значи периферията е съвсем загнила...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами не ми прави впечатление че иска да се отскубне, напротив. Прави ми впечатление че една клика иска да се отскубне. Прави ми впечатление че находищата на шистов газ са в района на бойни действия. Прави ми впечатление че в борда на директорите на Украинската газова компания са децата на високопоставени американски бюрократи барабар с президента на Полша. И аз съм чел Бабий яр, но какво променя това? И все пак кога Украйна е била самостоятелна държава? Че и териториални претенции има, на какво основание? На основани СССР и подаръка на Хрушчов ли? Да сте чули да се води Украинско-Турска война за Крим, не водила се е Руско-Турска война за Крим и то не само една!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

За вас не знам, но на мен тези агит плакати ми харесват и са наистина вдъхновяващи. Жалко че в България няма такива.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

С радост бих направил, ако можех да рисувам(. Засега има една песен която е много хубава, но понеже е политическа няма да ви я пусна тук, а то ще тръгнат политически прения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В нашата история има един чудесен пример какво трябва да е отношението и действията спрямо руските агенти и привържениците на Русия. Стефан Стамболов.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... признавам, че България дължи своето политическо въздигане на жертвите на братский нам руски симпатичен народ. Тези чувства са силни у нас Българите, и както нас ще ги пазят и синовете ни; но те нямат нищо общо с чувствата ни към руското правителство, върху което добродушний руски народ няма ни най-малко влияние.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аха, но руските агенти, дори да са му лични приятели, са получавали куршум...

А какво би направил Стамболов с днешните американски агенти?

Ми направи ;). Кев ти Боленчо, кев ти Бюрека.

Е хайде стига, намери някой с качествата на държавник тук и ще си поиграем за вдъхновяващи плакати.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма такъв политик в БГ и в света, който да ме накара да правя плакати с лика му в стил Сталин-Путин, а и в какъвто и да е стил.

Между другото заловиха 10 руски парашутисти от 98-ма ВПД на 20 км. от границата навътре в Украйна. Объркали са се били горките ;).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Може вятърът да ги е отвял. Но май че темата беше за Русия, не за Украйна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тъй де - за Киевска Русь е войната.......Когато на бойното поле се сблъскат войските :paladin: , по форумите воюват пропагандаторите :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма такъв политик в БГ и в света, който да ме накара да правя плакати с лика му в стил Сталин-Путин, а и в какъвто и да е стил.

Да прав си за съжаление, един от проблемите е че нямаме обединяваща идеология или фигура. За това и се ядем по форумите. :) Аз не държа обединяваща да е фигура, не съм такъв авторитарист. Но поне идея да е. Българска идея де, а не налагането на "атлантически ценности". Това последното е идея срещу която бих воювал а не за нея.

Между другото заловиха 10 руски парашутисти от 98-ма ВПД на 20 км. от границата навътре в Украйна. Объркали са се били горките ;).

Редовно се объркват. Помниш ли колко украински части се бяха пообъркали, бяха навлезли, че дори и стреляха по руски граничари? До колкото разбирам там границата не е много точно установена, преминава в средата на гола равнина, поради което подобни обърквания се случват редовно.

Редактирано от angelmr
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Предложение на плакат за Волен:

Тази статия и до нея Волен сочещ с пръст към зрителя и казващ: "Не спирайте рублите на рублофилите, че иначе почват да ни идат в главите такива размисли":

%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F%D1%

ДА ОСВОБОДИМ АЛЬОША ОТ НАРЯД

“Съветската армия е страж на мира”-тази лъжа се насаждаше в главата на българина от буквара на първолака до вестника на пенсионера. Песни се пееха и стихосбирки се тиражираха в прослава на “легендарната Червена армия” Не знам друга нация да е възпявала така окупатора си и да му е издигала мегаломански паметници, по-високи от телевизионната кула. България го е правила.Гнусотата на голяма демагогия изискваше не само да се подчиниш, но и да обожаваш този, който ти носи робството. А там, където е стъпил ботушът на Альоша, друго, освен робство,хората не са узнавали. Предполагам, че в бъдещите буквари и енциклопедии определението за съветската армия ще бъде “Страж на робството до разпадане на империята”.

За мен утешително и радостно е, че ще доживея това време. Както е радостно разтурването на Варшавския договор. Слава Богу, никой няма да ме защитава от “враговете на социализма”.

Логично и закономерно беше това разтурване.Както логично е логично и закономерно това, че нито един съветски войник не участва във войната срещу Саддам. И как иначе – нали отсреща стрелят със съветски калашници. Не върви да се биеш срещу една армия , която е твоя рожба. За залива не заминаха и български кинтексаджиии, които години наред продаваха оръжие на иракския фюрер, след което се връщаха и купуваха от българския Кореком “Лада” и кожено палто за своята другарка.

Срам ме е, че нито един български войник не замина за Кувейт. Срам ме е за тези, които нападнаха Желю Желев, когато стана дума за българското военно присъствие в залива, пък макар и символично. Това са хората, които издигат паметници на своите агресори. За тях Альоша винаги е бил страж на собственото им дебелашко благополучие.

Войната в залива потвърди истината, че в края на двайсти век велика сила не е тази държава, която има голяма армия, а тази, която има голяма икономика и висока култура.. За да гарантираш нечия свобода, собствената ти държава трябва да се състои от свободни хора и да е що-годе цивилизована. Тези две качества липсват в съветската империя. Нейната армия беше страж на мира през четиредесет и пета година, когато трябваше да се изолира половин Европа от цивилизацията. Тя беше страж на мира и през 56-а в Унгария, през 69-а в Чехословакия, през 79-та-а в Афганистан, през 91–а в Литва…Не е ли време вече да го освободим вече от този наряд този верен страж…Да изуе най-после мужишките си ботуши и да си гледа работата.

Ако пък не можем да минем без страж на мира, нека тогава бъде този, който защити демокрацията. Американските момчета ни показаха как става това.

4 март 1991 г.

в. Демокрация

ВОЛЕН СИДЕРОВ

Това са истинските рублофили!

:harhar:

Редактирано от Galahad
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Редовно се объркват. Помниш ли колко украински части се бяха пообъркали, бяха навлезли, че дори и стреляха по руски граничари? До колкото разбирам там границата не е много точно установена, преминава в средата на гола равнина, поради което подобни обърквания се случват редовно.

От онзи ден и определен брой руски танкове (а вероятно и други военни части, все някога ще разберем) са се "пообъркали" и водят бойни действия на украинска територия. Русия вече се намесва открито.

Трябва нова студена война, очевидно е. И ще клекнат... ;)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Вълчо, какви танкове, какви 5 лева те гонят. Путин го каза-5 човека са се объркали-толкоз. Ако беше танкова колона, повярвай ми-вече щяха да са в Киев.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както писах в другата тема: преди няколко дни Русия е нарушила отново въздушното пространство на Финландия (предишното нарушение беше през май).

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

И какво като са нарушили въздушното пространство? Не съм чул Финландия да обявява война на Русия, нито да иска от НАТО и международната общност да я защитава.

Като сте толкова ербап, грабвайте оръжието и под водачеството на Роско и Шашламанов, които вече почти обявиха война на Русия се записвайте доброволци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много пламенни защитници на Путин тука :).

То аз, че съм половин руснак и обичам Русия, не съм толкова наивен да му вярвам.

Справка: какви ги говореше за Крим.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...