Отиди на
Форум "Наука"

За претенциозността в отношенията


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 2 минути, Втори след княза said:

И днес практиките са преобладаващо прикрити, така че...."Кой, кой да ти каже?"

Къде живеете, в село Горно Нанадолнище или на Марс?

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 133
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
Преди 6 минути, Втори след княза said:

В приятна семейна и служебна среда.

Е, значи в "саксията" на удобното и познатото..Така и си мислих

Цитирай

А вие? Във вертеп или пандела?

Пътувам из България и в чужбина с обществен транспорт, и редовно виждам и срещам хомосексуални двойки, които се радват на живота си..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 23 минути, Втори след княза said:

 

Разбирате ли?

Еххх-на вас навсякъде ви се привиждат хомосексуални. Разбира се че може да става дума за придобиване на власт над човека (или власт и авторитет като цяло),  и изработване, при което сексът тук е само средство..

Оставете тези затвори и се занимавайрте  с нещо по-сериозно във форума...

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 минути, Втори след княза said:

И к'во? Какъв е изводът ви?

Аз бих си направил следния извод: От това , че наблюдавах N двойки хомосексуалисти, а на предишния гей- парад N- n,  мога да извадя извод, че са се увеличили. Не мога да кажа, че гените на повече лица са мутирали, но мога да допусна, че културата ги толерира в по- голяма степен за да се изявяват. Предстои да се провери доколко това не е някаква скандална демонстрация на разкрепостено поведение- хора дават мило и драго да бъдат център на внимание.

Нямам изводи - казвам  че днес хомосексуалните не се прикриват , а познавам от първо лице живота на четири поколения..

/Израстнал съм в патриархално семейство./

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, nik1 said:

Не всеки, който ползва английски е с висока грамортност и обща култура , но ползването е един от ключовете за ограмотяване..

Човек ако иска да не е грамотен, и се чувства добре така както си е, то няма проблем..

 

В Уикипедия има препратки и цитати, на английски на-често..

https://en.wikipedia.org/wiki/Biology_and_sexual_orientation

 

 

Лелеееее?!? От тоя линк -уикипедия направо свят ми се зави!!! То не бяха изследвания, не бяха хипотези и чудо и май ползването на английски за висока грамотност и обща култура няма да ми е необходимо. Предпочитам да се ограмотявам с по-кратки обяснения, а не като това, че сигурно ще трябва да си осигуря един ден почивка-отпуска, за да осмисля и да търся опровержение на тези (глупости за мен) "изследвания" и теории на този или онзи, дето срещу солидно заплащане може да се отрече от "доказателствата си". Прочетох по-малко от половината на тези писания и се отказах. Все пак едно нещо ми направи впечатление!:
 

Цитирай

 

Criticisms

Twin studies have received a number of criticisms including self-selection bias where homosexuals with gay siblings are more likely to volunteer for studies. Nonetheless, it is possible to conclude that, given the difference in sexuality in so many sets of identical twins, sexual orientation cannot be attributed solely to genetic factors.

 

Я виж ти! Значи и тези "научни открития" търпят критика!

Е, ограмотяването на "неграмотните" може и без специалния (английски) ключ, като "ограмотяването" продължи на български, а и по всичси български форуми в условията за ползването им изрично е упоменато, че трябва да се ползва кирилица. И, не вярвам статии на български от "ненаучни списания" да са забранени за публикация в научен форум! За това аз ще си позволя да постна ето това, с риск да бъда порицан от инако мислещите и изключително "грамотни" потребители имащи английския език за майчин, дето се срамуват от български публикации и смятат само тези писани на английски за достоверни!

   https://anonybulgaria.wordpress.com/2014/06/14/история-на-нормализацията-на-хомосек/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Втори след княза said:

Не зная с какъв опит разполагате, да не би да сте лично травмирана  от ЛГ и т.н.? Изобщо не става дума за "системно сексуално малтретиране". Моля, обърнете внимание на източника:

Разбирате ли?

Това, за което разговаряме в момента, е една от специалностите ми.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 51 минути, herkules said:

Лелеееее?!? От тоя линк -уикипедия направо свят ми се зави!!! То не бяха изследвания, не бяха хипотези и чудо и май ползването на английски за висока грамотност и обща култура няма да ми е необходимо. Предпочитам да се ограмотявам с по-кратки обяснения, а не като това, че сигурно ще трябва да си осигуря един ден почивка-отпуска, за да осмисля и да търся опровержение на тези (глупости за мен) "изследвания" и теории на този или онзи, дето срещу солидно заплащане може да се отрече от "доказателствата си". Прочетох по-малко от половината на тези писания и се отказах. Все пак едно нещо ми направи впечатление!:

Как знаете, че са глупости, като не сте ги прочели и разбрали..

Цитирай

Вярвате, че ако е хомосексуализъм получи приюзнание е е болест, може да се излекува или какво?  Как по-точно ще се лекува?

А дали се сещате че има и по-сериозни болести?

 

За естественото:

Всичко, което го има в природата е естествено,  ...в легалната сфера нещата са уредени отдавна..Да обясня: ако някои не ви бърка в гащите и не ви влиза в къщата, може да си прави каквото си иска

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 57 минути, Втори след княза said:

Напълно съгласен, че въпросът е спорен и подлежи на обсъждане. Ето още една идея тук

Гугъл превежда

От моя опит съм заключил, че хомосексуалистите могат да бъдат третирани по-ефективно чрез групова психотерапия, когато те започват в групи, съставени изключително от хомосексуалисти. В такива групи рационализацията, че хомосексуалността е модел на живот, който те желаят да следват, се унищожава от техните хомосексуалисти. Това разрушаване на тяхната рационализация активира безпокойството и се създава желание за промяна. Очевидната его-сила се придобива чрез идентификация с други, които също търсят социално приемливи цели. Идентифицирането с група, която има здравословна мотивация, скоро премахва чувствата на изолация, от които страдат. Когато членовете достигнат точката, в която техните хомосексуални движения са намалели или изчезнали и те трябва напълно да отхвърлят всички хомосексуални идентификации и да се идентифицират с хетеросексуалността, те са подпомогнати в окончателния ангажимент на колегите си. Групата убеждава членовете си, че хомосексуалността им не е страдание или трик на съдбата, а модел на неадекватно поведение, което може да бъде променено.

 

 

Написаното е в 1958 година.. Има общо 39 циттирания за 60 години......Това, че групата убеждава членовете си в нещо, не значи че то е вярно..

Мисля, че  не схващате по-голямото (вероятно сте прекалено заинтригуван от "дупките", както пишете) ,  а то е че ако обществото принуди хомосексуалните да приемат хетеросексуално поведение (да се прикрият демек) - то вреди на себе си: Хетеросексуалните семейства и браковете, когато единия партньор е прикрит хомосексуален, са застрашени или по-скоро обречени..

А как ви се почувствало едно дете когато разбере че татко/мама обича друг мъж/друга жена, или партньорът?..

Няма такива въпроси май...

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, dora said:

Но спирам, че отидохме съвсем другаде :)

То и аз чета и се смея,а уж темата е за "претенциите в отношенията"-нормалните,човешките и etc.

Преди 9 часа, dora said:

Американската психиатрична асоциация (че там имало много педерасти и лесбийки - което няма как да твърдите, защото такава информация не може да бъде потвърдена по никакъв начин, както и не може да бъде потвърдена по никакъв начин пристрастността на същата, защото това, което публикува тя като насоки за психичните заболявания е световен стандарт, формулиран на основата на десетилетния опит на стотици организации, здравни институции, държавни и международни браншови институции, включително Международната здравна организация)

Така е,"не се знае,знае ли се",но болшенството,които се обединяват в разни движения,организации,ако щете ложи,са индивиди със сходни възгледи(в някои и ориентацията е еднаква)-тези "хомо-то",на които им викам ,че са "изкълчени".Дали бройката им се увеличава не знам,но чрез тези движения у нас,а и(по цяла Европа),те просто излизат на светло,получават едни "огромни финанси",за да правят това,което правят.И най-гадното е начинът,по който се налагат в BG-то.Точно това "дразни" нормалните хора.Тук в Кралство Швеция тези "изкълчените" просто са се слели в обществото и няма никакви проблеми кой какъв е,виждаш ги,не пречат на никой,работят,има си места,където се събират-истинска толерантност на другите към тях в нормална социална държава.В две думи-дисциплина и всеки си знае мястото.Та в този ред на мисли  Херкулес е прав в много отношения.Аз също не съм съгласен как протичат тези процеси в BG-то,но никой не ме пита.Не разбирам "какви права са им отнети",че само пищят. Та те дори и не знаят какво искат,просто им се "диктува какво и как" от тези,които ги финансират.Ако и в BG станат нещата,както е нормално и цивилизовано,си мисля,че и тук ще има толерантност към тях,но уви.Друг народ сме,други хора с други морални устои,всичко.И наистина е "нелепо",дори "цинично" някой отвън да ти казва кое е правилно и кое НЕ.Те да си гледат тях си,ние ще си запазим "националната идентичност",защото наистина сме "уникални"-притежаваме добродетели(все още),които другите НЯМАТ.А за това "дередже",в което сме в момента сме си виновни само е единствено "НИЕ'!!! Увлякох се и спирам (извинявам се за off topic-а).

Преди 9 часа, dora said:

В статията се потвърждава и позиция на Световната здравна организация.

Формулирана още в ICD-10 така:

"It is explicitly stated in ICD-10 that “sexual orientation by itself is not to be considered a disorder”.

По принцип не съм фен на ликновете,но ето за Вас,ако Ви интересува(какво е премахнато и какво ставено).

https://mediately.co/bg/icd/    От този линк F00-F99,после F60-F69

http://glasove.com/categories/skandalyt/news/kak-seksualnata-patologiya-stava-norma-i-choveshko-pravo    

http://www.doctoronline.bg/uploads/diagnostics/201201/path_7134.pdf     Тук стр.425

И накрая  Ви поствам част от предишен документ(няма да го постна тук целия).Вие ще си прецените "защо"...

Цитат:  Разстройства на половия идентитет се представят чрез транссексуалност (лицето желае да живее и да бъде възприеман като принадлежащ към противоположния пол) и двуролев трансвестицизъм (носене на дрехи на противоположния пол за определен период от време, с цел временно преживяване на принадлежност към противоположния пол, но без желание за трайна смяна на пола).

Разстройствата на сексуалното влечение (парафилии) се представят от фетишизъм (използват се неодушевени предмети като стимул за сексуална възбуда и задоволяване), фетишистки трансвестицизъм (носене на дрехи на противоположния пол, главно с цел постигане на сексуална възбуда), ексхибиционизъм (показване на собствените гениталии пред непознати или на обществени места без покана или желание за по-интимен контакт), воайорство (повтаряща се или постоянна тенденция да се наблюдават хора в моменти на сексуално или интимно поведение, което води до сексуална възбуда и мастурбация и се извършва без знанието на наблюдаваните), педофилия (сексуално предпочитание към деца, обикновено в предпубертетна или ранна пубертетна възраст), садо-мазохизъм (предпочитание към сексуална дейност, която включва причиняване на болка, унижение, принуда), некрофилия, множествени разстройства на сексуалното влечение и други разнообразни разстройства на сексуалното влечение (нецензурни телефонни обаждания, потриване в хора на многолюдни места, сексуални действия с животни, използуване на странгулация или аноксия за усилване на сексуалната възбуда, предпочитания към партньори със специфичен анатомичен дефект и др.).

Вариантите на сексуалното развитие и насоченост (хомосексуалност, бисексуалност) не представляват сами по себе си психиатрични разстройства, но могат да са част от изявата на такива разстройства!

Към други разстройства на личността и поведението в зряла възраст се отнасят агравацията (преувеличаване на телесни симптоми по психологични причини - било като хистрионен синдром, било като възможностите за получаване на финансово обезщетение), симулацията (умишлено предизвикване или имитиране на симптоми или недъзи за избягване на наказателно преследване, набавяне на наркотици, избягване на военна повинност или опасни военни операции, опити за получаване на пенсии като болен или по-добри жилищни условия или други), извършването на повторни изследвания и операции в различни болници и клиники, независимо от това, че резултатите са винаги негативни (синдром на Munchausеn).

Така описаните основни психични разстройства не изчерпват психичната патология и само пълноценната психиатрична и психологична консултация може да даде прецизна оценка за състоянието на индивида

P.S Предлагам да не оспамваме хубавата тема с разни "изкълченяци" и пр. Да си дискотираме по нея,да се критикуваме един-друг(когато трябва,защото различни гл.точки),да протича една нормална дискусия,между интелигентни(непознати) хора и всичко да е приятно за всички!   Лека вечер.

 

 

 

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте, так :)

Нали затова има разграничение между причина и симптоматика.

Схематично ще пиша, че знам, че ще разберете веднага:

Неприемане на собственото тяло - дисморфно разстройство, което може да е и относно спецификите на тялото, свързани с пола (GID). Това е разстройство.

Човек може да си е хомосексуален, без да има дисморфно разстройство. Както може и да има дисморфно разстройство и като хетеросексуален.

Точно както може да е хомосексуален с депресия и хетеросексуален с депресия, и т.н. Може да е хомосексуален с шизофрения и хетеросексуален с шизофрения, и т.н.

Хомосексуалността от едно петдесетина години не се счита за разстройство - нито според Световната здравна организация, нито според APA.

Счита се за сексуална ориентация.

Абе, защо в такава хубава тема говорим точно за това, не знам :))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, nik1 said:

Написаното е в 1958 година

Точно преди да го напишете се чудех дали да не предложа да извадим някоя комуникация на католическата църква относно горенето на вещици като научно достояние от 15 век в областта на лечението на послеродовата депресия 😄

Ето нещо такова, вижте го, любопитно е:

https://www.courses.psu.edu/ger/ger100_fgg1/supplementary/witches.html

Карес, извинявам се, развалихме темата...

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, dora said:

Хомосексуалността

Етиология(причина)- генетична,хормонална,социална(рисков фактор)!

От гл. т на "рисковият социален фактор": Може ли на един подрастващ индивид (7-9 години),предвид недоразвита(несъвършена) нервна с-ма да се "обработи на психично ниво",до степен "внушение" и през времето до юношеството (17-18год) вече има налице автосугестията(насадената) ,да "'смени ориентацията"???

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 36 минути, dora said:

Абе, защо в такава хубава тема говорим точно за това, не знам :)) 

Ха, де! И аз това викам.Вече наистина спирам със спама.

Преди 9 минути, dora said:

Карес, извинявам се, развалихме темата...

Подобно и от мен !!! Да продължим по темата " с претенциите'':)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 54 минути, dora said:

Хомосексуалността от едно петдесетина години не се счита за разстройство - нито според Световната здравна организация, нито според APA.

Не съм сигурен как стои въпроса с хомофобията..Просто раздвижвам интелектуално дискусията

https://en.wikipedia.org/wiki/Phobia

Добре,  приемаме че не е понятие от медицината..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, nik1 said:

Как знаете, че са глупости, като не сте ги прочели и разбрали..

О, глупости са, разбрал съм го от давна и без да ги чета, а не съм прочел всичко, защото и половината от прочетеното ми беше достатъчно за да разбера, че всичко е за заблуда на обществото и пропаганда на патологични дейности, които наложително трябва да минат за нормални, следвайки либералната политика!

Преди 11 часа, nik1 said:

Вярвате, че ако е хомосексуализъм получи приюзнание е е болест, може да се излекува или какво?  Как по-точно ще се лекува?

А дали се сещате че има и по-сериозни болести?

Той хомосексуализмът отдавна си е получил признание, благодарение на прекалената доброта и толерантност на нормалните хора, измамени от либерализма. Хомосексуализъм по рождение не е необходимо да се лекува, а да се ограничи превантивно зловредното му влияние над нормалните. Може да се излекува придобитият хомосексуализъм, придобит от непрекъснатата пропаганда за недосегаемост на хомосексуалните и изключителните им много по-равни права от тези на хетеросексуалните. Вярно е, че има и много по-сериозни болести, но дори и грипът да не е толкова сериозна болест, трябва ли да го оставим да се разпространява до епидемия, или да го ограничим, ако имаме тази възможност? Болестта си е болест, без значение дали е по рождение или е придобита! Родените със синдром на Даун според теб здрави деца ли са? А и придобитият хомосексуализъм лесно може да се излекува, защото освен в Русия има и други страни, които успешно се справят с него, като го обявят като патология и наказват строго (дори и със смърт) подстрекателите към тази извратения.

Преди 11 часа, nik1 said:

За естественото:

Всичко, което го има в природата е естествено,  ...в легалната сфера нещата са уредени отдавна..Да обясня: ако някои не ви бърка в гащите и не ви влиза в къщата, може да си прави каквото си иска

Правилно го каза! Всичко, което го има в природата е естествено, а в легалната сфера всичко е изкуствено и е уредено в полза на власт имащите. Най-лошо е, когато тези власт имащи са девианти, и налагат форма на подражание и на останалите 95% различни от тях. Гражданските закони се сменят непрекъснато и никой не може да прави прогнози за утре или в други ден! Сега и аз да обясня: Ако този някой не ми бърка в гащите и не ми влиза в къщата, то това е така, защото знае че, ако го направи, има 100 % вероятност да се пренесе немедлено в отвъдното, и хич няма да ми пука какви права и каква свобода е имал! Е, друг е въпросът до кога ще може да прави каквото си иска.......пример:  Да се разхожда гол с косматия си задник или с увиснали цици и да харчи парите на данъкоплатците за охрана на гей-парадите. Значи: Всеки може да прави каквото си иска, стига да не пречи на някой друг   .....лозунг на анархистите! Да, и аз съм съгласен, но дали въобще това е възможно? Ако някой реши да се изгоди по голяма нужда на пътя, защото може да прави каквото си иска, нормално ли ще е някой друг да се плъзне, да падне и да получи сътресение на мозъка, защото не е видял опасността, създадена от този, който може да прави каквото си иска?

 

Редактирано от herkules
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, dora said:

Абе, защо в такава хубава тема говорим точно за това, не знам :))

Защото ти ме обвини, че не съм ползвал научни списания и коментарите ми били ненаучни, а твоите са научно-обосновани и аргументите ти с линкове на английски са "НАЙ" и "ПО" понеже са на английски, и това ти е била специалността, а аз съм бил неграмотен, и не трябвало да пиша в научен форум?! Да, темата е за претенциозността в отношенията между половете, етносите и прочее, но как да говорим за тези отношения, без да намесваме най-големият архитект на тези отношения ...феминизмът? След като ме обвиняваш, че съм с мизогинни възгледи, директно забраняваш мнения по темата (като призоваваш модовете за това), които противоречат на налаганата ни от вън политика. Тогава какъв смисъл има от обсъждането на такава тема, където опонентите трябва да се отстранят, за да се наложи "правилната" посока, определена от световният ред?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, herkules said:

Защото ти ме обвини, че не съм ползвал научни списания и коментарите ми били ненаучни, а твоите са научно-обосновани и аргументите ти с линкове на английски са "НАЙ" и "ПО" понеже са на английски, и това ти е била специалността, а аз съм бил неграмотен, и не трябвало да пиша в научен форум?! Да, темата е за претенциозността в отношенията между половете, етносите и прочее, но как да говорим за тези отношения, без да намесваме най-големият архитект на тези отношения ...феминизмът? След като ме обвиняваш, че съм с мизогинни възгледи, директно забраняваш мнения по темата (като призоваваш модовете за това), които противоречат на налаганата ни от вън политика. Тогава какъв смисъл има от обсъждането на такава тема, където опонентите трябва да се отстранят, за да се наложи "правилната" посока, определена от световният ред?

В  нито един момент не съм намеквала нещо за вас - грамотност, неграмотност и т.н. Ако имате съмнения, можете да се върнете да прочетете отново, но ви уверявам, че такава оценка от мен не е имало.

Можете да пишете спокойно, но в научен форум е добре да се придържаме към това, което е научно доказано. Когато не се придържаме, можем и следва да бъдем коригирани.

И не защото аз казвам това, а защото това казват правилата на форума.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, dora said:

Можете да пишете спокойно, но в научен форум е добре да се придържаме към това, което е научно доказано. Когато не се придържаме, можем и следва да бъдем коригирани.

И, кой определя кое е научно доказано и кое не е?  Научно доказани неща преди, днес се отхвърлят и се доказват други...пак научно! Днес отново доказват, че земята е плоска. Пък може и да са прави, зависи от гледната точка! Работата е там, че  много от днешните "доказателства" са под натиск на тези, които решават кои доказателства да са правилни, след като плащат за тях. Днес научно оспорват и теорията на Айнщай, защо и в нея има противоречия. 

http://bnr.bg/post/100041664/bylgarski-uchen-osporva-teoriyata-na-otnositelnostta-na-ainshtain

Каква сега е истината?  Но да се върнем на темата по същество! Дали днешните отношения между половете или хората не са наложени от някой, като отново се моделира статуквото и понятия като права и задължения са доста относителни и са според пола или етноса!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, herkules said:

, кой определя кое е научно доказано и кое не е?

Добре, това объркване го разбирам. Вероятно то не е само ваше - имам впечатлението, че повечето от хората, на които никога не им се е случвало да четат, да се позовават или да пишат научни публикации, не са сигурни как да се ориентират.

Това си е за отделна тема, каквато ми се струва, че ще бъде полезна, но аз няма да имам времето да я водя. Как да не се обърквате можете да прочетете на много места, ето сега намерих едно:

https://theconversation.com/scientific-evidence-what-is-it-and-how-can-we-trust-it-14716

Най-общо казано,

можете да имате доверие на нещо, когато то се основава на следните принципи:

- обективност

- (статистическа и методологична) валидност

- прецизност и точност (на данните)

- потвърдимост (по друг метод от друг екип)

- професионален консенсус. Всяко нещо в научната област полежи на критика от други учени. Когато между учените има консенсус за нещо, това означава, че никой посредством научния метод  и статистическите данни не е могъл да му намери дотолкова съществени недостатъци, че да го опровергае. А, повярвайте, най-сладкото в този тип занимания е да се  опровергае нещо или да се открие нещо ново :) Което обаче ще бъде подложено от колегите на същата опустошителна критика, ако човек нещо е сгафил с методологията си, с обективността си, със събирането на данни, с прецизността или потвърдимостта. Ако учените като цяло са съгласни, тоест научен консенсус има, това означава, че от гледна точка на сегашните достижения на науката тази хипотеза е вярна.

Има си цяла специалност, която се занимава с методиката на научните изследвания - research methods, като тя е развита за всяка отделна научна сфера.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

....  И в добавка към горното,

1 hour ago, dora said:

подложено от колегите на същата опустошителна критика, ако човек нещо е сгафил с методологията си, с обективността си, със събирането на данни, с прецизността или потвърдимостта

струва ми се необходимо да го напиша някак - ако поради опита или заниманията си човек е свикнал на това (което се счита за нормална и добра практика в науката) недоизкусорените му хипотези и непрецизната му работа да бъдат подлагани на убийствена критика, той знае, че тази критика не е лична - тя ще му е от помощ да ревизира заключенията си, да си подобри методологията, да намери валидни данни. И да си каже: "Да бе, верно! Леле, какви глупости съм набримчил тука, я да поработя още  малко!". Това е защото критиката от колеги е и даване на информация, с която човек допреди това не е разполагал, или просто не е бил далновиден да вземе предвид.

Хората обаче, които не са част от научната сфера или не са имали взимане-даване с нея, сякаш малко се паникьосват, когато някой прави тезата им на пух и прах  и решават, че това е лична атака.

Ето, както вие сте останал с впечатлението, че ви обиждам, а аз не обичам да обиждам и не бих си позволила да обиждам никого. Обидите също са агресия - вербална такава - нещо, което между цивилизовани хора изобщо не е необходимо да се сличва.

Точно и защото всяка научна хипотеза, публикувана в реномирано/признато научно списание, подлежи на жестока критика от колеги, ако не е вярна, хората там внимават какво публикуват и го правят с разбирането, че ако са сгафили с нещо, ще бъдат размазани от критика - с което си залагат и репутацията на учени. Затова когато четете там, можете с висока степен да знаете, че това, което четете, най-вероятно е научно вярно.  Но препоръчвам да се фокусирате върху колкото се може по-новите неща, защото старите е възможно да са отпаднали от консенсуса, точно защото са били разгромени.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Преди 5 часа, herkules said:

О, глупости са, разбрал съм го от давна и без да ги чета, а не съм прочел всичко, защото и половината от прочетеното ми беше достатъчно за да разбера, че всичко е за заблуда на обществото и пропаганда на патологични дейности, които наложително трябва да минат за нормални, следвайки либералната политика!

Той хомосексуализмът отдавна си е получил признание, благодарение на прекалената доброта и толерантност на нормалните хора, измамени от либерализма. Хомосексуализъм по рождение не е необходимо да се лекува, а да се ограничи превантивно зловредното му влияние над нормалните. Може да се излекува придобитият хомосексуализъм, придобит от непрекъснатата пропаганда за недосегаемост на хомосексуалните и изключителните им много по-равни права от тези на хетеросексуалните. Вярно е, че има и много по-сериозни болести, но дори и грипът да не е толкова сериозна болест, трябва ли да го оставим да се разпространява до епидемия, или да го ограничим, ако имаме тази възможност? Болестта си е болест, без значение дали е по рождение или е придобита! Родените със синдром на Даун според теб здрави деца ли са? А и придобитият хомосексуализъм лесно може да се излекува, защото освен в Русия има и други страни, които успешно се справят с него, като го обявят като патология и наказват строго (дори и със смърт) подстрекателите към тази извратения.

Правилно го каза! Всичко, което го има в природата е естествено, а в легалната сфера всичко е изкуствено и е уредено в полза на власт имащите. Най-лошо е, когато тези власт имащи са девианти, и налагат форма на подражание и на останалите 95% различни от тях. Гражданските закони се сменят непрекъснато и никой не може да прави прогнози за утре или в други ден! Сега и аз да обясня: Ако този някой не ми бърка в гащите и не ми влиза в къщата, то това е така, защото знае че, ако го направи, има 100 % вероятност да се пренесе немедлено в отвъдното, и хич няма да ми пука какви права и каква свобода е имал! Е, друг е въпросът до кога ще може да прави каквото си иска.......пример:  Да се разхожда гол с косматия си задник или с увиснали цици и да харчи парите на данъкоплатците за охрана на гей-парадите. Значи: Всеки може да прави каквото си иска, стига да не пречи на някой друг   .....лозунг на анархистите! Да, и аз съм съгласен, но дали въобще това е възможно? Ако някой реши да се изгоди по голяма нужда на пътя, защото може да прави каквото си иска, нормално ли ще е някой друг да се плъзне, да падне и да получи сътресение на мозъка, защото не е видял опасността, създадена от този, който може да прави каквото си иска?

 

..хомобофията, както се знае, много често е израз на несигурност  в ориентацията, ако не на хомосексуалност...

https://www.scientificamerican.com/article/homophobes-might-be-hidden-homosexuals/

 

..а фиксирането върху физическата сила на мъжете, и върху "реда" за мъжкото и женското, много често е признак за несигурност в идентичността..Най-яките армейски пичове в САЩ са всъщност са трансексуални , който коменсират несигурността си със свръхмъжественост. /20-25 процента от трансексуаланите са служили в армията/

http://www.thetaskforce.org/new-study-finds-transgender-people-twice-as-likely-to-serve-in-military/

 

Имам си много мои други проблеми, за да се занинавам с бръщолевията на несигурни в ориентацията си или идентичноста си личности , не ме бива много за такъв ментор.

Дора е по-добра и по-добър човек от мен (аз не съм добър човек), а за вас - като Херкулес можете да пишете и на този пич (бивш армеец), сега дама:

former-us-marine-transforms-into-blonde-

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, nik1 said:

.хомобофията, както се знае, много често е израз на несигурност  в ориентацията, ако не на хомосексуалност...

https://www.scientificamerican.com/article/homophobes-might-be-hidden-homosexuals/

Хайде сега ново проучване и ново двайсет! Homophobes Might Be Hidden Homosexuals.?!?!? Много проучвания много нещо, и все хомосексуалисти откриват. Хомофоби, ксенофоби, и още не се знае какви фоби, били все скрити хомосексуалисти. nik1, то по тая логика на тези изследвания и "открития" ще излезе, че хетеро-мъжете са много малко, а болшинството мъже са все хомосексуалисти, и при това скрити! Че и доста лесбийки, и те скрити, и заплашвали другите лесбийки? Е, сега съвсем се обърках! Явно този свят е полудял и нормални хора не останали. Е, те на това му се казва "наука"! Съвсем научно обяснение, с намеци към мен, че и аз съм скрит хомосексуалист, щото не признавам равенството м/у мъже и жени! nik1, знам от време оно, че ти Алвата и останалите като теб яростно защитавахте хомосексуализма в една друга тема, и по подразбиране може да се предположи с каква сексуална ориентация сте! Такива изследвания като това от линка ти с лопата да ги ринеш. Само дето нормалните хора не им вярват. Пази Боже, да попадна на лекар-хомосексуалист и да разбера за това. Какъвто съм си гнуслив по рождение, сигурно ще повръщам цяла седмица.

 

Преди 7 часа, nik1 said:

а фиксирането върху физическата сила на мъжете, и върху "реда" за мъжкото и женското, много често е признак за несигурност в идентичността..Най-яките армейски пичове в САЩ са всъщност са трансексуални , който коменсират несигурността си със свръхмъжественост. /20-25 процента от трансексуаланите са служили в армията/

Това твое мнение ли е, или е пак някое "научно" изследване? Сигурно вече са открили, че естрогена е по-значим за физическата сила при хората, от колкото тестостерона!

Преди 7 часа, nik1 said:

О, това е отдавна известно на света и няма нужда от доказателства чрез изследвания и нови проучвания! Тя американската армия е толкова и армия с хомосексуалисти и лесбийки. Без технологиите и модерните оръжия са нула. Що не смеят да се сблъскат с руснаците, а си обраха крушите от Сирия? Били победили ИД?!?

Преди 7 часа, nik1 said:

 

Имам си много мои други проблеми, за да се занинавам с бръщолевията на несигурни в ориентацията си или идентичноста си личности , не ме бива много за такъв ментор.

Дора е по-добра и по-добър човек от мен (аз не съм добър човек), а за вас - като Херкулес можете да пишете и на този пич (бивш армеец), сега дама: 

former-us-marine-transforms-into-blonde-

  

Ако имаш предвид мен, гарантирам ти, че съм сигурен в ориентацията и в идентичността си, но не е зле ти да провериш твоите. Колкото до този пич, може да е бил някога, но щом са го кастрирали вече е станал п*чка. Ти трябва да го потърсиш, и сигурно ще ти е от полза!

Link to comment
Share on other sites

Заиграхте се, гейове, джендъри и пр.  Аз съм претенциозен в отношенията, нямам намерение да си губя времето с глупаци, дори да са ми съпруги, съвсем сериозно, иам на практика 2 развода по тези причини, с 3 тата нямам такива проблеми .Мога да се прежаля за простовати , добри хора, правя го редовно, помагам с каквото реша, но има ли нагъл простак, тъпанар, примитив , милиционерски,полицейски хитрец и пр., ставам много гаден , лицемерен , мръсен и никога не върша добро.

На умен човек сторш=вам много, нчма значение  мъж , жена, физически контакт е нормален за мен  бих казал и с двата пола , въпрос на преценка за момента.Ориентацията ми е ясна , как да кажа , нещо като Острието на съдбата, Сотури на финландски, този първичния и най малък, даващ добро и зло.,😜

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...