Отиди на
Форум "Наука"

В деня на Великата жертва-Христос


avuso

Recommended Posts

  • Потребител

В деня на Великата жертва да помислим за себеотрицанието в името на Всеобщото добро, а не на личните или групови интереси, и за Богочовека, който е винаги със нас, макар и не всички да го приемат, но всички ще се изправят пред него когато настъпи мигът.

ХРИСТОС

 

За Неговото естество светът все още спори:

Дали е Божи  Син, Адепт или Благословен Учител.

Но да познае Истината може само този,

Който по Пътя трънен на “Голгота вече е преминал.

 

Със мисията си да носи на Земята Благодат

Той неведнъж, в различни облици, сред хората е слизал,

когато Златният телец със своята отровна смрад

сърцата вкаменени на човеците от Бога е закривал.

 

Той слезе сред света, ала светът Го не прие,

Макар и че очакваха от много векове Спасител.

Възвърна правото на грешните човеци да са Богове,

След като праотците им напуснаха позорно Святата Обител.

 

 

Като достоен син, със силата на своя Бог-Баща

Извърши много чудеса и хиляди нахрани.

Над морските вълни и ветрове показа си властта

След като тръгна сам и ученика си да ходи по вода покани.

 

На тънещите в мрак и смъртна сянка даде Светлина.

На унижените и страдащите отреди блаженство.          

Отдавайки живота си  на кръста, победи смъртта.

Показа пътя стръмен към духовно съвършенство.

 

Да бъде винаги със нас, до края на века, ни обеща

Ако успеем да обичаме и своите, и враговете.

И към Живота вечен, в Царството Небесно, Тесните врата

Ако на гладните и жадните от своето дадете.

 

Руган, бичуван и с венец от тръни увенчан

С “Прости им, Отче!”се изправи пред тълпата.

Ала чедата блудни Израилеви за вечен срам

Се бяха врекли за слуги на Сатаната.

 

Сега Те чакаме отново и ще те следваме, Владико,

Защото Ти си Пътя и Живота, и Истината свята.

И ще те срещнем пак с “Осанна”, ала без “Разпни го”

Издигнал меча на Духа, за вечен мир и радост на Земята.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • Потребител
On 6.04.2018 г. at 12:10, avuso said:

В деня на Великата жертва да помислим за себеотрицанието в името на Всеобщото добро, а не на личните или групови интереси, и за Богочовека, който е винаги със нас, макар и не всички да го приемат, но всички ще се изправят пред него когато настъпи мигът.

ХРИСТОС

 

За Неговото естество светът все още спори:

Дали е Божи  Син, Адепт или Благословен Учител.

Но да познае Истината може само този,

Който по Пътя трънен на “Голгота вече е преминал.

 

Със мисията си да носи на Земята Благодат

Той неведнъж, в различни облици, сред хората е слизал,

когато Златният телец със своята отровна смрад

сърцата вкаменени на човеците от Бога е закривал.

 

Той слезе сред света, ала светът Го не прие,

Макар и че очакваха от много векове Спасител.

Възвърна правото на грешните човеци да са Богове,

След като праотците им напуснаха позорно Святата Обител.

 

 

Като достоен син, със силата на своя Бог-Баща

Извърши много чудеса и хиляди нахрани.

Над морските вълни и ветрове показа си властта

След като тръгна сам и ученика си да ходи по вода покани.

 

На тънещите в мрак и смъртна сянка даде Светлина.

На унижените и страдащите отреди блаженство.          

Отдавайки живота си  на кръста, победи смъртта.

Показа пътя стръмен към духовно съвършенство.

 

Да бъде винаги със нас, до края на века, ни обеща

Ако успеем да обичаме и своите, и враговете.

И към Живота вечен, в Царството Небесно, Тесните врата

Ако на гладните и жадните от своето дадете.

 

Руган, бичуван и с венец от тръни увенчан

С “Прости им, Отче!”се изправи пред тълпата.

Ала чедата блудни Израилеви за вечен срам

Се бяха врекли за слуги на Сатаната.

 

Сега Те чакаме отново и ще те следваме, Владико,

Защото Ти си Пътя и Живота, и Истината свята.

И ще те срещнем пак с “Осанна”, ала без “Разпни го”

Издигнал меча на Духа, за вечен мир и радост на Земята.

Досега не съм срещал толкова много библейски истини в едно стихотворение/поема или ода, не знам как да го нарека. Жалко, че темата е останала така.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skiahtro said:

Извинявай че ще те попитам и тук:

А може ли дявола да чете Евангелието?

Толкова активен човек-християнин, а ти само с един-единствен въпрос го прогони от три теми. Прокуди го😂

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Шпага said:

Толкова активен човек-християнин, а ти само с един-единствен въпрос го прогони от три теми. Прокуди го😂

 

Истината е, че на мене троленето не ми пречи, но ако някой иска да се ориентира в дадена тема, ще му е трудно. Би било чудесно ако отнякъде се появят някакви админи и просто се намесят и сложат нещата малко от малко в ред. Иначе прилича на руски трол в действие: православно-атеистичен. Моето скромно мнение е, че това не допринася за форумите. Интересно е да се види, че този вид тролене е типично за Източна Европа, реално никъде не съм срещал подобно поведение, нито в Европа, нито в Латинска Америка. Един-два пъти в Щатите съм виждал "изцепки", но само тук това се толерира. По новинарските сайтове коментарите са същите и в това няма полза за науката, културата или дори за атеизма, или религията. Просто типичното липса на уважение към събеседника и типичното няма нужда да се аргументирам, просто ще троля. Но това не е нещо, което ми пречи на мене. По-скоро показва ниво на официален интернет форум и това е, което вижда западния свят за нас, тъжно...

 

Преди 4 часа, skiahtro said:

Извинявай че ще те попитам и тук:

А може ли дявола да чете Евангелието?

Ти как мислиш? Забелязвам, че обичаш да се занимаваш с проруска пропаганда, може да ти плащат, а може доброволно, по душа. Вероятно те дразни, че не ръкопляскам на г-н Путин? Или на Китай?

Link to comment
Share on other sites

Преди 22 минути, Etienne said:

Истината е, че на мене троленето не ми пречи, но ако някой иска да се ориентира в дадена тема, ще му е трудно. Би било чудесно ако отнякъде се появят някакви админи и просто се намесят и сложат нещата малко от малко в ред. Иначе прилича на руски трол в действие: православно-атеистичен. Моето скромно мнение е, че това не допринася за форумите. Интересно е да се види, че този вид тролене е типично за Източна Европа, реално никъде не съм срещал подобно поведение, нито в Европа, нито в Латинска Америка. Един-два пъти в Щатите съм виждал "изцепки", но само тук това се толерира. По новинарските сайтове коментарите са същите и в това няма полза за науката, културата или дори за атеизма, или религията. Просто типичното липса на уважение към събеседника и типичното няма нужда да се аргументирам, просто ще троля. Но това не е нещо, което ми пречи на мене. По-скоро показва ниво на официален интернет форум и това е, което вижда западния свят за нас, тъжно...

 

Ти как мислиш? Забелязвам, че обичаш да се занимаваш с проруска пропаганда, може да ти плащат, а може доброволно, по душа. Вероятно те дразни, че не ръкопляскам на г-н Путин? Или на Китай?

😀

Правилно си забелязал, аз съм самия путин и ми плащат доброволно по душа. Ако това има значение за теб, надявам се да си задоволен от моето признание, защото иначе няма връзка с темата, нито обяснява защо не отговаряш.🙂

Хората вече си мислят, че ти извършвам екзорцизъм, но аз Путин, наистина извършвам екзорцизъм...😃

Няма значение дали ще отговориш или не! Както отговора, така и избягването му, показват и доказват безумието на беса ти!

Пак ще питам, защото виждам, че беса ти го боли и обезумява от въпроса:

Може ли дявола да чете Евангелието?😃

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, deaf said:

Да чете или да разбира?

Нека не разводняваме, въпроса е конкретен и дори малките деца знаят отговора и как и защо "чете" дявола Евангелието...

Следващия въпрос би трябвало да е, защо тук някой опитва да заблуждава!

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, skiahtro said:

Нека не разводняваме, въпроса е конкретен и дори малките деца знаят отговора и как и защо "чете" дявола Евангелието...

За да може въобще да чете Евангелието,Дявола трябва да може да познава Доброто,тоест вътре в него,някъде дълбоко в дебрите на душата му трябва да има Добро. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, deaf said:

За да може въобще да чете Евангелието,Дявола трябва да може да познава Доброто,тоест вътре в него,някъде дълбоко в дебрите на душата му трябва да има Добро. 

Да познава доброто, но то е изкривено от безумие, лъжа и измама. Конкретния въпрос изкарва на яве безумието, лъжата и измамата, дори и да не отговаря.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, skiahtro said:

Нека не разводняваме, въпроса е конкретен и дори малките деца знаят отговора и как и защо "чете" дявола Евангелието...

Защо питаш мене, не мога да разбера. Ако малко от малко си чел Библията, ще имаше отговор на този въпрос, който е от детската градина на вярата. Отваряш си Библията и тя ще ти отговори. А ако искаш да ми кажеш нещо на мене, можеш просто да ми го кажеш. И ако вярваш в демони, това е добре, но и демоните вярват и треперят. Така че не разводняваме нищо. Можеш да си отвориш тема, дали клеветникът може да чете добрата вест за Исус Помазания, или не може. И ако ми се стори забавно или интересно, мога и аз да напиша някой пост. Нямам намерение да превръщам  всяка тем във форума в бойно поле. Така че отвори тема и вероятно ще отговоря. Уважавай събеседниците си, в случая човек, който с нищо не е заслужил да му разваляш темата. Не забравяй, че един "колега" вече се опита със същата тактика, и ти казвам ,че не работи. Причината е проста: следвай зададената тема – това е нормално етично правило за всеки форум.

С две думи: отвори си тема за дявола, или за каквото искаш, и ако ми се стори интересно може и да участвам. В друга тема нямам намерение да ти отговарям. Лесно за разбиране.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Etienne said:

Защо питаш мене, не мога да разбера. Ако малко от малко си чел Библията, ще имаше отговор на този въпрос, който е от детската градина на вярата. Отваряш си Библията и тя ще ти отговори. А ако искаш да ми кажеш нещо на мене, можеш просто да ми го кажеш. И ако вярваш в демони, това е добре, но и демоните вярват и треперят. Така че не разводняваме нищо. Можеш да си отвориш тема, дали клеветникът може да чете добрата вест за Исус Помазания, или не може. И ако ми се стори забавно или интересно, мога и аз да напиша някой пост. Нямам намерение да превръщам  всяка тем във форума в бойно поле. Така че отвори тема и вероятно ще отговоря. Уважавай събеседниците си, в случая човек, който с нищо не е заслужил да му разваляш темата. Не забравяй, че един "колега" вече се опита със същата тактика, и ти казвам ,че не работи. Причината е проста: следвай зададената тема – това е нормално етично правило за всеки форум.

С две думи: отвори си тема за дявола, или за каквото искаш, и ако ми се стори интересно може и да участвам. В друга тема нямам намерение да ти отговарям. Лесно за разбиране.

Защо не отговаряш, ако си истински християнин, какво те притеснява?😃

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, skiahtro said:

Защо не отговаряш, ако си истински християнин, какво те притеснява?😃

 

Абсолютно нищо, но темата е друга, тук се говори за една поема за Исус от Назарет, и ако ти си християнин, ще имаш респект и уважение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега ще празнуваме рождеството. Което дава надеждата да гледаш винаги добрата страна на работите....

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Etienne said:

Абсолютно нищо, но темата е друга, тук се говори за една поема за Исус от Назарет, и ако ти си християнин, ще имаш респект и уважение.

Това не е вярно! Въпроса е точно потемата! Ти не си по темата, нямаш място тук, ти си този който злословиш и заблуждаваш с "респект и уважение"! Христос може да даде на всичко отговор, дявола не може!

Отговора на въпроса доказва, че твърденията са ти невярни, а отказа да отговаряш, доказва че го осъзнаваш и се опитваш да мамиш!

Нямаш разумен изход, не можеш да отречеш противоречието при което изпада беса винаги...🙂

Чете ли дявола Евангелието?😇

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, skiahtro said:

Чете ли дявола Евангелието?

Защо да го чете? Съучастник е в сторито. Всичко там писано го знае. И не написаното. Даже и тези Евангилета които в Никеа са решили да ги изоставят и изтрият от историята.....Ето за пример войната в Украина. И на двете страни росят упорито брадатите попове войниците в името на Бог да ходят и да се колят...Даже и за бъдни вечери няма да спрат....Кой е под расото?🤔

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Skubi said:

Защо да го чете?

Естествено да заблуждава, няма за какво друго...

Ето ти също си заблуден, да не мислиш че е случайно?

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, skiahtro said:

Естествено да заблуждава, няма за какво друго...

Ето ти също си заблуден, да не мислиш че е случайно?

С четене как може да заблуждава?😯....С проповядване много повече...но кои са фалшивите попове? Кой ще реши? 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skiahtro said:

Това не е вярно! Въпроса е точно потемата! Ти не си по темата, нямаш място тук, ти си този който злословиш и заблуждаваш с "респект и уважение"! Христос може да даде на всичко отговор, дявола не може!

Отговора на въпроса доказва, че твърденията са ти невярни, а отказа да отговаряш, доказва че го осъзнаваш и се опитваш да мамиш!

Нямаш разумен изход, не можеш да отречеш противоречието при което изпада беса винаги...🙂

Чете ли дявола Евангелието?😇

Много интересно е, че думата, която толкова много използваш – дявол – е една непреведена дума от оригиналния текст на Библията, която означава клеветник. И тъй като чух доволно количество такива....  Истината, която толкова много ти пречи, че няма религиозни организации в Библията ли е, която толкова много те вбесява? Може би бесът е някъде другаде?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Или за да преведа целия израз (от оригиналния език), който си написал, на нормален български език, въпросът ще бъде : клеветникът чете ли добрата вест? И тъй като явно няма да мирясаш и се мислиш за някакъв побесител, то клеветникът не само чете, но и цитира дори на самият бог неговите собствени думи. Например при изкушенията на Исус в пустинята. Също така клеветникът клеветял Йов пред самият бог, като представял мотивите на Йов като егоистични. Също в градината змията се противопоставя на думите на бога, за да измами Ева. Също така подбужда цар Давид да изброи израелтяните, поради което са изтребени 70000 човека(по спомен). Също така казва книгата Откровение, че той клеветникът клевети святите пред бога денем и нощем. И още много месета, които ояисват характера и работата на падналия в престъплението херувим. И е естествено някой за когото е казано, че е бил изключително мъдър (очевидно преди падението си )  и който има опита на пове 6000 години с човека, да знае какво пише в божието слово. Има обаче нещо, което определено може да се види – не му стига мъдростта за да разбере от писанията, че божият син е дошъл за да даде живота си за нас, ако и да го пише. Не го е разбрал, но подбужда свещениците да го убият. Но той оживял от мъртвите.

Още нещощ, което не цитира е, че ни е дадена власт над цялата сила на врага и нищо няма да ни навреди. И също се казва, че  който пази себе си чист, Сатана не се докосва до него. И т.н. Темата е достатъчно обширна, изучава се вероятно цял семестър в университетите по богословие, или за по-добре си четеш Библията и разбираш. Така че се чудя защо не знаеш какво прави Сатана, за да можеш да се пазиш от него. А религозни организации няма в Библията, факт.

Link to comment
Share on other sites

Преди 53 минути, Etienne said:

Или за да преведа целия израз (от оригиналния език), който си написал, на нормален български език, въпросът ще бъде : клеветникът чете ли добрата вест? И тъй като явно няма да мирясаш и се мислиш за някакъв побесител, то клеветникът не само чете, но и цитира дори на самият бог неговите собствени думи.

🙂

Много добре. "Дявол" - "диаволос от "диаволо", буквално "злословя"!🙂

Я сега кажи, след като дявола (Лукавия - о Понирос, да не се мъчиш да превеждаш🙂) не само чете Евангелието и Библията, но и цитира дори на самия Бог неговите собствени думи с каква цел го прави?

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, skiahtro said:

Много добре. "Дявол" - "диаволос от "диаволо", буквално "злословя"!🙂

Я сега кажи, след като дявола (Лукавия - о Понирос, да не се мъчиш да превеждаш🙂) не само чете Евангелието и Библията, но и цитира дори на самия Бог неговите собствени думи с каква цел го прави?

Само да вметна: нито в Библията, нито в евангелието е споменато дали дяволът ги чете - няма как да ги е чел преди те да бъдат написани, а след като са написани няма как да се отрази в тях че ги чете. Така че отговор на този въпрос в тях няма, всичко е произволна човешка интерпретация :).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, skiahtro said:

Чете ли дявола Евангелието?😇

НЕ. Не само Евангелието, но и въобще нищо не чете, тъй като е неграмотен.

Уви, бил е лош още от малък, затова не се е изучил.👹

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Шпага said:

НЕ. Не само Евангелието, но и въобще нищо не чете, тъй като е неграмотен.

Уви, бил е лош още от малък, затова не се е изучил.👹

 

Ако гледаш ТВ-сериала "Луцифер" - се оказва, че не той е лош, а тия хора около него, които го "ползват" за оправдание на собствените си грешки в поведение-отношение към други хора. И е учил в небесното училище, но наистина не е бил много кротък ученик... - противостоял на идеите на баща си.

И виж адът как е дефиниран - в ада, хората да преповтарят-преживяват непрестанно това, което най-много им е тежало по време на живота им на Земята.😞

...

Редактирано от Малоум 2
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...