Отиди на
Форум "Наука"

Войната в Сирия


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 4 часа, Du6ko said:

Алма Атинската тройка може ли да стане четворка каре ? Русани , Ердоган , Натаняху и Путин ? За една маса ? Сунит, шиит, юдей и християнин ? Ще бъде голяма работа.

Ако станат както казваш Русани , Ердоган , Натаняху и Путин каре от съюзници, Натаняху ще унищожи ли ПВО -то на Асад за да отмъсти заради убитите летци от Ил-а?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 399
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
On 25.09.2018 г. at 19:25, Du6ko said:

Темата е за Сирия , но Демократичен  Ирак е съвсем близко и от времето на Саргон Древни до ИД   Сирия и Ирак са неразивно свьрзани. Ркка Ефрат протича през двете страни. Вавилон и Антиохия са били главните градове в региона векове наред. Багдад и Дамаск са двете столици на Арабския Халифат .

Искам да поздравя всички демократични и прогресивни сили с големия Юбилей ! 15 години Свобода , демокрация, прогрес, човешки права, общоевропейски цености в свободен , демократичен Ирак ! Работници и инженери , селяни и лекари днес се радват на благата които донесе освобождаването на Ирак преди 15 години. Честито освобождение свободни иракчани. 

Темата е за Сирия, ама ти да поспамиш малко.

 

On 25.09.2018 г. at 11:26, herkules said:

Върбанов, с Амазонски погледнато от страни приличате на 7 годишни хлапета, които заплашват да застрелят "лошия" чичко-Фружин, с водни пистолети! 😀 Защо никога не казвате цялата истина, както прави Фружин, а преекспонирате ситуацията и величаете бившият хегемон, който "доказано" се проваля пред очите на целия свят и губи все повече съмишленици при налагане на своята "демокрация"? Аз винаги съм бил българофил и такъв ще си остана, но признавам Путин, като най-добрия политик-стратег в днешно време, който възстанови равновесието и спря безнаказания произвол и репресии на така наречения хегемон, тормозещ и експлоатиращ страните по цял свят, с изключение на Русия! Войната в Сирия е доказателство за моща на Русия, и показно за самозабравилите се, че не всичко им е позволено, и накрая ще трябва да платят сметката, за произвола и манията си за безнаказаност!

Херкулес пишете по темата ,защото Фружина ще ви накаже и двамата с Душко, че и мене покрай вас!

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 часа, vvarbanov said:

Ако станат както казваш Русани , Ердоган , Натаняху и Путин каре от съюзници, Натаняху ще унищожи ли ПВО -то на Асад за да отмъсти заради убитите летци от Ил-а?

Няма как да стан. Иранците и евреите няма как да се разберат. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 часа, Du6ko said:

Алма Атинската тройка може ли да стане четворка каре ? Русани , Ердоган , Натаняху и Путин ? За една маса ? Сунит, шиит, юдей и християнин ? Ще бъде голяма работа.

Вярно ще бъде голяма работа. Натеняху да тели една майна на единственият си силен съюзник, да върне едни 30 милиарда(ама не рубли), дето получава като военна помощ, да покаже един среден на 7-те милиона евреи в САЩ, които лобират за него и да свърши на въжето, обесен от сънародниците си? За колаборация с архиврага Иран и проксито му Хисбула? 

И всичко това за една мазна целувка от извисил се на обувки на платформи, лекинко смахнат блондин? Или за плановете на С-400? Ами че те си ги имат. Преди около 3 години, един от главните конструктори на проекта запали джапанките от страната на светлото бъдеще в посока пустинята. Така и не се върна. Нито той, нито флашката с плановете на системата в джоба му. Пък и израелците си има далеч по-доказали се системи за ПВО.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Между другото се оказва, че при скорошният инцидент и Израелците са за бой. Това бил 30-тия случай, да предуредят руснаците минута преди да метнат бомбите. Та за това са бесни от Кремъл.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Amazonski said:

Между другото се оказва, че при скорошният инцидент и Израелците са за бой. Това бил 30-тия случай, да предуредят руснаците минута преди да метнат бомбите. Та за това са бесни от Кремъл.

Не затова са бесни.

Бесни са защото самалетчето което по принцип трябвало да следи /и ако трябва предупреждава/ своите си за положението във въздуха, не че нищо не забелязало ами даже са го свали с едни скапани ракети от технологията на 60 години....

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Skubi said:

Не затова са бесни.

Бесни са защото самалетчето което по принцип трябвало да следи /и ако трябва предупреждава/ своите си за положението във въздуха, не че нищо не забелязало ами даже са го свали с едни скапани ракети от технологията на 60 години....

То и един ръждив нож може да убие с един удар , а автоматично или даже лазерно - инфрачервено - ултрасиньо - инфоразвуково оръжие да засече. Проблема е, че руският самолет е контролирал съвсем друг район , нямащ нищо общо с Израел. Този самолет не се е пазил от никого просто си изпълнява задачата и се връща. Хитрият израелся пилот просто се скрива зад по бавния тромав разузнавателен самолет. Ракетата изстреляна по израелският  самолет благодарение на хитрата маневра зад нищо не подозиращия руски сомолет сменя целта и удря друг.  Целта на по съвременното оръжие е да не се допуска такова нещо. Нищо повече. Проблеми с Ердоган вече няма. Разбира се 100 % гаранция няма никъде.

Предположи следната ситуация. Ти вървиш по улицата където живея. Аз ненавиждам съседа в отсрещния блок. Скривам се на тавана и когато минаваш хвърлям камък и чупя прозореца на съседа. Той бесен изскача , вижда те на улицата ти учудено гледаш счепения прозорец. Съседа вижда тебе и хвърля саксии върху тебе мислейки че ти си го счупил. Когато се разкрие цялата мръсна гадна история , ти на мене няма ли да се разсърдиш ? Че съм те използвал като примамка ? 

Редактирано от Du6ko
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 5 часа, Skubi said:

Не затова са бесни.

Бесни са защото самалетчето което по принцип трябвало да следи /и ако трябва предупреждава/ своите си за положението във въздуха, не че нищо не забелязало ами даже са го свали с едни скапани ракети от технологията на 60 години....

Ох. Ето това става, когато човек гледа много филми. Този самолет сам по себе си е тотално безпомощен. Той е разузнавателен, не ауакс- летящ радар. 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 11 часа, Amazonski said:

Вярно ще бъде голяма работа. Натеняху да тели една майна на единственият си силен съюзник, да върне едни 30 милиарда(ама не рубли), дето получава като военна помощ, да покаже един среден на 7-те милиона евреи в САЩ, които лобират за него и да свърши на въжето, обесен от сънародниците си? За колаборация с архиврага Иран и проксито му Хисбула? 

И всичко това за една мазна целувка от извисил се на обувки на платформи, лекинко смахнат блондин? Или за плановете на С-400? Ами че те си ги имат. Преди около 3 години, един от главните конструктори на проекта запали джапанките от страната на светлото бъдеще в посока пустинята. Така и не се върна. Нито той, нито флашката с плановете на системата в джоба му. Пък и израелците си има далеч по-доказали се системи за ПВО.

Напълно правилни думи. Малко обаче бих казал нещата са по други. Иран е теократична държава. Тия юнаци искат да унищожат Израел. Евреите отдавна искат да се помирят с Иран и да си живеят тихо и кротко доколкото е възможно. Но аятоласите не искат. Евреите просто се отбраняват както и доколкото могат. Ако не бомбят Хизбула утре ще осъмнат с огромна и силна армия на прага им чиято единствена цел е да ги унищожи. Ако Нетаняху успее с руска помощ да се договори с Иран да престанат да заплашват Израел това ще е огромна дипломатическа победа. На Нетаняху и Путин ще им издигнат паметник в Тел Авив приживе. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новините

1 Достигат слухове, че ХТШ готви голямо настъпление против сирийците с цел да ги накара да навлязат в Идлиб и така да развали споразумението Путин-Ердоган.

2 В градовете Храки, Басарнул, Хабит и Джейс аш Шегур се събират войските на протурските опозиционери от Джебхат ал Ватания лил Тахрир които се готвят да нападнат ХТШ.

3 В района на Бугуз Фуркани продължават тежките боеве между кюрди и халифатци. 

4 С-200 ще бъдат снети от въоражение след доставката на С-300.

5 Нетаняху е преговарял с Тръмп относно предаването на С-300 на Сирия, казал е че "Нещата са по сложни", без да уточнява какво има предвид и заминава за Москва да преговаря с Путин.

6 Евреите ще отворят ГКПП със Сирия за да разведрят обстановката.

7 САЩ са обвинили Путин и Асад, че са превърнали Идлиб в сборище на терористи. 

8 В Афринско кюрдите са извършили две нападения и са убили трима бойци от Ахрар аш Шам и командир от Нурредин аз Зинки.

9 Халифатците са извършили няколко нападения в Ракка. За броя на жертвите не се съобщава.

10 Имало е сражение между кюрди и халифатци при Ум Мидфа (Хасака) има няколко ранени кюрди. Същата работа недалеч от Ал Шадади, трима кюрди са убити. 

11 Боевете при Ас Сафа продължават.

12 По слухове освен С-300 сирийците ще получат още 20 ЗРК БУК-М2, 36 Панцир-с1, 25 Тор-М2У, 15 С-125-2м

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Du6ko said:

Хитрият израелся пилот просто се скрива зад по бавния тромав разузнавателен самолет. Ракетата изстреляна по израелският  самолет благодарение на хитрата маневра зад нищо не подозиращия руски сомолет сменя целта и удря друг. 

 Дай нещо по демократично, тая  руска партенка отдавна я опровергаха. 

"  Сирия запустила 20 ракет, когда израильские истребители уже вернулись в свое воздушное пространство"  https://rtvi.com/news/tsakhal-il-20-siriya-izrail/

Сергей Шойгу както винаги веднага излъга, че израелците са предупредили само една минута до атаката.Ето какво казва  Ямос Адлин:

"Механизм по пресечению инцидентов работал так же, как и в течение последних трёх лет. Израиль сообщил России о предстоящем ударе за 10 минут до сбрасывания бомб и за 25 минут до сбития Ил-20!!! Когда Ил-20 подбили, атакующие F-16 находились возле Хайфы. За 25 минут любой профессиональный и ответственный воздушный контроль мог вывести свой самолёт из опасной зоны!!! Российский надзор за сирийской ПВО провалился, как и координация двух союзников. Передача С-300 поднимет риск последствий некомпетентных действий сирийцев, прежде всего угроза российской авиации, израильской, американской и коалиции, а также гражданским самолётам. Израиль готовился к этой угрозе двадцать лет и справится с ней". 

Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Ох. Ето това става, когато човек гледа много филми. Този самолет сам по себе си е тотално безпомощен. Той е разузнавателен, не ауакс- летящ радар. 

Като не можем да свалим F-16 , дай да гръмнем Ил-а щото е безпомощен.

Ил 20 ръководи бойните действия, дали пък не се е самоубил нарочно?

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
12 hours ago, Frujin Assen said:

2 По слухове освен С-300 сирийците ще получат още 20 ЗРК БУК-М2, 36 Панцир-с1, 25 Тор-М2У, 15 С-125-2м

По-скоро тези 36 Панцира са онези по поръчката отпреди 10 години. Не че не могат да им дадат ище 36, но това все пак са едни половин милиард долара. Заедно с буковете - един милиард и то без да смятаме запас от ракети. Тези на Панцир са евтини, но на бука и С-300 са много скъпи. А и някой трябва да ги произведе тези системи. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
18 hours ago, Skubi said:

Не затова са бесни.

Бесни са защото самалетчето което по принцип трябвало да следи /и ако трябва предупреждава/ своите си за положението във въздуха, не че нищо не забелязало ами даже са го свали с едни скапани ракети от технологията на 60 години....

Аз точно същото попитах във Феникса. Очаквах разузнавателен самолет, при това моденизиран, да има система за ранно предупреждение, някакъв РЕБ и система за самозащита - поне диполи. Всичко това би могло да ги сапси от "телеграфния стълб". 

Само това намирам: Ил-20 – самолёт радиоэлектронной борьбы и разведки

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Du6ko said:

То и един ръждив нож може да убие с един удар , а автоматично или даже лазерно - инфрачервено - ултрасиньо - инфоразвуково оръжие да засече. Проблема е, че руският самолет е контролирал съвсем друг район , нямащ нищо общо с Израел. Този самолет не се е пазил от никого просто си изпълнява задачата и се връща. Хитрият израелся пилот просто се скрива зад по бавния тромав разузнавателен самолет. Ракетата изстреляна по израелският  самолет благодарение на хитрата маневра зад нищо не подозиращия руски сомолет сменя целта и удря друг.  Целта на по съвременното оръжие е да не се допуска такова нещо. Нищо повече. Проблеми с Ердоган вече няма. Разбира се 100 % гаранция няма никъде.

Предположи следната ситуация. Ти вървиш по улицата където живея. Аз ненавиждам съседа в отсрещния блок. Скривам се на тавана и когато минаваш хвърлям камък и чупя прозореца на съседа. Той бесен изскача , вижда те на улицата ти учудено гледаш счепения прозорец. Съседа вижда тебе и хвърля саксии върху тебе мислейки че ти си го счупил. Когато се разкрие цялата мръсна гадна история , ти на мене няма ли да се разсърдиш ? Че съм те използвал като примамка ? 

Ами ако съм Йуда, тогава отиваш на някой кораб да гребеш до смърт....за тоя майтап.

 

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Frujin Assen said:

Ох. Ето това става, когато човек гледа много филми. Този самолет сам по себе си е тотално безпомощен. Той е разузнавателен, не ауакс- летящ радар. 

То и другите са, без изтребителска и друга отбрана.....

Не той си е гледал работата, тоест според уговорката навярно евреите предупредили /час-два преди/ кои кординати смятат да бракуват. След това всеки се прибира в къщи. Той също. Но евреите засекли, че са ги прицелили и са се скрили зад него....Или отдавна са си били на базата си....

А пияните им ахмаци пък дум му пуснали ракетата.....

Дураци, не СТАРТ а "СТООООООП !!!!!!! кричал, СТОООООООП!!!!!!!!!, командвайщий!

Навярно нещо подобно е било....

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 2 часа, Skubi said:

То и другите са, без изтребителска и друга отбрана.....

Не той си е гледал работата, тоест според уговорката навярно евреите предупредили /час-два преди/ кои кординати смятат да бракуват. След това всеки се прибира в къщи. Той също. Но евреите засекли, че са ги прицелили и са се скрили зад него....Или отдавна са си били на базата си....

А пияните им ахмаци пък дум му пуснали ракетата.....

Дураци, не СТАРТ а "СТООООООП !!!!!!! кричал, СТОООООООП!!!!!!!!!, командвайщий!

Навярно нещо подобно е било....

Как е било не знаем. Може би след години ще разберем. 

А иначе за това кой е виновния... Сещаш ли се за оная притча за агнето което мътело водата на вълка и накрая той казал- Мътиш не мътиш ще те изям- И го изял. Във връзка с нея ще ти задам два въпроса; Кой е правия? И по важния въпрос- Какво значение има, след като вълка е изял агнето? Какво значение има как точно е свален Ил-20, след като Путин е бесен и има претенции към Нетаняху, на който му се налага да оправя бакията? При това както се оказа не му се размина с "Бате Тръмп, а Путинчо иска да ме бие", а се стига до взаимни обвинения, скандали, скъсани нерви, не едно и две посещения в Москва...

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 часа, Amazonski said:

По-скоро тези 36 Панцира са онези по поръчката отпреди 10 години. Не че не могат да им дадат ище 36, но това все пак са едни половин милиард долара. Заедно с буковете - един милиард и то без да смятаме запас от ракети. Тези на Панцир са евтини, но на бука и С-300 са много скъпи. А и някой трябва да ги произведе тези системи. 

Ясно е, че става въпрос за политически ход, а не за военен. Ти самия каза, че сами по себе си С-300 не струват нищо. Е, както виждаме руснаците тръгват да им правят ешалонирано ПВО. За мен поне няма никакво съмнение, че това ПВО ще се обслужва от руснаци. Тоест Путин казва на Нетаняху, "Не пипай, че ще те бия през ръцете". Топката е в Нетаняху. Той може да реши да се направи на мъж и да воюва със "сирийското" (всъщност руско) ПВО и още повече да влоши отношенията си с Русия, която ще стане по благосклонна към Иран, а съответно и Иран към Русия. Например руснаците да им продадат модерни ЗРК и изтребители, а иранската армия с тези модерни оръжия утре да се окаже на израелската граница. Честита пълномащабна война с добре въоражен и многоброен противник.

Както виждаме обаче Нетаняху не е глупав и предпочита да преговаря с Путин. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, Frujin Assen said:

Ох. Ето това става, когато човек гледа много филми. Този самолет сам по себе си е тотално безпомощен. Той е разузнавателен, не ауакс- летящ радар. 

Нещо като свръх супер интелигентен програмист математик очила 8 диорптьра и двойкаджичята на класа. Колкото и медали да има отличника на олимпиадите по математика и програмиране , тия медали и мозьк няма да му помогнат срещу ритник в главата .

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, Frujin Assen said:

Как е било не знаем. Може би след години ще разберем. 

А иначе за това кой е виновния... Сещаш ли се за оная притча за агнето което мътело водата на вълка и накрая той казал- Мътиш не мътиш ще те изям- И го изял. Във връзка с нея ще ти задам два въпроса; Кой е правия? И по важния въпрос- Какво значение има, след като вълка е изял агнето? Какво значение има как точно е свален Ил-20, след като Путин е бесен и има претенции към Нетаняху, на който му се налага да оправя бакията? При това както се оказа не му се размина с "Бате Тръмп, а Путинчо иска да ме бие", а се стига до взаимни обвинения, скандали, скъсани нерви, не едно и две посещения в Москва...

Виж докато има коридор за иранците да доставят боеприпаси и хора на Хезболах дотогава евреите винаги ще ги удрят за да бракуват доставките....Или рано или късно ще стане нещо подобно като в Бейрут навремето. Фалангистите заедно с евреите им свиха дисагите на палестинците и ги пратиха в майната....Бяха вече държава в държавата...

Нещо подобно ми се очаква, турчулята с руска или еврейска помощ ще се опитат да елиминират курдите, и после пък и Хезболах....Въпросът е Путин цар и неговата пионка Асадчо, що ще денат....

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Amazonski said:

Аз точно същото попитах във Феникса. Очаквах разузнавателен самолет, при това моденизиран, да има система за ранно предупреждение, някакъв РЕБ и система за самозащита - поне диполи. Всичко това би могло да ги сапси от "телеграфния стълб". 

Само това намирам: Ил-20 – самолёт радиоэлектронной борьбы и разведки

И огромния разузнавателен самолет ще е по - бьрз и маневрен от ракета ? Разбира се може да му се сложи противоракетно орьжие . Ама тогава нещо трябва да се махне от самолета .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отдавна стана ясно, че изброените ПВО комплекси са "хотелки" и фантазии. Няма кой да се засили да инвестира толкова в Сирия без полза. И само за сравнение в руските ВС има около 50-60 Панцира - ей сега взеха и предадоха 36 от тях на сирийците :D

Пък дали ще бомби "руското"  всъщност ПВО вместо с сирийското ... явно има вярващи, че политиците не си пият хапчетата и наистина могат да се сбият военните.

Редактирано от Sharana
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Руските ВВС усилено патрулират докато върви прехвърлянето на С-300, средства за РЕБ, радари и друга ПВО техника която в момента през Турция се доставя в Сирия. 

2 Нетаняху е обявил, че ще продължи контактите с руските военни както и досега за да деескалира ситуацията.

3 В Хаарец е излязла статия на Гедион Леви, който благодари на руснаците за доставките на С-300, което ще доведе израелските политици до повече разум.

4 В Израел вече се чуват мнения, че Нетаняху е ирански агент, тъй като тласка Путин в обятията на Рохани, който с удоволствие ще купи модерно руско оръжие.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само за информация....какво е политиката...

На 30 септември в 1975 година, местно време 2 часа и 33 минути самолетът Tupoljev TU-154 B2 на Малев HA-LCI изпълняващ маршута 240 Будапещ-Бейрут на 10 километра от градът пада в морето...Загива екипажа и около 50-60 пътника.

lezuhantgeplead.png

Според свидетели е имало взрив и още във въздуха се разпаднал на горящи парчета. 

За две седници намират 37 трупа и без да ги идентицифар ги погребват.

szemelyzet.jpg

Самолета и до ден днешен не е изваден от едва 200 метровата дълбочина. 

Всички документи за това бяха засекретени за 30 години, но и от тогава не са достъпни....

Само от слух се знае, че може би самолетът е носил боеприпаси за воюващите в Бейрут....

beiru1975indexfotoforrasexpress.jpg

Другото беше, че по това време Арафат беше гостенин на Будапеща /откриване на офис на ПФС/ и така се знаеше, че с този самолет ще се прибере....

Имам приятел който точно тогава е бил в служба на летишгето. Разказва, че когато пристигнал конвоят на Арафат при самолета за около 5 минути изгасват всички, буквално всички лампи, рефлектори на летиштето. Когато на ново ги запалват конвоят вече се отдълечивавал от самолета. Никой не е знаел дали се качил Арафат или не....

И до ден днешен самолетът почива на около 200 метра дълбочина.....

https://index.hu/i2/#http://polipraktika.blog.hu/2018/09/28/akit_mar_sohasem_felejtenek_el

Редактирано от Skubi
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Още новини

1 Ердоган обвинява САЩ, че не са му предали Минбадж както са се разбрали по рано и там остават кюрдски терористи.

2 Турците евакуират населението от крайграничните села с обяснението, че създават учебни зони. 

3 Малид Муалем-външен министър на Сирия е заявил, че засега е доволен от ситуацията в Идлиб.

4 ХТШ е извършила нападение над сирийската армия близо до равнината Ал Габ, убити са четирима сирийци и са ранени петима. В отговор сирийската артилерия е обстреляла град Кабани.

5 Боевете в Сувейда продължават.

6 Боевете при Бугуз Фуркани продължават.

7 В Джейш ас Шегур е бил проведен митинг против съглашението Ердоган- Путин. Съобщава се, че част от бойците на ХТШ, Джейш ал Иза и Хорас ад Дин заедно с част от мирните жители са готови да преминат на страната на Халифата за да се противопоставят на сделката с кървавия диктатор Асад.

 

игил.jpg

Виждаме идлибски опозиционери с халифатски знамена. Хвала на таквизи опозиционери!

 

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

За тези които са изтървали (понеже тук не съм го пускал), кюрдите извършиха атентат в Иран (Авхаз). Рохани поиска помощ от Путин и Путин му я обеща. С Ердоган също мътят нещо. Ирански и турски войски са навлезли в иракски кюрдистан да се разправят с виновниците. Иранците са изстреляли ракети по Сирия по кюрдите които смятат за виновни. На една от ракетите е било написано "Смърт на САЩ, Смърт на Израел, Смърт на Саудитска арабия".

ИРАН.jpg

 

Карта на турското и иранското придвижване в Ирак.

Същевременно Хизбулла се хвали, че вече е получила от Иран БПЛА SAEGAH (копие на американските RQ-17) с управляеми ракети и скоро ще ги използва против Израел.

CGUUI2XE_UY.jpg

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...