Отиди на
Форум "Наука"

Войната в Сирия


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Скуби, защо пишеш глупости?

С-200 са доставени в Сирия през 80 те когато СССР решава да раздаде на своите съюзници най далекобойните си ЗРК. Та те работят с тях около 40 години вече и ги използваха многократно къде с по голям, къде с по малък успех.

 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 399
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 часа, Skubi said:

Ти сериозно мислиш или само говориш, че онези брадати маймуни, подскачащи при един взрив викайки Аллах Акбар, са способни да боравят, кво боравят свалят израелски ракети. Или въобще каквото и да било?

Оф.

Имах штастието да обучавам навремето офицери от гвардията на Садам водещи проекта за телекомуникацията на казармите в Ирак. Нямаха и понятие за какво става дума.

Трябваше да почнем с диафилмчета, пройектори, слайд шоу още вямаше. 

Ей нещо подобно, за да разберат основите на ток, съпротивление, напрежение....Законат на Охм

http://www.viszki.sulinet.hu/tananyagtar/fizika/Kovecses/07 - Ohm torvenye.pdf

Он.

Или наш гледаш на пасящ рогат добитък.

Там всичко по-сериозно от чибука, кафето и Ак-то се обслужва от руски "доброволци" които навярно са сбъркали /или пияни били/ в този случай. Затуй ненадува работата Путинчо.....СМСМ

Лошото е че Сирия удари самолета , а израелския командващ ВВС ходи да се отчита в Москва. И Натаняху звъни в Москва. Ще тръгне по пътя на Ердоган.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

Скуби, защо пишеш глупости?

С-200 са доставени в Сирия през 80 те когато СССР решава да раздаде на своите съюзници най далекобойните си ЗРК. Та те работят с тях около 40 години вече и ги използваха многократно къде с по голям, къде с по малък успех.

 

 

Да. Надуваеми като на мадажарите. Не ми се вярва да е имало и тогава сирийски персионал. Може руснаци или българи, в сирийска униформа..

Напоследък май украинците свалиха вместо мишената погрешно един пътнически на Сиберия авиокомпания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Du6ko said:

Лошото е че Сирия удари самолета , а израелския командващ ВВС ходи да се отчита в Москва. И Натаняху звъни в Москва. Ще тръгне по пътя на Ердоган.

Ами онези мошенници, след като пуснали ракетите са се прекрили в сянката на братушките....

Че как да не ходи при Путин.

Нали имат споразумение, да се осведомяват за акциите, за да могат братушките и сирийците да си изтеглят живата сила докато евреите унищожат армаганите за хезболах....

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Du6ko said:

Лошото е че Сирия удари самолета , а израелския командващ ВВС ходи да се отчита в Москва. И Натаняху звъни в Москва. Ще тръгне по пътя на Ердоган.

И аз това казвам, Натаняху ще тръгне по пътя на Ердоган.Тоя път не можа, но рано или късно щом си хареса ще си свали и той руско самолетче.

Май тоя път руснаците прецакаха всички желаещи да им ударят самолета и сами си го свалиха.

 #Сирия | Военная полиция РФ арестовала русских наемников, сбивших самолет Ил-20. Речь идёт о 44-м подразделении ПВО, задержанные доставлены в тюрьму на базе #Хмеймим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 52 минути, vvarbanov said:

И аз това казвам, Натаняху ще тръгне по пътя на Ердоган.Тоя път не можа, но рано или късно щом си хареса ще си свали и той руско самолетче.

Май тоя път руснаците прецакаха всички желаещи да им ударят самолета и сами си го свалиха.

 #Сирия | Военная полиция РФ арестовала русских наемников, сбивших самолет Ил-20. Речь идёт о 44-м подразделении ПВО, задержанные доставлены в тюрьму на базе #Хмеймим.

Тъй да имам петица на Лототу утре..... Пияни били кат дърво и стреляли върху всичко що лети.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Евреите са големи скрънзи, не им се дават пари за ракета и свалиха самолета с чужда.:D

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, vvarbanov said:

Евреите са големи скрънзи, не им се дават пари за ракета и свалиха самолета с чужда.:D

Знаеш вицът за евреина който го изхвърля бодегарда от публичният дом. Питат хората, защо бе?

-Искаше да го обслужат/ч..а/ по еврейски.

-???

-На кредит!🤣😂🤣

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Още новини

1 Отряд халифатци обучаващи се от американците при Ат Танф са поискали да се отделят от тях. Срещу тях американците са пратили бойци от Бригадите на мъченика Ахмед ал Абдо, които са успели да ги разгромят.

2 В Ел Карама халифатците са убили трима кюрдски бойци.

3 В Рака при взрив на халифатците са убити двама кюрди.

4 В село Халидия кюрдите са арестували няколко души заподозрени във връзки с Халифата

5 В Хасака е бил нападнат наборен пунк, убит е кюрдски командир.

6 Кюрдите продължават да извършват масови арести и принудителна мобилизация в Хасака.

7 По пътя между Раджу и Африн кюрдите са нападнали джип и са убили трима бойци от Лива Султан Мурад които са пътували с него.

8 в село Харнабуш (Идлиб) ХТШ са разстреляли няколко души които са подозирали за връзки с ДТС.

9 В село Хас е имало сражение между местни кланове- броя на убитите и ранените не се съобщава.

10 При Хаджин халифатците са извършили контраатака и са изтласкали кюрдите, загинали са най малко 20 кюрди и неизвестен брой халифатци.

11 Американски хеликоптери са кацнали в Ал Марашда, откъдето са взели високопоставени халифатски командири. По едно мнение американците спасяват своите, а според друго става въпрос за делегация която трябва да уговори капитулацията на халифатците в района.

12 Боевете в Ас Сафа продължават.

13 Руски и турски военни са договорили границата на демилитаризираната зона.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

https://colonelcassad.livejournal.com/4473088.html

Либийската демокрация в действие! Разгледайте картинките, много са хубави!

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

https://colonelcassad.livejournal.com/4473088.html

Либийската демокрация в действие! Разгледайте картинките, много са хубави!

От какъв зор пускаш линк за Либия?Нали темата е за Сирия.Или агитираш да спамим, като постваме картинки и новини от света.

Сирия. В провинции Дараа уничтожили 7 русских оккупантов

 

pb_rus_losses1-696x464.jpg

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

#Сирия | В Большом Идлибе продолжаются массовые протесты против режима Башара Асада. Сегодя митинги прошли в 80 населенных пунктах на северо-западе страны.

 

DnoBR-dW0AAdDMc.jpg

DnoBSCKXsAAW188.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, vvarbanov said:

#Сирия | В Большом Идлибе продолжаются массовые протесты против режима Башара Асада. Сегодя митинги прошли в 80 населенных пунктах на северо-западе страны.

 

DnoBR-dW0AAdDMc.jpg

DnoBSCKXsAAW188.jpg

Защо борците за свобода протестират със сирийски диктаторски знамена и с недемократични турски ?

А ... ето символа на СВОБОДНАТА сирийска Армия.

Free syrian army coat of arms.svg

 

ГЕРБА на Свободната Сирийска Армия !

Приятели не ви ли напомня герба на брадатите демократи на един друг много демократичен герб ?

Или на мене така ми се струва ?

Редактирано от Du6ko
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, Du6ko said:

Защо борците за свобода протестират със сирийски диктаторски знамена

аз на снимките виждам зелените знамена - именно зелено-бяло-черно, с три звезди... Демек точно символите на 'свободната сирийска армия", показана под снимките.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Frujin Assen said:

https://colonelcassad.livejournal.com/4473088.html

Либийската демокрация в действие! Разгледайте картинките, много са хубави!

Голяма цигания бре. Никой ли не мете улиците? Пълно с буклуци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, ramus said:

аз на снимките виждам зелените знамена - именно зелено-бяло-черно, с три звезди... Демек точно символите на 'свободната сирийска армия", показана под снимките.

и турски знаменца. Да не искат наново да са към великия отоман?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

сложно нещо е политиката... сложното идва от многото интереси които се наслагват едни в други и се преплитат, конфликтират, решават се. Специално Близкият изток - е най-сложния геополитически пъзел. като чета как някои хора тук се правят че го разбират... сигурно са големи геополитици...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, Frujin Assen said:

Кюрдите са превзели Богуз Фуркани.

Инсценировки на химическа атака в Идлиб. 

Някои от артистите умират вече 3 - 4 пъти. И по толкова пъти са били спасители. 

Най ми харесва филмчето накъде към 4 тата минутка, където единия умрял или отровен от химическо оръжие няколко пъти се почесва по t@6@z%t€ ! 

Редактирано от Du6ko
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Още новини.

1 Кюрдите в Африн са били обединени в групировката "Ястребите на Африн". Те са устроили засада на патрул от Ахрар аш Шаркия (част от ССА) край Тадиф и са убили най малко двама опозиционери. 

2 Халифатците са атакували нефтените полета Ал Омар в опит да отклонят кюрдите от битката за Хаджин. Съобщава се за най малко 10 убити кюрди, загубите на халифатците са неясни.

3 ХТШ са публикували пропаганден материал как укрепяват Кафр Айн, Мука и Тамана, села около Хан Шейхун. Счита се, че те се готвят за сблъсъци с протурските опозиционери.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Du6ko said:

Някои от артистите умират вече 3 - 4 пъти. И по толкова пъти са били спасители. 

Най ми харесва филмчето накъде към 4 тата минутка, където единия умрял или отровен от химическо оръжие няколко пъти се почесва по t@6@z%t€ ! 

Сега като казваш. Това са 3 филмчета. И оня с полерата от широки черно-бели черти например е много активен като умрял. В началото на първото видео е умрял по томбак и леко си дига главата за да види от коя страна го снимат. После иссъхва и съвсем е жив, до толкова, че полива с вода на платото на един фургон горките отровени но още живи хора....Чак до началото на третото видео там към 3 тата минута пак умира малко, но не много защото следняколко секунди пак почва да полива с маркуч горките оцелели на пратното на фургончето.....

Абе защо не им пратят някой по-свясън режисйорл поне снемите дадри да ги подреди?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Защото това е суровия материал. Някой сцени ще ги одобрят, други ще ги преснимат. Още не са минали през фотошоп и монтаж.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

Защото това е суровия материал. Някой сцени ще ги одобрят, други ще ги преснимат. Още не са минали през фотошоп и монтаж.

Това го вяваш, или само говориш....😉

 

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...