Отиди на
Форум "Наука"

Войната в Сирия


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело
Преди 4 часа, Skubi said:

Това го вяваш, или само говориш....😉

 

Това е елементарна логика. Нали знаеш, че се снима примерно 2 часа и се монтира материал за 5 минути.

Бях слушал един пич-режисьор на сериали. Той обясняваше, че снимат на ден часове и е някакъв ужас да монтират по 15 минути материал. Това било нереално трудно да се направи. И това за някакви тъпи сапунки които се правели за пълнеж и изискванията за сценарий, костюми и прочее са около нулеви. 

А тези са творци! Трябва им добър сценарий, режисура, костюми, интериор... отлична актьорска игра. Демек имат часове и часове суров материал от който да сглобят кратък репортаж.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 399
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 17 минути, Frujin Assen said:

Това е елементарна логика. Нали знаеш, че се снима примерно 2 часа и се монтира материал за 5 минути.

Бях слушал един пич-режисьор на сериали. Той обясняваше, че снимат на ден часове и е някакъв ужас да монтират по 15 минути материал. Това било нереално трудно да се направи. И това за някакви тъпи сапунки които се правели за пълнеж и изискванията за сценарий, костюми и прочее са около нулеви. 

А тези са творци! Трябва им добър сценарий, режисура, костюми, интериор... отлична актьорска игра. Демек имат часове и часове суров материал от който да сглобят кратък репортаж.

дАААА. Ако тези фрагменти са част от играел или документален /с цел да покаже как е произлошло събитието/ филм ОК. Съгласен.

Но ако се представя като онлине репортаж, тогава е фалшификация с пропагандистична цел. И тук се итерпретира като реалност, сякаш камерата е на месторазположението на точно разиграващата се трагедия.....СМСМ

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Естествено, че е фалшификация с пропагандна цел, ти от Марс ли падаш? А как точно ще го представят е напълно отделен технически въпрос. Демек някакъв се включва по интернет и задъхан "Ето какво се случва около мен сега" и пуска готовия монтиран материал.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Frujin Assen said:

Естествено, че е фалшификация с пропагандна цел, ти от Марс ли падаш? А как точно ще го представят е напълно отделен технически въпрос. Демек някакъв се включва по интернет и задъхан "Ето какво се случва около мен сега" и пуска готовия монтиран материал.

Имаше един унгарски писател Рейте Еню който написа редица романи, пародии на тогавашните модни приключенски романи за Индия, Африка, романтика, легиони и пр.

В един от тези пише.

"Играта покер между четиримата мерзавци беше фер. Защото всичките еднакво лъжеха...."

Така, че не бива на НАУЧЕН ФОРУМ без забележка, да цитираме като аутентични извори или доказателства за истински, когато знаем, че са фалшификати....Това да го оставим за наемниците и троловете на на фейкнюз....

Иначе спорът, обяната на мисли, убеждения, информация няма да е фер.

СМСМ....

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Скуби, ако бях в състояние да отлича лъжата от истината в подобни ситуации щях да съм най малко нобелов лауреат.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новини.

1 Ръководителите на протурските групировки са се съгласили да се махнат от Идлиб и да заминат за Африн.

2 ХТШ и другите "непримирими" са отказали. Ердоган е обещал да ги принуди да го направят. Предполага се, срещу тях ще бъдат изпратени протурските опозиционери и турски войски. Има слухове, че Ердоган е говорил с Путин да му отворят въздушен коридор към Идлиб за да започнат турските ВВС да бомбят ХТШ.

Честито на евреите-доиграха се. Русия предоставя на Сирия С-300.

 

Обяснявам за несведующите!

Русия и Израел имаха договорка, че евреите могат да гърмят по Иран, но да не пипат руснаците. Сега давайки на сирийците С-300 на евреите им е казано "Не барайте, че ще ви перем през пръстите". Надявам се се досещате, че "сирийските" С-300 може да са обслужвани от руснаци, които без угризения да свалят еврейски самолети.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Надявам се се досещате, че "сирийските" С-300 може да са обслужвани от руснаци, които без угризения да свалят еврейски самолети.

Също се досещаме, че въпросният комплекс, става легитимна цел за отсрел на израелските самолети(Не знам какви са тия еврейски самолети? ВВС на синагогата? Ония с масурите не служат в армията. По-вероятно пилотите да са секулярни израелци, или дори да са я от руски, я от български/смесен произход).

Другото е, че С-300 вече не е толкова нова и е създадена, като част от ешалонирано ПВО, подкрепено от изтребители и прихващачи. Каквото има Русия, но не и Сирия. Ако израелските ВВС решат, могат да направят тази самотна С-300 на скрап. Но не вярвам да го направят. Израел гледа да си подържа добрите отношения с Русия. 

Редактирано от Amazonski
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Амазонски, ти нарочно ли се заяждаш или само за спорта? Нужно ли е да ти преподавам уроци по литература или сам ще се справиш? 

Да, евреите могат да унищожат сирийските С-300, руснаците могат да свалят еврейските самолети, но въпроса тук е политически, не военен. Путин дава да се разбере, че досегашното споразумение е преразгледано. Съответно на Нетаняху пак ще му се отвори работа да се разправя с Путин. 

Свърши се вече тая, когато по СНН- вестник Правда на западното полукълбо казваха кой е лошия и защо, а добрия международен полицай започва да го бие. Вече сме в света на истинската дипломация при която постоянно някой с някого за нещо се договаря и се внимава да не се правят резки движения. 

Разбирам, че ви е трудно да приемете, че правата партийна линия не е единствено вярната и ви съчувствам.

 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Нужно ли е да ти преподавам уроци по литература или сам ще се справиш? 

Моля ти се! Ти точно нищо не ми преподавай. :ai:

Просто не се усещаш, че поредното мъдро действие на государя на Кремъл, може да доведе до още утрепани руснаци. Особено ако израелците решат, че "сирийските" С-300 им пречат на операците срещу Хисбула. Ако пък заподозрат, че Асад ще ги даде на Хисбула, директно ще ги изпарят. Всеки би го направил.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Frujin Assen said:

Честито на евреите-доиграха се. Русия предоставя на Сирия С-300.

Това е голяма новина!

Значи от сега нататък Асад ще сваля руските  самальоти със С 300 вместо С 200.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, vvarbanov said:

Това е голяма новина!

Значи от сега нататък Асад ще сваля руските  самальоти със С 300 вместо С 200.

Ще. Ердоган същото го казваше че ще. Ама сега Ердоган на една маса с Иран. 

zx300y169_3306791.jpg

Ердоган нагло е нарекъл сирийските кюрди на изток от Ефрат които са американски демократично съюзници - "Терористично блато" и казва че ще очисти северната част на земите източно от Ефрат.  То ес ще нападне демократичните американски съюзници - кюрдите ? Това ще рече че Ердо отваря втори фронт за турските войски в Сирия - в североизточната част на страната . 

Редактирано от Du6ko
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, Frujin Assen said:

Честито на евреите-доиграха се. Русия предоставя на Сирия С-300.

  Асад не се извини, а изрази съжаление за случилото се.За това че успя да свали Ил-а със С 200 му дават за награда С 300.Сега с пълно право Асад очаква ,че като гътне  следващото руско самальотче със С 300 ще му дадат С 400.Неведома е демократичната руско-сирийски  дружба

 

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, vvarbanov said:

  Асад не се извини, а изрази съжаление за случилото се.За това че успя да свали Ил-а със С 200 му дават за награда С 300.Сега с пълно право Асад очаква ,че като гътне  следващото руско самальотче със С 300 ще му дадат С 400.Неведома е демократичната руско-сирийски  дружба

 

Върбанов, с Амазонски погледнато от страни приличате на 7 годишни хлапета, които заплашват да застрелят "лошия" чичко-Фружин, с водни пистолети! 😀 Защо никога не казвате цялата истина, както прави Фружин, а преекспонирате ситуацията и величаете бившият хегемон, който "доказано" се проваля пред очите на целия свят и губи все повече съмишленици при налагане на своята "демокрация"? Аз винаги съм бил българофил и такъв ще си остана, но признавам Путин, като най-добрия политик-стратег в днешно време, който възстанови равновесието и спря безнаказания произвол и репресии на така наречения хегемон, тормозещ и експлоатиращ страните по цял свят, с изключение на Русия! Войната в Сирия е доказателство за моща на Русия, и показно за самозабравилите се, че не всичко им е позволено, и накрая ще трябва да платят сметката, за произвола и манията си за безнаказаност!

Редактирано от herkules
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 5 часа, vvarbanov said:

  Асад не се извини, а изрази съжаление за случилото се.За това че успя да свали Ил-а със С 200 му дават за награда С 300.Сега с пълно право Асад очаква ,че като гътне  следващото руско самальотче със С 300 ще му дадат С 400.Неведома е демократичната руско-сирийски  дружба

 

Още един такъв малоумен заядлив пост, кой не не носи нито информация, нито изразява мнение и ще започна да крия мненията ти!

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новините

1 Ердоган е заявил, че е време да се създадат зони за сигурност в северна Сирия на териториите контролирани от кюрдите. Това означава, да се сблъска челно не само с кюрдите, но и с американците, които са там. Съмнително е дали ще успее да направи нещо, тъй като вече се е нагърбил да "оправя" Идлиб, а част от опозицията там отказват да му се подчиняват. Положителен за него момент е, че разполага с пълната подкрепа и на Путин и на Рохани и на Асад да се разправи с кюрдите и американците.

2 Кюрдите са обявили Ердоган за агресор и са изразили позицията си, че Идлиб трябва да мине под властта на Асад, а турците да се махат от северна Сирия. 

3 САЩ са обявили, че няма да се махнат от Сирия, докато там присъстват ирански войски.

4 Съобщения, че сирийските С-300 вече са в Хмеймим. 

5 Нетаняху е званил на Путин да обсъждат ситуацията с С-300. Путин му е обяснил, че за свалянето на самолета са виновни евреите и Русия предприема всички мерки да защити своите хора. 

6 Турция изпълнява съвестно договорките с Русия и държи открити въздушните коридори до Хмеймим. Турските полети в Африн са съгласувани с Русия, сега вървят преговори за намеса на турската авиация в Идлиб. В Хатай продължават да пристигат много турски войски, смята се, че те са предназначени за войната в Идлиб.

7 Засега Ердоган не успява да кандардиса "неумерените" опозиционери в Идлиб да изпълнят сделката Ердоган-Путин.

8 Част от сирийските войски готови да ударят Идлиб са прехвърлени на юг за борба с халифатците. Асад обвинява САЩ, че те обучават халифатци в Ат Танф и ги пускат в пустинята.

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

5 Нетаняху е званил на Путин да обсъждат ситуацията с С-300. Путин му е обяснил, че за свалянето на самолета са виновни евреите и Русия предприема всички мерки да защити своите хора. 

И как точно сирийски С-300 с руски разчет, ще защити руските самолети от сирийсите С-200 и некомпетентите им сирийски разчети? Тука има някаква много тънка логика, която обаче ми се изплъзва. Не че критикувам решенията на "най-добрия политик-стратег в днешно време", обаче и аз и познати руснаци с които обсъждахме решението, са леекинко озадачени. 

Единственото което има някакъв смисъл, е че за разлика от сирийсите С-200, руската С-300 има система свой-чужд. Обаче тя ще работи само с руски машини. А там лети какво ли не. Не знам какво ще стане като започнат да свалят подред израелски, американски и турски самолети. 

Ясно че това е мечтата на любителите на ядрена война и мирис на йонизиращо лъчение рано сутрин, ама за нормалите хора Путин прави поредната безмислена ескалация.

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Amazonski said:

И как точно сирийски С-300 с руски разчет, ще защити руските самолети от сирийсите С-200 и некомпетентите им сирийски разчети? Тука има някаква много тънка логика, която обаче ми се изплъзва. Не че критикувам решенията на "най-добрия политик-стратег в днешно време", обаче и аз и познати руснаци с които обсъждахме решението, са леекинко озадачени. 

...

Ясно че това е мечтата на любителите на ядрена война и мирис на йонизиращо лъчение рано сутрин, ама за нормалите хора Путин прави поредната безмислена ескалация.

Съгласен съм ! Според мене справедливо е сирийци и руснаци да разрешат на израелци , американци , французи , англичани , турци , демократични фундаменталисти с техните самолети , хеликоптери , ракети и дронове да бомбандират и унищожават в Сирия това което считат за правилно ! Ако сирийци и руснаци имат наглостта да отвърнат на огьня на израелци , американци , демократични ислямисти , турци , французи това ще е акт на агресия , наглост , незачитане на международното право и подпалване на война ! Играта тпябва да се играе само в едни врати - да се бият голове само на лошите ! Аз също така смятам. Жалко , че руснаците често имат наглостта да нападат след като са ги набили и поставили на мястото им !

Редактирано от Du6ko
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Темата е за Сирия , но Демократичен  Ирак е съвсем близко и от времето на Саргон Древни до ИД   Сирия и Ирак са неразивно свьрзани. Ркка Ефрат протича през двете страни. Вавилон и Антиохия са били главните градове в региона векове наред. Багдад и Дамаск са двете столици на Арабския Халифат .

Искам да поздравя всички демократични и прогресивни сили с големия Юбилей ! 15 години Свобода , демокрация, прогрес, човешки права, общоевропейски цености в свободен , демократичен Ирак ! Работници и инженери , селяни и лекари днес се радват на благата които донесе освобождаването на Ирак преди 15 години. Честито освобождение свободни иракчани. 

Редактирано от Du6ko
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Още новини.

1 Нетаняху е заявил, че евреите си запазват правото да бомбят иранци на сирийска територия

2 Нетаняху е позвънил на Путин и са се договорили да бъде уредена среща на израелски и руски военни за координация на ситуацията в Сирия. 

3 Правоверните евреи от Хаарец са се преобули в движение. До вчера вестника е публикувал разгромни статии от типа "Израел може да опозори Русия", "Руснаците се провалиха", "Путин ще позвъни на Нетаняху и ще се успокои". Днес те вече публикуват статии в стил "Ще се наложи два пъти да се мисли" и даже "Какво мислеше Нетаняху, когато ръчкаше мечката". Споменавам това специално за тези, които още живеят в миналото и разчитат на "Работническо дело" да им разясни правилната политика на Партията. 

4 ДТС са обявили, че подкрепят Ердоган, но отхвърлят плана Ердоган-Путин и ще продължат войната до свалянето на кървавия диктатор Асад и победата на революцията. 

5 Анадолу съобщава за нова кюрдска офанзива, край Азаз, Маре и Тел Рифат се водят тежки боеве между кюрди и протурски опозиционери. 

6 По време на заседанието на ООН Ердоган си е тръгнал, когато на трибуната е застанал Тръмп, и при това, че след Тръмп е трябвало да говори Ердоган. Това е символичен жест и нищо повече, но е добре да се отбележи.

7 Русия е обявила нови учения до сирийските брегове.

8 В боевете при Сафа е убит сирийския генерал Валид ал Курди.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Eрдоганчо си е ахмак, но не ни пречи....

Вчера Мустафа, представител на турски едротърговски фирми, ми показва какви лимони и гренадини ни доставя.....Благодарение на Ердоганчо, му казвам. Защо бе? Ами имате ембарго и затова тази хубава стока досега я караше на германците, австрийците, ни получавахма само 2. или по-лошо качество. А сега...Бижу.

Върху това не се и беше замислил....

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новини!

1 Соколите на Африн са взривили автомобил, тримата бойци от Лива Султан Мурад които са пътували с него са убити.

2 Съобщава се за боеве между протурски опозиционери и кюрди в района на Минбадж.

3 При протест в Сувейдан против кюрдското присъствие кюрдите са открили огън и са убили няколко души, включително малко дете.

4 При Тейб ал Фал е взривена нефтодобивна пратформа. Предполага се, че са го извършили халифатци.

5 Американците са бомбили село Абу ал Хасан, където предположително се намират халифатци.

6 Турската артилерия е обстреляла ХТШ в Ел Арейми. Двама високопоставени командири от ХТШ в Саракиб и Шейх Ахмед са били убити от турски командоси. 

7 Сирийците воюващи при Ас Сафа са превзели района Ал Джуруф ал Сахрия.

8 При Ал Шадади е избухнала бомба, убити са двама кюрди.

9 Ердоган е заявил, че "ще прочисти всички териотории от Минбадж до иракската граница от терористи"- разбирай кюрди.

10 Нетаняху и еврейския военен министър Авигор Либерман ще ходят до Москва за преговори. Вече нещо от мен. Ей тия корави евреи дето от нищо не им пука, пътека до Москва направиха! Така е реалния живот, а не в статиите на Работническо дело където политически подкования пропагандист разяснява набързо кой и защо е лошия и кога и как ще го бият. Когато има някакъв проблем следват преговори, договорки, разправии, скъсани нерви... 

Боевете при Ас Сафа.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алма Атинската тройка може ли да стане четворка каре ? Русани , Ердоган , Натаняху и Путин ? За една маса ? Сунит, шиит, юдей и християнин ? Ще бъде голяма работа.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Du6ko said:

Алма Атинската тройка може ли да стане четворка каре ? Русани , Ердоган , Натаняху и Путин ? За една маса ? Сунит, шиит, юдей и християнин ? Ще бъде голяма работа.

По принцип Душа няма невъзможни неща.

Въпрос на правилното вещество и правилната доза.

Първото си улучил , малко вдигаш второто и току виж - Нетаняху сделал адин пацелуй с брадатите аятоласи😄

Както вика Фружина добре дошли в Новия свят - договорки , отмятане , караници , па договорки , па отмятане и накрая разбирателство и мъжки целувки ала Леонид Илич Брежнев.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...