Отиди на
Форум "Наука"

(Полит)коректна наука


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 9 минути, Skubi said:

Или дават отличен резултат....Заслушай се в интервютата които дават регниращите политици. В съседният сайт има за модернизиране на войската. Колко пъти повтарят, ако ще в едно разширено изречение, това което искат да втръмпят в пипито на народу....Само тегли чертички. 

Това е наука бре. Обучава се. Учи се....

 

Когато са против тогава България, Българите няма да танцуват на Брюкселска гайда, или Брюксел да не ни казва ние БЪЛГАРИТЕ какво да правим...ецетера....

 

Това както си го написал..Баш както (не) трябва- все едно  слушаме... нашите, унгарските или британските политици какво говорят за лошия Брюксел..:)

Просто е за мен - трябва да се чете в оригинал.. и да се мислии верифицира

При условие че голяма част от българите не знаят и/или не ползват  английски (аз лично не съм учил  английски нито в училише, нито в университета, но го ползвам), то предпочиат сдъвканите неща в по популярните медии

Които медии не разчитат толкова на това да представят информацията пълно, коректно и неутрално, (защото материята и информацията е сложна и я няма пикатнтерията и ), а наблягат на пикантното и скандито,... неща които се сдъвкват емоционално лесно..

 

 

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 121
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 2 минути, nik1 said:

Това както си го написал..Баш както (не) трябва- все едно  слушаме... нашите, унгарските или британските политици какво говорят за лошия Брюксел..:)

Просто е за мен - трябва да се чете в оригинал.. и да се мислии верифицира

При условие че голяма част от българите не знаят и/или не ползват  английски (аз лично не съм учил  английски нито в училише, нито в университета, но го ползвам), то предпочиат сдъвканите неща в по популярните медии

Които медии не разчитат толкова на това да представят информацията пълно, коректно и неутрално, (защото материята и информацията е сложна и я няма пикатнтерията и ), а наблягат на пикантното и скандито,... неща които се сдъвкват емоционално лесно..

 

 

 

Прав си защото, сега когато Орбан и партията му ги поставиха на почивка в клубът им, за вътрешна употреба казаха, че по-тяхна молба са ги паркирали. Понеже медията е в техни ръце това мантрата на всички. В едно малко локално радио един репортюр попита един политик от правителството, че в английското комунике малко другияч е интерпретирано събитието, тогава набърже смениха темата....

Проблемът е ,че средно бачкащите хора освен мачовете и сериалите нямат много енергия за такива работи. Слушат новините, но най-много заради прогнозата на времето....

А критичното мислене /което би позволило и на едноезичниците да проникнат през завесата/ 🤔пък още от детската градина почват да го избиват от главите на децата. Не, не, не, не, не.....

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

И кое му е по различното? Не по тикви, а по кратуни както казват при нас. В случая не е важно дали е начален учител, професор или световен гений. Важно е отношението към инакомислещите.

А не е ли важно преди всичко какво мислят инакомислещите? Ако някой ти каже: "Вземи едно въже и е обеси!" едва ли ще отговориш: "Веднага тръгвам да търся въже и дърво, на които да се обеся в името на инакомислието!" ;)

На мен първото нещо, което ми идва на ум, когато ми представят някаква интернет-публикация е доколко са верни твърденията в нея. Ако не са верни, значи авторът се опитва да  лъже и да внушава  несъстоятелни идеи. Тук случаят е точно такъв. Казва ни се, че заслужилият професор е бил отстранен защото изказал някаква "истина". Ами, нито е професор нито "истината" му е истина - това са фактите.

Сега като гледам по-внимателно и  написаното за Уотсън: "Уотсън беше дамгосан с модерната щампа „расист“ заради научно обосновани теории за разлики в средната интелигентност между различни популации на планетата. "  не е вярно. Хора, Уотсън, да е жив и здрав, е на 90 години. Какви революционни научно обосновани теории може да се сътворят на тази възраст? Да правиш научни открития на 90 години е все едно на 90 години да поставяш спортни рекорди. И то, в някакъв филм се бил изказал...  Същата работа е като с нашия професор Пенчев, само че в по-глобален мащаб.

Преди 1 час, Frujin Assen said:

Народа е казал "Това което го пише по книгите не расте по нивите". Демек по медиите може много да се вряска на различни теми, но хората да не го приемат... Същото беше и при комунизма. Пропагандата постоянно тръбеше колко лошо е било в миналото и колко добре е сега и колко гадно и лошо е в прогнилия запад, но ... хората не бяха съгласни и цялата пропаганда им минаваше покрай ушите и те на нищо не вярваха.

Та и днес май така с всичкия феминизъм и джендаризъм. По медиите бясно се пропагандира педерастлъка, но както виждаме в България сред хората за съвсем кратко време "джендър" се превърна в обида. Прочее наскоро един полицай беше осъдил някакъв, че го нарекъл "джендър".

 

Имаше един такъв виц. Някакъв човек постоянно го боляло нещо. Отишъл в града на лекар и го прегледали. Лекарят му казал, че си внушава и е напълно здрав. За да се оправи, само трябвало да си повтаря "Добре съм, нищо ми няма". Та чака тоя рейса за село и от време на време си повтарял "Абе добре съм, нищо ми няма". Чули го неговите съселяни които също били до градът и си помислили "На тоя му има нещо".

Та така и с пропагандата. Когато е твърде агресивна дава обратен резултат.

Обсъжданата тук публикация е от типа "колко гадно и лошо е в прогнилия запад". Само че едно време твърдяха, че на запад "бият негрите" и експлоатират народа, а сега - че "бият белите мъже".  И който е  против "прогнилия запад" не гледа ни факти, ни логика, а автоматично се съгласява и разпространява идеологически правилните мантри.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сега на запад се случва точно същото, каквото преди при нас. Тоталитарна безогледна пропаганда с наказания за инакомислещите. А ти Дорис, както и другите либерали се държите точно като партийните секретари тогава. Вие нямате нито едно несъгласие с правата линия на партията. Нямате собствено мнение по нито един въпрос.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е то. "правилната линия" разбира се  спуска.. само от Труд, Епицентър, Скат, и по новия Евроком..

Майтап...голям..

И пак наричаме тролим и громим инакомислещите като "либерали", нищо че някой от тях са убедени консерватори (като мен)

 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 24 минути, nik1 said:

Е то. "правилната линия" разбира се  спуска.. само от Труд, Епицентър, Скат, и по новия Евроком..

Майтап...голям..

И пак наричаме тролим и громим инакомислещите като "либерали", нищо че някой от тях са убедени консерватори (като мен)

 

 

Ти консерватор). Че с какво не си съгласен? С гей браковете, с гей прайдовете, с осиновяването на деца от педераси, с войнстващия феминизъм... с кое точно не си съгласен?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 минути, Frujin Assen said:

Ти консерватор). Че с какво не си съгласен? С гей браковете, с гей прайдовете, с осиновяването на деца от педераси, с войнстващия феминизъм... с кое точно не си съгласен?

Това не е тема на дискусията..

А ти тролиш и дзвериш..

Вече написах какво  очаквам от теб и подобни на твоя милост..: Да се пусне тема че жените биологично /генетично са по-изостанали умствено от мъжете и да се аргументира..

 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 часа, nik1 said:

Технологиите  са стигнали точките си насищане, с  малки излючения, които ще стават още по-малко..

Илюстрация.. Дори в микроелектрониката вече са постигнати размерите от някоклко атома, и качественият скок е ще е възможен при развитието на коренно нови,  основно  футуристични технлогиите като квантовите

ПС

Ето, казах ли ви? :)

 
Цитирай

 

Intel е близо до квантова алтернатива на CMOS
Още от 80-те години на миналия век електрониката разчита основно на полупроводниковата технология CMOS (complementary metal-oxide-semiconductor). Нейните предимства са добре известни, но потенциалът й вече е почти изчерпан, поради приближаване на границите на технологичните норми в производството на чипове.

На дневен ред сега е въпросът за прехода към друга технология, способна да обезпечи по-нататъшно намаляване на енергийната консумация, повишаване на производителността и степента на интеграция. Intel вече разработва логически устройства от следващо поколение съвместно с учени от Калифорнийския университет Бъркли и Националната лаборатория Лорънс Бъркли.

Става въпрос за магнитоелектрическо спин-орбитално (MESO) логическо устройство. За разлика от CMOS устройствата, работата на които е свързана с потоци електрони, MESO се възползва от ефекта на спин-орбитална трансдукция, който отразява връзката между спина на електрона и магнитното поле, създавано от движението му около атомното ядро.

Прототипът на логическо MESO устройство на Intel използва нов квантов материал, изграден при стайна температура, и магнитоелектрическо превключване. Според изследователите, MESO има потенциал да намали напрежението 5 пъти, а енергията на превключване – 10-30 пъти, в сравнение със съвременните логически схеми, изготвяни по технология CMOS.

Според други оценки, логическите микросхеми и памети, които използват технология MESO, ще превъзхождат съвременните си CMOS аналози от 10 до 100 пъти в енергийната ефективност и 5 пъти в степента на интеграция.

Intel търси революционни, а не еволюционни подходи за изчисления в ерата отвъд CMOS. Технологията MESO е изградена около нисковолтови връзки и нисковолтови магнито-електрически схеми. Тя обединява иновации в квантовите материали с компютърните технологии, поясняват от компанията.
https://technews.bg/article-113001.html

 

 
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 20 минути, nik1 said:

Вече написах какво  очаквам от теб и подобни на твоя милост..: Да се пусне тема че жените биологично /генетично са по-изостанали умствено от мъжете и да се аргументира..

 

То това отдавна е доказано!

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

Сега на запад се случва точно същото, каквото преди при нас. Тоталитарна безогледна пропаганда с наказания за инакомислещите. А ти Дорис, както и другите либерали се държите точно като партийните секретари тогава. Вие нямате нито едно несъгласие с правата линия на партията. Нямате собствено мнение по нито един въпрос.

Виж фактите, бе човек. Това се опитвам да ти покажа.

Аз държа на рационалността и съм индивидуалист по природа. Никога не съм била член на каквато и да е партия, камо ли пък секретар. Дори и в модераторския екип отказах да вляза. 

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 22 минути, Doris said:

Виж фактите, бе човек. Това се опитвам да ти покажа.

Аз държа на рационалността и съм индивидуалист по природа. Никога не съм била член на каквато и да е партия, камо ли пък секретар. Дори и в модераторския екип отказах да вляза. 

Не казах, че си, а че се държиш като. Има разлика нали?

Фактите нямат значение. Нали имахме такава тема в форума? Има ли нещо с което не си съгласна от съвременния либерализъм? Гей бракове, осиновявания, феминизъм, налагане насила на демокрация... та ако щеш смъртното наказание, забраната за тютюнопушене... поне нещичко.

Как ти си получава да си индивидуалист и независима и мислеща, хем си на 100% съгласна с днешния либерализъм? Или може би и ти както всички хора първо избираш страна, а после виждаш само фактите които ти изнасят?

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Doris said:

Хора, Уотсън, да е жив и здрав, е на 90 години. Какви революционни научно обосновани теории може да се сътворят на тази възраст?

 Нямам идея точно какви революционни научно обосновани теории може да сътвори човек на тази възраст, но повярвай ми, 99,99% от населението на земята, не може сътвори научно обосновани теории на каквато и да е била възраст.

 Но Дорис, имам един въпрос към теб - на какво основани смяташ че след като гениалността, не се ограничава от полов, расов и т.н. признак,  то тя се ограничава от възрастов признак? Не смяташ ли че тук си противоречиш?

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

Не казах, че си, а че се държиш като. Има разлика нали?

Фактите нямат значение. Нали имахме такава тема в форума? Има ли нещо с което не си съгласна от съвременния либерализъм? Гей бракове, осиновявания, феминизъм, налагане насила на демокрация... та ако щеш смъртното наказание, забраната за тютюнопушене... поне нещичко.

Как ти си получава да си индивидуалист и независима и мислеща, хем си на 100% съгласна с днешния либерализъм? Или може би и ти както всички хора първо избираш страна, а после виждаш само фактите които ти изнасят?

Либерализмът не е това, което си описал, доста изкривена представа...

А и аз не съм образцов либерал, както се опитваш да ме изкараш. Имам някои сериозни идеологически разминавания с  класическите либерали - вяра в Бог, патриотизъм. Това се  вижда и от участието ми във форума. Факт!

Фактите имат значение. Без да се зачитат фактите няма смислени доказателства.

За съжаление все по-рядко в медиите  се срещат статии , в които относително безпристрастно да се излага информация, да се коментират различни позиции и да оставят читателя сам да оцени случващото се. Форсирано се натрапва една или друга позиция, често се целят апокалиптични внушения - шок   и  ужас...

 

Преди 49 минути, Янков said:

Но Дорис, имам един въпрос към теб - на какво основани смяташ че след като гениалността, не се ограничава от полов, расов и т.н. признак,  то тя се ограничава от възрастов признак? Не смяташ ли че тук си противоречиш?

Не си противореча, аналогията въобще не е задължителна. То дори не става въпрос за гениалност , а за възможности.

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Doris said:

Не си противореча, аналогията въобще не е задължителна. То дори не става въпрос за гениалност , а за възможности.

 Това как да го разбирам? Революционни научно обосновани теории са възможни само за младите хора, но не и за възрастните? Нима те са втора категория хора?

На какво основание смяташ така?

Но темата все пак е за (полит) коректната наука. Аз възприема това понятие в широк смисъл. Например - трябва ли действията на един човек в личностен план, да определят доколко стойностни са научните му постижения. Тук бяха дадени няколко примера, някои от които вероятно са неудачни. Не съм ги проучвал в подробности. Но ето нещо което ме възмути:

https://lifestyle.bg/stars/niyl-degras-taysan-i-obvineniyata-v-seksualen-tormoz.html

Забележете че няма каквито и да било доказателства за извършени престъпни действия от страна на Нийл Де Грайс -Тайсън. За сваляне на предаването от ефир е достатъчно само обвинението. Или иначе казано - вече си виновен до доказване на противното. Или след като навършиш 90 год. Все тая.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Относно възрастните хора в политиката. Интересно, дали те могат да правят политика като младите? Сещам се и за Роналд Рейгън, който също не беше от най младите когато управляваше.

ACIDCOPPER.png

Редактирано от Frujin Assen
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, да в политиката възрастта не е проблем. Също и в изкуството хора на преклонна възраст се случва да имат силни изяви, ако им позволява здравето.

Преди 1 час, Янков said:

 Това как да го разбирам? Революционни научно обосновани теории са възможни само за младите хора, но не и за възрастните? Нима те са втора категория хора?

Не са втора категория. Но все пак да си дадем сметка какво може да се очаква от човек  на 90 години в природните науки, дори и ако преди половин век е спечелил Нобелова награда. Ако има черно на бяло доказателства, че е успял да създаде такава теория би трябвало да се приемат, дори и да е на 10 или 100 години, но няма. Също и ако има доказателства, че е подобрил някой спортен рекорд -например на 100 метра бягане с препятствия би трябвало да се приемат, но е съмнително да се случи.

Телевизионните предавания са  друго нещо - рейтинги, бизнес. Хората в телевизиите най-малко ги е грижа за справедливостта. Ако водещият просто е станал скучен проблемът му даже ще е по-голям.

 

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 часа, Doris said:

Либерализмът не е това, което си описал, доста изкривена представа...

А и аз не съм образцов либерал, както се опитваш да ме изкараш. Имам някои сериозни идеологически разминавания с  класическите либерали - вяра в Бог, патриотизъм. Това се  вижда и от участието ми във форума. Факт!

Фактите имат значение. Без да се зачитат фактите няма смислени доказателства.

За съжаление все по-рядко в медиите  се срещат статии , в които относително безпристрастно да се излага информация, да се коментират различни позиции и да оставят читателя сам да оцени случващото се. Форсирано се натрапва една или друга позиция, често се целят апокалиптични внушения - шок   и  ужас...

 

Не си противореча, аналогията въобще не е задължителна. То дори не става въпрос за гениалност , а за възможности.

 

При немалка чсаст от форумците и представите за консвервативно/ дясно са крайно объркани поради "кръчмарския" (от кръчмата, или от жълтите и подобните про-партийни медии) начини на получаване на информацията и "знанията"

Голямата част от тях солидаризират консерватовното с авторитарния национализъм или тоталитаризъм, и фобиите,... и съответветно с малтретирането (не говоря за непременно физическо)  на жени, хомосексуални.. и всички "различни", и дразнещи ги..

Което е нос-сенс..(или форма на немалък когнитивен дефицит)

Стига да има кой да го от тях да прочете и осмисли по-долните програми и текстове, но ме съмнява че ще бъде направено;)

https://dsb.bg/платформа-на-модерната-десница-на-бъл/

https://novarepublika.bg/politicheska-programa-za-nova-republika-3/

Апропо, за да бъде гражданинът  консерватор, не е задължително да е вярващ, а да не отрича ролята и значението на Вяратата и Бог :)

(Църквата, че е омазана до ушите като другите ни институции, е друг въпрос)

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 13 часа, Doris said:

 

Сега като гледам по-внимателно и  написаното за Уотсън: "Уотсън беше дамгосан с модерната щампа „расист“ заради научно обосновани теории за разлики в средната интелигентност между различни популации на планетата. "  не е вярно. Хора, Уотсън, да е жив и здрав, е на 90 години. Какви революционни научно обосновани теории може да се сътворят на тази възраст? Да правиш научни открития на 90 години е все едно на 90 години да поставяш спортни рекорди. И то, в някакъв филм се бил изказал...  Същата работа е като с нашия професор Пенчев, само че в по-глобален мащаб.

Преди 7 часа, nik1 said:

 

 

Апропо, за да бъде гражданинът  консерватор, не е задължително да е вярващ, а да не отрича ролята и значението на Вяратата и Бог :)

(Църквата, че е омазана до ушите като другите ни институции, е друг въпрос)

 

Първо  на Дорис , истината е има разлики в т.н. интелигентност при различни популации , та и раси. Нищо ново не е , знае се от много години. Разликите ги има и на най базовото ниво, физиологично, това  как  е устроен мозака на индивидите, но пък не изключва и проценти на <изключения>

За Ник, консерватори , не са ли хора , които искат да <консервират> запазят някаква обществ. организация, каквато и да е тя била, дори и най радикално ако е била наложена дълго  време, 2,3 поколения.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Като говорим за съвременна наука, ясно е, че тя се прави с пари, а не с клещи и чук в гаража. Доколко е възможно изследване на тема "Вредата от педерастията" да спечели финансиране? Или пък "Непълноценоста на женския мозък". Още повече "Разликите в интелигентността при расите" Дори ако щете "Ползата от тютюнопушенето". Ами ако имаме учен с гениална идея, който иска да докаже, че женския мозък е много по слабо развит от мъжкия как точно да го докаже, като никога няма да получи финансиране?

Демек имаме 100500 изследвания на тема "Жената и мъжът са равни", и нито едно на тема "Жената и мъжът не са равни". В днешно време дори плоската земя съществува в акъла на някой хора, но никой не твърди, че жените са непълноценни. Що ли? Може би, защото на плоската земя се смеят, а за другите неща бият през ръцете?

Прочее чел съм, че днешните джендър и феминистки изследвания са нещо като едновремешната история на бкп. Няма значение какви точно глупости се пишат, важното е да са политически коректни и профита е на лице. Отделно, това бил предпочитания начин за корупция. Когато едни хора искат да изкарат едни пари правят проект на тема "Травестизма в Тайланд през 15 век", заминават на почивка в Тайланд, имитират бурна дейност, накрая пишат някакви глупости и вземат парите.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Преди 6 часа, laplandetza said:

Първо  на Дорис , истината е има разлики в т.н. интелигентност при различни популации , та и раси. Нищо ново не е , знае се от много години. Разликите ги има и на най базовото ниво, физиологично, това  как  е устроен мозака на индивидите, но пък не изключва и проценти на <изключения>

За Ник, консерватори , не са ли хора , които искат да <консервират> запазят някаква обществ. организация, каквато и да е тя била, дори и най радикално ако е била наложена дълго  време, 2,3 поколения.

Добре, нека имаме две популации с различна интелигентност. Едните се мислят за по-интелигентни от другите, защото са по-способни в намирането на работа. Другите обаче също се смятат за по-интелигентни от първите, защото умеят да живеят без да се напъват да работят. Кои са прави? 🙂 Имаме ли изобщо обективен научен критерий, по който да определим коя от двете различни интелигентности е по-голяма? - Нямаме.

Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Като говорим за съвременна наука, ясно е, че тя се прави с пари, а не с клещи и чук в гаража. Доколко е възможно изследване на тема "Вредата от педерастията" да спечели финансиране? Или пък "Непълноценоста на женския мозък". Още повече "Разликите в интелигентността при расите" Дори ако щете "Ползата от тютюнопушенето". Ами ако имаме учен с гениална идея, който иска да докаже, че женския мозък е много по слабо развит от мъжкия как точно да го докаже, като никога няма да получи финансиране?

Демек имаме 100500 изследвания на тема "Жената и мъжът са равни", и нито едно на тема "Жената и мъжът не са равни". В днешно време дори плоската земя съществува в акъла на някой хора, но никой не твърди, че жените са непълноценни. Що ли? Може би, защото на плоската земя се смеят, а за другите неща бият през ръцете?

Прочее чел съм, че днешните джендър и феминистки изследвания са нещо като едновремешната история на бкп. Няма значение какви точно глупости се пишат, важното е да са политически коректни и профита е на лице. Отделно, това бил предпочитания начин за корупция. Когато едни хора искат да изкарат едни пари правят проект на тема "Травестизма в Тайланд през 15 век", заминават на почивка в Тайланд, имитират бурна дейност, накрая пишат някакви глупости и вземат парите.

Никой уважаващ себе си учен няма да пише за "педерастия" и "непълноценност" , защото това са думи с  ненаучен, идеолого-политически смисъл. Но финансиране има, например обсъжданата статия е писана от професионален журналист, явно не я е писал за без пари.  

Владислав Апостолов

Завършил е журналистика в Софийския Университет. Работил е за редица медии, включително вестник “Труд” и WebCafe

https://conservative.bg/author/vapostolov/

В специалност журналистика се влиза с доста висок бал за жени и с по-нисък за мъже -  влязъл във  вуз с преференциално класиране, а  по-късно пише за непълноценността на жените. Какво да се прави, хората бързо забравят това, което не им изнася.

Виж, за неравенството има много социологически научни изследвания. Можеш да провериш с гугъл.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Умният работи докато спечели толкова пари, че после парата да работи вместо него....😎Иначе чети Диоген....

Последният часовник го загубих при скачане във вода от едно водно колело....Преди около 20-25 години. Оттогава не нося...

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Frujin Assen said:

Като говорим за съвременна наука, ясно е, че тя се прави с пари, а не с клещи и чук в гаража. Доколко е възможно изследване на тема "Вредата от педерастията" да спечели финансиране? Или пък "Непълноценоста на женския мозък". Още повече "Разликите в интелигентността при расите" Дори ако щете "Ползата от тютюнопушенето". Ами ако имаме учен с гениална идея, който иска да докаже, че женския мозък е много по слабо развит от мъжкия как точно да го докаже, като никога няма да получи финансиране?

Демек имаме 100500 изследвания на тема "Жената и мъжът са равни", и нито едно на тема "Жената и мъжът не са равни". В днешно време дори плоската земя съществува в акъла на някой хора, но никой не твърди, че жените са непълноценни. Що ли? Може би, защото на плоската земя се смеят, а за другите неща бият през ръцете?

Прочее чел съм, че днешните джендър и феминистки изследвания са нещо като едновремешната история на бкп. Няма значение какви точно глупости се пишат, важното е да са политически коректни и профита е на лице. Отделно, това бил предпочитания начин за корупция. Когато едни хора искат да изкарат едни пари правят проект на тема "Травестизма в Тайланд през 15 век", заминават на почивка в Тайланд, имитират бурна дейност, накрая пишат някакви глупости и вземат парите.

Това мнение е толкова бехаберно, че човек да се чуди на коя глупост да отговори първо!

Но, мнението показава липсата на каквато и да е представа за това какво е наука и как се прави. Дори децата би трябвало да имат по-зярло разбиране и по-малко наивитет.

п.п. Нека да позная, мнението ми не е политкоректно и ще получа бан от модератори историци.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ние тук не налагаме политкоректна цензура. Даже допускаме упадъчни представители на патологичния феминизъм да пускат мнения /и да ни забавляват/. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ето ти пример какво е това цензура и как тя работи.

Човека пуска клип в ютуб. На гейм тематика- никаква политика, наука, педерасти, феминистки... Името на темата е "Защо всички ненавиждат игрите сървиси и кому въобще е нужен анхем? (нова силно рекламирана игра)". Човекът разказва своето мнение за тип игри.

И внезапно... клипът му е забанен! Автора е в недоумение-А защо? Нито е псувал, нито е засягал политика, малцинства... само за игри е говорел. Пише оплакване. Получава отговор от човек- не робот, че клипът му е забанен за думата "ненавист". Категорично отказват да му разбанят клипа, докато не смени думата "ненавист" с някоя друга.

Честито другари либерали! До тук я докарахте!

Ето ви и клиповете, че може да не ми повярвате, че има такъв случай.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...