Отиди на
Форум "Наука"

(Полит)коректна наука


Recommended Posts

  • Потребител

Към ник1,

Хрушчов е смятал че околната среда формира човека,(Битието определя съзнанието.),а не гените. Което хрушчово становище и либералите споделят.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 121
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
Преди 9 минути, deaf said:

Към ник1,

Хрушчов е смятал че околната среда формира човека,(Битието определя съзнанието.),а не гените. Което хрушчово становище и либералите споделят.

Не знам какво е смятал Хрушчо..,  Дискусията с Варлорд беше за това, дали тези които се обяват  против разлините нови научни дисциплини и опити, действат като консерватори или либерали..

Мисля че е етимологично ясно на "средностатистиеските" потребители, че това са прояви на  консерватизъм..

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 14 минути, deaf said:

Към ник1,

Хрушчов е смятал че околната среда формира човека,(Битието определя съзнанието.),а не гените. Което хрушчово становище и либералите споделят.

Това къде сте го чел?

Гените никой не знае какво точно влияние имат...

Но вижте за културата , е обратното..Смята се че консерваторите я взимат предвид, а либералите не..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, nik1 said:

Това къде сте го чел?

Гените никой не знае какво точно влияние имат...

Но вижте за културата , е обратното..Смята се че консерваторите я взимат предвид, а либералите не..

Либералите са били патриоти през 19-ти век,(например Стамболов е либерал). Републиканците на Линкълн в САЩ пък са отменили робството,а не демократите. Така че да оставим наименованията настрана,щото те са само това - наименования.

Гените НЕ СЪЩЕСТВУВАТ. Гените толкова бързо си взаимодействат с другите фактори и се променят,че ние имаме само една моментна снимка на гените,от която си правим грешното заключение че те са нещо твърдо установено.

За културата (както и за революцията както писах по-горе) има различни определения. За мен Културата е като орача който разорава земята - руши (старите) порядки и традиции,което я праща в лагера на либералите. Докато Цивилизацията пази и брани порядките и традициите,което я праща в лагера на консерваторите. Двете са АНТАГОНИСТИЧНО взаимно свързани. И от двете има полза.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 минути, deaf said:

Либералите са били патриоти през 19-ти век,(например Стамболов е либерал). Републиканците на Линкълн в САЩ пък са отменили робството,а не демократите. Така че да оставим наименованията настрана,щото те са само това - наименования.

Гените НЕ СЪЩЕСТВУВАТ. Гените толкова бързо си взаимодействат с другите фактори и се променят,че ние имаме само една моментна снимка на гените,от която си правим грешното заключение че те са нещо твърдо установено.

За културата (както и за революцията както писах по-горе) има различни определения. За мен Културата е като орача който разорава земята - руши (старите) порядки и традиции,което я праща в лагера на либералите. Докато Цивилизацията пази и брани порядките и традициите,което я праща в лагера на консерваторите. Двете са АНТАГОНИСТИЧНО взаимно свързани. И от двете има полза.

 

По определение  културата са предаваните през поколенията културните особености,  ценности  и нагласи, Те определят  начините по които хората визмодействат по между си или с институициите,и съществуват като общност..

Смята се че либералите не отчитат  културните особености. 

Не става  дума за изкуство, книги или мода, добре е да се разграничват и разбират малко позадълбочено нещата 

 

 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако научното доказателство е достатъчно силно никаква политическа коректност не може да го отмени и заличи. Може да се повлияе на представянето му, може да се повлияе върху откривателя му, но в крайна сметка доказателството ще оцелее. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Истинска свобода има само там, където е унищожена експлоатацията, където едни хора не угнетяват други, където няма безработица и бедност, където човек не трепери, че утре може да загуби работата, жилище, хляб. Само в такова общество е възможна истинска, а не хартиена лична и всяка друга свобода.

Сталин Правда 5 март 1936

 

 

 

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Капиталистите винаги са наричали "свобода" свободата за правенето на пари от богатите, свободата работниците да умират от глад. Капиталистите наричат свобода на печата свободата богатите да подкупват печата, свободата да използват богатството си за да манипулират така нареченото обществено мнение.

Ленин ПСС т 37 с 495

Я! Ма той Ленин сякаш живее днес в България?

Веднага се сетих за всенародния любимец Делян Пеевски, който е пръв демократ, капиталист и владее пресата.

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Frujin Assen said:

Истинска свобода има само там, където е унищожена експлоатацията, където едни хора не угнетяват други, където няма безработица и бедност, където човек не трепери, че утре може да загуби работата, жилище, хляб. Само в такова общество е възможна истинска, а не хартиена лична и всяка друга свобода.

Сталин Правда 5 март 1936

На практика. Képtalálat a következőre: „сталин-разстрел” Kapcsolódó kép Kapcsolódó kép Kapcsolódó kép Kapcsolódó kép Kapcsolódó kép Kapcsolódó kép Многая лета, многая лета, многа я леееееета.........

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 часа, nik1 said:

Което е факт, защото жените водачи на товарни автомобили са по-внимателни, по-"изпълнителни", и правят по-малко нарушения и катастрофи от мъжете.. Освен това имат предимството,  че се нуждаят от малко калории, и пространство от мъжете заради големината на размерите си и теглото си

Малко хот или beautiful trucker girls/ladies ...дъртите пичове да "изплакнем окото", както се казва..

Срамно няма..

 

 

 

Ха-ха-ха румънската дама кърти мивки - слуша чалга..

 

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 часа, Frujin Assen said:

Истинска свобода има само там, където е унищожена експлоатацията, където едни хора не угнетяват други, където няма безработица и бедност, където човек не трепери, че утре може да загуби работата, жилище, хляб. Само в такова общество е възможна истинска, а не хартиена лична и всяка друга свобода.

Сталин Правда 5 март 1936

 

 

 

На баба ми пенсията беше 40 лева (когато месото беше 2 лева,и то се ядеше един път  в седмицата), та не ми разправяйте как е нямало бедност и колко е било добре..

"Комунистическия" древнобуржоазен рай  беше само за избрани хора ( и хора с връзки)  и за избрани професии ( то е сега един багерист работи за минимум 2000 лева чиста заплата), и за хората които след работа и  можеха да донесат нещо, придобито  по втория начин или открадното от общото..

Вероятно ти (родителите ти) сте от тази категория...А колкото до самия " рай"- когати всеки иска да взима, но и бяга от отговорност, и  чака " държавата" да поеме всичката отгорност, каквато беше системата   - "раят"  е обречен на "фалит"

Тук продължи малко  по-дълго въпреки фалитите поради братката помощ..

 

https://www.168chasa.bg/article/5566539


 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Ами заглавието трябва да е Властово коректна наука.  Как да ви кажа, много от <бомбите тъпотия> пускане като <научни статии> не са от посредственост и глупост. те са произведение на едни задания . В науката има внедрени <линии> и кръгове, т.е има си хора на необходимите позиции  и те са там за да служат в задания по тези линии и кръгове. Когато кажете Наука , какво виждате в образ, нещо което се гради от поколенията и в градежа са ангажирани подготвени хора с качества с някаква организация, която варира от рехава до обширно свързване, хаотично насочвана или организирана в по голям мащаб , или пък от много места усилия насоччени към <детайли> и пр.Нещо такова ще да видите, обаче този образ <Наука> маскира същината на стремежите на Разума , да търси , догони, <докосне и види> Нещата каквито са и то Там в техния Свят, да <разбере> създанията, връзките, да прави такива. Всичко това няма да се случи без огромни <жертви> , Природата изисква за да я опознаеш да бъдеш погълнат от нея, изяден , изменен , променлив, да си при детайлите природни и едновременно да чувстваш студеното и тяло, цялостно, да е като твое.

В този дух на горното , сегашната ни смешна Световна подредба е най мракобесния враг на науката и човечеството за епохата ни , когато бъдешето е затворник на жалко властолюбие , непреодолим вихър, вихрушка на многократна повтаряемост на зловредния властовосоциал.икономически модел, той се превръща в еволюционна тапа , и за съжаление само шоково събитие може да я разбие и, или просто да отнеме Нашето Бъдеше , направи Нас ненужни.............................

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 6 часа, nik1 said:

На баба ми пенсията беше 40 лева (когато месото беше 2 лева,и то се ядеше един път  в седмицата), та не ми разправяйте как е нямало бедност и колко е било добре..

"Комунистическия" древнобуржоазен рай  беше само за избрани хора ( и хора с връзки)  и за избрани професии ( то е сега един багерист работи за минимум 2000 лева чиста заплата), и за хората които след работа и  можеха да донесат нещо, придобито  по втория начин или открадното от общото..

Вероятно ти (родителите ти) сте от тази категория...А колкото до самия " рай"- когати всеки иска да взима, но и бяга от отговорност, и  чака " държавата" да поеме всичката отгорност, каквато беше системата   - "раят"  е обречен на "фалит"

Тук продължи малко  по-дълго въпреки фалитите поради братката помощ..

 

https://www.168chasa.bg/article/5566539


 

 

Направих си труда да проверя в джобс бг.
Има и повече, но общо взето дават от 1200 до 1500 лв.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Frujin Assen said:

Истинска свобода има само там, където е унищожена експлоатацията, където едни хора не угнетяват други, където няма безработица и бедност, където човек не трепери, че утре може да загуби работата, жилище, хляб. Само в такова общество е възможна истинска, а не хартиена лична и всяка друга свобода.

Сталин Правда 5 март 1936

 Експлоатацията!!!  При капитализма има експлоатация на човек от човека, през социализма беше обратното.

Мързеливите, тъпите, алкохолиците ,тарикатите,....също получаваха заплати, коли, апартаменти,......Сега много хора мислят, че бай Тошо и ЦК ходеха да берат портокали в Испания и пращаха пари да живее народът.Шокиращата истина е, че  пролетариата си скъсваше "жопата" от работа.И даваше от изкараните блага на труда на тарикатите за да могат и те да пият боза от 6 ст. Ей туй се вика напредък.

 Сега за голямо огорчение на мързеливите, алкохолиците и тарикатите, тия които бачкат и изкарват повече пари, вече не искат да ги делят с тях.Това им се вижда несправедливо, за това плачат за соца. Искат другите да работят по яко  и пак да им дават пари за почивка.Не щат да са бездомници, искат някой да им направи апартамент безплатно.

Хубаво беше когато всички бяхме равни. В социалистическия рай, работливия пиеше боза от 6 ст., но черпеше и мързеливия.

Сакън да не забравим и "правоимащите"! Тая "висша" категория" живееше за сметка на угнетените."Експлоатация се нарича, използване на някого, с цел извличане на материална, икономическа или друга облага".

Робите на труда трябваше да изкарат пари най напред за  заслужилите борци против фашизма и капитализма, и едва тогава каквото остане, за тях.

Важното е, че дишахме свободно и "Най верните синове на партията" не ни експлоатираха,  а ни водеха към светлото бъдеще.:ag:

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, vvarbanov said:

 Експлоатацията!!!  При капитализма има експлоатация на човек от човека, през социализма беше обратното.

Мързеливите, тъпите, алкохолиците ,тарикатите,....също получаваха заплати, коли, апартаменти,......Сега много хора мислят, че бай Тошо и ЦК ходеха да берат портокали в Испания и пращаха пари да живее народът.Шокиращата истина е, че  пролетариата си скъсваше "жопата" от работа.И даваше от изкараните блага на труда на тарикатите за да могат и те да пият боза от 6 ст. Ей туй се вика напредък.

 Сега за голямо огорчение на мързеливите, алкохолиците и тарикатите, тия които бачкат и изкарват повече пари, вече не искат да ги делят с тях.Това им се вижда несправедливо, за това плачат за соца. Искат другите да работят по яко  и пак да им дават пари за почивка.Не щат да са бездомници, искат някой да им направи апартамент безплатно.

Хубаво беше когато всички бяхме равни. В социалистическия рай, работливия пиеше боза от 6 ст., но черпеше и мързеливия.

Сакън да не забравим и "правоимащите"! Тая "висша" категория" живееше за сметка на угнетените."Експлоатация се нарича, използване на някого, с цел извличане на материална, икономическа или друга облага".

Робите на труда трябваше да изкарат пари най напред за  заслужилите борци против фашизма и капитализма, и едва тогава каквото остане, за тях.

Важното е, че дишахме свободно и "Най верните синове на партията" не ни експлоатираха,  а ни водеха към светлото бъдеще.:ag:

Moлодец.

"Мързеливите, тъпите, алкохолиците ,тарикатите,." са си все там. На топа.  Тия които "тия които бачкат и изкарват повече пари," са вече или в Англия, Франция, Германия или измряхя вече.....или остаряха и са с лице към централните гробища.....

Така, че или потомците на "Мързеливите, тъпите, алкохолиците ,тарикатите," или новата им верзия се фука по улиците, фърчат по автобана накичени с кила злато и най модни ботоксирани мацки....Гледаш ги в реалити шоута на предаванията от парламента или квартирата на Биг Брадер.....А през това време забравяме в каква ли мизерия живеем, работим тук между средноевропейските развалини на бивщите ни социалистически бараки......

Képtalálat a következőre: „Mexikói munkások a rossz munkakörülmények miatt tiltakoztak Budapesten” Мексикански работници протестират пред посолството си заради лошите трудови и житейни обстоятелства. В БУДАПЕЩА 31. 10.2019г.!!!!!!!!!!

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 часа, Frujin Assen said:

 

Направих си труда да проверя в джобс бг.
Има и повече, но общо взето дават от 1200 до 1500 лв.

Бонусите/премиите, извънредният труд, и командировъчните не се отразяват при много от обявите 

Нетна заплата от 2000 лева  за тази професия в България е нещо нормално: 

http://www.slava7.bg/bg/products/666.html

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 часа, vvarbanov said:

. Искат другите да работят по яко  и пак да им дават пари за почивка.Не щат да са бездомници, искат някой да им направи апартамент безплатно.

И ако може този някой ("държавата", защото така е най-лесно) дори им гледа децата..

Апропо, у нас дефектирал капитализъм,  или "неокомунизъм" - всички сме роби на отрочетата и пазвантите на старите господари, който си я карат по старому..

А ако говорим за социални  държави (при които държавата  помага на нуждаещите се), то трябва да ги търсим  не комунистическите, а при капиталистическите..

За Германия, UK и Скандинавия знаем

Но кой да знае, че  В САЩ има социални жилища..Ти да видиш..

 

Препоръчвам да се видят и коментарите - множество от коментиралите (руски новоамериканци или руски green card) казват че са получили социално жилище, и то в прилични скорове 

ПС

Тези коментари поставят и  въпроси относно бездомните в САЩ..Дали и колко от бездомните искат помощ от държавата? Защото е възможно да не я искат поради народопсихологични/психологични особености..

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 6
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хрушчов е обявил генетиката за псевдонаука и неофициално е наредил генетиците да бъдат изхвърлени от Московския университет, защото според него били шайка "шарлатани" и нямали място там. Та така генетиката в СССР е трябвало да чака тоя украински турбоселянин

Тука пак някакви измислици се тиражират. Генетиката в СССР е обявена за псевдонаука, защото по това време една реална псевдонаука се ползва с подкрепата на партията и лично на Сталин. Който иска, да си чете за Лисенко. И това, разбира се, не е някакво единствено явление, за справка пак който иска, да си прочете за Мар. Така че етикетът "проява на консерватизъм" е някакво смехотворно твърдение. По-скоро си е съвсем типична проява на комунистическа "наука", на която още й берем плодовете в една камара най-различни сфери.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ники, на това което ти представяш му се вика "социален расизъм", а на майчин език "гьонсуратлък".

Винаги ми е било кеф, когато масата хора биват правени на идиоти.

https://www.actualno.com/society/kolko-sa-bylgarskite-emigranti-seriozna-enigma-news_639898.html

Не разбрахте ли, че българите не искат този капитълизъм и масово бягат? Ако беше толкова хубаво и всеки кадърен можеше да си намери добре платена работа, то нямаше да има толкова емигранти.

В една тема говорехте за голямото текучество на работна сила в България. Защо? Ами защото заплатите са малки- "частник пари не дава" е казал народа. Младите пробват тук, там и накрая недоволни си бият шута в европа. Обаче ти Ники проявявайки гьонсуратлък обясняваш, как в България всичко било наред- ами 2 милиона пенсионери и между 1 и 2 милиона емигранти не са съгласни с теб. Аз сега на кого да вярвам?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Не разбрахте ли, че българите не искат този капитълизъм и масово бягат?

 Ъхъ, мразят гнилия капитализъм, ама бягат на запад.Искат социализма, но не бягат в Куба и Южна Корея.Най много обичат Русия, само дето не искат да ходят там.

Фружине, защо хората не искат нашия и руския капитализъм, а предпочитат в Гейропата и при краварите?Защо тука не може "да се намери добре платена работа"? 

Преди 2 часа, Frujin Assen said:

В една тема говорехте за голямото текучество на работна сила в България. Защо? Ами защото заплатите са малки- "частник пари не дава" е казал народа.

Защо в България "частник пари не дава", а в Европа частника дава пари? Нали навсякъде е все капитализъм.

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Frujin Assen said:

Ники, на това което ти представяш му се вика "социален расизъм", а на майчин език "гьонсуратлък".

Винаги ми е било кеф, когато масата хора биват правени на идиоти.

https://www.actualno.com/society/kolko-sa-bylgarskite-emigranti-seriozna-enigma-news_639898.html

Не разбрахте ли, че българите не искат този капитълизъм и масово бягат? Ако беше толкова хубаво и всеки кадърен можеше да си намери добре платена работа, то нямаше да има толкова емигранти.

В една тема говорехте за голямото текучество на работна сила в България. Защо? Ами защото заплатите са малки- "частник пари не дава" е казал народа. Младите пробват тук, там и накрая недоволни си бият шута в европа. Обаче ти Ники проявявайки гьонсуратлък обясняваш, как в България всичко било наред- ами 2 милиона пенсионери и между 1 и 2 милиона емигранти не са съгласни с теб. Аз сега на кого да вярвам?

Я раздуй какво пише тая статия. Колко човека са емигрирали към Русия? Има ли точна бройка?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

най обичам да видя скудоумни келеши, осиращи тема. Ключ за темата. А за никчо последно предупреждение, преди да изхвърчи оттук.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...