Отиди на
Форум "Наука"

Скравена


Recommended Posts

Предполагам всички преки извършители възложители на убийства от 44/до 60 са измрели. Всички ръководни фактори също. Кого ще съдите. Да вземали имуществото, ми нека, примерно дядо ми е отговорен за няколко убийства от периода преди 9 ти септ. 44. Беше комунист, член на РЕМС , и БКП. Хайде да го съдят, покойник е .

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 133
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 23 минути, laplandetza said:

Предполагам всички преки извършители възложители на убийства от 44/до 60 са измрели. Всички ръководни фактори също. Кого ще съдите. Да вземали имуществото, ми нека, примерно дядо ми е отговорен за няколко убийства от периода преди 9 ти септ. 44. Беше комунист, член на РЕМС , и БКП. Хайде да го съдят, покойник е .

Не заради тези изроди трябва да се направят процесите, защото тях до Бог, трябва и земният съд да ги постави там където заслужават, заради семействата на тези деситки, стотици, хиляди пострадали. На пострадалите да се  даде душевно облекчение с тази присъда, която може да служи и за дадено финансово компенсиране. Да могат да пуснат с лека душа пострадалите си роднини и да живеят спокойно, като, деца, внуци, правнуци. А потомците на болшевишки гадове не да се гордеят с престъпленията на роднините си а да си помислят защо и как е станало....

Например.

Тези фашисти гадове още ги търсят от института на Шимон Визентал: 

https://mult-kor.hu/20120718_a_legkeresettebb_naci_haborus_bunosok?pIdx=2

  1. Alois Brunner
  2. Dr. Aribert Heim
  3. Gerhard Sommer
  4. Vlagyimir Katriuk
  5. Zentai Károly
  6. Søren Kam
  7. Ivan Kalymon
  8. Algimantas Dailide
  9. Mikhail Gorshkow
  10. Helmut Oberlande
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 2 часа, laplandetza said:

Предполагам всички преки извършители възложители на убийства от 44/до 60 са измрели. Всички ръководни фактори също. Кого ще съдите. Да вземали имуществото, ми нека, примерно дядо ми е отговорен за няколко убийства от периода преди 9 ти септ. 44. Беше комунист, член на РЕМС , и БКП. Хайде да го съдят, покойник е .

Лагерите са закрити ако не ме лъже паметта 1961.  Тоест дори към 1989 те вече са били възрастни, макар и почти всички да са били живи. Днес 30 години по късно вече са минали колко- 57 години. Затова и казах, че ако днес се приеме такъв закон ще бъдат съдени в най добрия случай 80 годишни старци. А ако тръгнат да търсят палачите от 1944 ще трябва да се ориентират в най добрия случай към 90 годишни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, Frujin Assen said:

Лагерите са закрити ако не ме лъже паметта 1961.  Тоест дори към 1989 те вече са били възрастни, макар и почти всички да са били живи. Днес 30 години по късно вече са минали колко- 57 години. Затова и казах, че ако днес се приеме такъв закон ще бъдат съдени в най добрия случай 80 годишни старци. А ако тръгнат да търсят палачите от 1944 ще трябва да се ориентират в най добрия случай към 90 годишни.

Отлично!!! Няма горна граница за лицата, които носят съдебна отговорност.

Какво пречи, че са дърти?Още по добре, трябва да побързат да ги осъдят, докато не са пукнали.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, vvarbanov said:

Отлично!!! Няма горна граница за лицата, които носят съдебна отговорност.

Какво пречи, че са дърти?Още по добре, трябва да побързат да ги осъдят, докато не са пукнали.

Браво бе, Визентал :ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, vvarbanov said:

Отлично!!! Няма горна граница за лицата, които носят съдебна отговорност.

Какво пречи, че са дърти?Още по добре, трябва да побързат да ги осъдят, докато не са пукнали.

Няма спасяване с пукване....800px-Oliver_Cromwell%27s_head%2C_late_1700s.jpg и мъртви да ги съдят....

Като Кромвел

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Skubi said:

Няма спасяване с пукване....800px-Oliver_Cromwell%27s_head%2C_late_1700s.jpg и мъртви да ги съдят....

Като Кромвел

На подобна основа е стъвал и червения терор,който в момента обсъждате!....С какво сте по различни от лумпените псевдокомунисти от 44та?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Бобо said:

На подобна основа е стъвал и червения терор,който в момента обсъждате!....С какво сте по различни от лумпените псевдокомунисти от 44та?

С това, че разглеждането на съдействието им в престъпленията срещу човечеството не псевдо съдове, ами истински независими съдове, да го правят....:cool2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Skubi said:

С това, че разглеждането на съдействието им в престъпленията срещу човечеството не псевдо съдове, ами истински независими съдове, да го правят....:cool2:

Истински какво означава?😊....В резонанс с днешните политически настроения?😉😄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Бобо said:

Истински какво означава?😊....В резонанс с днешните политически настроения?😉😄

http://news.bnt.bg/bg/a/v-khaga-proiznasyat-prisdata-na-radovan-karadzhich

Например или

https://www.youtube.com/watch?v=XwEj4ms4XK4

или

 

или

 

или, само за спомен

 

Колко искаш още?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Skubi said:

http://news.bnt.bg/bg/a/v-khaga-proiznasyat-prisdata-na-radovan-karadzhich

Например или

https://www.youtube.com/watch?v=XwEj4ms4XK4

или

 

или

 

или, само за спомен

 

Колко искаш още?

Колкото и да слагаш-малък съм още да преценя ,дали това са истински,независими процеси.Но съм достатъчно голям за да знам,че са организирани от победителите!😊🙂😄 

Редактирано от Бобо
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Бобо said:

Колкото и да слагаш-малък съм още да преценя ,дали това са истински,независими процеси.Но съм достатъчно голям за да знам,че са организирани от победителите!😊🙂😄 

Тогава учи се още Бобо. За да порастнещ и научиш, че историята винаги победителите я пишат....:book:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Skubi said:

Тогава учи се още Бобо. За да порастнещ и научиш, че историята винаги победителите я пишат....:book:

В мойте книжки,които са  предимно приказки-добрия винаги побеждава!

Но понеже взех за пораствам,започнах да си задавам въпроса-дали и в реалния живот винаги е така?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Skubi said:

Aз на попара от колаче и топло какао съм свикнал....и то Нестле. 😆

Ама баща ми веднъж си направи със хляб, сирене и топъл чай...2-3 лъжици можа да изяде и после го хвърли. "Като дете ми беше много по-вкусно" каза....Но същото и с мляко го напарви, не с захар ами със сол се опита да пие....Брррр. Също го хвърли.

Но въпросът си остава висящ.

Разшириха ли давността да е валидна за комунистическите зверщини или не? Отговорът или липсата му/от страна на правителствата/, за всичко говори. И лозунгите на леви, десни, бяли, червени, лилави, зелени в този случай нищо не струват. Даже и една лула орехи. Защото не са откровенни.

Тук при унгарците не го разшириха. И когато президентът на първото демократично Йозеф Антал го питаха отговорът му беше: "Да бяхте направили революция, Господа!"

Така, че за мен всички които сега си бият гърдите с тухли, че какви големи антикомунисти са били са маймуни за мен. На n-та степен.

Един габровец ходил с чирака си да работи строите зидар. На обед седнали да хапнат хляб. У майстора била и бутилка с олио. Майстора отворил бутилката и започнал да си топи залъка хляб в тапата . Чирака и той посегнал да си топи залъка в тапата. Майстора го плеснал по ръката и му рекъл.

- Когато станеш майстор , тогава ще топиш от тапата ! Сега можеш да ториш от сянката на шишето !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Бобо said:

В мойте книжки,които са  предимно приказки-добрия винаги побеждава!

Но понеже взех за пораствам,започнах да си задавам въпроса-дали и в реалния живот винаги е така?

Чети още...

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 часа, Skubi said:

...... А потомците на болшевишки гадове не да се гордеят с престъпленията на роднините си а да си помислят защо и как е станало....

.........

Кои са тези болшевишки гадове . Примерно аз се гордея с дядо си, неговият баща също е комунист, както и с другия си прадядо, също комунист, участник непряко в атентата света неделя и пряко в бунтовете. Както и с други близки роднини участвали от самото начало на комунист. движение. Убийствата по време за Задачи и при самозащита не са престъпление според нашите закони.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Du6ko said:

Един габровец ходил с чирака си да работи строите зидар. На обед седнали да хапнат хляб. У майстора била и бутилка с олио. Майстора отворил бутилката и започнал да си топи залъка хляб в тапата . Чирака и той посегнал да си топи залъка в тапата. Майстора го плеснал по ръката и му рекъл.

- Когато станеш майстор , тогава ще топиш от тапата ! Сега можеш да ториш от сянката на шишето !

И разшириха ли давността на закона?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, laplandetza said:

Кои са тези болшевишки гадове . Примерно аз се гордея с дядо си, неговият баща също е комунист, както и с другия си прадядо, също комунист, участник непряко в атентата света неделя и пряко в бунтовете. Както и с други близки роднини участвали от самото начало на комунист. движение. Убийствата по време за Задачи и при самозащита не са престъпление според нашите закони.

Ти по-добре трябва да ги знаеш....Ако не, сложиха тук няколко документални филма...

Знаеш, братът на баба ми беше ятак. Носеше храна и лекарства на партизаните.

Хванаха го, и го биха до пожълтяване и после го закараха в къщи там да умре. Но успя да се управи....

След като дойдоха на власт шумкарите и почнаха терора, ги прати в майната им, и преди и него да учистят успя да избяга....

Така, че споко. И между комунистите е имало редовни хора. Но те не изяли много хляб в движението. Или врагът или другарите им, ги "изолирари".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, Skubi said:

Чети още...

 

Ти да не си марксист,че мислиш,дето количествените натрупвания водят до качествени изменения?🤭

Стига,Скуби-чел си повече приказки от мен,добре......Много приказки четеш!Явно е време и да помислиш!

Или пък ,ти да прочетеш и нещо за тези,които никой никога не е съдил?

https://baricada.org/2017/09/13/winston-churchill-genocide-dictator/

или това....

https://fakti.bg/mnenia/356484-kainoviat-otpechatak-na-genocida-nad-indiancite-i-anglosaksonskia-liberalizam

......

 Победителите никой не ги съди!Но това никога не е било морално!

Искате лустрация!?!Но как ще гарантирате,че тя няма да се превърне в  инструмент за отстраняване на политически противници?Че тя, няма да е един нов "терор" като след девети?!?-Няма как!

Искате съд!?!-Как ще гарантирате,че той няма да е политически???

Редактирано от Бобо
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Бобо said:

Ти да не си марксист,че мислиш,дето количествените натрупвания водят до качествени изменения?🤭

Стига,Скуби-чел си повече приказки от мен,добре......Много приказки четеш!Явно е време и да помислиш!

Или пък ,ти да прочетеш и нещо за тези,които никой никога не е съдил?

https://baricada.org/2017/09/13/winston-churchill-genocide-dictator/

Не само четенето му е майката....

Недей бяга на страни. За зверствата на британските колониалисти и Чърчил можеш да отвориш нов топик.

Но, на този заглавието е даден 

Скравена

От Warlord.

:boxing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Бобо said:

Искате лустрация!?!Но как ще гарантирате,че тя няма да се превърне в  инструмент за отстраняване на политически противници?Че тя, няма да е един нов "терор" като след девети?!?-Няма как!

Искате съд!?!-Как ще гарантирате,че той няма да е политически???

Каква гаранция искаш?

Да не се опасяваш, че  могат да използват лустрацията и да върнат комунизма?Прав си! Ама то и без лустрация може да стане.

Тя БКП просто се преименува, но запази структурата си.ДС също се съхрани.На ръководните постове в армията и държавата са членовете на същите организации.Както знаем те бяха създадени, като подчинени на Москва структури, чрез които белокаменната управляваше в България.Тия организации казахме, че не се разрушиха, а просто се преименуваха и целите и задачите им останаха същите.Така  че със или без лустрация, винаги можем да излезем от ЕС ,ако братушките поискат.Но така сме им много по полезни.Броим се за глас в съюза, поддържаме винаги матушката, противопоставяме се на санкциите, и се напъваме според силите си да развалим ЕС.Въобще продължаваме да си действаме по старо, както ни заповядат от Кремъл.

Тука гледам, че русофилите искат да се наврем пак под любимия казашкия ботуш.То хубаво, но ако ни изритат от Европа, няма да ни пущат без визи там.Стоките също, сега имаме квоти и ни търпят щот сме членове.Но ще се наложи да търгуваме само с Сев.Корея, Куба, Венецуела,....То верно, че тогава доларите пак ще станат кът, но пък ще имаме рубли с които да си купуваме москвичи и зазки.Ще се наложи да се затворят и границите за да стои народа на село и да копа.Ех, къде го тия живот.Къде са ми новите гумени цървули, мотиката, празничните дочени дрехи ,манифестациите и съботниците, когато бачкахме с песен на уста.Ще ме извинявате, разчуствах се!

Ама според мене ние рано се отказахме от социализма. То за 50-100 г. нищо не става.Трябваше едни 500 години да го строим и тогава щеше да му излезе хубавото.Бързата кучка сляп комунизъм ражда.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По социалистически , по сталински по пътя към Съюза !

 

Заев започва чистка на функционери

08 Май 2019
 

Очакваната чистка на македонския премиер Зоран Заев след президентските избори ще засегне функционери от всички нива на властта, заявиха източници от СДСМ пред македонски медии, цитирани от агенция "Фокус". Министър-председателят има списък от 15 имена, които ще бъдат сменени, предава скопското електронно издание „Фактор“.

В него според медията има зам-председател на партията, министри, депутати, кметове, директори и други функционери. Сред ресорите, където може да има промени, са Министерството на инфорационното общество, земеделието и здравеопазването. Не се изключва и смяна на министъра на правосъдието.

Спред Алсат-М, промени се очакват и във външното министерство, защото министърът Никола Димитров иска да подаде оставка.

https://www.segabg.com/hot/zaev-zapochva-chistka-na-funkcioneri

Само кристално чисти синове на Партията - Депутати, министри, кметове и други функционери ще са начело при преговорите за присъединяването на републиката към Съюза. Ну Волк - Погоди !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Бобо said:

Победителите никой не ги съди!Но това никога не е било морално!

Искате лустрация!?!Но как ще гарантирате,че тя няма да се превърне в  инструмент за отстраняване на политически противници?Че тя, няма да е един нов "терор" като след девети?!?-Няма как!

Искате съд!?!-Как ще гарантирате,че той няма да е политически???

Не мога да разбера защо се чудиш, кой ще даде гаранции!

Всички знаем, че сегашната управляваща класа е старата, която смени само името си.Нима някой очаква, че тази организация ще накаже килърите си, които и служиха вярно и с чест.Ами те бяха награждавани за дейността си и ползваха привилегии като благодарност за вярната си служба.Ето вече 29 години тия престъпници не могат да бъдат осъдени защото управляващата класа ги защитава.Защо не се направи лустрация до сега?Ами навсякъде, на всички нива в управлението бъка от агенти на ДС.Те са на власт, не може да очакваме те сами да се лустрират.

Бобо, за какъв терор и съд говориш?Как престъпниците могат да се осъдят, когато са на власт.Различните партии са просто отделни кланове от общото семейство.До сега никой не е осъден, те имат споразумение.за това.Ето сега има апартамент гейт.Партиите се обвиняват взаимно в придобиване на апартаменти на ниски цени(това са трохи).Но всичко е само да се очерни противника и да се спечелят повече гласове на изборите.

Някой да не си помисли, че се цели спиране на кражбите и осъждане на престъпниците?Боже упази!!!

Бойко Борисов и Корнелия Нинова казаха, че нямат намерение да създават комисия за разследване на тия злоупотреби с апартаменти.Кратко и ясно!Значи идеята е само да се оплюят предизборно .

 Та самите управляващи са най добрата гаранция, че няма да осъдят, репресират и тероризират себе си при една лустрация.От това по яка гаранция ,здраве!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Du6ko said:

По социалистически , по сталински по пътя към Съюза !

 

Заев започва чистка на функционери

08 Май 2019
 

Очакваната чистка на македонския премиер Зоран Заев след президентските избори ще засегне функционери от всички нива на властта, заявиха източници от СДСМ пред македонски медии, цитирани от агенция "Фокус". Министър-председателят има списък от 15 имена, които ще бъдат сменени, предава скопското електронно издание „Фактор“.

В него според медията има зам-председател на партията, министри, депутати, кметове, директори и други функционери. Сред ресорите, където може да има промени, са Министерството на инфорационното общество, земеделието и здравеопазването. Не се изключва и смяна на министъра на правосъдието.

Спред Алсат-М, промени се очакват и във външното министерство, защото министърът Никола Димитров иска да подаде оставка.

https://www.segabg.com/hot/zaev-zapochva-chistka-na-funkcioneri

Само кристално чисти синове на Партията - Депутати, министри, кметове и други функционери ще са начело при преговорите за присъединяването на републиката към Съюза. Ну Волк - Погоди !

Ах тази непослушна Македония!!!

 Ама тия какво искат, да влязат в ЕС и НАТО, когато Русия пропагандира обратното ли?То така не става бе аланкоолу, с право си навличате форумна неприязън .

Защитавайки собствените си интереси и пренебрегвайки инструкциите на Кремъл, тя с право заслужава критиката и справедливия гняв на русофилите.

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...