Отиди на
Форум "Наука"

Скравена


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 8 часа, Frujin Assen said:

Осъдени няма, тъй като закона няма обратна сила. Издевателствата които са вършени са напълно законни.

Няма такова нещо, издевателствата никога не са били законни.

 

Преди 8 часа, Frujin Assen said:

Има ли изобщо смисъл да бъдат съдени 80 годишни старци?

 Ама как щяло да има смисъл.То и комунизмът умря преди 28 години и вече няма файда да се осъжда.Та смисъла вече е да хвалим комунизма(както отлично правите) и тия 80 годишни старци извършвали престъпления в негова чест.

 

Преди 3 часа, Frujin Assen said:

Забелязал съм, че темата за комунистическите престъпления се подема само от някакви "крайно десни" кръгове.

Аз пък съм забелязал, че защитата на комунистическите престъпление се води от русофилите.Те отъждествяват комунизма с Русия и от там се чувстват задължени да бранят всички престъпници, които имат някаква връзка с братушките.Сега това е цялата диктаторска сволоч на земята.

Преди 3 часа, Frujin Assen said:

По този начин призивите на крайно десните, че трябва да има разплата за комунистическите престъпления реално не интересува никого. Те нямат нито особена поддръжка, нито особена критика и висят неуместно във въздуха. За огромната част от българите събитията преди 1989 (още повече през 50 или 60 те) са единствено история и нищо друго. Те си имат днес належащи проблеми които нямат никакви допирни точки с това минало.

Да, комунистическите престъпления не са актуални защото са минали 50-60 години.Но за сметка на това благодарността към Русия за Освобождението няма давност.Спомням си, че и заслугите на комунистите за борбата против фашизма и капитализма също бяха вечни.Даже с годините се увеличаваха все повече.Привилегиите им не само се увеличаваха но изкараха закон според който ги прехвърляха като наследствени на синове, внуци и правнуци.Нещо повече даже роднините им се грееха на сиянието което излъчваха техните високопоставени родственици.

Та за това нашият верен в миналото на СССР ком. елит и техните внуци , сега се радва на русофилска обич и защита.

Преди 3 часа, Frujin Assen said:

Теоретически си прав, но влака вече замина. Със същия успех можем да осъдим зверството на Василий Българоубиец.

 Със същия влак замина и Александър II , асвабадителя и сега не можем да му изкажем благодарност. 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 133
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Лека им пръст на невинните жертви. Подобни убийства са традиция, например от моите е имало избити, от цанковисти, и царскаполиция, както и 2 ма ликвидирани от сталиновите агенти точно след 9 ти.Лагери имало и при царизма, прадядоми е бил в лагер на 2 пъти. Никой не е търсел специално мъст, реванш , имало е по важни неща. Дядо ми е ръководил и затворници, политически за трудова дейност, все пак е бил на ръководни позиции ,на място, големите строежи на НРБ. Никакви компенсации не сме получили, не сме и искали. Преди 9 ти голяма част от рода са били заможни хора, след девети доброволно са предали повечето активи, били са с комунистически идеи , все пак. Не са били бедни при народната власт, но не са и имали излишъци.

Според мен при смяна , идеологическа на режим, жертвите са неизбежни, ако аз трябваше да решавам, бих отстранил доста повече хора, като за разлика от болшевишките методи, бих прочистил сътрудници и подлоги,на старата власт. Такива много са били запазени и ползвани от съветските сътрудници и инфилтрирани гешевисти в редиците на народовластието, точно тези бих ликвидирал ,бързо и тихо.Обкръжението им под наблюдение и където трябва в лагери . Поне около половин милион са били пряко свързани със стария режим,  с обкръжение достигат поне до 800 хил. В този период така са се правили нещата. С днешна дата подобно прочистване след революц.промени е възможно в рамките на по обширен съюз, може би в ЕС. Не е отминала такава възможност, не е забравена.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, laplandetza said:

Лека им пръст на невинните жертви. Подобни убийства са традиция, например от моите е имало избити, от цанковисти, и царскаполиция, както и 2 ма ликвидирани от сталиновите агенти точно след 9 ти.Лагери имало и при царизма, прадядоми е бил в лагер на 2 пъти. Никой не е търсел специално мъст, реванш , имало е по важни неща. Дядо ми е ръководил и затворници, политически за трудова дейност, все пак е бил на ръководни позиции ,на място, големите строежи на НРБ. Никакви компенсации не сме получили, не сме и искали. Преди 9 ти голяма част от рода са били заможни хора, след девети доброволно са предали повечето активи, били са с комунистически идеи , все пак. Не са били бедни при народната власт, но не са и имали излишъци.

Според мен при смяна , идеологическа на режим, жертвите са неизбежни, ако аз трябваше да решавам, бих отстранил доста повече хора, като за разлика от болшевишките методи, бих прочистил сътрудници и подлоги,на старата власт. Такива много са били запазени и ползвани от съветските сътрудници и инфилтрирани гешевисти в редиците на народовластието, точно тези бих ликвидирал ,бързо и тихо.Обкръжението им под наблюдение и където трябва в лагери . Поне около половин милион са били пряко свързани със стария режим,  с обкръжение достигат поне до 800 хил. В този период така са се правили нещата. С днешна дата подобно прочистване след революц.промени е възможно в рамките на по обширен съюз, може би в ЕС. Не е отминала такава възможност, не е забравена.

Грешиш. При смяна винаги трябва да запазиш и използваш тези /съдии, бюрократи, милиционери, служители в затворите, професионалният персонал на войската и други/жизнено важни лица за изграждането и стабилизирането на новият режим....Това всеки наръчник тефтер за диктатори го съдържа...

Дядо ми /по майчина линия/, го бяха кандърдисали да встъпи в ТКЗС-то, ракийка, бирица в клубът....На другият ден /зимаааа сняг до колене/, баба ми става и приготвя ядене, хляб. Той гледа,

-кво правиш бре? Зима е! Къде да ходя?

-Ами в колектива и през зимата трябва да се ходи на работа....

И така, когато дойдоха с тефтерите да влизат, баба ми даде всичко /рало, коне, крави, свине...всичко/ но не подписа за влизане.

-Защо не влизаш бе Пенке?

-Ами когато организират първото еврейско ТКЗС, първа ще подпиша и ще дам  и земите.....

И така, някак си не стана член на ТКЗС-то българо -унгарска дружба......:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Skubi said:

Грешиш. При смяна винаги трябва да запазиш и използваш тези /съдии, бюрократи, милиционери, служители в затворите, професионалният персонал на войската и други/жизнено важни лица за изграждането и стабилизирането на новият режим....Това всеки наръчник тефтер за диктатори го съдържа...

....

Никак не греша, така правят сталинските билшевики. Когато  трябва да смениш истински посоката, нещата, ликвидираш първо ненужните  гъзолизци на режима, нищо че биха работили и за теб, след време, като подготвиш свои хора, отстраняваш и другите, за винаги.Някои на ликвидация, други извън системата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, laplandetza said:

Никак не греша, така правят сталинските билшевики. Когато  трябва да смениш истински посоката, нещата, ликвидираш първо ненужните  гъзолизци на режима, нищо че биха работили и за теб, след време, като подготвиш свои хора, отстраняваш и другите, за винаги.Някои на ликвидация, други извън системата.

Аз не за политиците или други нехайковци говорих ами за професионалният персонал който е нужен за всекидневието на една държава. Първо ги използват и после ги очистват. Но това става и с верните им другари с засилването на параноята на генералиссимуса....СМСМ

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, Skubi said:

Аз не за политиците или други нехайковци говорих ами за професионалният персонал който е нужен за всекидневието на една държава. Първо ги използват и после ги очистват. Но това става и с верните им другари с засилването на параноята на генералиссимуса....СМСМ

Има много подробности, някои от т.н. професионалисти са подходяши и за Новата власт, но повечето са обслужваща класа и ако наистина целим промяна, по някое време е задължително да бъдат отстранени.

Проблема са верните другари винаги стои . теорията на революцията е обширна , трудно е да съм кратък. В днешни времена методите са в основата почти същите , но с много иновации.  Имам разбирането, ако изпуснем близките десетилетия, за революц.промени, след това ще е невъзможно, ще се чака още и новите <революционери> ще играят по нови правила, няма да бъдат хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 часа, vvarbanov said:

Няма такова нещо, издевателствата никога не са били законни.

Ако закона предвижда телесни наказания и в него е указано кой ги определя и осъществява побоите, униженията и прочее гадости те стават законни. Друг е въпроса дали са морални- според мен- не, не са морални.

Ако някой се интересува от личното ми мнение, то е, че такъв закон за осъждане на зверствата в лагерите трябва да има. Именно от морална гледна точка.

Иначе за граждансия мирл xyz е прав- това което днес най малко ни трябва е ново остро противопоставяне и студена гражданска война. Крайно десните в България са малцина, но са крайно агресивни и силно мотивирани. Искрено се надявам те никога да не добият стабилни позиции в обществото и властта, защото като нищо са способно да предизвикат подобна студена гражданска война.

Като им гледам акъла на хора като Върбанов, нямам и грам съмнение, че ако вземат властта ще направят нови лагери, този път за своите политически противници.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 часа, vvarbanov said:

Да, комунистическите престъпления не са актуални защото са минали 50-60 години.Но за сметка на това благодарността към Русия за Освобождението няма давност.Спомням си, че и заслугите на комунистите за борбата против фашизма и капитализма също бяха вечни.Даже с годините се увеличаваха все повече.Привилегиите им не само се увеличаваха но изкараха закон според който ги прехвърляха като наследствени на синове, внуци и правнуци.Нещо повече даже роднините им се грееха на сиянието което излъчваха техните високопоставени родственици.

Та за това нашият верен в миналото на СССР ком. елит и техните внуци , сега се радва на русофилска обич и защита.

 Със същия влак замина и Александър II , асвабадителя и сега не можем да му изкажем благодарност. 

В случая става въпрос за исторически събития. Никой от участвалите в освободителната война отдавна не е жив. Нито на тях, нито на тяхните може да се даде пенсия, привилегии или да бъдат лустрирани, защото те отдавна са покойници. А хора които са участници в далечни исторически събития и отдавна са покойници могат единствено да бъдат морално осъждани или възхвалявани.

За разлика от тях комунистите и техните деца са все още живи, макар и на преклонна възраст. Една лустрация на 80 годишни старци няма да доведе до нищо, само ще раздели обществото още веднъж.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Frujin Assen said:

В случая става въпрос за исторически събития. Никой от участвалите в освободителната война отдавна не е жив. Нито на тях, нито на тяхните може да се даде пенсия, привилегии или да бъдат лустрирани, защото те отдавна са покойници. А хора които са участници в далечни исторически събития и отдавна са покойници могат единствено да бъдат морално осъждани или възхвалявани.

За разлика от тях комунистите и техните деца са все още живи, макар и на преклонна възраст. Една лустрация на 80 годишни старци няма да доведе до нищо, само ще раздели обществото още веднъж.

Tъй, тъй вечна любов и благодарност към братушките трябва да има, но вечна ненавист и отричане на престъпленията сакън не може.Смрадта на комунистическите престъпления изветрява с годините и като се фризират и ароматизират могат да се изучават в училищата и да се хвалят във форума.

Сакън лустрация не трябва,не е необходимо да се разделя обществото на пострадали и престъпници.Нека ги оставим спокойно да си ползват награбеното и да маршируват гордо с медалите на борци против капитализма.Същия капитализъм, който внуците им успешно строят.

Преди 5 часа, Frujin Assen said:

Ако някой се интересува от личното ми мнение, то е, че такъв закон за осъждане на зверствата в лагерите трябва да има. Именно от морална гледна точка.

Нима сега зверствата в лагерите още не са престъпления, та няма как да пуснеш една крокодилска сълзица?Според тебе няма закон който да осъжда зверствата за това сега си принуден да ги хвалиш.

Ама то има  "Законът за обявяване комунистическия режим в България за престъпен".Но русофилите се скъсвате да хвалите този престъпен режим.

Я да видим!

Пак да те питам, престъпен ли беше комунистическия режим в България?

 Кой ни наложи този престъпен режим и защо трябва да го обичаме заради това?

Преди 5 часа, Frujin Assen said:

Ако закона предвижда телесни наказания и в него е указано кой ги определя и осъществява побоите, униженията и прочее гадости те стават законни.

Кой закон определя зверствата на такива като Газдов за законни?Такива закони нямаше и през комунизма таварисч.

 

Преди 5 часа, Frujin Assen said:

Като им гледам акъла на хора като Върбанов, нямам и грам съмнение, че ако вземат властта ще направят нови лагери, този път за своите политически противници.

Значи идеално разбираш, че обновената ком. мафия си е на власт.За това се притесняваш, че ако падне няма да има кой да защитава престъпниците, да ги слави, да им построи мавзолей и да  им носи портретите на манифестации.

 

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

Преди 18 минути, vvarbanov said:

 

........ "Законът за обявяване комунистическия режим в България за престъпен".Но русофилите се скъсвате да хвалите този престъпен режим.

Я да видим!

Пак да те питам, престъпен ли беше комунистическия режим в България?

 Кой ни наложи този престъпен режим и защо трябва да го обичаме заради това?

.....

Значи идеално разбираш, че обновената ком. мафия си е на власт.За това се притесняваш, че ако падне няма да има кой да защитава престъпниците, да ги слави, да им построи мавзолей и да  им носи портретите на манифестации.

 

Кой е обявил времето на БКП за престъпно , от 45/та до 89/та. Никой не ме е питал. За мен не е престъпно.  Моето минало, предците от 2 поколения построиха НРБ, аз бях лоялен само на НРБ, кой иска да обяви моят живот, история за престъпни!

Какви русофили, аз съм путинофоб , кой изобщо може да мрази цял един народ.

НРБ нямаше да я има без събитията на ВСВ и без Червената армия, е и....... както и в Германия не се знаеше какво можеше да се случи., ..............социал.революция може би, комунистическа, ако световната и местна олигархия не беше подкрепила Хитлер. Ами Испания , Италия ............как да коментираме. 

    Коя е обикнов.комун. мафия.  Вероятно разбирам, нека се повторя, сталин.болшевишкото правене на режим не е умния начин. Не може да првиш социал., комунист. революция, преврат с <милицио/полицейски> кадри.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, laplandetza said:

Кой е обявил времето на БКП за престъпно , от 45/та до 89/та. Никой не ме е питал. За мен не е престъпно.  Моето минало, предците от 2 поколения построиха НРБ, аз бях лоялен само на НРБ, кой иска да обяви моят живот, история за престъпни!

Какви русофили, аз съм путинофоб , кой изобщо може да мрази цял един народ.

НРБ нямаше да я има без събитията на ВСВ и без Червената армия, е и....... както и в Германия не се знаеше какво можеше да се случи., ..............социал.революция може би, комунистическа, ако световната и местна олигархия не беше подкрепила Хитлер. Ами Испания , Италия ............как да коментираме. 

    Коя е обикнов.комун. мафия.  Вероятно разбирам, нека се повторя, сталин.болшевишкото правене на режим не е умния начин. Не може да првиш социал., комунист. революция, преврат с <милицио/полицейски> кадри.

Личният и общественият живот са два различни свята. Все пак. Да не ги смесваме. Примерно нашият голям поет Димчо Дебелянов е бил патриот в прекрасният смисъл на думата. Отишъл е да се бие на фронта и там за нещастие е загинал. Трагедия,но тя е лично негова и на роднините и приятелите му. Тази негова смърт (почти) не е оказала влияние на хода на Историята.

За теб може комунистическият режим да не е престъпен,но за други е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, deaf said:

Личният и общественият живот са два различни свята. Все пак. Да не ги смесваме. Примерно нашият голям поет Димчо Дебелянов е бил патриот в прекрасният смисъл на думата. Отишъл е да се бие на фронта и там за нещастие е загинал. Трагедия,но тя е лично негова и на роднините и приятелите му. Тази негова смърт (почти) не е оказала влияние на хода на Историята.

За теб може комунистическият режим да не е престъпен,но за други е.

Престъпен беше как де не беше престъпен....Но понеже комунистите в западните страни/франция, италия/бяха силни, освен това все още има комунистичиски диктатури, и носталгията при латиносите /в борбата им с-у местните олигарси и американосите/е огромна, не се допусна да се осъдят морално както фашизмът го осъдиха в Нюнберг....

Link to comment
Share on other sites

Преди 39 минути, deaf said:

Личният и общественият живот са два различни свята. Все пак. Да не ги смесваме. ........

За теб може комунистическият режим да не е престъпен,но за други е.

Различно е, но е неразривно свързано. Комунистите , по точно тези които искаха истински такава радикална промяна, бяха жизненоважна част от тогавашното общество. Това общество не е било престъпно. Самата Идеологическа система/Комунизъм , не е престъпна. НРБ вече я няма, новата държава РБ  няма легитимност за подобни хора като мен , няма причини да се съобразяваме с решения на непризната от нас държавност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, laplandetza said:

Различно е, но е неразривно свързано. Комунистите , по точно тези които искаха истински такава радикална промяна, бяха жизненоважна част от тогавашното общество. Това общество не е било престъпно. Самата Идеологическа система/Комунизъм , не е престъпна. НРБ вече я няма, новата държава РБ  няма легитимност за подобни хора като мен , няма причини да се съобразяваме с решения на непризната от нас държавност.

Всяка идеология,идея или мисъл винаги остават само на хартия. На практика винаги се получава нещо различно от това,което е било за-мислено. Както личният и общественият живот протичат разделено,така съществуват и други два отделни свята - на мислите и на реалността. Например в Библията има идея постулирана като заповед:"Не кради.",но в Реалността всеки краде. Може да е неволно и неосъзнато,но се случва и най-честният да открадне. (Да спечели Джакпота,например.)

Комунизмът не е "система",а болест. Умният човек не хаби сили да опровергава никоя болест. Но да опитам - целта на комунизма да изкорени основният инстинкт на човека - този за собственост - е опит за убийство на Човека. За щастие не им се получи. Човешката природа се оказа много по-силна и здрава от тази убийствена идея.

https://www.chitanka.info/text/2898/26#textstart

А че е имало различни комунисти - имало е. Свидетелство за това - в горният линк.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, laplandetza said:

Кой е обявил времето на БКП за престъпно , от 45/та до 89/та. Никой не ме е питал. За мен не е престъпно.  Моето минало, предците от 2 поколения построиха НРБ, аз бях лоялен само на НРБ, кой иска да обяви моят живот, история за престъпни!

 и престъпниците не са съгласни, че са извършили престъпление, но ги съдят.Няма кво да правим лапландец, такъв е животът?

 Нима трябва някой да те пита за да обяви кражбата или убийството за престъпление?За теб кое е престъпно няма значение.Длъжен си да се съобразяваш със законодателството. 

 Всички граждани живеещи в една държава с престъпен режим не са престъпници. Комунистическата номенклатура,която налага престъпния комунистически режим е престъпна и то независимо от действащите стари или нови закони в страната.Защото те може да ги променят така, че да оправдават престъпленията си.За останалите е в сила НК.

Преди 2 часа, laplandetza said:

НРБ нямаше да я има без събитията на ВСВ и без Червената армия, е и....... както и в Германия не се знаеше какво можеше да се случи., ..............социал.революция може би, комунистическа, ако световната и местна олигархия не беше подкрепила Хитлер. Ами Испания , Италия ............как да коментираме.

как да коментираме ли ,.... голяма боза ти е в главата?!

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-голямото престъпление на комунистите всъщност не са лагерите, а е духовното унищожение на трезвото човешко мислене. След малко ще дам два примера, но тук мога да кажа само, че vvarbanov е много голям потърпевш в това отношение.

По време на демокрацията имахме вицепрезидент на име Тодор Кавалджиев. Това е човек лежал в комунистическите лагери. Когато стана вицепрезидент, то той вместо да плямпа за мъст към комунистите (за което всъщност го бяха сложили на власт) той непрекъснато "пищеше" за настоящото състояние и мръсотиите, които се правят в партията БЗНС. Така той не се оказа послушен русофоб, а човек опитващ се да подобри настоящето. Естествено политическото му бъдеще беше заради това "отрязано" и при следващото кандидатиране на Петър Стоянов за президент, той вече не фигурираше като вицепрезидент. Между другото човекът съвсем наскоро си отиде от този свят...

Още един по-ранен пример. Всички сме чували за Баташкото клане. Наскоро дори имаше обществен скандал, заради научно проучване в това направление (с определено подвеждащо заглавие). И ето много интересни неща, които научих във връзка с тези събития от онова време. На практика изкланите напълно селища след априлското въстание са над 200. Защо от тях е избрано точно Батак? Това село е споменато в "Епопея на забравените" (стихотворението 1876), но някак толкова накратко в един ред, заедно с Копривщица, Клисура и Панагюрище. Значи 20 години след събитията някакъв поляк художник решава да прави картина за зверствата по време на априлското въстание. Като идват в България за да се подготви, то случайно му предлагат да нарисува Баташкото клане. За целта той иска да се направи снимка за възстановка на събитията. И тук идва най-интересното. Хората които му помагат, отиват в съседните помашки села и намират тези, които са били най-големите касапи на времето. И намерените въпросни човешки касапи (няма как да ги кажа по друг начин) идват доброволно, носейки оригиналните си дрехи от тогава, както и оръжието с което са колели тогава. И така участват, за да се направи въпросната снимка възстановка.

Какво излиза? След освобождението хората не са търсели реваншизъм на престъпници, които са клали само 2-3 години преди това (но по нареждане от централната власт тогава, т. е. султана). Сега, обаче, ще търсим възмездие от 80 годишни старци, чието престъпление е доста по-слабо от клане на жени и деца.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, xyz1 said:

Какво излиза? След освобождението хората не са търсели реваншизъм на престъпници, които са клали само 2-3 години преди това (но по нареждане от централната власт тогава, т. е. султана). Сега, обаче, ще търсим възмездие от 80 годишни старци, чието престъпление е доста по-слабо от клане на жени и деца.

 

Питах те на 1. страница. Даже и + не ми сложи....

Да коля християни е позволимо, евреи е гонимо до веки веков? Не е ли двоен стандарт?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 часа, vvarbanov said:

Tъй, тъй вечна любов и благодарност към братушките трябва да има, но вечна ненавист и отричане на престъпленията сакън не може.Смрадта на комунистическите престъпления изветрява с годините и като се фризират и ароматизират могат да се изучават в училищата и да се хвалят във форума.

Сакън лустрация не трябва,не е необходимо да се разделя обществото на пострадали и престъпници.Нека ги оставим спокойно да си ползват награбеното и да маршируват гордо с медалите на борци против капитализма.Същия капитализъм, който внуците им успешно строят.

Нима сега зверствата в лагерите още не са престъпления, та няма как да пуснеш една крокодилска сълзица?Според тебе няма закон който да осъжда зверствата за това сега си принуден да ги хвалиш.

Ама то има  "Законът за обявяване комунистическия режим в България за престъпен".Но русофилите се скъсвате да хвалите този престъпен режим.

Я да видим!

Пак да те питам, престъпен ли беше комунистическия режим в България?

 Кой ни наложи този престъпен режим и защо трябва да го обичаме заради това?

Кой закон определя зверствата на такива като Газдов за законни?Такива закони нямаше и през комунизма таварисч.

 

Значи идеално разбираш, че обновената ком. мафия си е на власт.За това се притесняваш, че ако падне няма да има кой да защитава престъпниците, да ги слави, да им построи мавзолей и да  им носи портретите на манифестации.

 

Това от което наистина се опасявам е, че ако крайно десните дойдат на власт ще обявят за комунист всеки който не им свири по гайдата. Тоест политическите им противници днес ще бъдат обявени за комунисти, а за политическите им съюзници няма да се намерят твърди доказателства.

Както вече казах, имам чувството, че целта на подобна яростна антикомунистическа риторика не е справедливост, а гонене на политически цели днес. А именно отграничаване от ГЕРБ. Доказване, как само крайно десните имат морално право над властта. БСП са комунисти и русофили, а ГЕРБ просто комунисти. Просто на 100500% съм убеден, че ако те имат властта, то ще се окаже, че президента Радев трябва да бъде лустриран, но за президента Плевналиев няма да се намерят доказателства. Бате Бойко също ще бъде осъден, но закона по никакъв начин няма да засегне Христо Иванов, чиято майка Мария Бойкикева е била преподавателка по научен комунизъм. Също съм убеден, че закона ще засегне Сергей Станишев, чийто баща е висш комунистически функционер, но за агент Ивайло (Иво Инджев) няма да се намерят доказателства, че е бил доносник.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 36 минути, Frujin Assen said:

Това от което наистина се опасявам е, че ако крайно десните дойдат на власт ще обявят за комунист всеки който не им свири по гайдата. Тоест политическите им противници днес ще бъдат обявени за комунисти, а за политическите им съюзници няма да се намерят твърди доказателства.

Това е често използвана от теб заблуда " Аргумент за бъдещето". Описването на мрачно бъдеще цели аудиторията да се уплаши, разтрепери и да ти повярва на глупостите.

 

Преди 44 минути, Frujin Assen said:

Както вече казах, имам чувството, че целта на подобна яростна антикомунистическа риторика не е справедливост, а гонене на политически цели днес.

Както вече казах целта на яростната защита на комунистическите престъпници и оправдаването на действията им си има причина и тя е любовта към Русия.Самите престъпници и дейността им е пряко свързана с Русия, и според русофилите те заслужават да бъдат защитавани до кръв.

Преди 51 минути, Frujin Assen said:

А именно отграничаване от ГЕРБ. Доказване, как само крайно десните имат морално право над властта. БСП са комунисти и русофили, а ГЕРБ просто комунисти. Просто на 100500% съм убеден, че ако те имат властта, то ще се окаже, че президента Радев трябва да бъде лустриран, но за президента Плевналиев няма да се намерят доказателства. Бате Бойко също ще бъде осъден, но закона по никакъв начин няма да засегне Христо Иванов, чиято майка Мария Бойкикева е била преподавателка по научен комунизъм. Също съм убеден, че закона ще засегне Сергей Станишев, чийто баща е висш комунистически функционер, но за агент Ивайло (Иво Инджев) няма да се намерят доказателства, че е бил доносник.

Тоя миш-маш цели да пробута основната опорка "всички са виновни".Всички строихме социализъм, един милион бяха комунистите, хиляди агенти, доносници, и въобще всички се бяха трудили за просперитета на престъпния комунистически режим.Демек няма как, ако искаме да ги накажем трябва да осъдим всички , а това е невъзможно.

Да, ама кой размахва камшика над поробените без право да избират къде да живеят и работят?

За това още един път същото!!!

Преди 2 часа, vvarbanov said:

Всички граждани живеещи в една държава с престъпен режим не са престъпници. Комунистическата номенклатура,която налага престъпния комунистически режим е престъпна и то независимо от действащите стари или нови закони в страната.Защото те може да ги променят така, че да оправдават престъпленията си.За останалите е в сила НК.

Де гиди мушмурок такъв! 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, xyz1 said:

Най-голямото престъпление на комунистите всъщност не са лагерите, а е духовното унищожение на трезвото човешко мислене. След малко ще дам два примера, но тук мога да кажа само, че vvarbanov е много голям потърпевш в това отношение.

Я да видим примерите, които показват, че трезвото ми човешко мислене е унищожено.

Преди 4 часа, xyz1 said:

По време на демокрацията имахме вицепрезидент на име Тодор Кавалджиев. Това е човек лежал в комунистическите лагери. Когато стана вицепрезидент, то той вместо да плямпа за мъст към комунистите (за което всъщност го бяха сложили на власт) той непрекъснато "пищеше" за настоящото състояние и мръсотиите, които се правят в партията БЗНС. Така той не се оказа послушен русофоб, а човек опитващ се да подобри настоящето. Естествено политическото му бъдеще беше заради това "отрязано" и при следващото кандидатиране на Петър Стоянов за президент, той вече не фигурираше като вицепрезидент. Между другото човекът съвсем наскоро си отиде от този свят...

Сега ще ти дам един урок по трезво човешко мислене.

Въпреки, че Тодор Кавалджиев е лежал в комунистическите лагери не е задължително "да плямпа за мъст към комунистите".Хората с времето могат и променят възгледите си.Като ги принудят ,купят или по собствено желание(неведоми са пътищата божии).Той, както и всички други не бяха сложени на власт за да мъстят на комунистите.Напротив всички се стараеха да им помагат в заличаване следите на престъпленията и правени на нови.Петър Стоянов и Плевнелиев водеха мила  имитационна дейност за справедливост.

Преди 4 часа, xyz1 said:

Още един по-ранен пример. Всички сме чували за Баташкото клане. Наскоро дори имаше обществен скандал, заради научно проучване в това направление (с определено подвеждащо заглавие). И ето много интересни неща, които научих във връзка с тези събития от онова време. На практика изкланите напълно селища след априлското въстание са над 200. Защо от тях е избрано точно Батак? Това село е споменато в "Епопея на забравените" (стихотворението 1876), но някак толкова накратко в един ред, заедно с Копривщица, Клисура и Панагюрище. Значи 20 години след събитията някакъв поляк художник решава да прави картина за зверствата по време на априлското въстание. Като идват в България за да се подготви, то случайно му предлагат да нарисува Баташкото клане. За целта той иска да се направи снимка за възстановка на събитията. И тук идва най-интересното. Хората които му помагат, отиват в съседните помашки села и намират тези, които са били най-големите касапи на времето. И намерените въпросни човешки касапи (няма как да ги кажа по друг начин) идват доброволно, носейки оригиналните си дрехи от тогава, както и оръжието с което са колели тогава. И така участват, за да се направи въпросната снимка възстановка.

Какво излиза? След освобождението хората не са търсели реваншизъм на престъпници, които са клали само 2-3 години преди това (но по нареждане от централната власт тогава, т. е. султана). Сега, обаче, ще търсим възмездие от 80 годишни старци, чието престъпление е доста по-слабо от клане на жени и деца.

Да почнем от тук."На практика изкланите напълно селища след априлското въстание са над 200" . Това е  по меко казано, неточно.  

" Според българската историография загиналите са около 30 000 души, докато според външни изследователи бройката на жертвите е не повече от 15 000 човека. Руският консул в Одрин Алексей Церетелев смята, че по време на въстанието са разрушени около 200 села с общо население повече от 75 000 души, част от които са избити, а други са прогонени." https://bg.wikipedia.org/wiki/Априлско_въстание

Ти казваш, че 200 села са изклани, но има голяма разлика дали тия села са били изклани или разрушени.

Изказваш твърдения които трябва да докажеш.

 Ти как смяташ носителю на трезво човешко мислене, батакчани дали са забравили клането преди 2-3 години и са заобичали касапите си?

  Ако тогава батакчани не са потърсили възмездие(за което са имали някаква причина), това съвсем не означава, че и ние трябва да постъпим като тях.Това не е еталон.Значи смяташ, че трябва  да  възприемем правилото, че минат ли 2-3 години, не трябва да наказваме никакви престъпници. Ами то при повечето дела минават най малко по 2-3 години.Ако послушаме съвета ти ще трябва да се закрие прокуратурата, съда и затворите.

 xyz1, да ти имам  логиката!

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

За нас Комунизъм не беше нещо което да остане прекалено дълго време. Намирахме го като добър избор за ускорено развитие , многостранно.  Според нашите стари идеи, много по стари от комунизъм, здраво общество, годно да прескочи слабостите си, минава през отказ от лична собственост, да не говорим за капитал и финанси.Това не значи <бягство> от материалното движение, а напротив, много по тясно свързване с човешката дейност по изучаване и разпореждане с околната материя.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, vvarbanov said:

 и престъпниците не са съгласни, че са извършили престъпление, но ги съдят.Няма кво да правим лапландец, такъв е животът?

 Нима трябва някой да те пита за да обяви кражбата или убийството за престъпление?За теб кое е престъпно няма значение.Длъжен си да се съобразяваш със законодателството. 

 

Нямам намерение да се съобразявам, да ме съдят ако им стиска и могат. Да предизвикаме скандал.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, vvarbanov said:

Я да видим примерите, които показват, че трезвото ми човешко мислене е унищожено.

Ами ето един такъв пример:

Цитирай

 

     Преди 16 часа, vvarbanov said:

Аз пък съм забелязал, че защитата на комунистическите престъпление се води от русофилите.Те отъждествяват комунизма с Русия и от там се чувстват задължени да бранят всички престъпници, които имат някаква връзка с братушките.Сега това е цялата диктаторска сволоч на земята.

 

Ако не беше налудничаво, това твое твърдение/обобщение би било крайно оскърбително за много хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 4.05.2019 г. at 13:55, xyz1 said:

Осъждането за минали събития се нарича реваншизъм.

Това е странно(!), за какви други събития може да се осъжда? За бъдещи?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, laplandetza said:

За нас Комунизъм не беше нещо което да остане прекалено дълго време. Намирахме го като добър избор за ускорено развитие , многостранно.  Според нашите стари идеи, много по стари от комунизъм, здраво общество, годно да прескочи слабостите си, минава през отказ от лична собственост, да не говорим за капитал и финанси.Това не значи <бягство> от материалното движение, а напротив, много по тясно свързване с човешката дейност по изучаване и разпореждане с околната материя.

Това е чисто богомилство:

"В своите проповеди богомилите осъждат дискредитирането на човешката личност и поставят въпроса за морални, дълбоки и коренни социални реформи:

„На инвалидите, болните и децата да се дава братска помощ, а на здравите – свобода и право на труд. Земята е Божия и братска и принадлежи на Божиите деца, на тези, които се трудят и работят, а човекът на труда е достоен за своята награда.""

http://www.bugari-u-hrvatskoj.com/bg/богомилството/

:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...