Отиди на
Форум "Наука"

Нереалната Теория на Относителността

Recommended Posts

• Потребител
Преди 8 минути, Донкихот said:

Лалугер, осреднена и средна все тая, дали ще е 50 или 48 няма значение, важното е че опитът показва средна или ако щеш осреднена скорост. Ти си лилипут😀

Тотален смешник,  моля блокирайте го този, дето изобщо не знае за какво е дошъл да спори .    Дори и да му простим липсата на знания, то отношението му към другите участници е под всякаква критика. 

image.png.757b1e7d1b03ab5888551d42f554576e.png

Редактирано от tantin
  • Харесва ми! 2

• Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

• Потребител
Преди 34 минути, tantin said:

Кой го казва това? Аз отначалото казах че ДК е литератор.  Ама другите още му се връзвате на незнанието... За него разбира се това му е все тая..  Защо ли въобще ДК чете специализирани публикации и математико-физически теми ? Да се чете нещо дето е по принцип неразбираемо за тая група хора е цяло геройство, упражнение за волята, невъзможност на фантазията да си ги представят тези твърде абстрактни неща.  Дон-Кихоте,  кой го казва това дрън дрън:

В математическо-физическите среди хумора има други измерения.  За да е едно нещо смешно за физици и математици - трябва винаги да мине през призмата на нещо математическо, или физическо, през някоя формула, полета, абстракции.  Математическо-физическия хумор е неразбираем за обикновенните хора, а най-малко за литераторите - тези супер специалисти по езика изразните средства и обясненията.  Въпреки че математиците не са творци на литературното слово - има изписано немалко хуморески свързани с математици и физици.  Айнщаин е почти станал синоним на Чаплин или на разни други герои.  Ама това че математиците са смешни - това си е в реда на нещата.  Понякога е нарочно, а понякога е следствие.  Това не става по рецепта.  

Дон Кихоте,  какво ви насочи в тези творчески търсения в тези трудни среди ?   Тука духат силни ветрове, силите са смачкващи и смазващи,  нещата са такива че като допуснете грешка и ще ви размажат като хлебарка.   Дори и доаена Младенов, върл противник на СТО трудно ще може да ви съчуства.  Не ми пречите с вашето присъствие, може дори и да сте много забавен и културен човек и дори с много по-изтънчено чувство за хумор.. Само дето математиците не винаги отбират от тези неща, вкл. и моя милост.   

Ами освен да спамиш друго не можеш😄

• Потребител
Just now, tantin said:

Тотален смешник,  моля блокирайте го този, дето изобщо не знае за какво е дошъл да спори .    Дори и да му простим липсата на знания, то отношението му към другите участници е под всякаква критика. 

Тръшкаш ли се лилипуте.😀

• Потребител
Преди 16 минути, Донкихот said:

Лалугер, осреднена и средна все тая, дали ще е 50 или 48 няма значение, важното е че опитът показва средна или ако щеш осреднена скорост. Ти си лилипут

Съжалявам, но който не може, не може. Намери си друго занимание, риболова май не ти върви, вземи тогава шев и кройка или чистене на градски тоалетни. Все някаква полза ще има за обществото, от колкото тръшкане по форумите и демонстрация на интелектуална немощ.

.

• Потребител
Преди 36 минути, scaner said:

Съжалявам, но който не може, не може. Намери си друго занимание, риболова май не ти върви, вземи тогава шев и кройка или чистене на градски тоалетни. Все някаква полза ще има за обществото, от колкото тръшкане по форумите и демонстрация на интелектуална немощ.

.

Тиквеника се възмущава след като няма пипе да осъзнае елементарни неща, и само повтаря като латерна, осредняване, средно, осредняване , средно. Папагал😆

• Потребител
Преди 2 минути, Донкихот said:

Тиквеника се възмущава след като няма пипе да осъзнае елементарни неща, и само повтаря като латерна, осредняване, средно, осредняване , средно. Папагал

Тъй, тъй. От кой го чувам? Интелектуалната импотентност не се уважава в тоя форум. Напъни се малко, разбери за какво става дума, после ми се жалвай.

• Потребител
Преди 2 часа, Донкихот said:

Трябва да се обосновеш защо не си съгласен.

Колега, да беше само опита на ММ, тогава да се съмняваме.

Само че сума ти опити показват едно и също: че скоростта на светлината на повърхността
на земята е еднаква във всички посоки. Така че за това не може да се спори.

Освен това самият Майкелсон не е вярвал в резултата на неговия си опит и до края на
живота си продължава да прави опити, с надежда все пак да открие етъра. Той рано или
късно сам щеше да разбере ако има проблем с неговия опит ... и такъв проблем няма.

Така че резултатът на опита на ММ няма как да се поставя под съмнение.
Там проблемът е друг: как да се тълкува резултатът.

ПП. Аз самият често стигам до обиди; въобще не са ми чужди ... но ти от много рано почна.
Нямаш още 100 постинга и вече стигна до там. Ако можеш успокой малко топката. :az:

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1

• Потребител
Преди 7 часа, tantin said:

Уважаеми Сканер

Споко Тантине, Сканер колко такива ги е "наритал" ;) :) 

Преди 8 часа, gmladenov said:

Ако можеш успокой малко топката.

Преди 9 часа, scaner said:

Тъй, тъй. От кой го чувам?

100% съм сигурен, че Донкихот не е нов във форума... Бил е тук и преди

• Харесва ми! 1

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...