Отиди на
Форум "Наука"

Морал и поведение на успешния българин


Recommended Posts

  • Потребител

Смисълът на афиширане на Успешния българин е в това да бъде последван и изпреварван, а не да бъде обезценяван от непрокопсаниците (неуспелите). Напредничавите българи са искали да подражават и приличат на успелите- искали са да станат богати, т.е. да се занимават с печеливша дейност, децата да се изучат, да имат съвременен дом и външност, . Другите са искали да им е по- леко, да е същото с което са свикнали и са си оставали на опашката.

Заради това не изключвам новобогаташите от успелите. Те се стремят към нещо, а не да си пият ракията пред телевизора.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 110
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 13 часа, Втори след княза said:

Дайте поне няколко случая на успели българи за да не философстваме напразно.

За мен Кирил Домусчиев е пример за успешен български бизнесмен/индустриалец/инвеститор.
Всяко натрупване на капитали е свързано с тъмни сделки, но аз лично не асоциирам Домусчиев
с мафията. Иначе достатъчно примери за "успели" мафиоти у нас.

Слави Трифонов е много успешен шоумен, както и певеца Криско или пък Митьо Пайнера.
Поп-фолкът не е по вкуса на всички, но Митьо Пайнера е пример за успешен продуцент.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, Втори след княза said:

Заради това не изключвам новобогаташите от успелите. Те се стремят към нещо, а не да си пият ракията пред телевизора.

Не може по тоя начин, да определяме успеха..

По този начин на определение, един професионален убиец, може да бъде успешен българин и пример за подражание...

Ако някой, се появява в обществото, като маймуна в рокля, за да успее, трябва ли това да го прави успешен в нашите очи?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skiahtro said:

Не може по тоя начин, да определяме успеха..

По този начин на определение, един професионален убиец, може да бъде успешен българин и пример за подражание...

Ако някой, се появява в обществото, като маймуна в рокля, за да успее, трябва ли това да го прави успешен в нашите очи?

1. Нека бъдем прагматични. Ако предложа някакъв критерий, по- горе шеговито наречен "общо кратно", не държа да бъде точно той, но нали все някакъв трябва да има? Дайте някакъв критерий за успех. 

2. Ако игнорираме разглеждането на новобогаташи- аферисти и маймуни в рокли, то ще избегнем негативните примери.

3. Кажете някой успял българин, моля. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

Поп-фолкът не е по вкуса на всички, но Митьо Пайнера е пример за успешен продуцент.

Разговарях веднъж с един от управляващите Пайнер. Преди Десети били заводски работници и започнали с копиране на аудиокасети. Не излъчват благородство, но бачкат. Разбрах, че това е като фабрика с капризни работнички. Аз не се наемам.

С извинение към споменатия събеседник бих казал, че не са високо образовани, но се съобразяват с това, което се търси и с нравите изобщо. Такова нещо като "Ми ту" при тях няма. Мадамите сами се натискат... някои, де, а партито след концерт е тъпкано със "спонсори", т.е. чичко- паричковци, издържащи певачките... някои де. Такива нрави има и при първичното натрупване, изобразено от Балзак, а нашите са си буржоа с всичките недостатъци и успехи.

Не мога да упрекна мъже, че се възползват , щом жени им се натискат с користни намерения. Аз имам няколко такива случая, в които бях будала. Прочее, дори и Мата Хари на Борисов е използвала бройкаджийството му.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

Слави Трифонов е много успешен шоумен

Моля, кажете кое, според вас, го прави успешен.

Аз не обичах да го гледам, защото се държеше високомерно и унизяващо с бенда, но признавам, че продължително организираше шоу по вкуса на много хора и особено младежи, т.е. тези които сега гласуват.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Втори след княза said:

Моля, кажете кое, според вас, го прави успешен.

Аз не обичах да го гледам, защото се държеше високомерно и унизяващо с бенда, но признавам, че продължително организираше шоу по вкуса на много хора и особено младежи, т.е. тези които сега гласуват.

Добре да си представим следната картинка, в едно село се създава оркестър със певец за чудо и приказ. Местните се гордеят с него защото те ги "гъделичкат" и забавляват както никой чужд на селото не може.

Минали години, гледали ги по телевизий, интернет и всякъкви мениджъри и продуценти..... но си останъли на село.

Моя пример е за Григор Димитров. Оперните ни звезди..... Инъче се сещам за абсурда как Асен Балтечки неглижира Хоакин Финикс.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, gmladenov said:

За мен Кирил Домусчиев е пример за успешен български бизнесмен/индустриалец/инвеститор.
Всяко натрупване на капитали е свързано с тъмни сделки, но аз лично не асоциирам Домусчиев
с мафията. Иначе достатъчно примери за "успели" мафиоти у нас.

Слави Трифонов е много успешен шоумен, както и певеца Криско или пък Митьо Пайнера.
Поп-фолкът не е по вкуса на всички, но Митьо Пайнера е пример за успешен продуцент.

А не може ли? Кристиан Талев и Митко Димитров а на "абарот" Слави Дългия, нищо че вече е политик.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Conan said:

..... но си останъли на село.

Проблемът за емиграцията и успехът в империята е много интересен. Не мога да го осмисля дълбоко.

Ние имаме представа как е бивало в Римската и Османската империи. Примерно Спартак- един вероятно славен тракийски боец, който не си останал на село, а отишъл да се бие в центъра на империята. Там разбрал колко е скапан животът и се разбунтувал. Да речем и другото- защо селските чорбаджи Йордановци поискали България да е независима, вместо да продават за цялата империя? Докато мюсюлманите са били на 3 континента, те са можели да пътуват и продават от Испания до Индия, обаче се пеели за Крали Марко. Чудна работа! Гурбетчиите- градинари, дюлгери не са заселвали къщи в другите краища на империята сред друго говорящи, а след сезона са се връщали в българско. Изглежда има нещо, ако не носталгия и национален характер, то нещо, което прави за предпочитане да имаш свои. Може би и за тях е имало сметка да печелят вън, а да харчат тук... знае ли човек? Ето- Стоичков се върна, а други искат децата им да са там. Този проблем е бил и по времето на Йовков. В "Чифликът край границата", Нона е учила в Швейцария, обаче се връща тук. Сега, вярно, че тя не търси професионална реализация, защото е обезпечена, а любов, но пък в любовта е хубаво да си говорите на един език, но пък тя е знаела езика там, а когато си идва швейцарският й годеник се самоубива. Могла е да стане швейцарка, но си дошла... и за какво? 

Та не зная кое е доброто- да нямаш време за разпускане по български и да имаш пари в чужбина или да си с хора от една черга, но да си обкръжен от свои. Сигурно е въпрос на предпочитание- Лична реализация срещу Социално приемане, не зная. Кафка, Камю отразяват, че и в родината си човек може да се чувства като чужденец, сиреч с неразбиране, а в чужбината- направо непоносимо. Стана дума и за Гена Димитрова, тя не била кой- знае колко щастлива като живее все по хотели, а като умряло другарчето й, животът й свършил. Пък може и да си въобразявам. Гяуров пък на 60 си намерил другарче не- българка. Знам ли. Сложно за осмисляне.

Преди 7 часа, Conan said:

Инъче се сещам за абсурда как Асен Балтечки неглижира Хоакин Финикс.

Към артистите се отнасям с особено чувство- те не са от този свят. Това да си и тоя, и оня, е като да се превръщаш в тигър и мишка- магия. Помежду им има истински и престорени чувства, завист и високомерие, заради това не приемам сериозно направеното извън професията, извън сцената. Предполагам и ония оттам се държат особено и щом ония могат да презират нашите, защо нашите да не презират ония?

ПП. А пък Григор Димитров харесвам. Колкото и да не харесвам Хасково. Може би е повече емоционално, защото не мога да кажа повече, освен че вее трибагреника.

Редактирано от Втори след княза
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, Втори след княза said:

Гениален, но неуспешен. (Не е постигнал УСПЕХ).

Значи това, че е създал гениални творби, НЕ Е успех, просто защото не е получил ръкоплясъците и кинтите😉 на снобите и парвенютата?!

 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 часа, Втори след княза said:

1. Нека бъдем прагматични. Ако предложа някакъв критерий, по- горе шеговито наречен "общо кратно", не държа да бъде точно той, но нали все някакъв трябва да има? Дайте някакъв критерий за успех. 

2. Ако игнорираме разглеждането на новобогаташи- аферисти и маймуни в рокли, то ще избегнем негативните примери.

3. Кажете някой успял българин, моля. 

В случая е лошо да бъдем прагматични и да игнорираме, защото както някой каза по-горе е оскърбително, ще има оскърбени, дяволи в казана и сочени с пръст.

За да определим успеха, първо трябва да се определят ценностите. Без ценности, не може да има успех!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Шпага said:

Значи това, че е създал гениални творби, НЕ Е успех, просто защото не е получил ръкоплясъците и кинтите😉 на снобите и парвенютата?!

 

Така излиза. Гениалност е едно, успех е друго. 

Един художник разказваше за свой състудент- "Той беше по- талантлив, но аз се ожених за дъщерята на професора". Оня- талантливият скоро се отказал, защото нямал реализация, а то и успех. Ако филмите на Чарли не бяха търсени от милионите зрители, той нямаше да е успял. Колко много таланти умират неуспели да се проявят.

Друг е въпросът за успех-слава (популярност) и успех-богатство или успех-власт. В тези случаи талантът пак остава встрани и може да го има, може да го няма. То е като с търсенето "морал и поведение" успяват по различен начин.

  

Преди 8 минути, skiahtro said:

За да определим успеха, първо трябва да се определят ценностите. Без ценности, не може да има успех!

Да- де. Универсалната ценност- пари. И в елинските полиси, и в Рим степенуването по класа и важност било по доходи. Който управлява добре парите си, може да управлява и хората, и да се реализира в което е даровит.

 

ПП. В стар вестник припомнят някаква експозиция на Американското посолство преди Десети на най- богати българи. Начело била Лили Иванова. Някои партийци били след нея.

Редактирано от Втори след княза
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skiahtro said:

Както каза някой по-горе, парите са средство... Ако някой има достатъчно средства и трупа пари или каквото и да била друга стока, прави ли го само това успешен?

Приемаме, че ДА. Спомняте ли си, преди години един професор, който прислужвал в гараж-заведение в кв. Захарна фабрика- София, бе убит. Той успешен ли е?

И така, от споменатия вестник, цитиращ книгата "Най- богатите българи", 2003 г. без подреждане:

Александър Кашукеев Металснаб холдинг
Петър Терзиев- Ален мак Пв
Васил Божков Нове холдинг
Емил Кюлев
Георги Илиев брат на В Илиев ВАИ инвест холдинг
Тихомир Митев, Иво Каменов, Марин Митев ТИМ Варна
Гриша Ганчев ЛУКоил България
Славчо Христов
Дарина Павлова- вдовица
Симеон Сакскобургготски
Кристо Явашев
Слави Трифонов
Камен Воденичаров
Ути Бъчваров
Къци Вапцаров
Димитър Станчев- продуцент
Нико Тупарев- продуцент
Магърдич Халваджиян- продуцент
Любомир Стойков- журналист
Ванко-1 рапър
Лили Иванова
Богдана Карадочева
Йълдъз Ибрахимова
Николай Гяуров
Райна Кабаиванска
Гена Димитрова
Никола Гюзелев
Александрина Пендачанска
Минчо Минчев
Явор Милушев
Стефан Данаилов

 

Несъмнено, за изтеклите 20 г. нещата са много променени. И богатството, и успехът са преходни. Особено артистите, имат зенит, имат и мизерия. Дори интервюирани от горния списък са отричали да са милионери, т.е. не са били толкова богати. Къци Вапцаров напр. Направи ми впечатление, че корумпираните политици не стават милионери.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Намирам финансовият израз на успеха като добър критерий. Ето, от списъка за мътните времена в началото на века са се проявявали хора с агресивен и престъпен морал, артисти от лекия жанр у нас и на класическия репертоар в чужбина, малък брой бизнесмени, основно в търговия и внос, но не и производство. Не мога да кажа нищо за характера на бизнесмените, не вярвам да са благородници, но пък са правили добрини на градовете, т.е в някакъв смисъл родолюбци.

Разправя се една история за жената на Манджуков- мениджър, ако може така да се каже. Предишната му жена. Построили й къща в Родопите- Гела, но тя не я харесала и я разрушили, та я построили наново. Сега живеела някъде по Средиземноморието, в скъпите градове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 часа, Втори след княза said:

Приемаме, че ДА. Спомняте ли си, преди години един професор, който прислужвал в гараж-заведение в кв. Захарна фабрика- София, бе убит. Той успешен ли е?

И така, от споменатия вестник, цитиращ книгата "Най- богатите българи", 2003 г. без подреждане:

Александър Кашукеев Металснаб холдинг
Петър Терзиев- Ален мак Пв
Васил Божков Нове холдинг
Емил Кюлев
Георги Илиев брат на В Илиев ВАИ инвест холдинг
Тихомир Митев, Иво Каменов, Марин Митев ТИМ Варна
Гриша Ганчев ЛУКоил България
Славчо Христов
Дарина Павлова- вдовица
Симеон Сакскобургготски
Кристо Явашев
Слави Трифонов
Камен Воденичаров
Ути Бъчваров
Къци Вапцаров
Димитър Станчев- продуцент
Нико Тупарев- продуцент
Магърдич Халваджиян- продуцент
Любомир Стойков- журналист
Ванко-1 рапър
Лили Иванова
Богдана Карадочева
Йълдъз Ибрахимова
Николай Гяуров
Райна Кабаиванска
Гена Димитрова
Никола Гюзелев
Александрина Пендачанска
Минчо Минчев
Явор Милушев
Стефан Данаилов

 

 

България е страна в която мафията си има своя държава ;

Процесът на завдяване започва някъде в 2002-2003 г, като "хватката"  на мафитския картел се засилва прогресивно през годините, за да стигнем до тук.

https://www.svobodnaevropa.bg/a/31239739.html

Какъв ще да е морала на всички зависими  и "впримчени", доброволно или не толкова, богати (най-богатите) българи?

И при картела всичко се измерва с пари

 

Това е от интервю от 2008 на Михаил Минков

(По долу има книги от него)

https://www.researchgate.net/publication/230557682_What_Makes_Us_Different_and_Similar_A_New_Interpretation_of_the_World_Values_Survey_and_Other_Cross-Cultural_Data 

https://e-edu.nbu.bg/pluginfile.php/1158556/mod_resource/content/1/Michael_Minkov - Cultural Differences in a Globalizing World 2011.pdf

https://methods.sagepub.com/book/cross-cultural-analysis

 Споделете вашата "оптимистична теория за българския народ"?
- България почти е удвоила дохода си на глава от населението за последните десет години, а балтийците, руснаците, арменците и китайците са още по-бързи. Българинът иска преди всичко пари и много по-малко се интересува от демокрация или добри човешки отношения, които биха го направили по-доволен от живота. Това е кристално ясно от международните изследвания. Затова той ще получи онова, което иска - пари без щастие.

 

Апропо българинът иска пари, а не щастие, добри отношения,  работещо институциии и правова и просперираща държава. Това му са ценосттите и  морала,  което обяснява в голяма степен защо допускаме да сме завлядяна  дърбава, управлявана от мафията, и  то по съвсем мафиотски маниери-

ако не се "отчиташ", или не си "лоялен" -даваме те на "нашите"  прокурори (както го казала  една министърка в оставка на въпросния "пропял" и преодолял  страха си вече бизнесмен), бизнесът ти ства подвъпросен, ти отиваш в следствения арест (за максиналния срок), а там ти разказват игратата (това с изнасилванията в затвора на нелоялни или противници го има има при мафиите- за Колумбия и Венецуела сигурно)

 

https://www.actualno.com/politics/svetoslav-ilchovski-e-biznesmenyt-obvinil-petja-avramova-v-natisk-news_1590678.html

Той обвини регионалния министър Петя Аврамова, че го притискала по телефона да спре да изкупува земи. Казала му: "Ще те дам на нашите прокурори". "Отивам в местния офис на ГЕРБ в Червен бряг. Другият приближен на нашия премиер ме пита: Няма ли да се махаш от тая община", разказа бизнесменът. "Иван Пилето (бел. ред. - собственикът на фирма "Градус") от Стара Загора ме покани на разходка до Монако през 2017 година. Лично съм виждал и премиера на такива срещи. Показаха ми клип, в който имаше сексуални издевателства върху задържан бизнесмен, който е в затвора", разказа Илчовски, като с думите си визираше Миню Стайков. На тези срещи е бил създателят и собственик на фирма "Градус" Иван Ангелов. Бизнесменът се оплака, че от него искали да направят фиктивни сделки преди публичното предлагане на това дружество. "Впоследствие разбирам, че целта на тази операция е била да продадат акции без стойност", каза още той. Припомняме, че фирмата за производство на птиче месо "Градус" излезе на Българска фондова борса (БФБ) през 2018 година, при цена на акция 1,80 лв., а първичното предлагане донесе на компанията почти 80 000 000 лева (бяха продадени 43 961 878 акции). "Ставаха все по-нагли исканията. 2020 г. се скарахме. Аз съм в този бизнес 23 години, имам 150 000 дка, продукция за 40 милиона лева искаха да им продам, искаха да ме обвинят в убийство", каза още той.

Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/politics/svetoslav-ilchovski-e-biznesmenyt-obvinil-petja-avramova-v-natisk-news_1590678.html
© Actualno.com

 

https://www.svobodnaevropa.bg/a/31239739.html

 

Светослав Илчовски, който е един от големите земевладелци в България, заяви, че е бил изнудван от собственик на друга фирма, който се е представил за говорещ от името на Борисов. Принудата била за това да продава зърно под пазарните цени. Илчовски каза, че е имал и неформални срещи с премиера в оставка, на които са му показвани сцени на издевателства над други бизнесмени с цел сплашване. 

 

 

И да не забравя  това: човекът си продава бизнеса в България заради рекета и мафията и го изнася в САЩ

https://agri.bg/novini/svetoslav-ilchovski-prodava-stopanstvoto-si

Светослав Илчовски продава стопанството си

Печалбата, декларирана през тази година е 15 млн. лв., разказа фермерът пред Агри.БГ

215198 46
Светослав Илчовски продава стопанството си

Едно от най-успешните стопанства в България - това на земеделеца Светослав Илчовски, се продава. Това разкри пред Агри.БГ самият той.

“Изнасяме бизнеса си от България, вече не се чувстваме добре тук. Това е единствената причина”, каза Илчовски. 

Стопанството от 100 000 дка, заедно със зърно база за 200 000 тона, се продава накуп, като 55 000 дка ниви са разположени в Плевенско, а 45 000 дка са във Врачанско. Земята е окрупнена. 

 

“Тези имоти са придобивани 20 години, с много кредити - корпоративни и банкови, в момента всичко е чисто, без кредити, без нищо”, обясни Илчовски и добави:

“За тази година декларирахме 15 млн. лв. печалба от това стопанство”. 

На стотиците хиляди декари земя е сята пшеница, царевица, рапица, слънчоглед и сорго, като в последните години Илчовски залагаше изцяло на no-till. 

“Земята е перфектна, реколтата тази година - също”, разказва фермерът и побърза да отбележи, че машинният парк на стопанството не се продава, тъй като смята да продължи да се занимава със зърнопроизводство, но на друг континент.

“В САЩ земята е по-евтина от в България. Капарирал съм земя в Небраска и Северна Дакота. Стопанството ще е по-голямо от това, което продавам. Земята е окрупнена от 150 години”, посочи предимствата Илчовски.

Цената е 1400 лв./дка за цялото стопанство с всичката земя. 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Та това е  за морала (ни)

 

 

 

 

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 18 часа, gmladenov said:

За мен Кирил Домусчиев е пример за успешен български бизнесмен/индустриалец/инвеститор.
Всяко натрупване на капитали е свързано с тъмни сделки, но аз лично не асоциирам Домусчиев
с мафията.

Сагата с неустойката за приватизацията на БМФ  навява мисли за предрешен изход..

Изглежда че ще пием една студена вода (като граждани) за сметка на Кирчо, и Боби

Кирчо се отблагодарява на Боби (а.к.а министър -председател в оставка, иначе Бос на Картела в последните години, с прякор Тиквата ) като в неговата телевизия не се задават неудобни въпроси към канените постоянно там управляващи ;)

 

ПС

 

Едно интересно коментарче към статията от Капитал за сагата:

Забележително. От всичко написано по-горе - а то е написано блестящо - става кристално ясно едно основно нещо. А именно - Агенцията, респективно държавата, няма ни най-малко намерение да си събере вересиите от Домус-ага. Даже напротив - прави всичко възможно, дори и по делата, за да подсигури служебна победа на Цар Киро Гела. И вересиите Му да останат пак за сметка на целокупния данъкоплатец. Да ни е честито, за пореден път.

И още нещо. АППК твърди, че събарянето на сградата от Гела е неправомерно - а то е, щото по същество това е унищожаване на обезпечение! И след като това е така, АППК подали ли са сигнал до Прокуратурата? По всичко личи, че не са. Ха сега кажете - що така?! Един чорап като тръгне да се разплита, трябва да се разплита докрай. Иначе е пунта мара - както казва най-добрият приятел на Домус-ага - Човекът в (от) Джипката.

 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 часа, Втори след княза said:

Приемаме, че ДА.

Много добре! Стига да няма оскърбени...😉

Значи приемаме измамата, като начин да станем успели българи...

И щото измамата е най-лесния начин да успеем и ние който го можем, успяваме и измамваме всички...

Въпроса е какво правим с некадърните, които се опитват да успеят, по нашия начин? А те са много, да не кажа цял народ.. Че има ли някой който да не се опитва да успее?

Влизаш в бакалията и те мамят, влизаш в ресторанта и те мамят, отиваш в банката и те мамят, отиваш в хотела и те мамят, ходиш на почивка и те мамят, купуваш кола и ти я открадват, работодателя мами работника, работника мами работодателя, милиционера те мами, чиновника те мами, съдията те мами, доктора те мами и всички за да станат успешни.. Ама ние сме си свикнали и не ни прави впечатление, че то това си е нормално и в реда на нещата и ако някой ни обижда кочината е само щото е лош..

Отиваш в чужбина, да успееш.. Ха, кой съм аз и кой си ти, балък, къде съм аз, къде си ти... Един, двама, трима, все българи, които се опитват да успеят...  И понеже рядко някой има пипе, да успява, ония се усещат и почват да сочат българите с пръст, гледат ги накръф и почват да затварят им вратите. ...ми те чужденците лоши и не плащат, тарикати, мръсни...

Инвестиции? Ми те в Бегето сички искат да успеят, елате пиленца при батко, при ниските данъци.. Един път, два пъти, три пъти... Нанайци инвестиции! Но иска ли някой да върши измами, Бегето е мястото, правиш бума и бегаш, кой оцялял оцелял...

...И всички бягат от българите, дори и българите...

Редактирано от skiahtro
  • Тъжен 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, skiahtro said:

Значи приемаме измамата, като начин да станем успели българи...

Точно така. И твърдим примерно следното: "В етап N по морал българите бяха преобладаващо работливи, но имаше и измамници. Вторите бяха в сфери А, Б и В". Защото и в изкуството, и в науката, и в медицината, и в бизнеса има измамници. Много рядко има дела за измама и плагиатство в науката и изкуството. В медицината, напоследък хората протестират срещу някои мерки на властимащите, които после ще си пишат точки (успехи), че са спасили нацията.

  

Преди 29 минути, skiahtro said:

...И всички бягат от българите, дори и българите...

Понеже съм в България, имам контакти както с българи, така и с чужденци. Примерно купувам чужди домати, влизам в чужди банки, пия бира с вносен хмел от чужди фирми. Не мога да кажа, че чужденците не са измамници. Вече повече от година се пише, че качеството на европейските стоки у нас е по- лошо отколкото в Европа. Не зная за банковите лихви, но чужденците собственици на производство у нас здраво мамят със заплати работниците ни. Така че виждам и свои, и чужди, и имам симпатии към българския бизнес. Да, таковат ни, мамят ни, де, но после дадат някой лев на общината, харчат у нас. Абе, своето си е свое.  Таковат, ама и пазят.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, nik1 said:

... ... ... 

Това е от интервю от 2008 на Михаил Минков

... ... ...

Апропо българинът иска пари, а не щастие, добри отношения,  работещо институциии и правова и просперираща държава. Това му са ценосттите и  морала...

... ... ...

ДРЪН-ДРЪН:bd: Аман от умници-обобщители, които говорят за "българина" от висотата на... НЕбългари?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, nik1 said:

Светослав Илчовски продава стопанството си

Ако не остане тайна, да видим кой ще я купи? Ако е от странство, ще стане ясно, че се е разиграла сценка за пред публиката, за да падне цената и някой- ханс, джон или луи да стигне до успеха.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 39 минути, Втори след княза said:

Ако не остане тайна, да видим кой ще я купи? Ако е от странство, ще стане ясно, че се е разиграла сценка за пред публиката, за да падне цената и някой- ханс, джон или луи да стигне до успеха.

За западни инвститори  в селското ни стопанство/не става дума  за няколко декара/ не съм чувал. Знам за една или две китайска инвестиции, ни не и западни 

Иначе:  

Не мисля че ще стопанство (земя и сгради) ще бъде продадено в близките месеци (тази година)

Просто е: никой не бърза да инвестира и да попадне  в положение на несигурност и/или  изнудване 

Инвеститорът (кой и да е) най-малкото ще чака изборите и някакво развитие по множеството темите

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Втори след княза said:

Ако не остане тайна, да видим кой ще я купи? Ако е от странство, ще стане ясно, че се е разиграла сценка за пред публиката, за да падне цената и някой- ханс, джон или луи да стигне до успеха.

Може и Хакан Шукур да се казва.

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Втори след княза said:

 

Към артистите се отнасям с особено чувство- те не са от този свят. Това да си и тоя, и оня, е като да се превръщаш в тигър и мишка- магия. Помежду им има истински и престорени чувства, завист и високомерие, заради това не приемам сериозно направеното извън професията, извън сцената. Предполагам и ония оттам се държат особено и щом ония могат да презират нашите, защо нашите да не презират ония?

 

Тук идеята е че Балтечки стана за смях със своето самодоволство да си живурка на "село" и да се пали от там че Хоакин не бил изиграл нищо особенно в Жокера и че поне 5 български актьора той е сигурен че ще го изиграят по добре.

Примера го дадох защото няма логика да се имаме за толкова талантливи а да няма пробив там където е истинската конкуренция(отнася се и за певците ни)

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...