Отиди на
Форум "Наука"

Коя религия, най-добре пасва на възгледите ви?


Recommended Posts

Just now, laplandeca said:

Все си мисля , че е за части от секундата, сега пък дни!?:D

По филмите за седем дни ли ги е дялал зверовете + Адам и даг":DЕва

Казах го образно.

Аз като човек, мога да му дам още 50 години, а ти като демон може да му дадеш и повече...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 585
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор История
Преди 2 часа, skiahtro said:

След като биохимията ти е напълно ясна, понятна и лесна, вероятно ще може да я пресъздадеш от нулата, както го е направил Бог, без никакъв проблем.. С интерес ще очаквам резултати, след седем дни...😉

Успех!

Защо смяташ, че някой си "бог" вече го е правил и то за няколко дни?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 2 часа, skiahtro said:

 

Основния аргумент е че нямаш идея какво е християнство. От там нататък, каква дискусия, какви аргументи? Та ти твърдиш, че християнството е как му дойде и кой как му скимне... Каква дискусия, да водим?

Това което исках, да кажа е че в нашия християнски свят, истинските атеисти, могат да бъдат възприемани единствено като социопати. Истинските атеисти дефакто са отритнати от обществото ни, което е християнско. Преди време, когато употребих термина "безбожник", доста "атеисти" се обидиха, въпреки че това е точното понятие за "атеист".

Глупости. Истинските "християни", които сериозно се идентифицират именно с тази религия, се държат така, че огромното мнозинство от хора ги възприемат точно като социопати. А останалите са "християни" само условно.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Thorn said:

Защо смяташ, че някой си "бог" вече го е правил и то за няколко дни?

Да речем, защото съществува и функционира и сложноста на механизма предполага разум с който ние разумните не разполагаме.

Така и предположих, че ще се хванеш точно за седемте дни...😀

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 минута, skiahtro said:

Да речем, защото съществува и функционира и сложноста на механизма предполага разум с който ние разумните не разполагаме.

 

Не виждам необходимост от такова странно обяснение.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Thorn said:

Глупости. Истинските "християни", които сериозно се идентифицират именно с тази религия, се държат така, че огромното мнозинство от хора ги възприемат точно като социопати. А останалите са "християни" само условно.

Това мнение също предполага незапознатост с християнството. Християнството не е пъдар.

Християнството не носи никаква отговорност, за човешките постъпки.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, skiahtro said:

Т..

Християнството не носи никаква отговорност, за човешките постъпки.

Аааа тук си нагъл !  Потъпкваш паметта на стотиците хиляди избити от Инквизицията !

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Thorn said:

Не виждам необходимост от такова странно обяснение.

Тогава действай, сега е шанса да докажеш способностите си.

Днес е вторник, седем дена, в понеделник, ще си починеш, а другия вторник ще представиш резултатите.

Успех!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Just now, skiahtro said:

Това мнение също предполага незапознатост с християнството. Християнството не е пъдар.

Християнството не носи никаква отговорност, за човешките постъпки.

Ма ти искаш за християнството да си говорим? И за коя именно версия? Източното православие?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 минута, skiahtro said:

Тогава действай, сега е шанса да докажеш способностите си.

Днес е вторник, седем дена, в понеделник, ще си починеш, а другия вторник ще представиш резултатите.

Успех!

Искаш да потвърдя някаква измислица? 

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, Thorn said:

Ма ти искаш за християнството да си говорим? И за коя именно версия? Източното православие?

По-горе говоря конкретно за ортодоксалното християнство, където всеки носи своята персонална отговорност

 

Преди 7 минути, Thorn said:

Искаш да потвърдя някаква измислица? 

. Ами ако смяташ биохимията и физиологията, за измислица - измисляй! Важен е резултата...

Имаш 7 дена!

Успех!

 

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 5 минути, skiahtro said:

По-горе говоря конкретно за ортодоксалното християнство, където всеки носи своята персонална отговорност

 

. Ами ако смяташ биохимията и физиологията, за измислица - измисляй! Важен е резултата...

Имаш 7 дена!

Успех!

 

Очевидно смятам за измислица версията, че животът, вселената и всичко останало са създадени от някакъв антропоморфен злобар за седем дни.

Редактирано от Thorn
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Thorn said:

Очевидно смятам за измислица версията, че животът, вселената и всичко останало са създадени от някакъв антропоморфен злобар за седем дни.

Отнасям се с уважение, към твоята версия, освен ако не твърдиш че си християнин и версията ти християнство, защото това очевидно ще бъде заблуда.

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Ако питаш дали съм кръстен в църква, да случи ми се и това нещо в живота. Даже съм венчан в църква. Ако питаш дали вярвам в такива неща - не не вярвам нито в "бог", нито в дядо Коледа.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Thorn said:

Ако питаш дали съм кръстен в църква, да случи ми се и това нещо в живота. Даже съм венчан в църква. Ако питаш дали вярвам в такива неща - не не вярвам нито в "бог", нито в дядо Коледа.

Не съм аз този който мога да те съдя, аз също не съм добър християнин. Интересувам се от християнство единствено, като моя традиция и идентификация, силно казано че съм вярващ. Смятам за неправда, когато се променят и бъркат принципите на християнството. Първото го правят измамници, а второто заблудени от измамници..

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 минута, skiahtro said:

Не съм аз този който мога да те съдя, аз също не съм добър християнин. Интересувам се от християнство единствено, като моя традиция и идентификация, силно казано че съм вярващ. Смятам за неправда, когато се променят и бъркат принципите на християнството. Първото го правят измамници, а второто заблудени от измамници..

Християнството има и е имало много версии.

Link to comment
Share on other sites

Християнство е единствено знанието предадено ни от Апостолите. Допускат се единствено различия в тълкуванията, които не продиворечат на каноните. Всичко останало не е и не може да бъде християнство. Християнските ереси и секти не са християнство.

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 часа, skiahtro said:

Християнство е единствено знанието предадено ни от Апостолите. Допускат се единствено различия в тълкуванията, които не продиворечат на каноните. Всичко останало не е и не може да бъде християнство. Християнските ереси и секти не са християнство.

Християнство за теб е секатата на ортодоксалната ист.православна Църква.
Истинското Християнство е само това , което е говорил и правил Исус  разпънат на Кръста, всички извращения след него са еретични , предложени и водени от психари и мошенници.Ти си просто един сектант, ти не си Християнин - последовател на Исус. Исус е живял, отстоявал и търпял всред евреи и неговите усилия и месиянство са предлагани предимно на евреи. Той е един от многото еврейски месии  в тогавашното традиционно за онея семити <месианство>. Вашият Бог е еврейския Бог с богоизбрания му народ, този народ все още богоизбран по един или друг начин, техния бог  все още е вашия бог. Харесва ли ти да си подчинен на Бога на евреите , а църквата ти да съчетава семитско-римо-гръцка традиция.  На мен такава религия не ми изглежда жизнеспособна, направо е обидна наложена на моите братя. 
Каква традиция защитаваш , след като по - добрият начин да го правиш е с другата семитска религия - Ислям, там традициите се пазят по- добре, по-корава, силна религия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, laplandeca said:

 по - добрият начин да го правиш е с другата семитска религия - Ислям, там традициите се пазят по- добре, по-корава, силна религия.

Е айде сега, исляма бил по-добрата религия. :) Дали ще се заблуждаваш със Елохим, Исус или Алах е все тая. По-реални и истински няма да станат. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, laplandeca said:

Християнство за теб е секатата на ортодоксалната ист.православна Църква.
Истинското Християнство е само това , което е говорил и правил Исус  разпънат на Кръста, всички извращения след него са еретични , предложени и водени от психари и мошенници.Ти си просто един сектант, ти не си Християнин - последовател на Исус. Исус е живял, отстоявал и търпял всред евреи и неговите усилия и месиянство са предлагани предимно на евреи. Той е един от многото еврейски месии  в тогавашното традиционно за онея семити <месианство>. Вашият Бог е еврейския Бог с богоизбрания му народ, този народ все още богоизбран по един или друг начин, техния бог  все още е вашия бог. Харесва ли ти да си подчинен на Бога на евреите , а църквата ти да съчетава семитско-римо-гръцка традиция.  На мен такава религия не ми изглежда жизнеспособна, направо е обидна наложена на моите братя. 
Каква традиция защитаваш , след като по - добрият начин да го правиш е с другата семитска религия - Ислям, там традициите се пазят по- добре, по-корава, силна религия.

Това е твоето мнение. Моето мнение се различава.

Исляма вероятно подхожда повече за демони, които разрушават, ние хората се стремим да творим и създаваме красота, така света ни става по-хубав и приятен.

А ти защо отиде при дядомраз на север, а не отиде в Саудитска Арабия на юг, където религията е по-корава и силна и където традициите се пазят по добре?

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, makebulgar said:

Е айде сега, исляма бил по-добрата религия. :) Дали ще се заблуждаваш със Елохим, Исус или Алах е все тая. По-реални и истински няма да станат. 

Ами ти точно това правиш, заблуждаваш хората, като сравняваш Исус с коледни зайчета, лами и змейове...

Предполагам, нямаш лоши помисли, но диалектическия материализъм изглежда ти е много здраво набит.

Извинение нямаш разбира се, за глупостите които ръсиш, защото винаги можеш да се потрудиш и са разбереш същността на християнството...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, skiahtro said:

Ами ти точно това правиш, заблуждаваш хората, като сравняваш Исус с коледни зайчета, лами и змейове...

Предполагам, нямаш лоши помисли, но диалектическия материализъм изглежда ти е много здраво набит.

Извинение нямаш разбира се, за глупостите които ръсиш, защото винаги можеш да се потрудиш и са разбереш същността на християнството...

Значи излиза, че всички милиони хора в САЩ, Франция, Англия и другаде по широкия свят, които не приемат за съществуващи свръхестествените Елохим, Исус и Алах, са диалектически материалисти, тоест марксисти.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, skiahtro said:

След като биохимията ти е напълно ясна, понятна и лесна, вероятно ще може да я пресъздадеш от нулата, както го е направил Бог, без никакъв проблем.. С интерес ще очаквам резултати, след седем дни...😉

Успех!

Готово, направих го за седем минути.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, gmladenov said:

Изискването за реалност на боговете отразява атеистичен мироглед. Атеистите явно затова
не вярват в бог, защото не могат да вярват в "измислици" (по техните критерии). Те явно
оперират на принципа "око да види, ръка да пипне" и приемат за врели-некипели сказките
за божествени чудеса и изцеления. Разбираемо.

Религиозните също едва ли си мислят, че бог е реален. По моите наблюдения те приемат бог
за даденост; за невидимо присъствие, което винаги е около нас ... без изискване за реалност.

С други думи, вярата не изисква бог да е реален. Тя по-скоро е свързана със свръх-естественото.

Колко вярвашит ще се съгласят с теб, че бог не е реален? И какво означава, че е около нас ама  не е реален?

За свръхестестевеното съм съгласен. Всички вярващи, вярват в нещо което е свръхестествено. Което е проблем защото свръхестествоно е логически несъстоятелно, оксиморон.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...