Отиди на
Форум "Наука"

Загадки с картини


Recommended Posts

Явно ви е трудно да се справите! Това е мумия на мъж от Пазарък (Алтай) на възраст 4000 години, с татуиран кон на дясното рамо и плешка. При подготовката на тялото за мумифициране са използвани живачни съединения (сп. "Итоги" - News Week, 1999 г.). Мумията е на европеид кавказко-причерноморски тип; бих го определил като кимериец, сроден с древните българи. Намирането му далеч на изток доказва миграцията на трако-кимерийците (древните българи) на Изток и на Запад от района на Северното Причерноморие след потопа в Черно море преди 7600 години! :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Несъмнено е "причерноморец", белезите на тази раса си личат съвсем ясно по тая изгърчена купчина кокали!

Link to comment
Share on other sites

Несъмнено е "причерноморец", белезите на тази раса си личат съвсем ясно по тая изгърчена купчина кокали!

Важното е, че е европеид! По твоята логика сигурно е дошъл в Алтай от Италия или Англия (и вероятно се е придвижил оттам пеша!), но в никой случай не от прародината на индоевропейците - Северното Причерноморие и Балканите! А разселването оттам става както знаем на коне , след като конят е бил опитомен в причерноморските степи за първи път в света преди около 6000 години! "Купчината кокали", както можем да забележим е съвършенно запазена за почтенната си възраст от 4000 години, имаме цяло тяло, костна система, тъкани, коса и череп. Това е напълно достатъчно (особенне косата) за ДНК анализ и класическа антропология по костната система и черепа. Може да излезе, че е и българин, ако го сравним със съвременните българи (можеш ли да докажеш обратното?!?)! Продължавай да се съмняваш; дотук не си казал нищо смислено по тия въпроси!..... :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Понеже ти само смислени неща каза. Това че е европеиден не го оспорвам и също така не доказва нищо.

Дали мога да докажа, че не е българин - това ли искаш от мен?

За мен е също толкова безмислено колкото да доказвам и че не е полинезиец!

Но ако много държиш мога и да се опитам да ти обесня, че нации преди 4 хилядолетия не е имало, друг е въпроса дали ще ме разбереш...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Warlord,брат ,да не изпадаме в емоционални конфликти.Предлагам да го наречем ,най-общо -скит.

Такива гробници/кургани/ има от Панония и Добруджа до Южен Сибир.

Китайците пък и до днес крият ,че преди тях ,на сегашните техни земи е имало бели!!!

Не казвам ,че са българи.

Просто ,разберете -цяла Западна Европа над Римската империя се е казвала Германия,а от Дунав на Североизток до Китай-Скития.

Доктора иска да ги обяви за българи,руснаците за праруси ,маджарите за прапра и т.н.

Това е въпрос на политология,не на расова или някаква друга разлика.

Link to comment
Share on other sites

Пусни следващата картина, но да е по-лесна задачката за да може повече хора да се включат.

Нищо не мога да пусна защото лимитът на изображения ми е изчерпан; сори!..... :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Напротив, увеличен е.

Ето загадката...

Как се казва крепостта и в коя съвременна държава се намира? :post-20645-1121105496:

post-471-1204527686_thumb.jpg

post-471-1204527692_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Напротив, увеличен е.

Ето загадката...

Как се казва крепостта и в коя съвременна държава се намира? :post-20645-1121105496:

Първоначално помислих, че е френски замък крепост, но това е подвеждащ пиниз на Историка :bigwink: ! Крепостта хем е френска, хем не се намира във Франция! Това е най-голямата крепост на кръстоносците - Krak des Chevalies (Crac des Chevaliers - на арабски Qalat Al-Hhusssn). Строена е от рицарите Хоспиталиери (рицарите на Св. Джон) през 12 в. в Сирия; на 65 км. от Хомс. Чистосърдечно ще си призная, че съм много добър в сърфирането из мрежата, но няма да ви издам методите си; това е тайна! :whistling:

Ето и моята загадка; какъв е този символ и какво означава; кой го ползва и къде може да се открие:

post-2917-1204539285_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Позна, браво! Да добавя само - крепостта се намира в Сирия.

Това, което си показал, е древен български символ. Символизира вечността и безкрая. Някои изследователи наричат този символ "костенурка". Издателство "Тангра" го ползва за своя емблема.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

Позна, браво! Да добавя само - крепостта се намира в Сирия.

Това, което си показал, е древен български символ. Символизира вечността и безкрая. Някои изследователи наричат този символ "костенурка". Издателство "Тангра" го ползва за своя емблема.

Ами аз съм посочил, че се намира в Сирия! Отговорът ти обаче на моята загадка не е пълен и за съжаление малко повърхностен! Наистина е древен български символ. Това е плетеницата "Дълголетие"; нарича се още "Космическа костенурка" в Тибетската традиция. Среща се в Тибет, Китай, Монголия, Корея, Средна Азия, във Волжка България го има даже и на монети, и също в Дунавска България. Има го като стилизиран орнамент по най-различни български предмети, музикални инструменти, орнаменти на седла, шевици, орнаменти от килими, по вратите, иконостасите на стари църкви, по дървените тавани и резби на стари къщи (Копривщица и др.), в стари ръкописи и книги - като част от стилистиката на украсата и заглавните букви. Какво означава: тук под формата на декоративен елемент е закодирана дълбока космогонична символика. Плетеницата изобразява стилизирано изображение на костенурка с отдиференцирани тяло и крайници (глава, четири крака и опашка). Костенурката символизира дълголетието и мъдростта и често се използва като днак за "вечност". Древните българи са имали космогоничната представа, че Земята се крепи върху корубата на гигантска костенурка; когато тя се размърдва се получавали земетресенията. Според народните поверия, костенурката живее повече от 500 години (наистина някои костенурки живеят до 300 години!) и от това става мъдра и всезнаеща, познава билките и магиите. Единствено тя знае къде расте билката "разковниче", която имала способността да отваря всичко заключено. Конфигурацията на "космическта костенурка" се отъждествява с мандалата (мистична карта на Вселената) и подобно на нея указва световните посоки, което се свързва и с името и. Т.е. тя представлява също модел на Вселената. "Космическата костенурка" има и скрито езотерично значение, свързано с източната философия и древното българско Учение за върховното единство. Номерологично е свързана с числото 9, свещенно за древните българи (8-те световни посоки и центъра, 9-те основни планети в слънчевата система и 9-те месеца преди раждането на човека). Плетеницата "Дълголетие" е сързана и с древната "Книга на Промените" ("И-Дзин"), но ще отнеме доста време да обяснявам тия неща. Един от моите учители в българистиката, езотериката и бойните изкуства - математикът-философ Стефан Хинков (род. 1929 г.), повече от 40 години е посветил на изучаването на "Книгата на Промените", която е по-стара от "Библията" и в нея са кодирани древни знания дошли от предпотопни цивилизации! :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да видим сега, кой ще познае този човек?

- Кой е човекът, кога е живял и с какво е известен?

(Хм... Ами сега?!...)

post-471-1205235161_thumb.jpg

post-471-1205235166_thumb.jpg

post-471-1205235171.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо, но на мен ми прилича на испанец! Ще разсъждавам!... :book: На цветната картина пък ми прилича на поляк; бронята и въоръжението са от 15-16 в. Трябва да помислим?!? ..... :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

По-скоро Кортес, Веласкес няма причина да е в доспехи, ако имаш предвид Диего Веласкес.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз имам две предположения. Едното, че изобразения на снимката е Кортес, а другото ми предположение, че това е някои от френските крале.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, не, не, нееееееее...

Студеноооооооо...

:sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Non, nain, no... Съвсем не!

Хехехе, май сериозно ви затрудних.

Човекът е живял през XV век. и НЕ е испанец!

Виждам, че Емилия е познала, че е французин.

Но не е крал.

Хм...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Те ти, булка, Спасовден!

Историк, направо ни закопа с този. Аз съм виждал такъв портрет - доспехите, позата, шлемът на заден план... Но с друга глава. Изключено е да се сетя обаче къде и кого съм видял - то едно ли е? А понеже познанията ми по хералдика са ... - как да кажа? - бая общи - двата герба не ми говорят много.

Плисираната яка, която виждам, е по-характерна за XVI век, а не за XV, а пък прическата е твърде типична за испанците точно по времето от Карлос Ι до Фелипе III.

Но щом е французин от XV век - да погадаем: Дюноа или Жил дьо Ре?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Gilles de Rais - Жил де Ре, разбира се, известен и като Синята брада.

Бил е един от пълководците в армията на Жана д'Арк!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А къде му е синята брада? :tooth:

Не знам кога е рисуван портретът, но трябва да е доста след като е бил обесен. В стилово отношение наистина не съответства на първата половина на XV век.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ключа на загадката се крие в двата герба на картината. Първия, който е черен кръст на златист фон показва, че изобразения е член на рицарски орден. Златистия цвят е символ на средновековните владетели. Предполагам, че е високопоставен благородник. Втория герб показва района откъдето произлиза въпросната личност. Според мен човека произхожда от Западна Франциия и по-точно областа Бретан.

В средновековието областта Бретан е независимо херцогство, чийто владетели не горят от желание да се присъйденят към започналата да се обеденява Франция. Причините са различни. Икономически, политически и религиозни. Политически и икономически независимия Бретан предлага благоприятни условия за развитие на дейността на теплиерите там. Това не е случайно. Техния център се намирал в

замъка Ланлеф, Бретания. Прочут с кръглата църква.

Възможно е въпросната личност да е член на полувоенен - полудуховен орган каквито са рицарите темплиери, йоанити и тевтонци.

От изброените дотук ордени само този на темплиерите е възникнал във Франция.

Общо взето това са моите предположения

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...