Отиди на
Форум "Наука"

Загадки с картини


Recommended Posts

  • Потребители

Мда, ръката на КГБ е дълга... :eek_yello:

Първата ми мисъл беше, че е монтаж, но, въпреки че не можах да намеря точно тази снимка, мисля че все пак е истнска - какво съвпадение, само! - съратник на Ленин с физиономията на Путин.

Хаир да му е и третия мандат!

Както се казва - Тази година мандат, догодина - корона. :party:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами то и тъй казват, че на една друга снимка на др. Ленин се е монтирал др. Сталин, та дружбата им да изглежда наистина велика и затрогваща. Та какво пречи и др. Путин да е свършил същата - да остави някаква диря в историята, па макар и на втори план. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тамън загрях, та продължавам със съветските ръководители; снимката, която прикачвам, е от това лято и ни показва как първият и последен съветски президент и лауреат на Нобелова награда Михаил Сергеевич Горбачов си изкарва хляба, чрез реклама - въпросът е:

Какво точно рекламира Горби?

post-1785-1195654505_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нов модел Волга? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

до колкото знам луксозни чанти :animatedwink:

аха ...Луи Вюитон правят не само чанти, а и други кожени изделия, но са известни най-вече с чантичките

" Снимка от фотосесята, на която Горбачов седи в автомобил, минаващ покрай останките от Берлинската стена, ще се появи в американския "Вог" през септември.

До бившия съветски президент на задната седалка е сложена чантата на модния гигант."

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аха! -

http://gtmarket.ru/news/media-advertising-...2007/07/31/1313

Наистина, неведоми са пътищата Господни...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На мен ми прилича на разгрома на Великата испанска армада.

Всеки е чувал за Великата испанска армада, потеглила през 1588 г. да превзема Англия. Но малцина знаят, че нейният командир херцог Медина-Сидоня за пръв път се качва на кораб! Не че на крал Филип Втори са липсвали талантливи адмирали като Санта Круз, Барбариго или венецианецът Андреа Дориа. Просто родът Медина-Сидоня е бил твърде древен и благороден, за да бъде пренебрегван при назначението. Резултатът от този "кадрови подход" е печално известен. Разбира се, за испанците.

През 1588 г. в Лисабон се съсредоточава една от най-големите флотилии за времето си, прочула се с наименованието “Великата” или “Непобедимата армада”, а тогава назовавана “Щастливата”. С пренасяната от нея двадесетхилядна армия тя мудно се отправя към нидерландското пристанище Дюнкерк, откъдето трябва да поеме и испанския корпус, разположен в тази провинция, готвейки се да дебаркира в устието на река Темза пред Лондон. Успешният десант би решил съдбата на непокорната английска кралица, имаща твърде много вътрешни врагове. Армадата обаче е пресрещната в Ла Манша от многоброен и повратлив английски флот, който й нанася загуби и разстройва тактическите й замисли. Тя се добира до залива на френското пристанището Кале срещу английския бряг при Дувър, където испанците се надяват да дочакат нидерландския корпус. Без да изчаква, пиратският капитан Дрейк, назначен вече за вицеадмирал, изпраща няколко подпалени кораба към струпаните на едно място разнообразни испански морски съдове. За да не бъде изпепелена, многобройната флотилия панически се разпръсва. Оттегляйки се безредно на север, тя отново е пресрещната от маневрените английски кораби, които й нанасят нови поражения. Целта е пропусната и освен това, навлязла в Северно море, армадата е постигната от жестоки бури, които потапят над 40 от корабите й. Останалите се завръщат в Испания, заобикаляйки Британските острови. Испанският крал Филип II е сломен. Преследван от злополучната участ на баща си, през следващото десетилетие той подготвя още две армади и довежда страната си до нов финансов банкрут, с какъвто е и започнало неговото управление. Първата от тях е подпалена от англичаните в Кадис, а втората е сполетяна от страхотна буря на път за Англия и за сетен път се завръща безславно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нещо лесно... Кой е този човек и коя е книгата? Какво е пълното име на човека?

post-471-1195690706_thumb.jpg

post-471-1195690719_thumb.jpg

post-471-1195690750_thumb.jpg

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Надписи с арабески, чалма в цвета на пророка биха каза едни, а други в цвета на дракона, някакво минаре се вижда ... Бих казал пък аз корана, но ми се вижда странно, че е с рисунка. Така шаренки са обикновено книгите на мормоните.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това е създателят на исляма - Мохаммед ибн абд Аллах.

Книгата е Коранът.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм, според мен картината е от съвременен художник и изобразява виждането му за прабългарин. Ще ви кажа защо така мисля, но като приключи обсъждането.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Номад от пиковия период на процеса, наречен "Велико преселение на народите" (IV - VII век).

Може да мине за аварин, българин, хазарин...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Т.е. считаме го за познат? Или има още?

Да, познат е. Булгар, булгар - поне според автора на картината. В менелогия на Василий ІІ така изглеждат българите, но са пешаци. Тъй че може да го наречем прабългарски лековъоръжен конник. Пък тежковъоръжения да е като от каната от Наг Сент Миклош. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Кой е автора на картината?

А. Вачков, консултант В. Йотов. Реконструкция на български воин от IX-X век по материали от погребение при с. Красен.

Ето още една негова рисунка:

att-4716c7a5799231.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм, знаете ли какво ме наведе на мислъта, че е българин? Странно и много косвено, но според мен художникът е българин, както се и оказа - и в рисунката има нещо "автопортретично". Вижте му физиономията. Художникът ако не се е нарисувал себе си или някой познат.... и другото е в стойката на коня и т.н.- умора някаква личи. Ако авторът не е на около 45 когато е рисувал или повече и ако не е бил малко уморен ;) те ви па на:)))))

Следващото вече беше облеклото.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Втория вече със сигурност е катафракт, най-вероятно византийски.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...