Отиди на
Форум "Наука"

Загадки с картини


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Позна!

Това е японският замък Химеджи, а човекът на снимката е задаващият въпроса - самият ISTORIK.

Снимката е от октомври 2006 г.

Himeji-jo is the finest surviving example of early 17th-century Japanese castle architecture, comprising 83 buildings with highly developed systems of defence and ingenious protection devices, dating from the beginning of the Shogun period. It is a masterpiece of construction in wood, combining function with aesthetic appeal, both in its elegant appearance unified by the white plastered earthen walls and in the subtlety of the relationships between the building masses and the multiple roof layers.

http://ja.wikipedia.org/wiki/%E5%A7%AB%E8%B7%AF%E5%9F%8E

Aко не разбирате японски, ето ви и на английски:

http://en.wikipedia.org/wiki/Himeji_castle

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Това е Масутацу Ояма - създателят на кьокушинкай карате.

Защо бързаш да отговаряш...малко търпение аз не съм го видял това...

Просто не може да не се познае особено това изображение с бика...

Чак ме хвана яд... :dry:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Защо бързаш да отговаряш...малко търпение аз не съм го видял това...

Ами не е лошо да се въведе някакъв срок 3 или 5 дни и тогава да се отговаря. Защото иначе играта замира.

Има ли начин някъде отгоре да се закачи нещо като правила с това? А и да има връзки към останалите подобни игри на форума. Защото тази игра е за картини. И често гледам, че въпреки че има такива игри да речем за животни, тук се пуска въпрос да се познае някое животно (в широк смисъл на думата). Така се получава, че тази дето са тук не могат да отговорят, а тези дето могат да отговорят, не влизат в темата, защото виждат, че е за картини.

А въпросът - кой е този генерал?

post-549-1200863067_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Прилича ми на руски генерал. Не се вижда много добре, но ми се струва, че е ген. Скобелев, наричали го "белият генерал", защото яздел бял кон и имал бяла униформа. В Пловдив и Варна има улици, кръстени на него.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Интересно предложение, но не виждам как може да стане това...

Трябва по усмотрение на пишещите в дадената тема...

Аз ще предложа нещо...хайде всеки, когато отговори на въпроса правилно да дава информация за личността или това което е на изображението...

И на мен ми прилича на Скобелев

Малко информация за него:

http://www.hrono.ru/biograf/skobelev.html

http://www.pobeda.ru/content/view/2633/10/

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BA%...%B2%D0%B8%D1%87

http://historydoc.edu.ru/catalog.asp?ob_no...&cat_ob_no=

http://scepsis.ru/library/id_1514.html

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, явно пак аз трябва да ви изтормозя.

Кой е този човек?

(Загадката е лесна, той е известен. Следващият път ще ви изненадам с нещо трудно и вече го измислих!)

post-471-1200949566_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Това не е ли фалангата на Александър III Македонски (Велики)?

80436314b1falangakg2.th.jpg

Историк не отговори на втория въпрос - създадена е от Филип Македонски, а не от синът му! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Да, явно пак аз трябва да ви изтормозя.

Кой е този човек?

(Загадката е лесна, той е известен. Следващият път ще ви изненадам с нещо трудно и вече го измислих!)

Игнатий Лойола или Торквемада?

Link to comment
Share on other sites

Идеята ми беше да пуснем по-лесни загадки за да се раздвижи играта, защото беше замряла. И тъй като това е по-трудно, ще отговоря - Вандейци.

dieu_le_roi.jpg

Макар де се разжлеждат като контрареволюционери и ретроградни елементи, това всъщност е истинската Велика френска революция. Великата френска революция обезглавява краля, но скоро промените се озовали в ръцете на тогавашни Костовци и Бакърджиевци. Иначе казано били провъзгласени свобода на мисълта и на вероизповеданията с прословутата декларацията, но това си било на хартия. Вместо свобода, католиците били преследвани, храмовете и манастирите били рушени, а населението на Франция трябвало да се задоволява с вживяването на разни като Робеспиер в ролята на "папа на новата вяра на Разума" - съпроводено с дълги речи, садене на дърво и пр. дивотии. Ама французите не са бълг. рая. И провинция Вандея въстанала - вдигнали се обикновени селяни водени от своите свещеници. Въстнанието било жестоко потушено, но революционния терор бил снижен и преследването на католиците намаляло. Въстанието макар и избухнало като роялистко - целящо да върне стария ред по същество допринесло за постигането на правата формално обявени в Декларациите.

Забравил си нещо важно от тази революция - задкулисните играчи масоните! Един показателен факт за размисъл: аристократите и благородниците са преслезвани и убивани, а именията им и замъците разрушавани и изгаряни. Интересно пък защо нито една от 600 къщи и имения на Ротшилдови (известен еврейски род в Европа, занимаващ се с далавери, преврати, банково дело и финансиране на революции и войни!) във Франция и в Париж не е пипната от революционерите и вандалите?!? Ето ви една доста любопитна конспирация!.......Бутнали Бастилията, а не пипнали имота на организатора на преврати - богаташ, кръвопиец и изедник! А сега де?!?..... :hmmm::vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Забравил си нещо важно от тази революция - задкулисните играчи масоните! Един показателен факт за размисъл: аристократите и благородниците са преслезвани и убивани, а именията им и замъците разрушавани и изгаряни. Интересно пък защо нито една от 600 къщи и имения на Ротшилдови (известен еврейски род в Европа, занимаващ се с далавери, преврати, банково дело и финансиране на революции и войни!) във Франция и в Париж не е пипната от революционерите и вандалите?!? Ето ви една доста любопитна конспирация!.......Бутнали Бастилията, а не пипнали имота на организатора на преврати - богаташ, кръвопиец и изедник! А сега де?!?.....

Аха, световната конспирация.Ами тя революцията е буржуазна - рущат се имотите на собствените аристократи, а не и на търговците, пък били те и от еврейски произход. Интересно дали Хитлер е поправил тази ист. грешка по време на окупацията на Франция. :biggrin:

Иначе не разбрах какво става със загадката - има някаква поредица от въпроси и от отговори, ама май нещо липса от отговорите и не ми е ясно кое е актуалния въпрос?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Доктора се включи късно в темата и коментира стари въпроси и отговори. Мой ред е да пусна загадка. Ето я и нея:

Кой е този владетел?

post-471-1201027854.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Историк потвърди дали КГ отговори правилно и тогава трябва да се пусне следваща загадка и мисля, че ако е отговорил КГ правилно той трябва да я зададе...

Ще помоля на вече отговорили въпроси да не се отговаря по няколко пъти...'

:rul::cop:

Link to comment
Share on other sites

Аха, световната конспирация.Ами тя революцията е буржуазна - рущат се имотите на собствените аристократи, а не и на търговците, пък били те и от еврейски произход. Интересно дали Хитлер е поправил тази ист. грешка по време на окупацията на Франция. :biggrin:

Ами че той Адолф Хитлер (по баща Шикългрубер) по произход е евреин! Според някои данни е незаконен внук на виенския барон Ротшилд; цялата върхушка на Третия райх също са евреи (има данни по тези въпроси; прочетете произведенията на проф. Григорий Климов: "Божия народ", "Князът на този свят", "Червената кабала" и др.)! Ще ви пусна някои линкове да се поограмотите в тази насока; има какво да се научи, има документи, факти, събития! Цялата история от Втората Световна война е фино фалшифицирана и подменена със сурогати!!!...... :hmmm::book::w00t:

Доктора се включи късно в темата и коментира стари въпроси и отговори. Мой ред е да пусна загадка. Ето я и нея:

Кой е този владетел?

Съдейки по трилистната лилия би трябвало да е френски, но физиономията и рисунката комай са немски! Има нещо от стила на Албрех Дюрер - абе гадая си, не знам!..... :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Отговора на предната загадка - Игнаций Лойола - създателят на ордена на йезуитите.

Станаха някакви обърквации тук... Вече съвсем се омотахме в тази тема...

Докторе, помисли още малко... Това не е протестантски крал; не се бъркай с короната, част от която напомня шапката на Жан Калвен, основателя на калвинизма.

Я си помислете, защо на меча има 2 корони?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

Отговора на предната загадка - Игнаций Лойола - създателят на ордена на йезуитите.

Станаха някакви обърквации тук... Вече съвсем се омотахме в тази тема...

Докторе, помисли още малко... Това не е протестантски крал; не се бъркай с короната, част от която напомня шапката на Жан Калвен, основателя на калвинизма.

Я си помислете, защо на меча има 2 корони?

Да не е нещо Австро-Унгарско; изображението като стил е Ренесансово - 15-16 в. (сори, ама моите интереси са в античността и ранно средновековие ; "тъмните векове"!) :post-70473-1124971712:

Ако се класирам ще ви напускам едни суперзагадки! :whistling:

Ами че той Адолф Хитлер (по баща Шикългрубер) по произход е евреин! Според някои данни е незаконен внук на виенския барон Ротшилд; цялата върхушка на Третия райх също са евреи (има данни по тези въпроси; прочетете произведенията на проф. Григорий Климов: "Божия народ", "Князът на този свят", "Червената кабала" и др.)! Ще ви пусна някои линкове да се поограмотите в тази насока; има какво да се научи, има документи, факти, събития! Цялата история от Втората Световна война е фино фалшифицирана и подменена със сурогати!!!...... :hmmm::book::w00t:

Ето един полезен линк към книгите на проф. Григорий Климов http://bookz.ru

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Я си помислете, защо на меча има 2 корони?

Ами възможно е да е заради обединението на кралствата Кастилия и Арагон и това да е крал Фернандо V ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Фердинанд е крал на Арагон и Леон (Галиция) - тъй че може да са 2 корони. Но обединението с Кастилия е резултат от брака му с Изабела.

Във всеки случай картината не е известна, а вариантите са много. Освен всеки френски крал дето си е въобразил, че е завзел 2 кралства, лилията може да значи и разни други френски издънки - напр. унг. крал Лайош д'Анжу да е изобразен като победител на Сърбия и България (1366), или пък някой от Плантагенетите да е даден като победител на Шотландия и ирландия или вместо някоя от тях - Франция.

Портрета е късен и е възможно неточно като облекло и прическа да представя накой владетел от античността до 19в.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Леон и Кастилия отдавна вече са една държава на която той е бил коронясан за крал и чак след брака си с Елизабет става крал и на Арагон и то под друга номерация - Фернандо ІІ :bigwink: така че кажи-речи отново имаме съединяване на два трона.

За Унгарски крал ми се струва твърде рано, освен ако наистина не е рисувана доста по-късно и са допуснати анахронични грешки в облеклото и символите, но едва ли точно за България или Сърбия ще да са тия корони. Незнам, наистина всеки може да е.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Папа с кралска корона на главата? Едва ли. Има период в ранното средновековие, когато папи са ставали всякакви келеши от изпечени интриганти и престъпници до морски пирати, но въпреки това някак си не е по каноните :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Едва ли е папа. Идеята ми беше, че короните може да символизират много неща - може да значат, че е завладял 2 държави; или пък ако е кралят на Арагон и Леон - че армията му се формира от силите на двете държави. Лилията също се среща често. Стилизираната й форма пък напомня кръст.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Интересни предположения... Логични - дори. На прав път сте, но и не - съвсем. Да, владетелят претендира да управлява 2 държави... До голяма степен е бил традиционен крал, най-вече обърнат към военното дело. Бил е високо почитан в своето време и векове след това. Съвременните историци го определят като успешен владетел с много постижения.

Link to comment
Share on other sites

Интересни предположения... Логични - дори. На прав път сте, но и не - съвсем. Да, владетелят претендира да управлява 2 държави... До голяма степен е бил традиционен крал, най-вече обърнат към военното дело. Бил е високо почитан в своето време и векове след това. Съвременните историци го определят като успешен владетел с много постижения.

Е, тука май се издаде - да не е Карл Велики?!? Това е човека! :book::good:

Открих и реконструирани изображения със същата корона и меч; двете корони са Франкското кралство и Саксония (Карл Велики е бил титулован като крал на франките и император на римляните). На основата на Франкската империя се появяват по-късната Франция и Свещенната римска империя (днешна Германия). ето линковете:

http://bg.wikipedia.org

http://www.reportret.info

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...