Отиди на
Форум "Наука"

Загадки с картини


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Ами хайде за да не засича играта ще дам една докато Пламен отново се включи.

Какво става тука?

post-28-1202236985_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Може ли малко да се изсветли или по някакъв друг начин да се подобри картината? Че това ми прилича на бой на негри в тъмна нощ. Така както е неясно може да се определи като какво ли не - войските на Кубилай хан дебаркират в Япония; Мехмед ІІ Завоевателя отдава тъпи заповеди на Балтоглу (обсадата на Цариград); героят от "Песен за моя Сид" се сражава с арабите за Валенсия; Тервел разбива арабите, а имперските огненосци опожарявт араб. флот....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Първото ти предположение е вярното :bigwink: картината изобразява вторият щурм на Кубилай хан срещу Япония през 1281. Извинявам се за качеството, неможах да намеря по-добро, но все пак си личат някои характерни белези по доспехите, макар и само като силуети, пък и платната на кораба са характерни за китайските джонки :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

Кой е този цар?

post-2049-1202329016_thumb.jpg

Дай някаква нишка да има за какво да се хване човек?!? :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

цар Соломон?! - като по-възрастен?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
цар Соломон?! - като по-възрастен?!

:good: Цар Соломон (XI век пр. Хр.)

Соломон ("мирен") бил син на св. цар Давид от Вирсавия. Той бил най-мъдъря израилски цар и царувал в Йерусалим в продължение на 40 години. Цар Давид го определил за свой наследник твърде рано и го миропомазал за цар още приживе, преди да достигне 15-20 годишна възраст.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Извинете, че се включвам толкова късно, но ми се налагаше да отсъствам. Намерих една картинка на известен български владетел. Може би ще е лесна загадката, но все пак. Кой е този български владетел? Ще подскажа, че е спасител на една държава.

post-2606-1203190235.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А, чудесно. Ето за картинките от тази книжка говорех като ставаше дума за предполагаемия медалион на хан Аспарух. Онова дето беше показано в най-добрия случай ще е нещо подобно по отношение на това към печата:

1205.jpg

Не ви ли се струва, че този от печата изглежда малко по-монголоидно?

Link to comment
Share on other sites

Галахад, прав си. Това е хан Тервел. Вярно, прилича малко на човек от монголоидната раса.

Аз пък ще ви кажа че е марсианец! Айде стига с тия монголоидни глупости в стил Васил Златарски и компания! :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това е отец Паисий Хилендарски.

Не мисля, че някой може да се усъмни в това.

Според мен, втората (черно-бялата) картина е по-достоверна. На първата монахът изглежда твърде осъвременен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Докторе, нали мога да те наричам така, може само така да изглежда, не казвам, че е монголоид.

Историк, съгласен съм с теб относно картината, изобразяваща Свети Паисий Хилендарски, която Галахад публикува.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да, правилно - Паисий Хилендарски. На мен по ми харесва първата. Самият Паисий казва, че е написал историята си, когато е бил на 40г. Ще рече, че изображението на по-младия монах е по-близо до историческата реалност. Мърквичка е нарисувал Паисий доста възластен над писалищната маса - ва тази възраст би било по-достоверно ако беше изобразен вече как разнася историята и я дава да я преписват.

Аз пък ще ви кажа че е марсианец! Айде стига с тия монголоидни глупости в стил Васил Златарски и компания!

Знаех си, че монголоидния нюанс в изображението на печата ще допадне на Доктора и Рицаря. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Отец Паисий Хилендарски е велик българин - аз съм му страхотен фен! :good::vertag:

Айде една загадка и от мен; какво е това (уточнявам, че е от преди 4000 години за да не си помисли някой, че е жертва от Холокоста например :vertag: ):

post-2917-1203285708_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Това е "Йотци", праисторически човек, намерен в Алпите.

Йотци е бил замразен в лед , а това е естествено мумифицирано тяло, освен това има разлика в датата - човекът от Алпите май беше на 5000 години! (може и да греша за него)! Това тук е друга находка и от друго място! В едно си прав мумията е на европеид и има интересни татуировки на рамото и гърба! :book:

Link to comment
Share on other sites

Хм, ами тогава от едни торфени блата в Англия?

Стреляш напосоки, но е от по-далече човека! Ще дам бонус за по-начетените и досетливите - от конните народи е! Това е един елемент от моята теория за миграцията на древните българи (от Северното Причерноморие в две посоки на Изток и на Запад). Някои тук я нарекоха "автохтонна теория", макар че картината е доста по-сложна и покрива един период от 8000 години!...... :book::vertag:

Link to comment
Share on other sites

Верно бе, как не познах веднага че е българин!

Ми то от пръв поглед се вижда.

Eй Куртенков, направо ме учудваш - ти май вярваш в "Теорията на конспирацията"?!? Бива ли така да се поддаваш на подобни манипулации на съзнанието? Сигурно вярваш и в това дето го пише по вестниците и го казват по телевизията като от последна инстанция?!?.......На мен пък тая мумия ми прилича поне на византиец или последовател на Мойсей още преди той да се е появил, може и да е болшевик, щото е открита на територията на сегашна Русия, чаткаш ли ?!? Е, много бонуси ви дадох; чакам по-точен отговор! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...