Отиди на
Форум "Наука"

Загадки с картини


Recommended Posts

  • Потребител

Lyubo виж тази статия за художествени произведения в Стокхолм, може пък да те подсети за нещо. Има имена и на някои руски художници.

http://www.gelos.ru/sale/arhjournal/002701.shtml

Тъй като подразни любопитството ми се поразрових за картини на тази тема. Ето някои от тях, който ми изглеждат по-впечатляващи, но по никакъв начин не мога да ги свържа със шведите. :)

Картини на Василий Васильевич Верещагин -

http://www.picture.art-catalog.ru/serie.ph...amp;id_serie=40

Лев Феликсович Лагорио "Отбитие штурма крепости Баязет 8 июня 1877 года"

post-2515-1186138446_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... малко уточнения .. за картината знам със сигурност следното:

- подарена е от българското правителство на шветското

- изобразява боевете от руско - турската Освободителна война (мисля че съм допуснал грешка като казах че има шведски войски на нея, но си спомням знаме с цветовете на Швеция)

- намира се на втория етаж в музея в коридора и не е част от изложба ...

ехххх .. старост нерадост ... не помня и това си е ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Като гледам как са облечени тези войници ме навеждат на мисалта че са опълценци от македоно-одринското опълчение.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм. Березина?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Така излиза, че е Сръбско-българската война, ако е така - най-вероятно Сливница.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ок. Кое е това сражение?

petervonhess002wd5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Петер фон Гесс. «Бородинское сражение» (1843). В центре картины раненый Багратион, рядом с ним на коне Коновницын. Вдали виднеется каре лейб-гвардии.

:bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами ти си, но занапред ще сменям името на файла :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм ползвал името на файла, ама ти си ги променяй... :bigwink:

Надявам се следващата картинка да не е давана, жалко, че не можах да я намеря в по-голям размер. Та какво изобразява тя?

vingw6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хехе, бъзик :bigwink:

А това няма начин да не е Царска Русия от ранния период, вероятно при Иван Грозни. А тия дето са на колене ми приличат на казаци. Ситуацията може би е превземането на Казанското или Астраханското ханство - на прав път ли съм?

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Къде и кога е направена тази снимка?

post-28-1191948493_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Снимката е правена в Испания. Човека който маха на маршеруващата войска е Франсиско Франко предполагам, че това е някакъв парад след победата му над републиканците в Испанската гражданска война.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Видеокадри от събитието

0,,586643_4,00.jpg

"Aсo de la Victoria"

"Defile de la victoria" - 19 май 1939 - парад на националистите в Мадрид на площад Прадо по случай победата в гражданската война на Испания. На трибуната е любимият вожд на Испания Франциско Франко (Franco, caudillo de Espaсa)

084peq.jpg

madrid.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
парад на националистите в Мадрид на площад Прадо

По-точно - парад на нацистите след победата над републиканците в гражданската война ;)

Вие сте.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Май би трябвало да попитам какво означава надписа на последната снимка, която качих. :biggrin:

Но ето нещо друго по темата:

Какво е това на снимката - много известно и нямаше да е лошо да има такова и у нас. Но нас ни бива в събарянето, а не в правенето.

valle1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Кой момент от историята е изобразен на тази рисунка. Разгледайте лицата и доспехите, ако се затруднявате ще дам жокери :vertag: Който познае верния отговор дава следващата загадка :)

photo00034ab1.jpg

Това да не е битката при Анкара от 1402, в която османците са разгромени от монголите на Тимур-ленг и след която Баязид I е взет в плен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Май би трябвало да попитам какво означава надписа на последната снимка, която качих. :biggrin:

Но ето нещо друго по темата:

Какво е това на снимката - много известно и нямаше да е лошо да има такова и у нас. Но нас ни бива в събарянето, а не в правенето.

valle1.jpg

Да не е Битката на народите, Лайпциг? "Две кила пироксилин в темеля"? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Това да не е битката при Анкара от 1402, в която османците са разгромени от монголите на Тимур-ленг и след която Баязид I е взет в плен.
На този въпрос отговориха отдавна. Друг е въпросът доколко може да се вярва на Оспрейките.

Да не е Битката на народите, Лайпциг? "Две кила пироксилин в темеля"?

Не. Дадох вече жокер, че е свързан с предния въпрос за Франко.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм, Гранада?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...