Отиди на
Форум "Наука"

Как ще се отразят санкциите на Русия и как на останалия свят?


Recommended Posts

  • Администратор
Преди 5 минути, Втори след княза said:

е, аз съм още по- скромен. С по един- два коментара на ден. Днес повече, но ще се върна в руслото.

Количеството няма значение, важно е качеството ;)

Същото е и с книгите. Не е важно да се чете, ако ще се четат глупости и неточности...важно е да се чете хубава и качествена литература, факти и доказани неща.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, scaner said:

Глупости приказваш. Русия и Украйна имат дял от 30% от световното зърно, делът на украйна е 10%.  Русия ограничи сама износа, така че има глобален недостиг. И при наличие на недостиг цената се качва и бедните ще духат супата. И преди когато е имало зърно, не се изнася директо от Украйна за бедните държави, а се изнася до големите търговски центрове и от там се разпределя по логистичните вериги - точно както се случва и сега. Пренастройката на тези вериги ще изисква много време, година и повече, вдигане още на цените, дотогава заинтересуваните ще измрат. Затова схемата не се променя.

Плачът на който си се хванал е манипулация, за такива като тебе - щото явно са много и се разчита че ще окажат някакво индиректно влияние на правителствата си с полза за Русия.

Просто си отвори очите.

Това, което дебилите не разбират, е, че това зърно не е нито украинско, нито руско, нито джибутско. А е вече закупено от частни компании, които са предимно западноевропейски. Т.е. това е зърно, собственост на частни западни компании. Те затова и натискаха тъпите орки по този конкретен въпрос. Искат си собствеността, която орките фактически им откраднаха и/или се опитаха да им откраднат.

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, sir said:

А е вече закупено от частни компании, които са предимно западноевропейски.

Не трябва ли Украйна да върне парите на тези западноевропейски компании? Те са платили за зърно,но не са го получили.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, deaf said:

Не трябва ли Украйна да върне парите на тези западноевропейски компании? Те са платили за зърно,но не са го получили.

Естествено, че трябва - след като получи руските репарации.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Западът засилва натиска върху Турция да спре руското избягване на санкциите

Съществуват опасения, че Москва може да използва турските банки за забранени финансови операции

Ердоган казва, че следва т.нар. балансиран подход от началото на инвазията на Москва в Украйна
 
ЕС и САЩ засилват натиска върху Турция да спре опитите на Русия да избегне санкциите на фона на опасения, че Москва може да използва турските банки за забранени финансови операции. Източници на Financial Times посочват, че фокусът е върху турски банки, които са интегрирали руската платежна система "Мир".
Президентът Реджеп Тайип Ердоган казва, че следва т.нар. балансиран подход от началото на инвазията на Москва в Украйна. Неговият отказ да се присъедини към санкционнния режим срещу Кремъл и скорошните му изказвания за задълбочаване на икономическото сътрудничество с Русия разтревожиха западните му партньори. Миналия месец той каза, че има "сериозен напредък" в разширяването на обхвата на "Мир" в Турция.
 
 
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

резидент Турции Реджеп Эрдоган заявил о том, что больше не намерен платить за российский газ полную цену.

На переговорах с владимиром путиным в пятницу — третьих за последние три месяца — Эрдоган намерен требовать скидку на поставки от «Газпрома» в размере 25%, сообщает Finanz со ссылкой на источники Bloomberg.

После отключения поставок европейским странам Турция стала крупнейшим клиентом «Газпрома» и ключевым хабом по транзиту российского газа на юг Европы. Но газовый счет из россии, который достигает 50 млрд долларов в год, не по карману хрупкой турецкой экономике, которая живет с дефицитом торгового и платежного баланса и нагружена внешним долгом на 451 млрд долларов.

По словам источников Bloomberg, Эрдоган намерен добиваться оплаты газовых поставок в турецких лирах вместо традиционных «твердых» валют. Это поможет экономике не тратить дефицитные доллары и евро и уменьшить «дыру» в валютном балансе, которая, согласно прогнозу турецкого ЦБ, может составить 47 млрд долларов по итогам года (дефицит счета текущих операций).

На последних переговорах с путиным в Сочи 5 августа Эрдоган предлагал и вовсе отсрочить платежи «Газпрому», рассказали The Middle East Eye источники, знакомые с ситуацией. Вице-премьер Александр Новак по итогам саммита сообщил, что достигнута договоренность частично перевести платежи в рубли. Но этого недостаточно для Эрдогана: инфляция в Турции превышает 80%, а всего через 9 месяцев в стране состоятся президентские выборы, на которых 68-летнему главе государства предстоит переизбраться на третий срок подряд.

Возможностей надавить на путина у Эрдогана достаточно: западные страны настаивают, чтобы Турция прекратила прием карт «Мир», угрожая санкциями местным банкам. А кроме того, россия ищет содействия Турции в Сирии, откуда вынужденно выводит войска для переброски на украинский фронт. 

https://sprotyv.info/ekonomica/erdogan-trebuet-snizheniya-czeny-rossijskogo-gaza-na-25/

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Темата е започната на 2 март и е логично да е в бъдеще време. От тогава обаче минаха шест месеца и половина е добре вече да се говори за това как се отразиха санкциите, в минало време, защото има очевидни резултати от тях и тези очевидни резултати като цяло не съвпадат с прогнозите от първите 49 страници, а ако сме честни доста се разминават с тях.

В отсегашно време, когато всички чакаме сняг да забръска можем да се чудим що ще правим ний зимъска, защото в досегашно време сме капо, а санкциите ни се отразиха като донесени само от Любезния Лос, без Вазелином.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Петър_Пейчев said:

Темата е започната на 2 март и е логично да е в бъдеще време. От тогава обаче минаха шест месеца и половина е добре вече да се говори за това как се отразиха санкциите, в минало време, защото има очевидни резултати от тях и тези очевидни резултати като цяло не съвпадат с прогнозите от първите 49 страници, а ако сме честни доста се разминават с тях.

В отсегашно време, когато всички чакаме сняг да забръска можем да се чудим що ще правим ний зимъска, защото в досегашно време сме капо, а санкциите ни се отразиха като донесени само от Любезния Лос, без Вазелином.

Да не би да очакваш Путин да си признае че икономиката му се е забатачила, или от уралвагонзавод че нямат части за танкове ?

Санкциите са насочени основн към руският ВПК и от там инфо в мирно време няма какво остава за сега.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 17 минути, vandu said:

Да не би да очакваш Путин да си признае че икономиката му се е забатачила, или от уралвагонзавод че нямат части за танкове ?

Санкциите са насочени основн към руският ВПК и от там инфо в мирно време няма какво остава за сега.

Може и да е така, макар да не виждам каменомети в руската армия, но все пак темата е и за останалия свят, в който сме и ние. Все пак има разлика между това, че на едните чакаме да закъса им комлекса, а другите вече комплексите им избиха до там, че "Животът и необикновените приключения на моряка Робинзон Крузо на необитаемия остров" да се изучава задължително, като алфата и омегата на оцеляването.

Та като стана дума за оцеляване се сетих за Панчатантра, където два чакала умрели от глад докато чакали да паднат мъдете на вола за да се нахранят.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, Петър_Пейчев said:

как се отразиха санкциите, в минало време,

Напротив тепърва ще се отразяват - прогнозира се, че 2023 година ще бъде по-лоша за Русия. Но ти си знаеш, де :)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 33 минути, Пандора said:

Напротив тепърва ще се отразяват - прогнозира се, че 2023 година ще бъде по-лоша за Русия. Но ти си знаеш, де :)

Каква ще бъде за Русия няма значение, първо, защото те носят на лошо, и второ, защото нас ни интересуват България и ЕС, които ще са лошото на Русия умножено по 18. Мика Зайкова го каза: "Светът се раздели, но за съжаление ресурсите останаха от другата страна"!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Петър_Пейчев said:

Мика Зайкова го каза: "Светът се раздели, но за съжаление ресурсите останаха от другата страна"!

Нима? Аз пък мислех, че от тези ресурси има и на други места по света

1280px-Oil_Reserves.png

Natural gas extraction by countries in cubic meters per year around 2013

1280px-World_-_Natural_Gas_Production_of

 

According to the US Energy Information Administration (EIA) estimate for 2017, the world consumes 98.8 million barrels of oil each day

750px-OilConsumptionpercapita.png

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Петър_Пейчев said:

обаче не е наше общо, а е тяхно, чуждо.

Значи ти си от тия, дето руското е общо - добре е да знам.

Преди 10 часа, Петър_Пейчев said:

Нас не ни боли дядовото наследство, че в Русия бензина е 1,5 лв., а тока 10 ст., боли ни защото при нашите конкуренти цените на горивата са два пъти по-ниски, а на тока вече станаха 5-10 пъти по-ниски.

Ама ти тука ли си още? Що не стягаш куфарите за Москва - голям град многомилионен - от пиле мляко има там, не като в някои руски села и покрайнини - даже газоснабдяване нямат. Щото олигарси народ не хранят.

Преди 10 часа, Петър_Пейчев said:

докато перем на реката. 

Като рече реката - сетих се. Един блогър руснак питаше, дали друг народ има приказката за златната рибка или само руският. Бабата поискала от рибката златно корито, после къща, после дворец, накрая поискала рибката да слугува. Та и сега и Русия - вместо кораби и ракети - без електроника и технологи - с дървено корито ще плава.

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Пандора said:

Значи ти си от тия, дето руското е общо - добре е да знам.

Ама ти тука ли си още? Що не стягаш куфарите за Москва - голям град многомилионен - от пиле мляко има там, не като в някои руски села и покрайнини - даже газоснабдяване нямат. Щото олигарси народ не хранят.

Като рече реката - сетих се. Един блогър руснак питаше, дали друг народ има приказката за златната рибка или само руския. Бабата поискала от рибката златно корито, после къща, после дворец, накрая поискала рибката да слугува. Та и сега и Русия - вместо кораби и ракети - без електроника и технологи - с дървено корито ще плава.

Вие сте болни хора, трябва да потърсите специализирана помощ. Предполагам, че става дума за вид параноя от която не може да се отървете. Вижте, Русия не е центъра на света, спокойно може да живеете и без да лягате и ставате с новини за нея. Пробвайте и ще видите как постепенно ще се успокоите и светът ще стане по-хубав!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Петър_Пейчев said:

Темата е започната на 2 март и е логично да е в бъдеще време. От тогава обаче минаха шест месеца и половина е добре вече да се говори за това как се отразиха санкциите, в минало време, защото има очевидни резултати от тях и тези очевидни резултати като цяло не съвпадат с прогнозите от първите 49 страници, а ако сме честни доста се разминават с тях.

Както и другите вече коментираха, няма как да знаем какъв точно е ефектът на санкциите,
защото нямаме пълната картина; на официалната информация от Кремъл не може да се вярва.

Достатъчно улики сочат към факта, обаче, че Русия активно работи да заобиколи санкциите.
Това постаява резонния въпрос: защо тя заобикаля нещо, което уж не и пречи?

Значи санкциите работят ... но за съжаление Русия също така намира начини да ги заобиколи.
Работата е там, че след като Китай и Индия не учавстват в налагането на санкциите, Русия все
ще намери вратички да ги заобиколи. Това е положението.

В Европа и САЩ санкциите водят до инфлация и лека паника за зимата ... но в крайна сметка
се работи върху проблемите и никой не е фалирал заради тях.

Значи като цяло да се говори, че санкциите удрят Европа и САЩ - но не и Русия - е супер-
тенденциозно.

Санкциите явно ще имат дългосрочен ефект върху Русия, а Западът все ще си намери откъде
да купува нефт и газ. Така че пак Русия ще е прецакана от цялата работа.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Петър_Пейчев said:

Пробвайте и ще видите как постепенно ще се успокоите и светът ще стане по-хубав!

Пробвай и ти да не се притесняваш толкова за това как санкциите удрят Европа и САЩ. 🤣

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Петър_Пейчев said:

Русия няма нищо общо с нашата глупост и технологична безпомощност, не Русия ни вкара в пещерите, а тези дето обезумяха срещу нея.

Вкараха ни тези където учиха в Русия, Луканов, Виденов и Станишев

 

Преди 5 минути, gmladenov said:

 

Санкциите явно ще имат дългосрочен ефект върху Русия, а Западът все ще си намери откъде
да купува нефт и газ. Така че пак Русия ще е прецакана от цялата работа.

'70 при петролната криза са се оправили,та сега няма.

Редактирано от vandu
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Петър_Пейчев said:

Русия не е центъра на света,

Не е център на света, но е на първо място в темата, още повече, че темата е за санкциите отнасящи се за Русия. 

Забелязвам, че не си доволен да се обсъжда това, но не аз съм въвела санкциите, нито съм отворила темата.

:)

Харесва ти или не - цял свят с това се занимава. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 54 минути, Пандора said:

Не е център на света, но е на първо място в темата, още повече, че темата е за санкциите отнасящи се за Русия. 

Забелязвам, че не си доволен да се обсъжда това, но не аз съм въвела санкциите, нито съм отворила темата.

:)

Харесва ти или не - цял свят с това се занимава. 

На теб харесват ли ти санкциите? Кефиш ли се без руски стоки, продукти, без руска стомана, без руска хим.промишленност, без руски гуми, без руски огнеопорни тухли и конструкции, без руски газ, скоро без еруски петрол, без руски дърва и без руски пелети. без руско зърно, без руски фуражи, без руски въглища, без руски торове и пр. Харесва ли ти да Плащаш сметката , да ти крадът от Твоето кратко време от Твоя Живот?!

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, laplandeca said:

На теб харесват ли ти санкциите? Кефиш ли се без руски стоки, продукти, без руска стомана, без руска хим.промишленност, без руски гуми, без руски огнеопорни тухли и конструкции, без руски газ, скоро без еруски петрол, без руски дърва и без руски пелети.

 Твоето кратко време от Твоя Живот?!

В моя живот поне до сега нищо не се е променило.

Преди 10 часа, laplandeca said:

без руски газ

Малко са ми родни олигарси, та да плащам и на руски

Преди 10 часа, laplandeca said:

без руско зърно,

??? Да беше си стоял в България....Пак се сетих...Навремето дъщерята на една колежка учеше във Френска гимназия, ходиха от училище във Швейцария, после швейцарчетата идваха тук. Та ми разправяше, като ги разхождали из България, спрял автобуса до житно поле, едно момче от швейцарчетата влязло в житното поле и почноло да прегръща житните класове.....

Преди 10 часа, laplandeca said:

На теб харесват ли ти санкциите?

Не ми харесват и не защото ще бръкнат в моя джоб, а защото милиони руснаци спят и нищо не правят по въпроса. Защото те са единствените, които могат да поправят грешката. 

А ги пиша тези неща, точно защото някой не иска да бъдат написани.

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, Пандора said:

В моя живот поне до сега нищо не се е променило.

Малко са ми родни олигарси, та да плащам и на руски

??? Да беше си стоял в България....Пак се сетих...Навремето дъщерята на една колежка учеше във Френска гимназия, ходиха от училище във Швейцария, после швейцарчетата идваха тук. Та ми разправяше, като ги разхождали из България, спрял автобуса до житно поле, едно момче от швейцарчетата влязло в житното поле и почноло да прегръща житните класове.....

Не ми харесват и не защото ще бръкнат в моя джоб, а защото милиони руснаци спят и нищо не правят по въпроса. Защото те са единствените, които могат да поправят грешката. 

А ги пиша тези неща, точно защото някой не иска да бъдат написани.

Откривам нередности в теб, няма логика. Ако си малка прашинка в играта.............. те разбирам, ако ли пък не.........заслужаваш каквото ти е подготвено.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 14 часа, Пандора said:

а защото милиони руснаци спят и нищо не правят по въпроса. Защото те са единствените, които могат да поправят грешката. 

Ку-ку-руку ку Пандора!

Вие да не им копахте лозето на руснаците та да им давате акъл как да живеят? На тях така им харесва, така и ще живеят, а вие хвърляйте капа да не дойде някой друг на мястото на Путин, защото със сигурност няма да са местните соросоидчета. Един милиард ще опъваме каиша, от които на 500 млн. европейци са на път да скоминясат икономиките за да накажем 145 млн. руснаци. Прочетете нашата преса и ще видите колко от световните икономически светила казват, че Русий ще издържи, Европа ще рухне. Най-оптимистичните са, че ще го отнесат по-равно Европа и Русия.

Моме, тея от 1000 години периодично минават на плъхове и корени и пак издържат, вие с какво ще ги стреснете?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Петър_Пейчев said:

Ку-ку-руку ку Пандора!

Вие да не им копахте лозето на руснаците та да им давате акъл как да живеят? На тях така им харесва, така и ще живеят, а вие хвърляйте капа да не дойде някой друг на мястото на Путин, защото със сигурност няма да са местните соросоидчета. Един милиард ще опъваме каиша, от които на 500 млн. европейци са на път да скоминясат икономиките за да накажем 145 млн. руснаци. Прочетете нашата преса и ще видите колко от световните икономически светила казват, че Русий ще издържи, Европа ще рухне. Най-оптимистичните са, че ще го отнесат по-равно Европа и Русия.

Моме, тея от 1000 години периодично минават на плъхове и корени и пак издържат, вие с какво ще ги стреснете?

Само не разбирам, защо подскачаш толкова - решението е лесно - местиш се в Москва и всичко за теб ще бъде наред.

On 18.09.2022 г. at 13:23, laplandeca said:

Ако си малка прашинка в играта.............. те разбирам, ако ли пък не.........заслужаваш каквото ти е подготвено.

Е, още с Оракул не съм разговаряла....Какво стана с котелното - приготви ли го?

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 2
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...