Отиди на
Форум "Наука"

Как ще се отразят санкциите на Русия и как на останалия свят?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 3 минути, Capitainofmarine said:

Все пак на какво основание ЕС ще забрани и възпрепятства сделки на трети страни.

Ти пък. Русия нарушава межднародното право и нахлува в чужда страна, а ти на ЕС държиш сметка.
Като си такъв радетел на правото, хайде първо осъди Русия.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 10 часа, gmladenov said:

Като си такъв радетел на правото, хайде първо осъди Русия.

Е то там е проблемът -  някои хора поставят кумирите си над морала и ги следват дори и в престъпните им намерения.

Преди 10 часа, Capitainofmarine said:

Подобни действия се наричат Causa belli превежда се причина за война. Питам вие ползващите халюцюгенни препарати осмеляхте дотолкова че искате да воювате с Русия?

И защо реши че ние искаме да воюваме ? Кой започна първи войната и кой първи анексира чужда територия? 

Ми да започнат тогава всички да нарушават чуждите граници че да си вземат своето.

Но не. Всички си стоят в държавите - агресорът е един.

Русия няма да я затрие никой друг освен Путин или някой подобен на него. Това отдавна го знаят самите руснаци. Много е забавно да гледаш хора, които си мислят че са за Русия и в същото време подкрепят нейния разрушител.

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Capitainofmarine said:

Вас навярно ви набират специално на конкурси за постижения по ферментацията на новобългарското бяло саламурено сирене?

Може би трябва да се прехвърлим в някой готварски форум ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Опитите за насочване на износа на метали към източния пазар, които западните купувачи отказаха, започват да вредят на руските металурзи. Асоциацията "Руска стомана", която обединява най-големите металургични предприятия в страната и която представлява 90% от стоманата и валцуваните продукти, произведени в Руската федерация и 98% от желязото, е принудена да доставя продукти за износ на загуба.

През последните месеци имаше прецеденти на "отрицателна доходност" в експортните дестинации. Освен това по индивидуални договори този показател достига минус 49%. Откъснати от западните пазари със санкции, металурзите отчаяно се опитват да оправят логистиката на доставките за Азия, които обаче все още се пукат по шевовете.

Обемът на износа на метали с железопътен транспорт е намалял с 43% през септември, съобщи Алексий Шило, заместник генерален директор на ВАТ РЗ. Износът за азиатския пазар е станал "икономически неизгоден", заяви той: цените на руските продукти не позволяват да се покрият транспортните разходи. Цените на стоманените продукти, доставени FOB Китай, паднаха с 40% спрямо март и 28% от началото на годината до 578 долара за тон. Както съобщи групата "ИС", след обявяването на мобилизация руският петролен износ премина в "секретен" режим.

https://sprotyv.info/ekonomica/vijna-putina-proti-ukraїni-robit-bankrutom-rosijskih-metalurgiv/

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Capitainofmarine said:

Вие от него не излизате!

Колкото и да я бистрите краят е все  и същ. Русия ще серът гладни,  лека полека се свлича авторитета, икономията и на една полуразвита страна. За ужасната им армия пък излезе, че са нещо като Северна Корея. Ще бъдат победени защото водят война не срещу Украина, ами срещу интересите на международните корпорации. С лендлиза америка все повече набира влиание в тази богата от всяка гледна точка страна, докато Европа остава с пръст в уста...Народните републики пък са част от този бизнис, не ми се вярва да ги оставят, защото шистовият гас, полезните, изкопаеми, приватизираните огромни територии, не им се дават на руснаците... 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 9 часа, Пандора said:

Русия няма да я затрие никой друг освен Путин или някой подобен на него.

Да излезем за малко от Андромеда и да уточним, че нас, тук на Земята и в частност в България не ни интересува кой ще затрие Русия, а кого ще затрие Русия? А като погледнем картата виждаме, че страните кандидатки, тези с пристанища в Черно море, където ще потапяме руския флот, не са калабълък.

Тавани на цените естествено няма да има, защото срещу тях ще скочат останалите производители. Не вярвам холандци и норвежци да горят от желание  вместо на 2000Е да продават на газа на 200. Има и други ограничения, подобна стъпка най-вероятно ще доведе до допълнителни мита, такси, данъци и берии върху стоките произвеждани с ресурси на непазарни цени. Подобна стъпка може да доведе единствено до рязко намаляване на износа на руски петрол с 2-2,5 млн. барела на ден, което ще изпрати цените към 300$, ако световната икономика продължи да шава или ще ги остави същите ако настане икономически колапс. Да не забравяме, че Запада може да ограничи Русия в световна търговия с танкери, но Русия може да я прекрати напълно и до доведе до фалит всички големи застрахователи за 2-3 дни. Тогава вече няма въобще да говорим за металургия, а за каменоделие.

Та като стана дума за железа и камъни, като материя прима, не разбрах за кои металурзи става дума, защото руските още работят докато западните се редят на опашки за дърва и въглища, просто икономиките се свиват и не се търси желязо и останали метали. При рязко ограничение на износа от два основни доставчика - Русия и Украйна, другите не заработиха на пожар, а удрят кепенците.

Преди 1 час, Skubi said:

Русия ще серът гладни,  лека полека се свлича авторитета, икономията и на една полуразвита страна.

От твоите уста в Божиите уши!, както казал Борис на Хитлер на времето. Истината обаче е, че Русия е презадоволена със зърно, има резерви за 2-3 години напред и напълно се задоволява с месо, някъде 70-80 кг. на човек. Заговори се, че в Петербург ще отопляват улиците през зимата, мързяло ги да ринат сняг. Ние обаче произвеждаме около 30-35% от консумираната храна и като стане дума за глад да помислим първо за себе си.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Петър_Пейчев said:

От твоите уста в Божиите уши!, както казал Борис на Хитлер на времето. Истината обаче е, че Русия е презадоволена със зърно, има резерви за 2-3 години напред и напълно се задоволява с месо, някъде 70-80 кг. на човек. Заговори се, че в Петербург ще отопляват улиците през зимата, мързяло ги да ринат сняг. Ние обаче произвеждаме около 30-35% от консумираната храна и като стане дума за глад да помислим първо за себе си.

тОВА СЪМ ГО ЧЕЛ ВЕЧЕ НЯКЪДЕ....А да в миналият век за СССР когато се редяхя на опашки и в нармага купих нов лук с калта заедно. Каквото имаше на колхозният пазар, където имаше но за безбожна цена/за тях/ на мен за без пари...🤣😂😂

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

 

Преди 11 часа, Петър_Пейчев said:

Да излезем за малко от Андромеда и да уточним, че нас, тук на Земята и в частност в България не ни интересува кой ще затрие Русия, а кого ще затрие Русия? А като погледнем картата виждаме, че страните кандидатки, тези с пристанища в Черно море, където ще потапяме руския флот, не са калабълък.

Абе ти хубаво си излязъл от Андромеда, но си се заврял в мъглявината "Глухото куче"

В момента виждаме кой затрива  втората армия в света и това коментираме. Гледай хубаво картата, тия дето потапят руzкия флот наистина не са калабалък. Украинците се справят и без нас. Ай какъй карабъл бъйл масква.Какой рузкий багатир бъйл. Уже вече го няма. Перешол к падводнам флоте на магучаята.

Преди 11 часа, Петър_Пейчев said:

От твоите уста в Божиите уши!, както казал Борис на Хитлер на времето. Истината обаче е, че Русия е презадоволена със зърно, има резерви за 2-3 години напред и напълно се задоволява с месо, някъде 70-80 кг. на човек. Заговори се, че в Петербург ще отопляват улиците през зимата, мързяло ги да ринат сняг. Ние обаче произвеждаме около 30-35% от консумираната храна и като стане дума за глад да помислим първо за себе си.

Русия от край време е презадоволена със зърно за това се налага четъйрьох пъти да бъде спасявана от глад .

Руския мужик апят се наяде с американские окурочки и отново го обзе величие и патриотизъм.

Читай здес, чтобы не быть дураком : колко пъти САЩ са спасявали Русия от глад и разорение  https://faktor.bg/bg/articles/dokoga-sasht-shte-spasyavat-rusiya-osobenostite-na-ruskata-neblagodarnost-chetiri-pati-za-105-godini-no-blagodarnost-nyama

 

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 5.10.2022 г. at 20:36, Пандора said:

По-рано ЕК заяви, че като част от новия пакет санкции се "подготвя законодателна рамка, която ще позволи налагането на ценови ограничения на руския петрол". ЕС също многократно е подчертавал, че действителният таван на цените на руския петрол може да бъде въведен само в сътрудничество с Г-7 и други партньори на международната сцена, като се вземат предвид интересите на страните, които купуват руски енергийни ресурси.

https://www.focus-news.net/novini/mejdunarodni/ES-nyama-sam-da-opredelya-tavana-na-cenata-na-petrola-1417231

Те таван на цените на газта сложиха, та на нефта ли! Ма гледам, нищо не казваш по въпроса. Там докъде стигнахте? С такъв ентусиазъм ни осведоми преди време, че си викам - пак ни се размина - добре, че е ЕС и ръководството ... Е ... после на бензиностанцията видях 6.44 килото ... Явно щото гадните рашки си взривили газопровода! Друго не може да е! 

Като стана дума - ЕС да вземат и на ОПЕК да им турят таван на цените. И да им наредят веднага да вдигнат добива! К'во е това!

https://www.reuters.com/business/energy/opec-heads-deep-supply-cuts-clash-with-us-2022-10-04/

On 5.10.2022 г. at 20:43, Capitainofmarine said:

Добре де как си представяш това?

Ти пък, да си представя ... От нея не се иска да си представя. Тя трябва да вярва! Сам си го казал: Sancta Simplicitas!

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, boyko said:

Те таван на цените на газта сложиха, та на нефта ли! Ма гледам, нищо не казваш по въпроса. Там докъде стигнахте? С такъв ентусиазъм ни осведоми преди време, че си викам - пак ни се размина - добре, че е ЕС и ръководството ... Е ... после на бензиностанцията видях 6.44 килото ... Явно щото гадните рашки си взривили газопровода! Друго не може да е! 

Като стана дума - ЕС да вземат и на ОПЕК да им турят таван на цените. И да им наредят веднага да вдигнат добива! К'во е това!

https://www.reuters.com/business/energy/opec-heads-deep-supply-cuts-clash-with-us-2022-10-04/

 

Преди 2 часа, Петър_Пейчев said:

Какво значение има кой какво е казал? Ако е писано да има ядрена война - ще има, ако не е писано - няма да има. Всеки ще си носи последиците, руснаците за едно, укрите за друго, ЕС, Англия и САЩ за тяхното си. Важното е ние да не се бъркаме където не ни е работа и най-вече да не сме на грешната страна.

 Тук уважаемия колега П.Пейчев добре го е казал!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно мнение:

Цитирай

Над прослойкой, которая засела в верхах армейского снабжения, сгущаются тучи. Вскрывается столько фактов превращения армии в частную коммерческую лавочку, что очень много кому не поздоровится.... Даже низовая генеральская среда становится на дыбы с требованием убрать все снабженческие надстройки, - а именно низовиков пытаются сделать виноватыми в проблемах, которые вскрыла спецоперация. Ради одной возможности запустить процесс оздоровления такой мощнейшей машины, как армия, стоило начать спецоперацию.

https://t.me/aleksandr_skif/2424

Това за прословутата руска корупция им го казаха Навални и Христо Грозев.  Нещата бяха ясни като бял ден. Обаче руската машина следва своята си логика. Корупции - проблеми- бой - война, пак проблеми - изясняване на виновници, отстраняване на виновниците, някакви си реформи - и кой ли знае какво следващо ще им се случи.

Значи ако следваме логиката на Ходаковски и някои блогери - добре че се случила СВО и всичките проблеми около нея, за да се отпушат някои реформи в руската армия и руското общество..  Въобще диагнозите са доста тежки, но така се лекува болен организъм..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, boyko said:

Ти пък, да си представя ... От нея не се иска да си представя. Тя трябва да вярва! Сам си го казал: Sancta Simplicitas!

Представям си че много хора ще изгубят пари - в целия свят, много хора може би ще бъдат гладни / такива има и преди 24 февруари/, а също и че много хора до края на живота си няма да намерят близките си, няма да знаят дали са живи или мъртви.

Мислиш ли че това ме радва? Последните искам да са колкото се може по-малко включително руснаци.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, boyko said:

Те таван на цените на газта сложиха, та на нефта ли! Ма гледам, нищо не казваш по въпроса. Там докъде стигнахте? С такъв ентусиазъм ни осведоми преди време, че си викам - пак ни се размина - добре, че е ЕС и ръководството ... Е ... после на бензиностанцията видях 6.44 килото ... Явно щото гадните рашки си взривили газопровода! Друго не може да е! 

Като стана дума - ЕС да вземат и на ОПЕК да им турят таван на цените. И да им наредят веднага да вдигнат добива! К'во е това!

Щом не ви харесва тази политика - има лесно - местите се в "правилната" държава. Тъкмо ще четете повече на руски, а не само  на гадните англо-сакси, шваби и прочие нацисти речта.

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 30 минути, Пандора said:

Щом не ви харесва тази политика - има лесно - местите се в "правилната" държава.

Те така започна патакламата в Украйна, която и ще я довърши:

Чемодан, вокзал, Москва!

На което опълчението отговори:

 

Чемодан.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Capitainofmarine said:

Прощавай че ще се включа в дискусията ви но сега явно излъга. Няма да ровя и да те цитирам какви си ги писала за рашисти и прочие антихуманни неща за руснаците. Даже няма да ти вадя очите с твои радостни изцепки и пожелания за повече руски трупове. Поне да се беше опитала да правиш разлика между обикновенните руснаци и политическите водачи. Ако Путин го приравняваш с Хитлер, то питам с какво шутце пехотинеца от вермахта е виновен за изстъпленията на режима и за войната?

Вие пропагандаторите на украинския национализъм в България ако можете да се видите отстрани няма да намерите разлика между себе си и агитпропа на БКП. Все същите стари муцуни сте си. Навремето често съм ти писал че си мерило за висотата на нежния интелект в този форум.

Разочарован съм страшно! Поставих диагноз на нежния интелект "menopause"! Ти си един от най-активните копи-пейст автори в този форм на такива лишени от логика и интелект анализи че само се смея с глас. Вземи та прочети първо какво "лепиш" и разсъждавай за верноста му. По нагоре в дискусията ми с тебе тако ги зареди едни за суверенитета. О Велики Боже. Къде видя зачитане на суверенитет например в прочуетата забрана на ЕС за продажба на газ и нефт на трети страни. Тези трети страни какво те са лез суверенитет ли? И прочие и прочие! Въобще обръщам ти внимание заради старите топли чувства към тебе.

Бъди жива и здрава! 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Capitainofmarine said:

Прощавай че ще се включа в дискусията ви но сега явно излъга. Няма да ровя и да те цитирам какви си ги писала за рашисти и прочие антихуманни неща за руснаците. Даже няма да ти вадя очите с твои радостни изцепки и пожелания за повече руски трупове. Поне да се беше опитала да правиш разлика между обикновенните руснаци и политическите водачи. Ако Путин го приравняваш с Хитлер, то питам с какво шутце пехотинеца от вермахта е виновен за изстъпленията на режима и за войната?

Може спокойно да се поровиш и ти. Никъде не съм пожелавала някой да умира. Очевидно лъжата днес е оръжие за някои , когато нямат друго. 

Винаги съм съжялявала много повече руснаците, а ти си този който се смееш над съобщения за жертви.

Но бъди жив и здрав и ти!

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 7.10.2022 г. at 19:01, Capitainofmarine said:

Вие пропагандаторите на украинския национализъм в България ако можете да се видите отстрани няма да намерите разлика между себе си и агитпропа на БКП. Все същите стари муцуни сте си. Навремето често съм ти писал че си мерило за висотата на нежния интелект в този форум.

Разочарован съм страшно! Поставих диагноз на нежния интелект "menopause"!

Не знам диагноза ли е или просто го е закъсала с парите, но не само ти си разочарован. Както и да е, надявам се да е "просто бизнес". То с тия тавани на цените на ЕС кой знае какви сметки ще плащаме зимата и човек трябва да се грижи за бюджета. То нали с това ги държат.

On 7.10.2022 г. at 12:11, Пандора said:

Щом не ви харесва тази политика - има лесно - местите се в "правилната" държава. Тъкмо ще четете повече на руски, а не само  на гадните англо-сакси, шваби и прочие нацисти речта.

Явно това ви е новата партийна линия - да изгоните всички несъгласни и да си останете само правоверните. И от други места ги виждам тия призиви. Затова и написах по-горе, че от тебе не искат да мислиш, а да вярваш. Не знам, а някакви символи на вярата предвиждат ли ви? Някакви храмове, канон, молитви, такива неща? Че се чуха разни работи. Например, да си пускаш парното в петък грях ли е официално? 

 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, boyko said:

Явно това ви е новата партийна линия - да изгоните всички несъгласни и да си останете само правоверните. И от други места ги виждам тия призиви. Затова и написах по-горе, че от тебе не искат да мислиш, а да вярваш. Не знам, а някакви символи на вярата предвиждат ли ви? Някакви храмове, канон, молитви, такива неща? Че се чуха разни работи. Например, да си пускаш парното в петък грях ли е официално? 

За канони се обърни към Втория след княза. Не искам да гоня никого. Но прави силно впечатление, че когато е изгодно Западът е мил и драг и винаги предпочитана дестинация, но когато има политически сблъсък изведнъж започват да се търсят кусури , а Русия е винаги бяла и добра.

Не разбирам и защо и ти извърташ нещата. Ако САЩ са омразните злодеи, защо Русия повтаря същото каквото прави и Запада - меси си във вътрешни въпроси на чужди народи, започва войни с неясни цели, дори си позволява да шантажира и нарежда на целия свят. Трябва ли всичко това да се търпи и докога? Русия има неотложна работа в собствената си държава и е време да се заеме с нея.

Както вече писах в друга тема имам два кумира - Ботев и Левски.

Не мога да си представя да имам за кумир Червената армия, нито пък американската, нито пък която и да било друга. Никоя чужда армия не може да бъде освободител на когото и да е било. Това се доказва за пореден път.

Не мога да си представя и да ми е кумир Путин??? И да ако имам някаква вяра, тя е, че ако сегашната власт в Кремъл рухне проблемите в България ще се намалят наполовина.

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Mirolub said:

усия е участник в тия гео-политически процеси между големите играчи.. Но тези големи играчи са малко,  броим ги на пръстите на едната или най-много 2-те ръце.. Големите играчи се наговориха да изключат Русия от клуба на големите играчи... И това което го виждаме е борба:  Русия се бори да си запази статут на "Голям играч".. Докато другите "големи играчи" се опитват да ни докажат, че е достатъчно да се разсърдят и могат да финансират и подстрекават третостепенен играч, за да унищожат бившия "Голям играч". 

Ако това е така Русия е избрала най-невъзможния начин да се бори за статут. Може много да се теоритизира, но има неща които стават бавно и трябва усилена и дългогодишна работа и първо над себе си. САЩ може и да са жандарм и прочие, на зад това стои силна икономика. Първо трябва да изградиш собствена силна система и после да я налагаш над другите.

Съмнявам се обаче, че Путин е ръководен само от национални интереси, а не от лични и емоционални.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, boyko said:

Ама пък брояча трябва да върти ...

Така е, а и скучни мачове не гледам....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Втори след княза said:

Такъв е.

И един мармот завива шоколада в станиол. Любимецът ти продължава да поръчва убийства на всеки, когото заподозре, че е срещу него. Днес е поръчал бизнесмена Василий Мелников и сега той е мъртъв с жена си и двете им деца. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:

Украинската СМИ, която си цитирал, се позовава на руски СМИ:

А както е добре известно, руските СМИ казват истината и само истината. 🤣

Редактирано от gmladenov
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Втори след княза said:

Myśl Polska пише, че подкрепата за Украйна ще стане катастрофа за поляците

Руски кърлежи има по цял свят, очевидно.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...