Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 50 минути, Capitainofmarine said:

Абе направи го че го направи. Аз си мисля че вече 32 години оправяте България и тя става все по зле. За справка: когато приеха оставката на Тодор Бългаия имаше 8 милярда долара дълг а износа на военна продукция стигаше по това време 1млрд и 100млн и имаше икономика и селско стопанство. Днес след 32 години управление на псевдодемократите които ти представляваш в момента дългът е  47млрд а военната продукция продавана е от снето от въоръжение на БНА оръжие.

Сме-ешко-о, ако остане на тебе да оправяш България, ти себе си не можа да оправиш от мързел. Всичко читаво, работно и умно е навън затова родината е в това състояние. Че виждам има коментарии тука в темата и се жалвате, как никой от съюзниците в НАТО и ЕС не ви взима на сериозно. Прави са хората вие псевдодемократите които с тоталитарни методи съчетани с корупция и измами управлявате България сте такива смешници, вземете погледнете какво пишат съседите за вас в хумористичните си издания...

Няма смисъл да ти обяснявам казвал съм за вас "ни в пизду ни в ..."

А не това е ващо поколение 32г. с пръст в дупето седя, докато  90те и 00 кога крадоха, ващо поколение гледаше и гък не каза, сега всичките вие се надпреварвате да давате акъл и да хвалите отминалите дните дни когато ващото поколение или крадеше или бягаше или си траеше, кат п...... Да си имаме уважението не съм от ВАЩО поколение!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител

Това е руска сводка за "военната операция" 

https://www.rbc.ru/textonlines/23/04/2022/6216fb4d9a79474dc80e8821?from=newsfeed

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Апропо:

Мобилизацията на гражданското  население в окупираната територия също е забранено от Женевската конвенция

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, nik1 said:

На част от персонала на базата пък телефоните звънят с РУСКИЯ химн

Това е нереално и много прилича на руска хибридна измишльотина...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Absurde said:

А не това е ващо поколение 32г. с пръст в дупето седя, докато  90те и 00 кога крадоха, ващо поколение гледаше и гък не каза, сега всичките вие се надпреварвате да давате акъл и да хвалите отминалите дните дни когато ващото поколение или крадеше или бягаше или си траеше, кат п...... Да си имаме уважението не съм от ВАЩО поколение!

Поколенията се сменят, дългата ръка на Москва все така управлява, за това, доколкото ни забелязват отвън, ни се смеят на акъла:1n.thumb.jpg.196a43e19ecd15a0c8d3dcc2b660688f.jpg :

Между другото, понеже ме изключиха временно от клуба заради последния ми пост, искам да поясня, че написаното от мен го има в думите на жените от видеото от подземието на Азовстал, което коментирах. Казват, че искат зелен коридор, но към Украйна.

  • Харесва ми! 4
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 12 минути, deaf said:

Това е нереално и много прилича на руска хибридна измишльотина...

ВВС не се състои само от военни.

В Графа работят немалко  съветски възпитаници - например завършилите авиационна техника в СССР. Между тях е възможно да има  и "чугунени" русофили.
 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За сега само слух?

https://t.me/rosanticenter/15985

Украинские каналы сообщают, что по имеющейся у них информации, в больнице Голой Пристани (Херсонская область): находятся тела 2-х погибших российских генералов и один тяжело раненый генерал. Официальных подтверждений этой информации пока нет.

Ранее ВС Украины заявили, что уничтожили командный пункт войск РФ в Херсонской области.

Там было около 50 старших российских офицеров. Судьба их неизвестна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

https://www.nrc.nl/nieuws/2022/04/16/de-lucht-in-zodra-een-onbekend-toestel-nadert-a4113893?fbclid=IwAR3icZRuHw4FO1E_GjmDsc_sYrOOoCCYPvF5hMqEQvs6c52OIUyfQYx0VAg

 

„Wij zijn hier om te helpen, maar ze halen zich wel wat op de hals.” 

 "Тук сме, за да помогнем, но те ни пречат (по скоро "не ни помагат"?)." Обиколката на базата показва, че мисията включва повече от четирите самолета от 322-та ескадрила от Леуварден – два за съвместните полети, два като резервни. Построени са палатки за F-35, пристигнаха десетки контейнери и превозни средства. Освен шестима пилоти има хора за поддръжка, логистика и противопожарна служба.

Морската пехота (на Нидерландия) се грижи за безопасността с 35 души. В ъгъла на базата те опъват палатките си, пълни с PlayStation, оборудване за фитнес и силна музика. Те трябваше да предадат личните си телефони, казва командирът на войските Томас, за да предотвратят изтичането на лична информация и изнудването. Някой вече е получил предложение да сподели информация за F-35 срещу заплащане.

 

 

 

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, nik1 said:

 

https://www.nrc.nl/nieuws/2022/04/16/de-lucht-in-zodra-een-onbekend-toestel-nadert-a4113893?fbclid=IwAR3icZRuHw4FO1E_GjmDsc_sYrOOoCCYPvF5hMqEQvs6c52OIUyfQYx0VAg

 

„Wij zijn hier om te helpen, maar ze halen zich wel wat op de hals.” 

 "Тук сме, за да помогнем, но те ни пречат (по скоро "не ни помагат"?)." Обиколката на базата показва, че мисията включва повече от четирите самолета от 322-та ескадрила от Леуварден – два за съвместните полети, два като резервни. Построени са палатки за F-35, пристигнаха десетки контейнери и превозни средства. Освен шестима пилоти има хора за поддръжка, логистика и противопожарна служба.

Морската пехота (на Нидерландия) се грижи за безопасността с 35 души. В ъгъла на базата те опъват палатките си, пълни с PlayStation, оборудване за фитнес и силна музика. Те трябваше да предадат личните си телефони, казва командирът на войските Томас, за да предотвратят изтичането на лична информация и изнудването. Някой вече е получил предложение да сподели информация за F-35 срещу заплащане

За съжаление тая пача Корнелката е в правителството...

Редактирано от Absurde
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, nik1 said:
Прикриваният резил лъсна . Тезата, че не получаваме платените Ф-16, заради сериозните опасения на САЩ от изтичане на секретна информация за тях в посока РФ, става все по-актуална и провдоподобна..
 
От ФБ
 
Diman Georgiev
"Да си дойдем на думата!
Висши военни от близкия приятелски кръг на президента Румен Радев са били припознати като „потенциални руски шпиони“ от ръководни представители на Военния комитет на НАТО. В сряда в България на изненадваща визита пристигна председателят на най-висшия военен орган в НАТО Роб Бауер, който се срещна с военния министър Драгомир Заков и с Румен Радев.
Дни преди посещението на Бауер представител на Военния комитет на НАТО е отправил неформално питане към външния министър Теодора Генчовска за връзките на командира от авиобаза „Граф Игнатиево“ ген. Николай Русев, с Москва.
От НАТО се интересували и какво е влиянието на бившия служебен премиер генерал Стефан Янев сред командно-офицерския състав на армията ни, а също и дали бригаден генерал Пламен Йорданов, който доскоро беше заместник-министър на отбраната, има допуск до класифицирана информация и до натовските военни тайни.
Макар Стефан Янев да е натовски генерал, той бе публично „разжалван“ от премиера Кирил Петков и принуден да напусне поста на военен министър заради упорития си отказ да обяви, че Русия води война, а не „специализирана операция“ в Украйна. След уволнението си Янев обяви създаването на СОБСТВЕН ПОЛитически проект, а мнозина подозират, че зад него наднича дългогодишният му близък приятел Румен Радев.
 
Само преди дни пък холандските медии цитираха изявление на командира на Военно-въздушните сили на Нидерландия генерал-лейтенант Денис Лаут, според когото още в началото на мисията на нидерланските пилоти в България те трябвало да предадат личните си телефони, за да „предотвратят изтичането на лична информация и изнудване“.
В публикацията се цитира, че нидерландски пилот на F-35 вече е получил предложение за подкуп, ако предаде информация за изстребителите, без да се съобщават повече подробности, твърди „Уикенд“.
Според запознати от НАТО са вдигнали персонално мерника на шефа на авиобаза „Граф Игнатиево“ ген. Николай Русев заради смущаващото обстоятелство, че на територията на авиобазата, където домуват изстребителите F-35, влизали съвсем свободно руски техници по поддръжката и други крайно съмнителни за натовците елементи.
„Това звучи невероятно, но е абсолютно вярно руснаци имат допуск до „Граф Игнатиево“. На част от персонала на базата пък телефоните звънят с РУСКИЯ химн и това очевидно не е останало незабелязано от натовските военни“, твърди източник на седмичника от Министерството на отбраната.
Преди дни международното издание „Евроактив“ обяви, че САЩ отлагат с две години доставката на осемте самолета F-16, които България плати авансово още през 2019 г., тъй като се опасяват от изтичане на секретни данни към Русия."

Дано поне ни върнат парите и си купим нещо което ни е по джоба. Тия ф-16ки и без това нямаме пари да ги поддържаме. Най-малко важните ни партньори са от тази страна на Атлантика и ако ще даваме пари поне може да е на държава от ЕС. 

  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Турция е закрила въздушното си пространство за руски военни и граждански самолети пътуващи към Сирия.

 

Редактирано от Absurde
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Konche said:

Дано поне ни върнат парите и си купим нещо което ни е по джоба. Тия ф-16ки и без това нямаме пари да ги поддържаме. Най-малко важните ни партньори са от тази страна на Атлантика и ако ще даваме пари поне може да е на държава от ЕС. 

Ти сериозно ли? Ако ни управляват Боко, БКП, ДС и компания и москвич не може да подържаме. 5 милионна Финландия купи 64 F-35 + сегашните им самолети. Ти за 8+8 Ф16 мислиш че не можем да подържаме. Можем и повече да подържаме. Само червената сган да ги няма и F-35 можем да подържаме.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100002003280271/posts/5081821855227874/

Модерни снаряди от Канада за Украйна .  

https://www.facebook.com/groups/775008330136750/permalink/812034259767490/

Украйна 

Редактирано от Сармат
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Doris said:

Поколенията се сменят, дългата ръка на Москва все така управлява, за това, доколкото ни забелязват отвън, ни се смеят на акъла:1n.thumb.jpg.196a43e19ecd15a0c8d3dcc2b660688f.jpg :

Между другото, понеже ме изключиха временно от клуба заради последния ми пост, искам да поясня, че написаното от мен го има в думите на жените от видеото от подземието на Азовстал, което коментирах. Казват, че искат зелен коридор, но към Украйна.

За това съм фен на Румънския преход. 😈

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Absurde said:

Ти сериозно ли? Ако ни управляват Боко, БКП, ДС и компания и москвич не може да подържаме. 5 милионна Финландия купи 64 F-35 + сегашните им самолети. Ти за 8+8 Ф16 мислиш че не можем да подържаме. Можем и повече да подържаме. Само червената сган да ги няма и F-35 можем да подържаме.

Ти сериозно ли мислиш че изброените от теб ще спрат да ни управляват?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Doris said:

Поколенията се сменят, дългата ръка на Москва все така управлява, за това, доколкото ни забелязват отвън, ни се смеят на акъла:1n.thumb.jpg.196a43e19ecd15a0c8d3dcc2b660688f.jpg :

 

Още нещо неприятно за мен се случва заради  путинофилската позиция на управляващите, и заради горните типове и изпълненията им

В западните медии (или по скоро англоезичните западни, всяка страна има англоезични  медии, вкл. и България!) няма отразяване на помощта която се оказва от българските граждани и от България, на украинските бежанци. 

Казвам "няма" без преувеличение, защото следя всекидневно темата (има само една-две стари публикации https://www.france24.com/en/live-news/20220322-ukrainians-return-to-bulgaria-holiday-resort-as-refugees)
 

В украинските медии има някакво  отразяване, но то е частно

 

Има отразявания за Молдова, Грузия, изобщо има отразявания за всички страни в които има бежанци, но България и българските граждани  практически ги няма на картата

Ето, виждат се само блогове:

https://www.youtube.com/results?search_query=ukrainian+refugees+in+bulgaria

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Konche said:

Ти сериозно ли мислиш че изброените от теб ще спрат да ни управляват?

Да напомня какво беше казал Петко Славейков...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, nik1 said:

Още нещо неприятно за мен се случва заради  путинофилската позиция на управляващите, и заради горните типове и изпълненията им

В западните медии (или по скоро англоезичните западни, всяка страна има англоезични  медии, вкл. и България!) няма отразяване на помощта която се оказва от българските граждани и от България, на украинските бежанци. 

Казвам "няма" без преувеличение, защото следя всекидневно темата (има само една-две стари публикации https://www.france24.com/en/live-news/20220322-ukrainians-return-to-bulgaria-holiday-resort-as-refugees)
 

В украинските медии има някакво  отразяване, но то е частно

 

Има отразявания за Молдова, Грузия, изобщо има отразявания за всички страни в които има бежанци, но България и българските граждани  практически ги няма на картата

Ето, виждат се само блогове:

https://www.youtube.com/results?search_query=ukrainian+refugees+in+bulgaria

 

 

Всъщност винаги сме били некадърни да покажем на света доброто, което имаме и което правим. И винаги сме били големи "майстори" в самоочернянето, самооплюването...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Absurde said:

Да напомня какво беше казал Петко Славейков...

Чудно ми е дали в днешната ситуация руснаците биха казали за себе си "Не сме народ, а мърша". Или повечето от тях продължават да се изживяват като "Великия руски народ".

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.flagman.bg/article/265215

 Ако наистина са останали без 152мм и само нашите ВМЗ и Арсенал могат да ги произвежда е точно момента простите ни управляващи да се измъкнат. Да си им ги пращаме каналджийската през Полша, а в замяна да не ни притискат да пращаме оръжие официално и другарката да е доволна.

 Впрочем Юри отчете, че нямаме производствени мощности да им задоволим нуждите, но като запознат с начина на работа в Арсенал знам, че почти всички служители могат да бъдат преместени към производството на точно един вид боеприпас, принципа на работа е горе-долу същия без значение от калибъра. Едва ли ще им задоволим нуждите на 100%, но ще са значителни бройки. 

Може и да излезем от цялата ситуация с що годе чисто лице, а и ще сме помогнали доста повече от много държави, които помагат официално.

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...