Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител

Более 1000 квадратных километров украинской территории освобождены от российских оккупантов за последние несколько дней!

Об этом сообщил главнокомандующий ВСУ Валерий Залужный.

Продолжается освобождение населенных пунктов в Харьковской и Херсонской областях. СМИ сообщают о том, что ВСУ зашли в Купянск.

https://t.me/infosprotyv/2470

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 12 минути, scaner said:

Более 1000 квадратных километров украинской территории освобождены от российских оккупантов за последние несколько дней!

Об этом сообщил главнокомандующий ВСУ Валерий Залужный.

Продолжается освобождение населенных пунктов в Харьковской и Херсонской областях. СМИ сообщают о том, что ВСУ зашли в Купянск.

https://t.me/infosprotyv/2470

Ами оказа се че Купиянск въобще не е подготвян за отбрана .Нито един изкопан окоп нито една подготвена позиция.Поредния гениален руски ход.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По ситуации в Харьковской области и наступлении ВСУ.

1. Подтверждается контроль ВСУ над Шевченково.

2. ВСУ вплотную подошли к Купянску, но в городе все ещё стоят российские войска. На подступах идут бои. Задействованы танки и авиация.

3. Сообщается, что ВСУ заняли село Сеньково около Оскола - там находится мост одной из дорог с Купянска на Изюм. Таким все дороги к северу на Изюм перерезаны ВСУ (точнее, есть ещё одна по восточному берегу водохранилища, но она в зоне обстрела ВСУ, которые вышли на западный берег). Под контролем РФ остаются дороги с востока, которые идёт в Изюм южнее Оскольского водохранилища. Наверняка ВСУ попытаются перерезать и их. По крайней мере именно в этом направлении сейчас и продвигаются украинские войска.

https://t.me/stranaua/62826    (има карта)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, resavsky said:

Ами оказа се че Купиянск въобще не е подготвян за отбрана .Нито един изкопан окоп нито една подготвена позиция.Поредния гениален руски ход.

E, koй е мислил, че това ще се случи. Преди тази вихрена контра градът е бил в тила. Ако го бяха очаквали нямаше в района да са само росгвардия без тежко въоръжение и мобилизирани донбасци.Та си мисля, че критиките към руското командване са д донякъде несправедливи. Както се вижда хора нямат. А трябва да поддържат настъплението към Бахмут, където все пка имат някакви успехи. Трябва да пазят Херсон, да имат достатъчно сили за евентуална контра към Крим от Запорожие. Тези войски трябва да дойдат отнякъде-от някоя по-спокойна част от фронта.

 

 

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, новорегистриран3 said:

Забравяш за няколко убити руски генерали, принудени да отидат лично на фронта, за да стимулират войниците да се бият. 

Не и командващ групировка.

Надявам се, че сега вече ще стане ясно:

https://t.me/military_az/24085

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 12 минути, др-бр said:

E, koй е мислил, че това ще се случи. Преди тази вихрена контра градът е бил в тила. Ако го бяха очаквали нямаше в района да са само росгвардия без тежко въоръжение и мобилизирани донбасци.Та си мисля, че критиките към руското командване са д донякъде несправедливи. Както се вижда хора нямат. А трябва да поддържат настъплението към Бахмут, където все пка имат някакви успехи. Трябва да пазят Херсон, да имат достатъчно сили за евентуална контра към Крим от Запорожие. Тези войски трябва да дойдат отнякъде-от някоя по-спокойна част от фронта.

 

 

Много са си справедливи критиките.Сами са си виновни. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, resavsky said:

Ами оказа се че Купиянск въобще не е подготвян за отбрана .Нито един изкопан окоп нито една подготвена позиция.Поредния гениален руски ход.

Забелязал съм, че русофобите приемат Русия като някаква супер сила. Руската армия винаги е била съставена от неадекватни генерали, нямащи дори бегла представа от съвременна война, нерешително и безплодно офицерство, крайно недисциплиниран и лошо подготвен войнишки състав. Нямам спомен руската армия да е свършвала нещо читаво преди да бъде частично или напълно унищожена и на линия да дойде новото попълнение, които обикновено прегазва врага и той губи войната.

Естествено, че няма изкопани окопи, те даже бойните машини не окопават, а всеки служил в нашата армия, когато беше такава, знае, че спре ли танка за повече от час-два трябва да се окопае. Спираш да обядваш и първото не е да си измиеш ръцете, а да заемете кръгова отбрана и всеки да си знае мястото ако врага дойде. Такова нещо в руската армия няма, пълно безхаберие, липса на умения и дисциплина. Това обаче не променя нищо, ако сатрапа е решил да воюва до край Украйна ще бъде заличена като държава. Какво ще стане след това не е ясно, защото в съвременния свят трудно се заличават държави, някак не се приема с добро око да се изколи четвърт от населението за да слуша другото, но това после, първото е, че Украйна ще престане да съществува. Сатрапа може да реши и друго, какво е то никой не знае, по принцип техните сатрапи са луди, може да вземе решение изцяло във вреда на Русия, както е ставало често, но така или иначе ще стане каквото той реши.

Конкретно в тази война трябва да се отчита и крайно неблагоприятния за Русия факто - руснаците не приемат украинците като врагове, а като свои. За времето на войната спадът в това мислене е само 13 или 18%, от над 80% до 67-68%, докато украинците имат най-силното оръжие във войната, което при тях генетично е заложено, те ненавиждат всички, а най-много евреи, поляци и руснаци. Не патриотизма, а омразата е най-силната мотивация при война.  Българите побеждаваха не защото бойният им вик беше "За царя и Родината", а "Дека сте, мамка ви да разплачем"!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, sir said:

Не и командващ групировка.

Надявам се, че сега вече ще стане ясно:

https://t.me/military_az/24085

Така е! 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Май скоро ще се появи Изюмски котел:

Сообщается, что ВСУ захватили с. Гороховатка и перекрыли для ВС России ещё один маршрут коммуникации в район Изюма.

Сообщается что ДРГ ВСУ вновь действуют в районе села Оскол и плотины.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 55 минути, Петър_Пейчев said:

Забелязал съм, че русофобите приемат Русия като някаква супер сила. Руската армия винаги е била съставена от неадекватни генерали, нямащи дори бегла представа от съвременна война, нерешително и безплодно офицерство, крайно недисциплиниран и лошо подготвен войнишки състав. Нямам спомен руската армия да е свършвала нещо читаво преди да бъде частично или напълно унищожена и на линия да дойде новото попълнение, които обикновено прегазва врага и той губи войната.

Естествено, че няма изкопани окопи, те даже бойните машини не окопават, а всеки служил в нашата армия, когато беше такава, знае, че спре ли танка за повече от час-два трябва да се окопае. Спираш да обядваш и първото не е да си измиеш ръцете, а да заемете кръгова отбрана и всеки да си знае мястото ако врага дойде. Такова нещо в руската армия няма, пълно безхаберие, липса на умения и дисциплина. 

На крива ращета знаеш ли какво и пречи?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Карта на рибарчето. Да се има предвид, че и тя е вече почти сигурно неактуална (изключваме и алабализма с издатъка по посока Балаклея):

FcNse0hWQAEjUsL?format=jpg&name=small

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

Преди 27 минути, resavsky said:

На крива ращета знаеш ли какво и пречи?

И аз това се питам, къде са масираните ракетни удари, бомбандировките, думкането на всички ключови пътни и жп. възли, язовири, центрли, заводи, складове за гориво, зърно , оръжия,  унищожения на водопроводи, горивопроводи, пълно ликвидиране на ел.мрежа, литища, пристанища под украински контрол, блокиране на речни пътища, бомбен бараж на всички пътни артерии по западната украинска граница. 

Кога всъщност ще започне войната?

 

 

 

 

 

 

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 7 минути, laplandeca said:

 

Кога всъщност ще започне войната?

 

 

 

 

 

 

 

Тя вече започна. 24 февруари 2022 г.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По последни данни е съборен моста над р. Оскол в Купянск. Не знам кой го е съборил, но това ще рече, че или ВСУ вече са в западната част на града, или са я взели в обкръжение. За сведение - жп-гарата се намира в източната част, т.е. на другия бряг на реката, така че може руснаците да разчитат да я задържат и те да са съборили моста.

На слуховете, че ВСУ са преминали на левия бряг на Оскол и са стигнали до Ковшаровка https://deepstatemap.live/#11.75/49.6363/37.6869, засега не намирам потвърждение. Същото и за Борова, за което прочетох снощи. Чакаме развитие.

И отговорът на орките:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, laplandeca said:

И аз това се питам, къде са масираните ракетни удари, бомбандировките, думкането на всички ключови пътни и жп. възли, язовири, центрли, заводи, складове за гориво, зърно , оръжия,  унищожения на водопроводи, горивопроводи, пълно ликвидиране на ел.мрежа, литища, пристанища под украински контрол, блокиране на речни пътища, бомбен бараж на всички пътни артерии по западната украинска граница. 

Няма. Каквото можаха, направиха. Толкова могат, няма какво да се питаш повече. :) Объркал си се в очакванията си, войната се ориентира към  свършване.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 31 минути, resavsky said:

На крива ращета знаеш ли какво и пречи?

Нищо не й пречи, такива са й табиетите. Пречеше й Плевен, но стигна Цариград, пречеше й какво ли не, но стигна Берлин, загуби Артур, но последва Манджурия. Радвате се, че били освободени 1000 кв. км., а останалите 200 хиляди?

Всичко тава сме го гледали по старите документални филми, говореха го германците при всяко незначително настъпление, даже когато бранеха Берлин.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, laplandeca said:

И аз това се питам, къде са масираните ракетни удари, бомбандировките, думкането на всички ключови пътни и жп. възли, язовири, центрли, заводи, складове за гориво, зърно , оръжия,  унищожения на водопроводи, горивопроводи, пълно ликвидиране на ел.мрежа, литища, пристанища под украински контрол, блокиране на речни пътища, бомбен бараж на всички пътни артерии по западната украинска граница. 

Кога всъщност ще започне войната?

 

 

 

 

 

 

 

 Нищо от това, което си изредил не може да се случи с конвенционални оръжия. Единствено ядрени удари могат да победят Украйна, но последствията вероятно ще са катастрофални за целия свят.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 40 минути, sir said:

Карта на рибарчето. Да се има предвид, че и тя е вече почти сигурно неактуална (изключваме и алабализма с издатъка по посока Балаклея):

FcNse0hWQAEjUsL?format=jpg&name=small

Ако е вярна картата украинците са на 20 - 25 километра  от Изюм

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, resavsky said:

Тя вече започна. 24 февруари 2022 г.

Къде започна?, къде пускат бомбите и ракетите......... нищо не виждам...................само по телевизията тече някакво шоу?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, scaner said:

Няма. Каквото можаха, направиха. Толкова могат, няма какво да се питаш повече. :) Объркал си се в очакванията си, войната се ориентира към  свършване.

Да не бързаме чак толкова. Нека първо ВСУ да си довършат работата, която в случая е унищожаване на изюмската групировка или като минимум принуждаването й да бяга на изток, изоставяйки техника.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, scaner said:

Няма. Каквото можаха, направиха. Толкова могат, няма какво да се питаш повече. :) Объркал си се в очакванията си, войната се ориентира към  свършване.

Наистина ли толкова могат?, ами те нямат никакво ядрено оръжие значи.............. те са едни празни плашила. Тогава съвсем скоро Великата Украинска армия и Генералисимус Зелененски ще влезе в Москва!:D

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Konche said:

 Нищо от това, което си изредил не може да се случи с конвенционални оръжия. Единствено ядрени удари могат да победят Украйна, но последствията вероятно ще са катастрофални за целия свят.

Ами , пука му на света за славянската паплач, да ги думкат , след няколко десетилетия никой няма да си спомня!:D

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 5 минути, sir said:

Да не бързаме чак толкова. Нека първо ВСУ да си довършат работата, която в случая е унищожаване на изюмската групировка или като минимум принуждаването й да бяга на изток, изоставяйки техника.

Рано е да се говори за край на войната. Дори за началото на края и.Дори настоящата битка още категорично не е спечелена от украинците.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...