Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител

Шпионы Кремля в центре Европы | Ресурсы Украины в руках России | Куда идет оружие Запада

00:00 ВСТУПЛЕНИЕ

00:47 РАЗВЕДКА РОССИИ

06:49 НОВОСТИ ВОЙНЫ

10:15 СВОДКИ С ФРОНТА

14:23 ЭКОНОМИКА УКРАИНЫ

16:48 ВОПРОС-ОТВЕТ

18:00 КОРОТКИЕ НОВОСТИ

18:24 ДИЖОНСКАЯ ГОРЧИЦА

20:17 ЗВЕЗДОПАД ПЕРСЕИДЫ

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

Преди 21 минути, scaner said:

Хехе, ако можеха да го направят, нямаше да се излагат половин година с немоща си пред целия свят :) Втора армия в света? Вторанайста :) 

Но вероятно джуджето е по-глупаво от тебе и не ги разбира как се правят тея работи...

Според всички налични данни и друга информация достигнала до мен, Руската армия е способна за около месец да  премаже Украйна при една пълноценна война с цената на поне 300 хиляди цивилни жертви. Според мен те не желаят такъв развой, в момента си тече студената война , а и едновременнос това сътрудничество със запада. Разиграват театър пред простоватата световна общественност. Господин Путин е все още тясно привързан към  и с ОЧЗ, Игралната световна зала започнала съществуване още в последните съзнателни години на другаря Сталин.Спорът Запад-Русия за сега е за прежалими залози, играта е все оюе на дребно, по сериозните Въпроси съществува единение Запад-Русия.

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, Warlord said:

Ясно, и на тебе, като на Путлер, ти е омръзнал скучния живот и искаш вече всичко да се приключва с един Льо гранде кьотек. Чувал съм и аз мнения, че Путин всъщност е добро решение за Русия, за да не се появи някой Сталин 2.0 и че много от руснаците считат Путя за прекалено мекушав и дипломатичен, а им се ще въобще да им цепи басма на западняците, но просто няма по-радикален кандидат сред опозицията, за когото могат да гласуват. Кой знае, може и така да е.

Meanwhile - Цигарената епопея продължава: Министерството на отбраната на Беларус съобщава за експлозии край летището на Зябровка през изминалата нощ, където често са базирани руски самолети. Официалната им версия е, че е резултат от запалило се оборудване вследствие на "замяна на двигател на една от машините". 🤡

 

Пушенето е вредно за полското, румънското, българското здраве:D

 

Единият от желаните сценарии е Глобална криза, глобална война, прочистване- на цивилизацията от малобройни оцелели групи, ново постхуманоидно начало. Не е лошо решение, но шанса е нищожен.

Друг сценарий е Глобалната Система за Сигурност да убие своя създател, човека и след период на сътресения, катаклизъм да се стабилизира Светът , но с лимитирано бъдеще, -Планета Резерват и биологичен и Цивилизационен- нещо като огромен зоопарк. :D Този сценарий е с огромна вероятност, защото системата стартира тази пролет.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, laplandeca said:

Според всички налични данни и друга информация достигнала до мен, Руската армия е способна за около месец да  премаже Украйна при една пълноценна война с цената на поне 300 хиляди цивилни жертви. Според мен те не желаят такъв развой, в момента си тече студената война , а и едновременнос това сътрудничество със запада. Разиграват театър пред простоватата световна общественност. Господин Путин е все още тясно привързан към  и с ОЧЗ, Игралната световна зала започнала съществуване още в последните съзнателни години на другаря Сталин.Спорът Запад-Русия за сега е за прежалими залози, играта е все оюе на дребно, по сериозните Въпроси съществува единение Запад-Русия.

Ти си много дълбоко вярващ човек в някакви отдавна остаряли измислени митове. "Той щял", "той можел",  и всякакви такива фантазии. На такива тук им викаме русороби, те не мислят а само ръкопляскат и споделят коспирологични легенди. Сори батка...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 минути, laplandeca said:

Единият от желаните сценарии е Глобална криза, глобална война, прочистване- на цивилизацията от малобройни оцелели групи, ново постхуманоидно начало. Не е лошо решение, но шанса е нищожен.

Друг сценарий е Глобалната Система за Сигурност да убие своя създател, човека и след период на сътресения, катаклизъм да се стабилизира Светът , но с лимитирано бъдеще, -Планета Резерват и биологичен и Цивилизационен- нещо като огромен зоопарк. :D Този сценарий е с огромна вероятност, защото системата стартира тази пролет.

Просто обожавам мегаконспиративните теории. И след като осъществят тъй желания апокалипсис, какво ще правят групата задкулисни милиардери, в постапокалиптичния свят, с милиардите си, освен да ги ползват за огрев?

А сега внимание ⚠️ Време за най-виртуозната конспирация, която четох напоследък от разбирачите из нета:
Русия и Украйна са комбина. Помощите, които получава Украйна, си ги делят. Оръжията, които се доставят на Украйна, ги препродават, и си делят с Русия парите, или пък Русия ги взима, за да ги reverse engineer-ва. Украйна го играе жертва, а всъщност е троянски кон на Русия. 🥳

  • ХаХа 8
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 18 минути, laplandeca said:

Според всички налични данни и друга информация достигнала до мен, Руската армия е способна за около месец да  премаже Украйна при една пълноценна война с цената на поне 300 хиляди цивилни жертви. Според мен те не желаят такъв развой, в момента си тече студената война , а и едновременнос това сътрудничество със запада. Разиграват театър пред простоватата световна общественност. Господин Путин е все още тясно привързан към  и с ОЧЗ, Игралната световна зала започнала съществуване още в последните съзнателни години на другаря Сталин.Спорът Запад-Русия за сега е за прежалими залози, играта е все оюе на дребно, по сериозните Въпроси съществува единение Запад-Русия.

Искаш да кажеш че това в Украйна не е пълноценна война?

  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, scaner said:

Ти си много дълбоко вярващ човек в някакви отдавна остаряли измислени митове. "Той щял", "той можел",  и всякакви такива фантазии. На такива тук им викаме русороби, те не мислят а само ръкопляскат и споделят коспирологични легенди. Сори батка...

 

Хмм, вие бъркате чувства и интелект в нездравословен коктейл. Комбинирането на <душевност> разбирай Емоция и мисъл е много тънка специалност , Дар за малцина.Не си от тях. Какво значение , че това е Русия?,ако имаше развой на събития с участие на други държави, олигархии, армии, които да са ми удобни на желаните цели бих подкрепял тях. Всъщност бих подкрепил дори самия Дявол, примерно една Война на световете в зависимост от пожеланите от !Чуждата страна, цивилизация цели  е напълно възможа да премина от вражеската страна........, това го намирам за съвсем нормално и естественно, няма място за <меки чувства>и примитивна емоция.

Всякаква реална възможност за разбиване на Еволюционната човешка цивилизационна тапа, запушалка е добре дошла, някои от тези ги подкрепям , а и помагам да се случат. Сегашният Световен Ред е проблем и аз съм решил да работя по силите си за отстраняване на Проблема. Проста логика, никакви локуми и философии.

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, resavsky said:

Искаш да кажеш че това в Украйна не е пълноценна война?

Не е пълноценна война, това е Спец военна операция, с тоя термин се съгласява и Запада, Украйна, инак няма <търговия> , няма преговори и пр. Освен това с какви страхове , ще ви занимават в близките година, две, три?,  по тя случай, Честита баня!?, или още е рано за Новото Нормално?:D

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 минута, laplandeca said:

Не е пълноценна война, това е Спец военна операция, с тоя термин се съгласява и Запада, Украйна, инак няма <търговия> , няма преговори и пр. Освен това с какви страхове , ще ви занимават в близките година, две, три?,  по тя случай, Честита баня!?, или още е рано за Новото Нормално?:D

Не знам за кой Запад говориш.Нещо много си се объркал.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, laplandeca said:

Не е пълноценна война, това е Спец военна операция, с тоя термин се съгласява и Запада, Украйна, инак няма <търговия> , няма преговори и пр. Освен това с какви страхове , ще ви занимават в близките година, две, три?,  по тя случай, Честита баня!?, или още е рано за Новото Нормално?:D

 До колкото не е обявена не е пълноценна, иначе си е война. В тази връзка и нахлуването е незаконно, ако Путин обяви война има някакво основание, поне законово, да избива и разрушава. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, Konche said:

 До колкото не е обявена не е пълноценна, иначе си е война. В тази връзка и нахлуването е незаконно, ако Путин обяви война има някакво основание, поне законово, да избива и разрушава. 

 

В тези дни на Свтовната сцена, кое е законно, незаконно?..........няма сила , която да гарантира световно право, няма и Бог, няма ограничения и това е добре за Бъдещето.

Морална оценка относно конфликта  ми е смешна, това е някакъв виц. По време на спец.военна операция и война Морал е Пропаганда, в убиването няма морал, но има Достойнство, има Емоция , желана- нежелана. Убийството винаги води до Загуба, убитият и този който убива умират, единия на 100 процента, а другия бааавно, понякога доволно мъчително. Съзнателните планувани убийства, къде персонални и в криминалния спектър, къде в едно политвоенно разиграване изискват силна воля, силна, издържлива личност , не е работа за редови човек.Очевидно тук не е възможно да разговаряме без присъствие на дива емоция, нормално , разбирам. Погледът ми е извън <харесвам-нехаресвам>, извън някакъв морал, извън някаква имагинерна законност, не е важно това, не ме интересува, както казах за мен е смешно, глуповато.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Неплохо «покурили». О реальных потерях рашистов в Новофедоровке

По данным координатора ИС Константина Машовца, на аэродроме возле Сак продолжает работать комиссия командования ЧФ. Предварительно полк признан «временно небоеспособным» или «частично небоеспособным». На авиабазе был размещен 43-й отдельный морской штурмовой полк.

Если судить по спутниковым снимкам, - 11-12 летательных аппаратов уничтожены полностью (повреждены более чем на 75%). Минимум 5-6 - повреждены в диапазоне 50-60%. Значительно пострадала инфраструктура и запасы материально-технических средств и боеприпасов.

Аналитики InformNapalm предполагают, что по авиабазе был нанесен удар двух ракет ATACMS с кластерной боеголовкой, запущенных с установки M270 MLRS.

И говорят о таких потерях авиатехники россиян после удара:

Восемь Су-27, четыре Су-30СМ, пять Су-24, шесть Ми-8 и один Ил-20.

В рф заявили, что в результате «головотяпства» ни один самолет не пострадал.

 

Ето и фотография преди взрива и след взрива:

photo_2022-08-10_22-37-09.jpg

photo_2022-08-10_22-37-10.jpg

photo_2022-08-10_22-37-10%20(2).jpg

photo_2022-08-10_22-37-11.jpg

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Just now, scaner said:

Неплохо «покурили». О реальных потерях рашистов в Новофедоровке

По данным координатора ИС Константина Машовца, на аэродроме возле Сак продолжает работать комиссия командования ЧФ. Предварительно полк признан «временно небоеспособным» или «частично небоеспособным». На авиабазе был размещен 43-й отдельный морской штурмовой полк.

Если судить по спутниковым снимкам, - 11-12 летательных аппаратов уничтожены полностью (повреждены более чем на 75%). Минимум 5-6 - повреждены в диапазоне 50-60%. Значительно пострадала инфраструктура и запасы материально-технических средств и боеприпасов.

Аналитики InformNapalm предполагают, что по авиабазе был нанесен удар двух ракет ATACMS с кластерной боеголовкой, запущенных с установки M270 MLRS.

И говорят о таких потерях авиатехники россиян после удара:

Восемь Су-27, четыре Су-30СМ, пять Су-24, шесть Ми-8 и один Ил-20.

В рф заявили, что в результате «головотяпства» ни один самолет не пострадал.

 

Ето и фотография преди взрива и след взрива:

photo_2022-08-10_22-37-09.jpg

photo_2022-08-10_22-37-10.jpg

photo_2022-08-10_22-37-10%20(2).jpg

photo_2022-08-10_22-37-11.jpg

Тия цигари....Големи поразии правят.

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Убеди ли се, че за реалните успехи се говори много, та за ония 40 вагона с боеприпаси щеше де има много информация и снимки. Сиреч онова е било фейк, лъжа, пропаганда.

Човече, не ми е работа да разсейвам чужди заблуди. Напротив, заблудените хора са полезни, управляват се по-лесно :) Ти какво, очакваш някой да ги търси снимкитевместо тебе и да ти ги праща?

Не си приятел с чичо Гугъл.... Ето например мнение на блитанското разузнаване ТУК, или подробности по самата новина ТУК. Ако си направиш труда да я прочетеш, там се споменава станция Брилевка на която е бил ешелонът. А какво се е случило точно там на тази дата с помоща на HIMARS, Гугъл прелива с картинки и видеа...

П.С. Искаше официална информация? Ето: https://t.me/hueviyherson/23204 и https://t.me/hueviyherson/23161

 

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, resavsky said:

Искаш да кажеш че това в Украйна не е пълноценна война?

За редовия русофил пълноценна война означава неприятелските държави да бъдат сравнени със земята с ядрено оръжие или с някоя от милионите руски безаналогови играчки, за които всички са чували, но никой не ги е виждал. Всичко останало е просто спецоперация.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Колко ли още такива истории ще излизат наяве.

https://t.me/rosich_rus/17586

https://t.me/rosich_rus/17594

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 4 минути, Konche said:

ТОС-1 по Пески

 

 

Няма начин да са освободителите. Или са бандеровците или пак цигари.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Warlord said:

Няма начин да са освободителите. Или са бандеровците или пак цигари.

 

Тук пушат изключително агресивно в някаква градинка.

Мястото е съмнително дали е Нова Каховка.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 13 минути, Warlord said:

За редовия русофил пълноценна война означава неприятелските държави да бъдат сравнени със земята с ядрено оръжие или с някоя от милионите руски безаналогови играчки, за които всички са чували, но никой не ги е виждал. Всичко останало е просто спецоперация.

Ами не, искам да видя сериозни действия. Да речем допускаме  легендата , народните армии на источна Украйна водят освободителна война срещу украинския фашизъм .Подпомагани от наемници и руски части, руска профиармия.Нормалната война в подобни условия близко до подобие с гражданската война в Испания, има <армии> има командване за Война и е въвлечена тотално цялата държава. Няма компромиси и цивилното население вече не е ценност за опазване.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Just now, laplandeca said:

Ами не, искам да видя сериозни действия. Да речем допускаме  легендата , народните армии на источна Украйна водят освободителна война срещу украинския фашизъм .Подпомагани от наемници и руски части, руска профиармия.Нормалната война в подобни условия близко до подобие с гражданската война в Испания, има <армии> има командване за Война и е въвлечена тотално цялата държава. Няма компромиси и цивилното население вече не е ценност за опазване.

В Украйна има фашизъм точно толкова колкото в Москва марсианци.Хайде по леко с квалификациите.

П.П.Горещо ти препоръчвам да си пиеш хапчетата.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, resavsky said:

В Украйна има фашизъм точно толкова колкото в Москва марсианци.Хайде по леко с квалификациите.

П.П.Горещо ти препоръчвам да си пиеш хапчетата.

Естествено- няма фашизъм.Това е от руската Легенда, тяхно твърдение. Там има едни бойни групи, бойци някакви, които са приели доброволно да се свързват с нациска символика и подобни действия.Удобно за Москва, повод да обявят неоБандеровци, украински фашаги, нацисти и пр.

Не е логично Украинската армия да позволява съществуване на т.н. Азовци , нямам обяснение, освен някой да ги подбутва за да има повод Москва да обяви Война срешу новият фашизъм....

Link to comment
Share on other sites

Преди 15 минути, scaner said:

 

 

Тук минаваме в другата тема, но Цената на войната ще я плащаме ние от Европа. Тази война основно е за нас , наша <инвестиция>.Онези пият и ядат, говорим за корпоративните вампири на запада, а европейски джентълмен ще плаща сметката! , разбира се доброволно и демокртично.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Konche said:

ТОС-1 по Пески

Което показва, че за около десети път излъгаха, че са превзели Пески.

Но предполагам, че скоро може и да го превземат. Щом изкараха шоу-оръжието.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...