Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

Преди 6 минути, Warlord said:

Копейка, през 2014 внедрените ихтамнети на Путлер, организираха, въоръжиха и вдигнаха на бунт донбаските радикали. Имаха ли избор украинците освен да отвърнат на огъня на сепаратистите? Путлер успешно си инсценира повод тогава, с който да започне сегашната война. 

Да бе , вдигнали се те донбаските радикаи. Кой искаше да прави бази в Украйна и да влиза в НАТО , бази в Крим при положение , че там е руска зона.

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 18 минути, laplandeca said:

имат ли избор руснаците?

Да, имат.

Никой не ги е нападал, никой не ги е заплашвал с военна сила, никой не е правил военни
провокации на тяхна територия и никой не убивал хора с руски паспорти.

Руснаците нямат никакво основание да почнат тази война ... освен психозата на техния
фараон Путин, който избива лични комплекси от Запада и се изживява като велик руски
император. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, Warlord said:

Копейка, през 2014 внедрените ихтамнети на Путлер, организираха, въоръжиха и вдигнаха на бунт донбаските радикали. Имаха ли избор украинците освен да отвърнат на огъня на сепаратистите? Путлер успешно си инсценира повод тогава, с който да започне сегашната война. 

 

За целият свят е ясно, интересите на Русия са в Беларус, Украйна, прибалтийските, Грузия, Армения и всички по границите.Ако руснаците изгубят сигурност там, войната е неизбежна.

Представете си Мексико влиза в съглашение с Русия, Иран - как ще реагират САЩ?

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, gmladenov said:

Да, имат.

Никой не ги е нападал, никой не ги е заплашвал с военна сила, никой не е правил военни
провокации на тяхна територия и никой не убивал хора с руски паспорти.

Руснаците нямат никакво основание да почнат тази война ... освен психозата на техния
фараон Путин, който избива лични комплекси от Запада и се изживява като велик руски
император. 

Как да нямат, дори аз без истински военен опит и  опит в реална държавна стратегия  бих започнал война, не ми оставят избор, преговори са невъзможни, има ултимативна заплаха и действия.

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Стига ги намесвахте САЩ, това как щели те да реагират на едикакво си, по никакъв начин не оправдава агресията на рашистите в момента. Украйна е суверенна държава и сама си решава с кого да влиза в съглашение и с кого не. Путлер няма думата да им казва какво да правят и няма правото да ги замеря с ракети, само защото не го кефи външнополитическият им курс. 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, laplandeca said:

Как да нямат, дори аз без истински военен опит и  опит в реална държавна стратегия  бих започнал война, не ми оставят избор, преговори са невъзможни, има ултимативна заплаха и действия.

Съжалявам, но руската пропаганда те е обработила.

Ако Западът искаше да воюва с Русия, има ли по-подходящ момент от сегашния,
когато руската армия е на прага на изтощение, а на страната са наложени санкции.

И какво прави Западът в момента?

Не само че не напада, но и не дава на Украйна далекобойни оръжия, да не би те да
ударят по руска територия и да ескалират войната.

Ей толкова САЩ иска да воюва с Русия ... а ти ми обясняваш, че САЩ са заплаха за
сигурността на Русия.

Като си такъв незавивим дух, над политическите системи, хайде не се хващай
толкова лесно на евтините руски опорки.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, Warlord said:

Стига ги намесвахте САЩ, това как щели те да реагират на едикакво си, по никакъв начин не оправдава агресията на рашистите в момента. Украйна е суверенна държава и сама си решава с кого да влиза в съглашение и с кого не. Путлер няма думата да им казва какво да правят и няма правото да ги замеря с ракети, само защото не го кефи външнополитическият им курс. 

Украйна уж била суверенна държава и сама решавала, Русия е много по-суверенна и тя решава Война!, такива са реалностите, никой не иска да знае за позицията на жертвите, на никой не му пука харесва или не, отива се на специална военна операция, това налага и задължава Руския Държавен Интерес: Агресия срещу Агресията. 

Украйна е в сферата на Руските интереси , развитието на събитията се очакваще в годините............. Кой се иненада?, за мен беше изненада <координацията> между Русия и Запада за този конфликт, не очаквах това да се превърне в такъв сладникав театър , макар с кръв и трупове.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, gmladenov said:

Съжалявам, но руската пропаганда те е обработила.

Ако Западът искаше да воюва с Русия, има ли по-подходящ момент от сегашния,
когато руската армия е на прага на изтощение, а на страната са наложени санкции.

И какво прави Западът в момента?

Не само че не напада, но и не дава на Украйна далекобойни оръжия, да не би те да
ударят по руска територия и да ескалират войната.

Ей толкова САЩ иска да воюва с Русия ... а ти ми обясняваш, че САЩ са заплаха за
сигурността на Русия.

Като си такъв незавивим дух, над политическите системи, хайде не се хващай
толкова лесно на евтините руски опорки.

Западът неможе да влезе в пряк конфликт с Русия. Де да стане, аз го желая, но е Невъзможно!Най-много да изгърми някоя зомби-държава, но разгърнат ядрен конфликт със стратегич. ядрени оръжия е невъзможен.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И каква по-точно е била агресията срещу Русия, на която тя отвърнала с агресия? Някой я е нападнал? Някой е започнал да я бомбардира? Някой е окупирал нейни територии? 

  • Харесва ми! 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandeca said:

Украйна е в сферата на Руските интереси ...

Това не е божа заповед, а руско внушение.

Колкото и да се тръшкат руснаците, Украйне не им принадлежи и не е тяхна собственост.
Така че да свикват с положението, а не да се бият.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 13 минути, gmladenov said:

Съжалявам, но руската пропаганда те е обработила.

Ако Западът искаше да воюва с Русия, има ли по-подходящ момент от сегашния,
когато руската армия е на прага на изтощение, а на страната са наложени санкции.

И какво прави Западът в момента?

Не само че не напада, но и не дава на Украйна далекобойни оръжия, да не би те да
ударят по руска територия и да ескалират войната.

Ей толкова САЩ иска да воюва с Русия ... а ти ми обясняваш, че САЩ са заплаха за
сигурността на Русия.

Като си такъв незавивим дух, над политическите системи, хайде не се хващай
толкова лесно на евтините руски опорки.

Още няма война в Украйна, не чувам за бомбандировки и заличаване на военни позиции, няма в действие разгърната артирелия, авиация, блокиране на комуникации, сриване на градове, унищожаване на хранит. скадове , запаси, взривяване на ТЕЦ, ВЕЦ, язовирни стени и пр., няма ги стотиците хиляди жертви, няма нищо такова, Това е война ,  смърт навсякаде , пожари, глад и болести. Щеше да приключи до месец.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Warlord said:

И каква по-точно е била агресията срещу Русия, на която тя отвърнала с агресия? Някой я е нападнал? Някой е започнал да я бомбардира? Някой е окупирал нейни територии? 

Представи си , държа при комшията гараж, под наем с безсрочен договор. Ти уговаряш комшията да ползваш гаража за своът ред-курвет. Според теб дали ще ядете шамари ти и комшията?, хайде ти си далече, но комшията ще го отнесе. Така стоят нещата с руските интереси.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, gmladenov said:

Това не е божа заповед, а руско внушение.

Колкото и да се тръшкат руснаците, Украйне не им принадлежи и не е тяхна собственост.
Така че да свикват с положението, а не да се бият.

Ами ако решат да я вземат юе им принадлежи, но се разиграва някаква сапунка............ тоя спектакъ е основно за нас от ЕС.

Няма справедливост, ще реши този с Голямата Сабя.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Сармат said:

Над 20 без никакво съмнение. Гледам, че единият ги е преброил 18 самолета и 6 хеликоптера. Нищо чудно и повече да са. Не е зле. :)

Виждат се и няколко кратерчета на тези снимки. Няколко ракети?🤔

  • Харесва ми! 6
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, sir said:

Москалите тържествено анонсират начало на уличните боеве в Соледар. Засега няма геолокация.

https://twitter.com/GirkinGirkin/status/1557393126343544836

Координатите с голяма вероятност:

цък

Не личи да са мръднали изобщо, може би са взели няколко пресечки северно от завода Кнауф, но движение навътре в града няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, sir said:

Координатите с голяма вероятност:

цък

Не личи да са мръднали изобщо, може би са взели няколко пресечки северно от завода Кнауф, но движение навътре в града няма.

 С две думи старата схема? Пробват да влязат, не им се получава, изтриват градчето от картата.

 

 Поредната пивоварна станала жертва на войната.

 

 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Konche said:

 С две думи старата схема? Пробват да влязат, не им се получава, изтриват градчето от картата.

 

 Поредната пивоварна станала жертва на войната.

Пивоварна, от която се носела ужасна воня и се налагало да се ходи с противогази. Сто проценто ще да е биричка, няма какво друго да е било. :)

https://twitter.com/bayraktar_1love/status/1557464309403369472

Мелитопол: https://t.me/riamelitopol/64615

-------

За Соледар най-вероятно така ще се случи. Говори се, че ВСУ са опитали да контраатакуват, но не са успели да ги изгонят засега. Но продължават да държат Бахмутске по левия фланг на орките в завода, тъй че има много време още до преди да си говорим за падане на града.

Пък и дори самият град или по-голямата част от него да падне, то предлагам да цъкнеш в гугъл и да потърсиш "Soledar salt mine". След това цъкаш на картинки и се любуваш. Навремето Стрелков твърдеше, че няма идея как да превземе мините. Та така. :)

p.s. Слухове за взривове на военното летище до Гомел, Беларус. 🤔

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След последните писания на княза и лапландеца стана ли ясно, защо е противопоказно за менталното здраве, гледането и четенето на руски СМИ?! :) Сериозно ли се чете още от някаква разумна форма на живот нещото наречено Скот Ритър.Личната хигиена е тотално зарязана ясно е, ама поне има един филм "Усещане" трябва да се гледа от време на време. ;)

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Този Лапландец вятар го вее на бял кон... Путинист станал чак до костният си мозък.....Интересното е, че не само той, ами и Капитана когото смятам за интелигентен човек/затова и не се впуска в спор/, тоес имигрантите които живеят в чужда културна обстановка/и навярно имат вътрешен конфликт/, приемат из цяло руската шовинистска, фашистска/ какво е иначе когато Путин съвсем сериозно казва, че такъв народ, държава като Украина, няма и ще я изтрият от историята/ пропаганда която е в синхрон с възникващите се неоконсервативни идеи в светът...И не само Те. Имам много познати живеещи от Германия, до Канада които също така мислят и са за руската победа....Но когато им задам въпросът защо, освен добрепознатите клишета за американският империализам, за войните които америка е водила и никой не ги е санкционирал, нищо конкретно не могат да кажат. И когато им спомена, че до войната в Европа имаше около 30 000 американоси а сега 300 000, че две неутрални държави от която едната с Петър Велики е войувала за последен път, доброволно се присъединяват към НАТО, че Росия с това дестабилизира светът и го изкара на такова военно ниво, каквото беше при конфликта в Берлин.....МЪЛЧАТ КАТ ДУПИ. Незнам как не виждат това, че Путин, този изкуфял дъртак, който само и само да остане на власт изчерпвайки вече всички трикове, че ведъж президентска Русия, веднъж премиер министерска, иска да засили власта си с това, че да възвърни границите на СССР включително и зоната на покорени сателитни дължавички с марионетки като Кадиров, Лукашенка и други, нищо не му е скъпо за тази цел.🤬  

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 14 минути, Skubi said:

Интересното е, че не само той, ами и Капитана когото смятам за интелигентен човек/затова и не се впуска в спор/, тоес имигрантите които живеят в чужда културна обстановка/и навярно имат вътрешен конфликт/, приемат из цяло руската шовинистска, фашистска/ какво е иначе когато Путин съвсем сериозно казва, че такъв народ, държава като Украина, няма и ще я изтрият от историята/ пропаганда която е в синхрон с възникващите се неоконсервативни идеи в светът...И не само Те. Имам много познати живеещи от Германия, до Канада които също така мислят и са за руската победа....

А другото още по-интересно е защо защо всичките до един са мигрирали в гнилия запад, а не в Путинския рай, който не спират да боготворят от домовете си във Финландия и Германия? 

Междувременно нови инциденти с далекобойни цигари в Херсонска обл. Експлозии и големи пожари край Мелитопол и моста за Крим, както и руско видео, показващо как сняряд от Химарс е ударил по язовир Каховка, в което неволно показват и купчина унищожени руски машини. Крайно време е фюрера да им забрани пушенето на тия, че нищо нема да им остане така. 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 23 минути, Skubi said:

Този Лапландец вятар го вее на бял кон... Путинист станал чак до костният си мозък.....Интересното е, че не само той, ами и Капитана когото смятам за интелигентен човек/затова и не се впуска в спор/, тоес имигрантите които живеят в чужда културна обстановка/и навярно имат вътрешен конфликт/, приемат из цяло руската шовинистска, фашистска/ какво е иначе когато Путин съвсем сериозно казва, че такъв народ, държава като Украина, няма и ще я изтрият от историята/ пропаганда която е в синхрон с възникващите се неоконсервативни идеи в светът...И не само Те. Имам много познати живеещи от Германия, до Канада които също така мислят и са за руската победа....Но когато им задам въпросът защо, освен добрепознатите клишета за американският империализам, за войните които америка е водила и никой не ги е санкционирал, нищо конкретно не могат да кажат. И когато им спомена, че до войната в Европа имаше около 30 000 американоси а сега 300 000, че две неутрални държави от която едната с Петър Велики е войувала за последен път, доброволно се присъединяват към НАТО, че Росия с това дестабилизира светът и го изкара на такова военно ниво, каквото беше при конфликта в Берлин.....МЪЛЧАТ КАТ ДУПИ. Незнам как не виждат това, че Путин, този изкуфял дъртак, който само и само да остане на власт изчерпвайки вече всички трикове, че ведъж президентска Русия, веднъж премиер министерска, иска да засили власта си с това, че да възвърни границите на СССР включително и зоната на покорени сателитни дължавички с марионетки като Кадиров, Лукашенка и други, нищо не му е скъпо за тази цел.🤬  

 

Добро утро!😀

Разглеждаме конфликта и специалната военна операция. Тук подробности кой къде какво уж  ударил, или наистина ударил са загуба на време, Ние незнаем параметрите за руския потенциал, незнаем и чуждата помощ и намеса в Украйна. Гледаме една абсурдна спец.операция, която прилича съвсем нарочно да се забавя и прави странни движение, губи или печели време, не на мястото си ако целта беше категоричен резултат.

За другите неща не ми разрешават да говоря, трият и налагат забрани, по същата матрица както за пландемията, за това Мълчим!😀

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, Warlord said:

А другото още по-интересно е защо защо всичките до един са мигрирали в гнилия запад, а не в Путинския рай, който не спират да боготворят от домовете си във Финландия и Германия? 

Междувременно нови инциденти с далекобойни цигари в Херсонска обл. Експлозии и големи пожари край Мелитопол и моста за Крим, както и руско видео, показващо как сняряд от Химарс е ударил по язовир Каховка, в което неволно показват и купчина унищожени руски машини. Крайно време е фюрера да им забрани пушенето на тия, че нищо нема да им остане така. 

Първо, радвам се за уж украинските удари ( вероятно цигари са палили случайни американоевропейски инструктори по спортни танци😀 ) Тези удари могат да принудят Москва да разгърне истинска война и сложи ръка на дветрети от тази нещастна територия. След това да продължи участие в надцакването-прецакването, т. е преговори на ниво експерти - армейска дипломация и комуникация между съотв. служби.

На мен другаря Путин и режима там са ми крайно неприятни . Не харесвам руската държава, руснаците с кусурите си са ми по - скоро симпатични и вероятно може да се причисля като русофил, не знам дали е така и не ме интересува.  В този форум, а вече и навсякаде ( дали са ми всичко да ям,  извън играта съм, <независим> )мога да бъда донякъде откровен. Казвал съм го, в мой интерес е господин Путин да продължава операцията, надявам се той и  хората които го крепят на власт да бъдат издухани от там в една бърза вътрешна завера, преврат. След всичко това на кормилото да попаднат по -радикално настроени царчета и да развият конфликта Запад - Русия до нови висоти, в резултат да изметат западните сили и влияние от приграничните си райони, както и от балканите, поне в териториите на БГ, рабира се и источна Европа. Възможно е и да има жестока цена, при истинска война, на  както се казва , неведоми са човешките щения...........

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, laplandeca said:

Тези удари могат да принудят Москва да разгърне истинска война и сложи ръка на дветрети от тази нещастна територия.

Хехе, ако можеха да го направят, нямаше да се излагат половин година с немоща си пред целия свят :) Втора армия в света? Вторанайста :) 

Но вероятно джуджето е по-глупаво от тебе и не ги разбира как се правят тея работи...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 52 минути, laplandeca said:

Първо, радвам се за уж украинските удари ( вероятно цигари са палили случайни американоевропейски инструктори по спортни танци😀 ) Тези удари могат да принудят Москва да разгърне истинска война и сложи ръка на дветрети от тази нещастна територия. След това да продължи участие в надцакването-прецакването, т. е преговори на ниво експерти - армейска дипломация и комуникация между съотв. служби.

На мен другаря Путин и режима там са ми крайно неприятни . Не харесвам руската държава, руснаците с кусурите си са ми по - скоро симпатични и вероятно може да се причисля като русофил, не знам дали е така и не ме интересува.  В този форум, а вече и навсякаде ( дали са ми всичко да ям,  извън играта съм, <независим> )мога да бъда донякъде откровен. Казвал съм го, в мой интерес е господин Путин да продължава операцията, надявам се той и  хората които го крепят на власт да бъдат издухани от там в една бърза вътрешна завера, преврат. След всичко това на кормилото да попаднат по -радикално настроени царчета и да развият конфликта Запад - Русия до нови висоти, в резултат да изметат западните сили и влияние от приграничните си райони, както и от балканите, поне в териториите на БГ, рабира се и источна Европа. Възможно е и да има жестока цена, при истинска война, на  както се казва , неведоми са човешките щения...........

Ясно, и на тебе, като на Путлер, ти е омръзнал скучния живот и искаш вече всичко да се приключва с един Льо гранде кьотек. Чувал съм и аз мнения, че Путин всъщност е добро решение за Русия, за да не се появи някой Сталин 2.0 и че много от руснаците считат Путя за прекалено мекушав и дипломатичен, а им се ще въобще да им цепи басма на западняците, но просто няма по-радикален кандидат сред опозицията, за когото могат да гласуват. Кой знае, може и така да е.

Meanwhile - Цигарената епопея продължава: Министерството на отбраната на Беларус съобщава за експлозии край летището на Зябровка през изминалата нощ, където често са базирани руски самолети, а на 9 авг. там е пристигнал и дивизион С-400. Официалната им версия е, че е резултат от запалило се оборудване вследствие на "замяна на двигател на една от машините". 🤡

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...