Отиди на
Форум "Наука"

А какво се случва в Русия?


Recommended Posts

  • Администратор

Путин заплаши с удари по западни държави и риск от ядрена война

Путин заплаши с удари по западни държави и риск от ядрена война

© Reuters

Западните държави трябва да разберат, че и Русия има оръжие, което може да порази цели на тяхна територия.

Това каза руският президент Владимир Путин в годишното си обръщение пред Федералното събрание (двете камари на руския парламент) дни след като френският президент Еманюел Макрон не изключи в дългосрочен план пращане на западни войски, макар идеята далеч да не е на масата на Европа и НАТО в момента.

При изпращане на сили също така има риск от ядрена война, продължи Путин, според когото Западът предизвикал войната в Украйна и конфликти в Близкия изток, а лъжел и не спирал да говори как Русия искала да нападне Европа.

"Помним съдбата на пратилите някога свои контингенти на територията на страната ни, каза още Путин, вероятно препращайки към Наполеон (за когото напомниха съюзници на Путин вчера) и нацистка Германия във Втората световна война. Но сега последствията за намесилите се биха били далеч по-трагични."

Какво още каза Путин в годишното си обръщение четете тук.

https://www.dnevnik.bg/burzi-novini/2024/02/29/4594649_burzi_novini_29_fevruari/#4595110

https://www.dnevnik.bg/sviat/2024/02/29/4595193_v_potok_ot_obeshtaniia_i_zaplahi_putin_posochi/

И който има нерви:

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор История
Преди 3 часа, Skubi said:

НА ЖИВО

Очакванията за огромна масовост на погребението на Навални не се сбъднаха.По различни данни са присъствали между 1000 и 1500 души.От град като Москва който има около 20 милиона население.

  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, resavsky said:

Очакванията за огромна масовост на погребението на Навални не се сбъднаха.По различни данни са присъствали между 1000 и 1500 души.От град като Москва който има около 20 милиона население.

Според мен бяха повечко. Потокът който вървеше между църквата и гробището ми се струва поне 5-6000, по кадрите. Трудно е да се оцени от толкова фрагментирани записи.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, resavsky said:

Очакванията за огромна масовост на погребението на Навални не се сбъднаха.По различни данни са присъствали между 1000 и 1500 души.От град като Москва който има около 20 милиона население.

Ти гледаш ли предаването? И в момента огромна редица стоят. "РОССИИ СВОБОДУ" СВОБОДУ РОССИИ" ВИКАТ

а СЕГА ПЪК нЕ ВОЙНЕ НЕ! нЕ НЕ ВОЙНЕ НЕ!

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 3 минути, scaner said:

Според мен бяха повечко. Потокът който вървеше между църквата и гробището ми се струва поне 5-6000, по кадрите. Трудно е да се оцени от толкова фрагментирани записи.

Възможно е.Но не бяха десетките хиляди които се очакваха .Така или иначе нищо драматично нямаше и очакваната голяма антиправителствена акция така и не се състоя.Причините за различни разбира се.От страха на хората до подготовката на властта. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, resavsky said:

Възможно е.Но не бяха десетките хиляди които се очакваха .Така или иначе нищо драматично нямаше и очакваната голяма антиправителствена акция така и не се състоя.Причините за различни разбира се.От страха на хората до подготовката на властта. 

Ето ги. 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Skubi said:

Ти гледаш ли предаването? И в момента огромна редица стоят. "РОССИИ СВОБОДУ" СВОБОДУ РОССИИ" ВИКАТ

а СЕГА ПЪК нЕ ВОЙНЕ НЕ! нЕ НЕ ВОЙНЕ НЕ!

Огромно БРАВО (МОЛОДЕЦ) ,пренебрегнали заплахи директни и индиректни и дошли ,да се поклонят на един достоен човек загубил живота си в битка с тъмните сили  ,които желаят Русия  ,да, е най назадничавата и изостанала страна в света.Всички това са при положение ,че говорим за Москва ,най малко 100 000 са според мен .

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имаха и репортажи. Не знам на този канал или на други, но една жена се изказа: 

"Дойдох да се поклоня и благодаря на този който живота си даде за нас, за да има свободна Русия, не като Оня който жертва живота на хиляди,  за да остане на власт..."

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

В резултат на многочасовата битка се съобщава за шестима убити. Националният антитерористичен комитет на Русия (НАК) съобщи за приключване на специалната операция в Карабулак. Според съобщението "са ликвидирани 6 членове на терористичната групировка ИДИЛ".

Няма обаче доказателства, че убитите в битката мъже са участвали в терористичната групировка.

Руските власти не назовават имената на убитите. Има основания да се смята, че сред убитите може да са Амирхан Гуражев и Адам Оздоев, издирвани от март миналата година за нападение срещу руски пост на пътната полиция на границата между Ингушетия и Северна Осетия.

https://t.me/drmjournal/7590

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Снимка от вчерашния пожар в нефтобазата в Белгород, причинен от украински безпилотник. Съобщават за три запалени "танкера", може би се има предвид големи цистерни/хранилища.

431141378_7147803775339411_2086698614108832463_n.jpg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

превод от руски:
братски народ - народ, които е освободен от нас и денацифициран
приятелски народ - народ, който предстои да бъде освободен от нас и денацифициран
вражески народ - народ, който не е освободен от нас и денацифициран

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

https://t.me/operativnoZSU/139079

Песков демонстрира високо самочуствие - нашата демокрация е най добрата в света.Путинова Русия и демокрация са две несъвместими понятия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, resavsky said:

https://t.me/operativnoZSU/139079

Песков демонстрира високо самочуствие - нашата демокрация е най добрата в света.Путинова Русия и демокрация са две несъвместими понятия.

Този алкохолик е згрешил текста....Аутокрация е трябвало да каже....

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

⚠️Посолствата на Обединеното кралство и САЩ в Русия предупредиха, че през следващите 24 часа в Москва може да бъде извършено терористично нападение.

Предупреждението за сигурност, издадено от посолството на САЩ и повторено от Обединеното кралство, призовава американските граждани да "избягват големи събирания през следващите 48 часа".

Посолството заяви, че "следи съобщенията, според които екстремисти имат предстоящи планове да се насочат към големи събирания в Москва, включително концерти", но не уточни за какви заплахи става въпрос и кой може да стои зад тях.

На 7 март руската Федерална служба за сигурност (ФСБ) съобщи, че нейни агенти са осуетили потенциална терористична атака на "Ислямска държава" срещу московска синагога, като държавните медии съобщиха, че бойците, стоящи зад заговора, са били убити. Не е известно дали инцидентите са свързани.

Посолството също така посъветва своите граждани да "следят местните медии за актуална информация" и "да бъдат наясно със заобикалящата ги среда".

Припомняме, че наскоро в Ингушетия ФСБ влезе в сражения с въоръжена група, продължили 13 часа. Групата е антиправителствена и атакува силите за сигурност, но не е свързана с ИД. Все пак, чеченски групи са активни и Руската федерация може да се изправи пред нова вълна на атаки.

https://t.me/drmjournal/7675

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...