Отиди на
Форум "Наука"

А какво се случва в Русия?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Очаквах да си нарисува 70 и няколко процента (както прави Лукашенко), за да изглежда поне малко реалистично, ама не. Говори се че Даванков (единственият, който официално е обявил, че е за мир) е спечелил дота по-голям процент, но нарочно са го смалили, за да изглежда че няма никаква опозиция и никакъв интерес към мира и реформите.
Доста евтин цирк.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители
Преди 2 часа, Warlord said:

Очаквах да си нарисува 70 и няколко процента (както прави Лукашенко), за да изглежда поне малко реалистично, ама не. Говори се че Даванков (единственият, който официално е обявил, че е за мир) е спечелил дота по-голям процент, но нарочно са го смалили, за да изглежда че няма никаква опозиция и никакъв интерес към мира и реформите.
Доста евтин цирк.

Явно има някаква слабост към числото 12. Три поредни избори назад вдига с по 12 процента, за да стигне на 87. На следващите избори през 2030 ще надмине старите диктатори, които печелеха с по 90 процента.

Кой е поздравил пути за спечеления вот до този момент: президентите на Венецуела, Никарагуа, Куба, Таджикистан, КНДР, Узбекистан, Иран, КНР, Азербайджан, Беларус, Киргизия, Казахстан, Виетнам, Кувейт, Мианмар, босненските сърби.

Кто поздравил Путина, тот признал легитимность новой России 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Сега има 3 варианта. 

1. Глобяват го или затварят в лагер. 

2. Изплащат на всеки един глобен или задържан в лагер обезщетение, понеже са задържани заради използването на думата война или са били против нея. 

Понеже не е случаен човек - затварят си ушите ама яко и се правят на ни лук яли, ни лук мирисали, докато продължават да глобяват и задържат всички обикновени хора. 

 

Редактирано от Димитър Йорданов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Познай кое от трите. Той и Путлер на няколко пъти вече се изпусна и каза "война". Само нашенските клети копейки още папагалят за "СВО".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо Русия променя езика си за войната?

22 март (Ройтерс) - Кремъл заяви в петък, че това, което описва повече от две години като своя
"специална военна операция" в Украйна, се е "превърнало във война" поради намесата на Запада.

Промяната на езика идва пет дни след като Путин спечели нов шестгодишен мандат на президентски
избори, на които двама от кандидатите, противопоставили се на войната, не бяха допуснати.

Русия също така все по-често говори за необходимостта от завземане на повече украинска земя - тази
седмица Путин каза, че може да се наложи да създаде буферна зона, за да защити собствената си
територия от нападение, а Песков каза, че Русия трябва напълно да "освободи" четирите региона на
Украйна, които
тя е обявила за своя, но само частично контролира.

Промяната в техния език предполага, че Путин, насърчен от напредъка на Русия през последните няколко
седмици и забавянето на доставката на нова американска помощ за Украйна, сега е превърнал войната
в определяща мисия на своето управление. 

Ключов въпрос през следващите месеци ще бъде дали Путин ще реши, в допълнение към „вътрешната
мобилизация“, която Песков призова, да организира действителна мобилизация като тази, която нареди
през 2022 г., когато 300 000 допълнителни резервисти бяха призовани да се бият.

https://www.reuters.com/world/europe/why-is-russia-changing-its-language-about-war-2024-03-22/

--

Реториката на Кремъл винаги цели да постигне някакви цели и в случая явно се настройва населението,
че Русия води война срещу Запада и се изискват жертви. Така хората да не се оплакват от недостига на
бензин и стоки в магазините, както и от високата инфлация.

Сигурно и други "изненади" са подготвили от Кремъл, макар че обща мобилизация не изглежда вероятна
в момента. Те войска имат, но вътре в страната положението само ще се влошава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Информацията е малко.Аз самият предупредих приятелите си руснаци ,че е неизбежно  Войната на Путин ,да достигне и до тях ,те не вярваха.Както бе зле на жителите на Киев ,Харков ,Днипро ,Одеса и прочие ,редно и е гражданите на РФ ,да почувстват вкусът на войната.Не бих се учудил ,да си е вътрешна провокация  ,мозъкът на отмиращото ,може   ,да измисли всякакви сценарии.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За терористичния акт в концертната зала в района на Москва отговорност пое ИДИЛ. Има някаква логика да търсят отмъщение срещу Путин заради това, че руската армия помогна на Асад да се задържи на власт в Сирия именно в борба срещу тях. От друга страна така поета отговорност в социалните мрежи може да е мнима и всъщност да си е активно мероприятие на руските служби, за да може Путин да има повод да направи още по-голяма мобилизация, която да достигне до жителите на Москва и Санкт Петербург, без те да недоволстват от което заради случилото се, за което естествено трябва да бъде обвинена Украйна. По същия начин имаше милитаристично сплотяване на общественото мнение в началото на управлението на Путин преди повече от 20 години относно Втората Чеченска война. Сега Путин и хората му със сигурност ще търсят същия ефект. Скоро ще разберем какъв ще бъде ефектът.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, skorpion1980 said:

За терористичния акт в концертната зала в района на Москва отговорност пое ИДИЛ. Има някаква логика да търсят отмъщение срещу Путин заради това, че руската армия помогна на Асад да се задържи на власт в Сирия именно в борба срещу тях. От друга страна така поета отговорност в социалните мрежи може да е мнима и всъщност да си е активно мероприятие на руските служби, за да може Путин да има повод да направи още по-голяма мобилизация, която да достигне до жителите на Москва и Санкт Петербург, без те да недоволстват от което заради случилото се, за което естествено трябва да бъде обвинена Украйна. По същия начин имаше милитаристично сплотяване на общественото мнение в началото на управлението на Путин преди повече от 20 години относно Втората Чеченска война. Сега Путин и хората му със сигурност ще търсят същия ефект. Скоро ще разберем какъв ще бъде ефектът.

Ще избият всички независимо колко цивилни жертви ще има. Когато имаше атентатът в училището с децата приеха закон, че преговори няма. И в подобен случай всички участници се елиминират на място.....А за цивилните......Их многа...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 8 часа, skorpion1980 said:

За терористичния акт в концертната зала в района на Москва отговорност пое ИДИЛ. Има някаква логика да търсят отмъщение срещу Путин заради това, че руската армия помогна на Асад да се задържи на власт в Сирия именно в борба срещу тях. От друга страна така поета отговорност в социалните мрежи може да е мнима и всъщност да си е активно мероприятие на руските служби, за да може Путин да има повод да направи още по-голяма мобилизация, която да достигне до жителите на Москва и Санкт Петербург, без те да недоволстват от което заради случилото се, за което естествено трябва да бъде обвинена Украйна. По същия начин имаше милитаристично сплотяване на общественото мнение в началото на управлението на Путин преди повече от 20 години относно Втората Чеченска война. Сега Путин и хората му със сигурност ще търсят същия ефект. Скоро ще разберем какъв ще бъде ефектът.

Разбра се вече накъде бият. Който и да е поръчителят, путин зададе тон да се търси украинска следа. Каза, че терористите тръгнали за Украйна, където имало подготвен прозорец за тях. Оказа се обаче, че лъжата не е съгласувана с картофения диктатор, откъдето съобщиха, че тамошното КГБ помогнало за задържането на терористите на „нашу общую границу“, сиреч границата на русия и беларус. В случая вероятно се лъже несъгласувано и от двете страни. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Телеграма каналите се коментира от очевидци ,че атентаторите са били доста повече от 4 човека !

... и е логично ,че не е по силите на 4  необучени  Таджики да сторят толкова поразии + да носят гориво/схрутят покрива !!

... Допускам ,че повечето от Вас - следят обстановката по много и по алтернативни канали - но цялата "операция"  носи почерка на руZките специални служби !!!

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Слушайки, най-новите информации във връзка с нападението, все повече възниква убеждението ми, че това да не е провокация.

И да е за повод на Путлер да обяви всенародна мобилизация, срещу украинските фашисти....Както едно време нацистите направиха, за да имат повод да нападнат Полша....

https://bg.wikipedia.org/wiki/Глайвицки_инцидент

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Skubi said:

... все повече възниква убеждението ми, че това да не е провокация.

Надявам се да не си прав (защото иначе си прав 🙂).

Арестували са някакави таджики и Путин се опитва да натамани украинска връзка, но доста
неубедително. Ако беше провокация, терористите сигурно щяха да имат украински паспорти
и да с униформи на Азов. Въобще да си личи от 100км, че това са укронацисти - с които Русия
трябва да се справи веднъж завинаги.

На мен цялата работа ми прилича на самобитна терористична акция, без някаква особена
органзиция. Даже не ми се връзва ИДИЛ да са замесени. Ама това са мои спекулации.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, gmladenov said:

Надявам се да не си прав (защото иначе си прав 🙂).

Арестували са някакави таджики и Путин се опитва да натамани украинска връзка, но доста
неубедително. Ако беше провокация, терористите сигурно щяха да имат украински паспорти
и да с униформи на Азов. Въобще да си личи от 100км, че това са укронацисти - с които Русия
трябва да се справи веднъж завинаги.

На мен цялата работа ми прилича на самобитна терористична акция, без някаква особена
органзиция. Даже не ми се връзва ИДИЛ да са замесени. Ама това са мои спекулации.

 

 

 

"самобитна" ?!? 4 Таджики с Рено - избиват над 100 човека и събарят два декара покрив ?!?

 

 

Абе - Брус Уилис - ряпа да яде !!!

 

:)

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност колкото повече мисля за случилото се, толкова повече ми се струва, че това е вътрешен саботаж на тази част от руските служби, които са против сегашната власт в Кремъл и вероятно стимулирани от финансово пострадали олигарси забиват нож в гърба на Путин. Неслучайно той 20 часа не направи никакво изявление. Ако атентатът беше извършен с негово одобрение, за да очерни украинците, то публичната реч би била доста по-добре подготвена и би била произнесена мълниеносно пред медиите.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според Дир.бг зад атентата стоят Ислямска държава - Хорасан.
https://dnes.dir.bg/svyat/koi-sa-islyamska-darzhava-horasan-i-zashto-shte-napadat-rusiya

"Ислямска държава Хорасан" (ISIS-K - Islamic State of Iraq and Syria - Khorasan), взела името си
от стар термин за региона, който включва части от Иран, Туркменистан и Афганистан, се появи в
Източен Афганистан в края на 2014 г. и бързо си създаде репутация на изключителна бруталност.

Защо ще нападат Русия

На фона на нападението на ISIS-K в Русия в петък, което може да се определи като драматична
ескалация, експерти казаха, че групата се е противопоставя на руския президент Владимир Путин
през последните години.

"ISIS-K се фокусира върху Русия през последните две години, като често критикува Путин в своята
пропаганда", каза Колин Кларк от Soufan Center, базирана в Ню Йорк изследователска група.

Майкъл Кугелман от базирания във Вашингтон Wilson Center отбеляза, че ISIS-K "вижда Русия като
съучастник в дейности, които редовно потискат мюсюлманите". Експертът добави, че групата също
така включва в редиците се бойци от Централна Азия, които имат свои причини да се оплакват от
Москва. 

--

Това звучи правдоподобно. Мюсюлманите в Русия със сигурност има за какво да са недоволни.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да не забравяме, че в руский мир всичко се върти около батюшката. Инаугурацията на путин пое към ура, както написа един прозорлив потребител в Туитър. Като потвърждение днес гледахме изумени вечерните новини в БГ. Всички пол. партии една след друга, начело с перзидента, се изредиха да осъдят теракта в масква и да изразят съчувствие към москвичите, които вече 2 години нямат нищо против ежедневните терористични убийства на украинци.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...