Отиди на
Форум "Наука"

ДНК тест за произход


Recommended Posts

  • Администратор

Лятото си направихме със съпругата тест за произход. Поръчахме тест от Холандия, които беше много яко измислен, всичко по пощата с много як сет и описание кое как да направиш и после да изпратиш.

Та, резултата е много интересен:

318607763_10222393080432089_6696523665958441725_n.jpg

Излизам повече грък от колкото балканец, а това финското някаква идея нямам как се е появило :)

На дядо ми семейството бяга от днешна Гърция по време на балканските войни и реално той е роден там, а израснал в днешна България. От там предполагам идва това гръцкото ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Р. Теодосиев said:

Лятото си направихме със съпругата тест за произход. Поръчахме тест от Холандия, които беше много яко измислен, всичко по пощата с много як сет и описание кое как да направиш и после да изпратиш.

Та, резултата е много интересен:

318607763_10222393080432089_6696523665958441725_n.jpg

Излизам повече грък от колкото балканец, а това финското някаква идея нямам как се е появило :)

На дядо ми семейството бяга от днешна Гърция по време на балканските войни и реално той е роден там, а израснал в днешна България. От там предполагам идва това гръцкото ;)

 

Това показва къде в базата им данни има най-голяма близост с резултатите от изпратения им материал. My heritage май се очертава да е съвременната игенеа. 😉

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

Лятото си направихме със съпругата тест за произход. Поръчахме тест от Холандия, които беше много яко измислен, всичко по пощата с много як сет и описание кое как да направиш и после да изпратиш.

Та, резултата е много интересен:

318607763_10222393080432089_6696523665958441725_n.jpg

Излизам повече грък от колкото балканец, а това финското някаква идея нямам как се е появило :)

На дядо ми семейството бяга от днешна Гърция по време на балканските войни и реално той е роден там, а израснал в днешна България. От там предполагам идва това гръцкото ;)

 

Това ми намирисва на печатница за пари. Интересно ми е по какви критерии сравняват резултатите? И как са нашарили тези петна?  И колко струва цялото удоволствие.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 5 часа, Кибик said:

Аз си направих класика 23andme

100% тъмен балкански субект. Y хаплогрупата R1B R-CTS 9219 Ямная потомък на степни номади.

 

Untitled.png.fae5ff1b3adf3b718f0a4e7146f1b047.png

Интересно е че при теб и забелязах при други подобни тестове се обединяват Гърци и Балкани. При моите резултати те са отделни, ако ги съберем и аз така 95% балканец излизам ;)

Само това Фински много ме забавлява и вкарва нотка мистицизъм :D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, Р. Теодосиев said:

Интересно е че при теб и забелязах при други подобни тестове се обединяват Гърци и Балкани. При моите резултати те са отделни, ако ги съберем и аз така 95% балканец излизам ;)

Само това Фински много ме забавлява и вкарва нотка мистицизъм :D

Трябва да имаш и написана хаплогрупа. Така както те те определят, няма никакво значение. Утре може да се появят нови данни и няма да знаеш къде си. Ти трявба да знаеш какъв си точно. Така като гледам данните ти, няма да се изненадам да съвпаднат с моите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А защо реши, че гърците не са балканци? Между другото има доста голяма разлика между гърците от Севернаъа и от Южната част на страната, която се вижда достатъчно ясно и без ДНК тестове. Така че ако дядо ти е роден в северната, което е почти сигурно, то тя е доста близка генетично до нас, някои твърдят че направо няма разлика. 

А финландското - кой знае, може тия 4% да съвпадат с най-нетипичните, които могат да се намерят у финландците и ги има и в други европейски народи. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То не пречи и някой карелец да се е "включил" покрай братско посещение през соца ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Warlord said:

То не пречи и някой карелец да се е "включил" покрай братско посещение през соца ;) 

 

Редактирано от новорегистриран3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Warlord said:

То не пречи и някой карелец да се е "включил" покрай братско посещение през соца ;) 

Не може, много е малък генетичният дял, така че "включването" трябва да се търси по-назад във времето😁😁😁

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тея финландци са вършали навсякъде...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Здравейте имам един въпрос.Поръчах си и си направих тест на ancestry но когато отидох да пратя пробата обратно нито български пощи нито куриерите искаха да приемат пратката като чуха че съдържа слюнка в пластмасова туба.Не знам какво да правя,вие как успяхте да изпратите вашите проби?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 13 минути, Илиян Илиев said:

Здравейте имам един въпрос.Поръчах си и си направих тест на ancestry но когато отидох да пратя пробата обратно нито български пощи нито куриерите искаха да приемат пратката като чуха че съдържа слюнка в пластмасова туба.Не знам какво да правя,вие как успяхте да изпратите вашите проби?

В поръчания от нас пакет имаше готови пликове с принтирани адреси. Не си спомням някой да е питал за съдържанието, а и да са питали може да кажеш всичко. Най-чисто и лесно е да кажеш, че изпращаш документи.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...