Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Ватата се опитват да го извъртят, че са били заблудени с РЕБ, объркали се, кацнали без да знаят къде са и като се усетили тръгнали да бягат, но открили огън по тях, убили двама от екипажа, друг ранили и не могли да излетят. Полтава обаче е на близо 300 км от фронта, толкова не вярвам че и ватник може да се обърка.

Как не им писна да лъжат за всяко едно нещо не знам...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Warlord said:

Ватата се опитват да го извъртят, че са били заблудени с РЕБ, объркали се, кацнали без да знаят къде са и като се усетили тръгнали да бягат, но открили огън по тях, убили двама от екипажа, друг ранили и не могли да излетят. Полтава обаче е на близо 300 км от фронта, толкова не вярвам че и ватник може да се обърка.

Как не им писна да лъжат за всяко едно нещо не знам...

Украинската версия:

Един руски боен хеликоптер Ми-8, заедно с целия си екипаж, долетя в Украйна и се предаде на ВСУ. Това е първото съзнателно предаване на такава техника от Руската федерация

⚡️ С екипажа се работи. Всичко е наред. Ще има новини, - ГУР потвърди информацията за кацането на руски хеликоптер в Украйна

Това е била специална операция на ГУР, която е продължила повече от половин година. Ми-8 се е приземил в Харковска област. Заедно с пилота на борда е имало двама членове на екипажа, които не са знаели за къде всъщност лети хеликоптерът.

▪️ Бордът е изпълнявал полет между две руски авиобази и е превозвал части за изтребители Су-27, Су-30СМ;
▪️ пилотът е бил примамен в Украйна, а семейството му е било предварително отведено в Украйна;
▪️ двама членове на екипажа са били ликвидирани;
▪️ Ми-8 е останал в Украйна, както и части за изтребители.

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Днес Залужний е издал заповед за назначаване на нов комендант на Мелитопол.Доста смело.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Just now, kramer said:

Чета, че паднал самолета на Пригожин.

https://www.e1.ru/text/incidents/2023/08/23/72628970/?from=yanews&utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

Пригожин май е история.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, kramer said:

Чета, че паднал самолета на Пригожин.

https://www.e1.ru/text/incidents/2023/08/23/72628970/?from=yanews&utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

Мафията така действа. Макар че самият Пригожин май не е бил в самолета.

ПП. Май все пак е бил на самолета ... или поне името му е било зачислено:
https://www.bbc.com/russian/articles/c0kjqgr9xxzo

  • В Росавиации заявили, что среди пассажиров значатся фамилия и имя Евгения Пригожина.
Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 31 минути, gmladenov said:

Мафията така действа. Макар че самият Пригожин май не е бил в самолета.

ПП. Май все пак е бил на самолета ... или поне името му е било зачислено:
https://www.bbc.com/russian/articles/c0kjqgr9xxzo

  • В Росавиации заявили, что среди пассажиров значатся фамилия и имя Евгения Пригожина.

 Ако е използвал два самолета и наистина е оцелял Пригожин ще ми се издигне в очите.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://t.me/fontankaspb/44328

По данным «Фонтанки» в самолете должны были быть сам Пригожин,
Дмитрий Уткин, оператор Евгения Пригожина, логист ЧВК «Вагнер» и
личная охрана.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Последно телата на Пригожин и Дмитрий Уткин са открити и разпознати на мястото на катастрофата. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, gmladenov said:

https://t.me/agentstvonews/4005

Твърди се, че Пригожин се е връщал от Африка. Летял е от Мали до Москва, а в Москва
се е прехвърлил на частния си самолет.

И в тоя момент Макрон прави лизбети на Путин :)

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако Пригожин наистина и мъртъв, то той просто е поредният човек с влияние, когото Путин очиства. И понеже това не е кой да е влиятелен човек, а реален конкурент на Путин за президентските избори в Русия догодина.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 9 часа, resavsky said:

Последно телата на Пригожин и Дмитрий Уткин са открити и разпознати на мястото на катастрофата. 

А защо не ги покажат?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

И така Пригожин е мъртъв.Беше логично и твърде очаквано откакто извърши нещо като половин преврят през юни.Беше ясно че Путин няма как да преглътне подобно унижение и че винаги ще вижда в някогашния си готвач заплаха за властта си.Едно време в часовете по биология правехме подобни експерименти - затваряхме два плъха в един буркан и единият изяждаше другия.Задължително.Нещо подобно бяха Путин и Пригожин в последните два месеца.Въпросът е какво следва - как ще реагират наемниците от "Вагнер"на смъртта на боса си.И дали въобще ще реагират.Пригожин имаше своите приятели и в редовете на генералите и на политиците и в обществото като цяло.Дори най простия мужик едва ли ще повярва че катастрофата се дължи на механична повреда в самолета.

П.П.Вече вървят залагания дали Путин ще отиде на погребението.Аз не вярвам в това нещо.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво стана известно за катастрофата на бизнес самолета на Евгений Пригожин до сутринта:

➡️ "Фонтанка" твърди, че телата на всички загинали в катастрофата са били пренесени от мястото на катастрофата в моргата в Твер.

➡️ Телевизионният канал "Ал Джазира" с позоваване на източник в ЧВК "Вагнер" съобщи, че на мястото на катастрофата е намерен телефонът на Евгений Пригожин, но тялото му все още не е идентифицирано.

➡️ Услугата Flightradar24 публикува доклад за самолетната катастрофа. Първите данни от самолета са получени вчера в 17:46 ч. Към 18:11 ч. самолетът се е издигнал на около 8,5 км и е спрял да набира височина. В 18:19 ч. самолетът е започнал да пада: за 30 секунди самолетът е загубил около 2,4 километра височина.

➡️ РИА Новости съобщава, че на 3,5 километра от мястото на катастрофата е намерен елемент от опашното оперение на самолета.

➡️ По данни на РБК делото за катастрофата е възложено на Иван Сибул, следовател от главното управление за разследване на особено важни случаи на Следствения комитет. Той се е занимавал с нашумели случаи на самолетни катастрофи, включително катастрофата във Внуково през 2014 г., при която загина ръководителят на френската петролна компания Total Кристоф дьо Маржери, а също така е разследвал катастрофата на самолет Superjet в Шереметиево през 2019 г., при която загинаха 41 души.

https://t.me/obyektiv_media/1498

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

https://t.me/Donbas_Operativniy/52995

Украинците са направили десант в Крим!Нищо не се съобщава за мащабите но вероятно става въпрос за нещо символично.Но пък твърде симптоматично.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Крим се е състояла битка между плавателни съдове и авиация. Експлозиите са били чути от 5 ч. сутринта в близост до селището Маяк на нос Тарханкут, съобщава "Крым. реалии".

"Сутринта украински военни се десантираха в Крим, имаше сражение, участваха плавателни съдове и авиация. Подразделенията на ГУР към Министерството на отбраната извършиха десанта в рамките на специална операция, всички задачи са изпълнени", заяви говорителят на ГУР Андрий Юсов.

https://t.me/nexta_live/59779

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 6 минути, sir said:

Наигра се мастър шеф. Очаквано.

Що му трябваше на Жената да прави полупреврат.Или правиш клакически преврат или нищо.Края беше очевиден.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"The United States spent billions during the Cold War to prevent Russian aggression. Now we have spent less than 3% of our defense budget in Ukraine to help the Ukrainian military, and they have destroyed half of the Russian army. This is the best investment for American security ever. Ukraine is a great partner! We haven't seen a partner like this since Churchill," Lindsey Graham said during a press conference in Kyiv.

Тоя е брутално откровен :D

F4SSsBtWoAAzZOV.jpg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Десантът на украинците в Крим се оказа с диверсионна цел нищо изненадващо/.По всичко изгрежда че се е провел някъде до селището Маяк в западната част на полуострова.В неговия ход е унищожен руски склад с боеприпаси и евентуално такъв с ГСМ.Акцията има по скоро символичен характер но ясно показва уязвимостта на Крим.Руснаците ще трябва да отделят  по големи сили за защита на крайбрежието.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бунтове и екзекуции
Виталий Портников, 24.08.2023 г.

Унищожаването на самолета с Евгений Пригожин и Дмитрий Уткин близо до резиденцията на руския президент Владимир Путин беше първата, но, мисля, не и последната примерна екзекуция от времето на путинския тоталитаризъм.

Не толкова отдавна диктаторът предпочиташе да действа по-предпазливо. Той изпрати пратеници с "Новичок" на онези, които смяташе за предатели. Бившите му сътрудници и покровители умряха от мистериозна смърт, като Березовски във Великобритания или Лесин в САЩ. Но демонстративното унищожаване на самолет, и то два месеца след "споразуменията" с Вагнеров и малко след срещата с тях в Кремъл, е нещо ново дори за Путин.

Това "ново" потвърждава, че основният и единствен негов залог сега е страхът и че той не се интересува от нищо друго освен от страха. Че всеки, чиито действия допускат дори миг съмнение в безграничността и неконтролируемостта на властта му, е обречен. Че неговите съратници и съмишленици трябва да се страхуват единствено от него. Не да го обичат, не да го уважават, не да му се доверяват, а просто да се страхуват.

Точно по този начин неговите съратници са се страхували от Сталин. Той вкарваше жените им в лагери, убиваше близки роднини, подиграваше се и се подиграваше - но те само кимаха с глава в знак на съгласие и се опитваха да служат. На практика това беше единствената задача - да служат и да оцеляват.

Путин възстановява точно такъв брутален и архаичен режим. Той не е толкова глупав, че да не осъзнава мащаба на поражението, което претърпя в Украйна. Всичко това - дългата война, международната изолация, загубата на познатия начин на живот и други "постижения" на кремълския отшелник - не може да се смята за новото нормално за по-голямата част от елита. И това е така въпреки факта, че няма разбиране за това, което предстои на Русия. Нови военни авантюри? Икономически срив? Ядрена катастрофа? Какво още ще измисли той?

Никой не бива да се чуди за това. И никой не бива да се съмнява в неговата преценка. Ако утре реши, че е време да отиде на небето, той ще отиде на небето. Няма съмнение в това.

Само страхът може да гарантира такова глупаво послушание на човек, който е обезумял от всепозволеност. Ето защо всички трябва да осъзнаят, че Путин е способен на всичко. Да свали самолет? Няма проблем. Да свали половината от членовете на Съвета за сигурност? Без колебание. Да хвърли бомба? Моля. На входа на някоя от резиденциите му трябваше да бъдат набучени на шипове главите на Пригожин и Уткин - и това щеше да е знак за Средновековието, в което беше вкарал себе си и страната, която беше наследил.

Но страхът е оръжие с две остриета. Да, сега всички ще се страхуват от него още повече. Но всеки от тях ще осъзнае, че ще му струва скъпо да преговаря с него, да вярва на обещанията и гаранциите му. Че ако той убива дори онези, които години наред са му носили баснословни печалби и са изпълнявали най-отвратителните задачи, без дори да си стискат носа, то какво да кажем за всички останали.

С владетел от този тип няма за какво да се говори, никой не иска да промени мнението му за каквото и да било и със сигурност е абсолютно противопоказно да се бунтуваш срещу него.

Можеш само да се съгласиш с него. Или да го убиеш, ако не искаш повече да се съгласяваш. Такава е простата логика на авторитаризма - рано или късно самият Путин може да се окаже сред пътниците в самолета на Пригожин.
 

  • Харесва ми! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Показната мафиотска екзекуция на Пригожин би трявбало да разсее всякакви съмнения за това
кой е Путин. А някой смятат, че този храбър рицар ще ни освободи от игото на лошия Запад. 🙄

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...