Отиди на
Форум "Наука"

Какво ще променят едни избори през пролетта


Recommended Posts

  • Потребител

При всички случаи ще променят нещо откъм парламентарна конфигурация. От една страна с хартиената бюлетина пак ще имаме голям контролиран вот, десетки хиляди недействителни бюлетини и други измами, които бяха максимално ограничени с машините. От друга, рано е да се правят обосновани прогнози и предположения как точно би се променила конфигурацията в 49 НС спрямо 48 НС преди да сме видели окончателните участници в изборите. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според Първан Симеонов се оформят два лагера:

- единият на старото и по-източното (по към Русия) - ГЕРБ, ДПС, БСП, който представлява мнозинството от българите
- вторият на новото и по-западното -  ПП, ДБ 
+ радикали - Възраждане

Изглежда, че новият проект на който се разчита да обере част от гласовете на "новото и западното" е НДСВ. На мен обаче не ми се вярва НДСВ да може да прескочи 4%-ната бариера. От друга страна ГЕРБ, ДПС и БСП сами няма да съставят правителство, въпреки, че има известно "стопляне" на отношенията, но ако към това трио се добави друга партия биха могли да съставят някакво програмно от типа на "правителство на националното съгласие".  

 

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз съм оптимист! 

След направените промени за гласуване с хартиена бюлетина се отварят по големи възможности за нагласяване на изборните резултати. Това дава надежда, че някои партии ще получат необходимите гласове за съставяне на стабилно правителство. 😪

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Atom said:

Според Първан Симеонов се оформят два лагера:

- единият на старото и по-източното (по към Русия) - ГЕРБ, ДПС, БСП, който представлява мнозинството от българите
- вторият на новото и по-западното -  ПП, ДБ 
+ радикали - Възраждане

Изглежда, че новият проект на който се разчита да обере част от гласовете на "новото и западното" е НДСВ. На мен обаче не ми се вярва НДСВ да може да прескочи 4%-ната бариера. От друга страна ГЕРБ, ДПС и БСП сами няма да съставят правителство, въпреки, че има известно "стопляне" на отношенията, но ако към това трио се добави друга партия биха могли да съставят някакво програмно от типа на "правителство на националното съгласие".  

 

Към старото и източното трябва да се добави и партията на Янев.

А за НДСВ не се знае. Но преминат ли бариерата, биха имали шанс да съставят правителство на малцинството.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 часа, Atom said:

Според Първан Симеонов се оформят два лагера:

- единият на старото и по-източното (по към Русия) -
- вторият на новото и по-западното -  ПП, ДБ 
+ радикали - Възраждане

Изглежда, че новият проект на който се разчита да обере част от гласовете на "новото и западното" е НДСВ. На мен обаче не ми се вярва НДСВ да може да прескочи 4%-ната бариера. От друга страна ГЕРБ, ДПС и БСП сами няма да съставят правителство, въпреки, че има известно "стопляне" на отношенията, но ако към това трио се добави друга партия биха могли да съставят някакво програмно от типа на "правителство на националното съгласие".  

 

"ГЕРБ, ДПС, БСП, който представлява мнозинството от българите"
Партиите ще имат общо 1  300 000 до 1 400 000 гласоподаватели


НДСВ би могло да обере гласове от ГЕРБ-СДС, и разбира се да привелече малко гласове от негласувалите в последните избори
(НДСВ могат вземат гласове от ПП и ДБ, но според мен броят им ще бъде пренебрежим - няколко хиляди човека)

Правителство според мен няма да се състави

--------------

Интересни са анализите на Осман Октай:

 

В 118-ия епизод на ИПВ Подкаст ни гостува Осман Октай, с когото говорим за

00:00 - Начало

02:40 - Защо 3-ият мандат пак отиде в БСП

08:27 - Защо Радев нападна кабинета Петков още март 2022-ра

13:30 - Докога Нинова ще е начело на БСП

15:36 - 2 изборни цикъла до местните избори

16:20 - Пеканов - лидер на нова лява партия

16:53 - Кой ще е новият служебен премиер

19:54 - Защо Радев се ядоса на ПП

23:40 - Самостоятелно ли действа Радев

25:13 - Нашият преход е превзет и контролиран

26:55 - Пловдив и кръгът "Слънце"

32:52 - Защо бяха ликвидирани партиите

35:00 - За какво им е хартиената бюлетина

36:28 - Защо е нужна подкрепа за промяната

38:18 - Как върви спасяването на Гешев

43:55 - Съдебната реформа е възможна само през Конституцията

45:29 - Вече всички зависимости са осветени

46:29 - Гешев може да бъде сменен със Сарафов

47:40 - Ще похарчат ли посредниците

55:00 - Ще минат ли измененията в НПК и ЗСВ

57:00 - Силите в следващия парламент

59:18 - Изборно обединение ПП-ДБ

1:02:50 - Задкулисието се тревожи

1:06:30 - Помощ от Запад

1:07:25 - Нексо е проблем за Борисов

1:11:23 - За ролята на местните избори

1:18:00 - Без редовно правителство в следващия парламент

1:18:30 - Борисов се страхува от коалиция с ДПС

1:19:13 - Радев ще загуби
 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...