Отиди на
Форум "Наука"

Какво предстои след ерата Путин?


Recommended Posts

  • Администратор

Втори както доста други вече не може да пише в тази тема, защото е в Клуба за войката в Украйна, а тук вече пишат хора, които могат да боравят с факти, а не с религия.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 334
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

След като обсъдихме три от възможностите "след ерата Путин" - военен режим, еднапартиен режим с фашистка идеология и преход към демокрация, остава да се разгледа и четвъртата възможна опция - еднопартиен режим с официална нео-комунистическа държавна идеология.

Тази опция също си има своите основания и предпоставки. На първо място това е соцносталгията + историческите митове за величието на СССР, които са просмукани в съзнанието на руснаците. На второ това е социалната структура на руското общество и големите неравенства, които се чувстват като несправедливост. Не на последно място това е ненавистта към олигарсите и самата същност на капитализма, който се разглежда от много руснаци като присъщ на  на омразния запад и чужд на "руската душевност"

Разбира се ако тази опция се осъществи, то най-вероятно това няма да е повторение на комунизма/социализма от времето на СССР, а по-скоро опит за прилагане на китайския модел на руска почва. Доколко един такъв опит би бил успешен и продуктивен е друга приказка.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Р. Теодосиев said:

Втори както доста други вече не може да пише в тази тема, защото е в Клуба за войката в Украйна, а тук вече пишат хора, които могат да боравят с факти, а не с религия.

Въпреки това по-добре му позволете отново да пише, ако трябва му поставете специални правила да не бяга по тъча и така. Лично мнение, вие решавате като админи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

След като обсъдихме три от възможностите "след ерата Путин" - военен режим, еднапартиен режим с фашистка идеология и преход към демокрация, остава да се разгледа и четвъртата възможна опция - еднопартиен режим с официална нео-комунистическа държавна идеология.

Тази опция също си има своите основания и предпоставки. На първо място това е соцносталгията + историческите митове за величието на СССР, които са просмукани в съзнанието на руснаците. На второ това е социалната структура на руското общество и големите неравенства, които се чувстват като несправедливост. Не на последно място това е ненавистта към олигарсите и самата същност на капитализма, който се разглежда от много руснаци като присъщ на  на омразния запад и чужд на "руската душевност"

Разбира се ако тази опция се осъществи, то най-вероятно това няма да е повторение на комунизма/социализма от времето на СССР, а по-скоро опит за прилагане на китайския модел на руска почва. Доколко един такъв опит би бил успешен и продуктивен е друга приказка.

Не е съвсем изключено тази опция да се осъществи, защото комунистите на Зюганов си остават втората най-многобройна партия в страната след "Единна Русия". И да, това наистина ще бъде опит за прилагане на китайския модел на руска почва, но ще има един съществен елемент от ранния СССР - свръхмилитаризация с цел търсене на реванш в дългосрочен план.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Atom said:

На първо място това е соцносталгията + историческите митове за величието на СССР, които са просмукани в съзнанието на руснаците.

Само старите руснаци (част от тях) изпитват такава носталгия. Познавам няколко млади руснаци и рускини и те изобщо не харесват комунистическото минало на Русия,въпреки че тогава не са били още родени и не са го преживели...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Р. Теодосиев said:

Втори както доста други вече не може да пише в тази тема, защото е в Клуба за войката в Украйна, а тук вече пишат хора, които могат да боравят с факти, а не с религия.

Пуснете ги след време докато се успокоят....Иначе ще станем скучни...Как би изглеждала гайдата без допълнителните 1-2-3 ручила, гайдуници които през цялото време само едно и също си пищят....В слабите демокрации 1 ручило  гайда - Wiktionary в развитите демокрации повече са позволени...18+! Heti póz: skót duda | HírCsárda Така, че пуснете ги да пищят.....за слава Путина, СССР и други пост империйски глупости....🤣😂🤣 

Редактирано от Skubi
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, skorpion1980 said:

Въпреки това по-добре му позволете отново да пише, ако трябва му поставете специални правила да не бяга по тъча и така. Лично мнение, вие решавате като админи.

Ако започне да отговаря на зададени към него въпроси и спре да дава само готови опорки без грам лично отношение и коментар към тях и аз съм съгласен. Но само ако наистина участва в дискусии или борави с проверени факти и признава когато някой обори неговите лъжи и глупости. 🙂

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

За една година всички тези хора показаха, че не могат да водят нормална дискусия.

Няма нужда да продължаваме да се опитваме. Мина цяла година и виждаме как се движат спрямо официалните опорки на Русия, а не гледат фактите. Дори минимална критична мисъл...

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Р. Теодосиев said:

За една година всички тези хора показаха, че не могат да водят нормална дискусия.

Няма нужда да продължаваме да се опитваме. Мина цяла година и виждаме как се движат спрямо официалните опорки на Русия, а не гледат фактите. Дори минимална критична мисъл...

Значи да разбирам, че освен него и Кимончо, и капитанчето са вън от клуба?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 1 час, skorpion1980 said:

Значи да разбирам, че освен него и Кимончо, и капитанчето са вън от клуба?

От тук се виждат всички потребители в клуба:

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...