Отиди на
Форум "Наука"

Какво предстои след ерата Путин?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Няма такова нещо като "ера Зеленски". Зеленски е демократично избран президент в една макар и бедна, но стремяща се към евро интеграция изрочно европейска република. Той стана президент преди 3 години, след още някоя и друга републиката вероятно ще има нов президент, стига рашистката пасмина да ги остави на мира да си проведат изборите. Докато отсреща имаме една гигантска Северна Корея с пълновластен пожизнен диктатор (още от 1999 г.), който реално го чакаме да умре, за да се сложи край на войните в Европа. Няма друг начин някой друг да вземе властта там.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 334
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Излишно го приравняваш и на Грета Тунберг, двамата нямат абсолютно нищо общо. Също така и не се надявай, че ако западната помощ за Украйна спре, тя ще се предаде. Украинците мразят в червата рашистките натрапници и няма да ги приемат при никакви условия. Любимите ти орки са обречени да я загубят тая война, въпроса е само колко още време и човешки животи трябва да бъдат пожертвани докато си го признаете на глас това.

  • Харесва ми! 2
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Наистина, излишно му придавам важност. Все едно "ерата Тунберг"

Смешното е, че точно руската агресия създаде "ерата Зеленски" и  превърна един неизвестен за огромна част от населението човечец, в герой, символ на борбата срещу злото и ако щеш попкултурна икона. Иначе Зеленски не е бил особено популярен и сред украинското население и с голяма вероятност щеше да загуби следващите президентски избори. Ерата на Зеленски щеше да приключи преди да е започнала. А ерата на Путин явно ще свърши след като го изкарат с краката напред, един-два дни след реалната му кончина, през което време другите хиени да определят кой ще стриже руското стадо.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Втори след княза said:

Все по- ясно стана, че краят на ерата Зеленски предопределя ерата Путин. А краят наближава- милиардите спират.

Зеленски: Подготвяме се за една кратка война и за нашата победа

"Ще победим, защото Русия няма нито ресурсите, нито нашата воля да се сражава", каза украинският
президент в интервю за италиански медии. "Подготвяме се за една кратка война и за нашата победа",
казва още в интервюто украинският лидер. "Затова е от фундаментално значение западните демокрации
да са единни и Италия да не отсъства от това единство", допълва той, цитиран от "Стампа.

В отговор на информациите за допитвания в Италия, че само 50 процента от италианците са убедени,
че Владимир Путин е агресор, Зеленски отвръща в интервюто, че обръща поглед към останалите 50
процента
италианци и допълва, че "не вярва, че има проруско мнозинство" сред италианското общество.

"Смятам, че има една значителна част от обществото, която е безразлична, която се страхува от войната,
която се страхува от цената на енергията, от инфлацията. Общо взето това са едни нормални хора, които
не искат да имат неприятности", казва той. "Моите усилия са насочени в това да обясня на хората, защо
ние се защитаваме, да напомня за ужасите на инвазията, за извършеното насилие, което е подобно на това
от страна на бандит, който внезапно нахлува във вашата къща, за да краде, да изнасили дъщеря ви и да ви
убие", отбелязва в интервюто Зеленски. "Искам да кажа на италианците, че ние сме като вас, че ядем
същите неща, които вие ядете, че обичаме нашите деца, че се сражаваме, за да оцелеем", казва Зеленски,
цитиран от "Стампа".

https://dnes.dir.bg/svyat/zelenski-podgotvyame-se-za-edna-kratka-voyna-i-za-nashata-pobeda

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дойче Веле публикува коментар на политиколога Иван Преображенский за руските елити:

У элит в России выхода нет, или Вместе за Путина

"Российский правящий класс не видит альтернативы нынешней диктатуре Путина. Бежать некуда,
а бунтовать страшно, констатирует Иван Преображенский."

Често се казва, че полицейският режим на Путин се основава предимно на страха. Всъщност
президентското обкръжение най-вероятно се страхува както от политически репресии, така и просто
от оставка, ако заема официални длъжности. В мафиотската система, която Путин е изградил, загубата
на позиция най-често води и до мигновена загуба на капитал.

По същата причина най-близкото обкръжение на руския президент се страхува повече от своя съсед
в „дачата“ на Рубльовка, отколкото от войниците на НАТО. Те поне ще го изправят пред съда, а при
конфликт със съседа може да бъдеш заровен под общата ограда. Всеки знае от къде израсна
значителна част от руския така наречен "елит" през 90-те години.

Друг фактор за лоялността: няма къде да се избяга. За една година война ЕС и САЩ така и не
организираха нито един тунел под новата „Берлинска стена“, която стремително отдели Русия от
западната цивилизация. Не бяха създадени никакви системни действия за „стратегия за изход“
за онези, които са готови да предадат Путин.

--

Моят коментар: всички в сегашната руска власт явно са "свои хора" на Путин. Те ще го поддържат
дотогава, докато цялата пирамида на рухне. Никой не може да се опълчи на Путин, защото ще
загуби всичко - а и няма къде да отиде.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, gmladenov said:

всички в сегашната руска власт явно са "свои хора" на Путин.

Това е практически невъзможно. Даже и в Русия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не харесвам оруеловската среда, която ни обгражда тук. Победа на Русия е задължителна и трябва да бъде подкрепена. Западът залязва.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Втори след княза said:

Победа на Русия е задължителна и трябва да бъде подкрепена. Западът залязва.

Задължителна за кого? Очевидно не и за украинците, нито за "залязващият" Запад.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Шпага said:

Задължителна за кого? Очевидно не и за украинците, нито за "залязващият" Запад.

Задължително е за  "русский мир"  и за хората които се идентифицират с това явление.  Както има българи, гърци, украинци и т.н., така има и рускомирци - хора, които се чувстват комфортно само като част от руския мир.  Задължително е и за путинистите. 

Въпрос на идентичност.  

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Не харесвам оруеловската среда, която ни обгражда тук. Победа на Русия е задължителна и трябва да бъде подкрепена. Западът залязва.

Моето опасение е, че няма да свърши със смърта на Путин. Трябва да мине доста време докато изчезне и последния болен мозък.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Не харесвам оруеловската среда, която ни обгражда тук. Победа на Русия е задължителна и трябва да бъде подкрепена. Западът залязва.

Като си измиеш очите, "оруеловската среда" може да се махне. С повече вода, сапун, може и търкане с четка... Защото тя е само субективен елемент.

Колкото до залязването на запада, още преди 50 години, в един друг строй, имахме един виц: капитализма е като мушмулата, колкото повече загнива по-сладък става :)

Русия първо себе си трябва да победи, за да мечтае за други победи. Така че за победата на Русия ще говорим след разгрома и. Ако остане Русия тогава...


Ти да не си му ударил някакъв сутрешен запой, че такива бодри лозунги вадиш?

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, deaf said:

Това е практически невъзможно. Даже и в Русия.

Опасявам се, че които са били готови да се опълчат по някакъв начин на императора, отдавна вече са полетели от 16-ия етаж. Макар че колкото и да са му верни останалите все пак не е изключено ако съвсем изперка и посегне примерно към ядрените оръжия и сред оцелелия тесен кръг да се намерят недоволни, които да поискат да го свитнат. Все пак не на всеки ще му се живее в бункер до края на живота, особено пък на тия дето са свикнали да се разхождат с яхти и частни самолети.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, scaner said:

Колкото до залязването на запада, още преди 50 години, в един друг строй, имахме един виц: капитализма е като мушмулата, колкото повече загнива по-сладък става :)

По- младите може и да не знаят вица: 😎Ако се прави герб на държава, какви ще са на: САЩ, СССР, БНБ?

На САЩ - мушмула! (както си го разказал),

СССР - амурче! - Може да сме голи, ама сме въоръжени,

БНБ - хипопотам! - Може да сме до гуша в тинята, ама виж каква уста сме отворили!🙂

...

  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Atom said:

Задължително е за  "русский мир"  и за хората които се идентифицират с това явление.  Както има българи, гърци, украинци и т.н., така има и рускомирци - хора, които се чувстват комфортно само като част от руския мир.  Задължително е и за путинистите. 

Въпрос на идентичност.  

Toчно тези, които уж милеят за руския мир по разните форуми всъщност живеят удобно на стотици и хиляди километри от Русия използвайки всички благинки, които гадните западни либерали има осигуряват. Ходят на почивки, в Гърция, Италия, Тайланд...До Русия евентуално да идат на екскурзия до Москва и Питер и това е. Тези под 50 г. даже и руски не знаят и със сигурност не са стъпвали в СССР, а най-вероятно и в Русия. Ей го, Капитанът като един от най-активните русофили. Хвалеше се как добре си е организирал живота в Кипър. Колко успял бил и как дъщеря му учи на запад. Що не я прати  да учи  в Москва? Със сигурност в дома му няма нищо руско освен водка Същото като през комунизма. Борим запада, който ей сега ще падне, ама всеки искаше да има достъп до Кореком, ако някой имаше Форд или японска стерео уредба всички му завиждаха и да пушиш пушиш цигари Марлборо и смучеш бонбонки тиктак беше върхът на гъзарията. Всъщност самите руснаци, включително и най-големите ура-патриоти искат да живеят на запад.  Сещам се за Z демонстрациите в началото на агресията в Германия. Но никой от манифестиращите не се върна да помага на Русия, а си останаха в лошия запад. Имаше един руснак, който след това се жалваше, как след участие в такава демонстрация местните спрели да му влизат в сервиза.

Та Вторият и такива като него просто си фантазират, за победа на Русия и падението на запада. Като в същото време искат да грабят с пълни шепи от същия този запад, защото Русия просто няма какво да им предложи. 

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето кое ще определя ерата Путин в перспектива

Цитирай

 

Путин в послании Федеральному собранию:

Это сложное и рубежное для России время, период кардинальных перемен во всем мире.

Спецоперация началась для защиты РФ и для ликвидации нацистской угрозы, шаг за шагом аккуратно и последовательно будем решать задачи.

Россия делала все возможное для решения украинского кризиса мирными средствами, но за ее спиной готовился «совсем другой сценарий».

Обещания Запада о стремлении к миру в Донбассе обернулись жестоким подлогом и ложью, эти страны занимались крючкотворством.

Ответственность за разжигание конфликта лежит на западных элитах.

С людскими жертвами никто на Западе не считается, поскольку на кону стоят триллионы долларов.

Чем более дальнобойные военные системы поступят на Украину, тем дальше будем отодвигать угрозу от наших границ, это естественно.

Победить Россию на поле боя — невозможно. Поэтому Запад ведет информационные атаки, извращают историю и культуру, РПЦ.

 

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Втори след княза said:

дъръ- бъръ

Благодаря, че потвърди думите ми. Обикновено просто спираш да ми отговаряш и да ти кажа май щеше да е най-добре да замълчиш и сега, вместо да демонстрираш когнитивни дисонанс, в който си изпаднал.

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Втори след княза said:

Не зная, кое ви кара да мислите, че Путин е болнав.

Думите, които приказва.


Изобщо, имам чувство което се засилва с времето, че някаква група около Путин използва параноичното му състояние напоследък, и не го информира за важни събития които се случват. Ярък пример - онзи ден, когато украинците изтребиха морските пехотинци край Угледар, Путин ги похвали че те (морските пехотинци) доблестно се сражавали и напредвали... И само това да беше. Ей на, по-горе ти си цитирал подобни ситуации.

Това едва ли може да продължава дълго, струва ми се, че в скоро време това ще цъфне публично в някаква конфузия, и тогава ще започнат финалните надписи на филма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, др-бр said:

Toчно тези, които уж милеят за руския мир по разните форуми всъщност живеят удобно на стотици и хиляди километри от Русия използвайки всички благинки, които гадните западни либерали има осигуряват.

Както всичко останало  при путиназма, така и понятието "русский мир" има много значения и е доста разтегливо.  Най-много ме кефи определението на Сурков:

Русский мир,
- Это везде, где люди говорят и думают по-русски.
- Это там, где, может быть, они не говорят и не думают по-русски, но где они очень уважают русскую культуру. Там, где уважают наших ученых, наших писателей, наше искусство
- Там, где они видят в русской модели развития национального альтернативу для того, что у них есть у себя дома.
- Там, где уважают нашего Путина, — это тоже все русский мир
- Там, где люди боятся русского оружия, — это тоже русский мир
- Это также любая страна, которая надеется на Россию, на ее защиту, покровительство, на то, что она может прислониться к ней в случае конфликта. Таких стран очень много: и в Африке, и где угодно, по всему миру

С други думи "руският мир" е там където Русия може да влияе и да налага собствените си политики. Без значение по какъв начин - било чрез език, култура, путинизъм, страх, армия..... и без значение къде е това "там" (где угодно, по всему миру).  

Съответно рускомирците са хората които поддържат руските политики и идеологии. И пак без значение какви точно са тези политики и идеологии и каква е тяхната конкретика. Единствено важно в случая е да идват от официална Москва.  Ако Москва хвали Путин и го обожествява и те ще го хвалят и боготворят. Ако утре се обърне палачинката и на власт дойде някой който да хули Путин и да го обвинява в най-големите престъпления, рускомирците ще станат най-големите критици и най-яростните обвинители на Путин.

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Atom said:

С други думи "руският мир" е там където Русия може да влияе и да налага собствените си политики. Без значение по какъв начин - било чрез език, култура, путинизъм, страх, култура..... и без значение къде е това "там" (где угодно, по всему миру).  

Стремят се да насаждат максимално широко разбиране на това понятие. Добра илюстрация за това е видеото от Кирил Стремоусов, бивш окупантски зам-кмет на Херсон:

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Atom said:

Както всичко останало  при путиназма, така и понятието "русский мир" има много значения и е доста разтегливо.  Най-много ме кефи определението на Сурков:

Русский мир,
- Это везде, где люди говорят и думают по-русски.
- Это там, где, может быть, они не говорят и не думают по-русски, но где они очень уважают русскую культуру. Там, где уважают наших ученых, наших писателей, наше искусство
- Там, где они видят в русской модели развития национального альтернативу для того, что у них есть у себя дома.
- Там, где уважают нашего Путина, — это тоже все русский мир
- Там, где люди боятся русского оружия, — это тоже русский мир
- Это также любая страна, которая надеется на Россию, на ее защиту, покровительство, на то, что она может прислониться к ней в случае конфликта. Таких стран очень много: и в Африке, и где угодно, по всему миру

С други думи "руският мир" е там където Русия може да влияе и да налага собствените си политики. Без значение по какъв начин - било чрез език, култура, путинизъм, страх, култура..... и без значение къде е това "там" (где угодно, по всему миру).  

Съответно рускомирците са хората които поддържат руските политики и идеологии. И пак без значение какви точно са тези политики и идеологии и каква е тяхната конкретика. Единствено важно в случая е да идват от официална Москва.  Ако Москва хвали Путин и го обожествява и те ще го хвалят и боготворят. Ако утре се обърне палачинката и на власт дойде някой който да хули Путин и да го обвинява в най-големите престъпления, рускомирците ще станат най-големите критици и най-яростните обвинители на Путин.

Само дето, както написах горе, Русия няма какво да предложи наистина. Ясно, че няма икономика и просперитет, но то и култура няма, която да е някаква истинска конкуренция на запада или на Китай и да предлага някакъв алтернативен модел. Има някаква мъглява, езотерична и бих казал доста лицемерна идеология, която дистанционните русофили поддържат виртуално, дотолкова, доколкото не пречи на удобния им живот на запад. Реално всичките държави, които по някакъв начин са били в руската сфера се отдръпват. Единственото, което може да направи и прави Русия е да налага силом идеята за руски мир.

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, др-бр said:

Само дето, както написах горе Русия няма какво да предложи наистина. Ясно, че няма икономика и просперитет, но то и култура няма, която да е някаква истинска конкуренция на запада или на Китай и да предлага някакъв алтернативен модел.

Така е.  Това обаче е валидно ако разглеждаме нещата рационално.  Горе писах, че в случая става въпрос за идентичност.  При идентичностите няма рационалност.  Аз например съм българин не защото съм избирал да бъда такъв, ръководен от някакви рационални подбуди, а защото да съм българин е част от моята идентичност. Та и тук така. Родните русофили са русофили и рускомирци защото това е част от тяхната идентичност. Рационализмът в случая е безсилен. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...