Отиди на
Форум "Наука"

Какво предстои след ерата Путин?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 57 минути, Atom said:

Родните русофили са русофили и рускомирци защото това е част от тяхната идентичност.

Това тяхното не е идентичност,а шизофрения,която е обект на психиатрията...

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 334
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

Така е.  Това обаче е валидно ако разглеждаме нещата рационално.  Горе писах, че в случая става въпрос за идентичност.  При идентичностите няма рационалност.  Аз например съм българин не защото съм избирал да бъда такъв, ръководен от някакви рационални подбуди, а защото да съм българин е част от моята идентичност. Та и тук така. Родните русофили са русофили и рускомирци защото това е част от тяхната идентичност. Рационализмът в случая е безсилен. 

Не съм съгласен. Голямата част от "руzоофилите" са комплексирани по един или друг начин от своето ежедневие/битие или от държавата и народа, към които принадлежат. Те искат да част от нещо по-голямо, по-могъщо и по-значимо. Става въпрос за рационалност (независимо дали е съзнателна или не). Тези хора не виждат бъдеще за себе си в сегашните рамки на България и търсят нови, които биха им дали самочувствието, че са по-значими с/в нещо.

Абсолютно същото е с македонистите. Югославия ги кара да се чувстват по-значими с/в нещо и до ден днешен им държи влажно.

Има и разлики, като например, че руzоофилите като отидат на запад и черпят от тамошните материални блага, все така продължават да се асоциират с Москва, даже се радикализират до степен на плоскоземци, докато фиромите се стремят по най-бързия начин да се саморазграничат от България и фиром.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, scaner said:

Като си измиеш очите, "оруеловската среда" може да се махне. С повече вода, сапун, може и търкане с четка... Защото тя е само субективен елемент.

Кое е субективно? Забраната да публикувам преведени руски материали в клуба за войната? Заключването на теми, които развивам? Та това си е обективен натиск срещу мнение, което не съвпада с Министерството на истината. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Втори след княза said:

Кое е субективно? Забраната да публикувам преведени руски материали в клуба за войната? Заключването на теми, които развивам? Та това си е обективен натиск срещу мнение, което не съвпада с Министерството на истината. 

Стига глупости. Направи си форум или блог и пиши каквото искаш. Никой не те спира. Във форум наукабг има правила, които трябва да се спазват. Ако нещо неотговаря на тематиката или нарушава правилата се заключва/трие. Кое точно не ти е ясно(!), че се изживяваш като репресиран.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:

Кое е субективно? Забраната да публикувам преведени руски материали в клуба за войната? Заключването на теми, които развивам? Та това си е обективен натиск срещу мнение, което не съвпада с Министерството на истината. 

Ами помисли де.

Ти възхваляваш Путин, но искаш войната да спре. Обаче според Путин война няма,  нещо повече, призивите за мир в Русия се наказват със съд и затвор. Тоест искайки да се спре войната, но да не си против Путин, ти попадаш в оруеловското "войната е мир". Иначе алтернативата е когнитивен дисонанс. Оруеловският поглед на света само те спасява :) А това е субективното. Докато обективното е, че Путин е кръвожаден агресор, водещ братоубийствена война. Но ти срещу това не протестираш, задоволява те, правиш се че го няма.Това също е оруеловска субективност. Това и обяснява всички забрани които са наложени - да не се разпространява оруеловската "истина".

Та нищо против такива субективни мнения, просто с тях се оправят едни други доктори...

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

При идентичностите няма рационалност. 

Свързано с темата: и по времето на Путин, и след Путин, руската идентичност ще си остане ли такава?

Има много ирационални въздействия, които променят идентичността. За кратко време, някакви си 10 г. от люлка на марксизма Германия стана нацистка страна и загина като такава. Украинците също много бързо промениха идентичността си. От верен съветски народ, дал Хрушчов и Брежнев станаха бандеровци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Gravity said:

Стига глупости. Направи си форум или блог и пиши каквото искаш. Никой не те спира. Във форум наукабг има правила, които трябва да се спазват. Ако нещо неотговаря на тематиката или нарушава правилата се заключва/трие. Кое точно не ти е ясно(!), че се изживяваш като репресиран.

Забелязваш ли сега, колко много текстове не са по темата, но доколкото са антируски си вървят?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, scaner said:

Ами помисли де.

Ти възхваляваш Путин, но искаш войната да спре. Обаче според Путин война няма,  нещо повече, призивите за мир в Русия се наказват със съд и затвор. Тоест искайки да се спре войната, но да не си против Путин, ти попадаш в оруеловското "войната е мир". Иначе алтернативата е когнитивен дисонанс. Оруеловският поглед на света само те спасява :) А това е субективното. Докато обективното е, че Путин е кръвожаден агресор, водещ братоубийствена война. Но ти срещу това не протестираш, задоволява те, правиш се че го няма.Това също е оруеловска субективност. Това и обяснява всички забрани които са наложени - да не се разпространява оруеловската "истина".

Та нищо против такива субективни мнения, просто с тях се оправят едни други доктори...

Някакво клише ли, фантазия или налудност? Няма нито цитат, да възхвалявам Путин. Обаче го виждаш... несъмнена илюзия

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Gravity said:

Във форум наукабг има правила, които трябва да се спазват. Ако нещо неотговаря на тематиката или нарушава правилата се заключва/трие. Кое точно не ти е ясно(!), че се изживяваш като репресиран.

Кое от тях смяташ, че съм нарушил? Само мнението ми не е подходящо, а иначе фактите, които излагам са си факти. 

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Втори след княза said:

Забелязваш ли сега, колко много текстове не са по темата, но доколкото са антируски си вървят?

Забелязвам, че не си баннат и си спишеш спокойно. И голяма част от това което пишеш е проруска пропаганда.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Gravity said:

Забелязвам, че не си баннат и си спишеш спокойно. И голяма част от това което пишеш е проруска пропаганда.

Не само това, нямам и предупреждения. Само, както споменах няма достъп до темата за войната и политическите ми темите се заключват

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Не само това, нямам и предупреждения. Само, както споменах няма достъп до темата за войната и политическите ми темите се заключват

Тогава какво се жалваш!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Втори след княза said:

Някакво клише ли, фантазия или налудност? Няма нито цитат, да възхвалявам Путин. Обаче го виждаш... несъмнена илюзия

Ами непрекъснато цитираш и най-тъпите му действия като боже проявление. Против войната си ужким, но не си против този който я започна - напротив, повтаряш оправданията му че Западът е виновен. Не е необходимо да му славословиш за да търся цитати, поведението ти е напълно красноречиво.

Не знам на колко години си. Ако си възрастен, поведението ти е напълно обяснимо. А ако не си - значи си един объркан млад човек, който лесно се поддава на манипулации, и е изградил светогледа си с тяхна помощ... Което ще е много тъжно.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Шпага said:

По темата:

След "ерата Путин" предстои от РФ да отпадне Ф-то💀

Далеч не е ясно коя буква ще изчезне. Украина може да поиска да си върне историческото име :)

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, новорегистриран3 said:

Не съм съгласен. Голямата част от "руzоофилите" са комплексирани по един или друг начин от своето ежедневие/битие или от държавата и народа, към които принадлежат. Те искат да част от нещо по-голямо, по-могъщо и по-значимо.

Сигурно е така и точно това да е предпоставката за този феномен. Това само по себе си обаче не е достатъчно и не може да обясни изцяло русофилията. Защо например искат това по-голямото да е точно Русия и руския мир, а не нещо друго? Русия не е единствената възможна опция, която да компенсира чувството за непълноценност и незначителност.

Явно Русия е закодирана някъде в културната ни матрица или в националният ни мит и при наличие на предпоставки  (това за което спомена)  по някакъв начин заема място в съзнанието на част от нашите сънародници.  Т.е. ако желанието да си част от нещо по-голямо и по-значимо може да е рационално (дори и рационалното да е неосъзнато), то изборът това голямото да е точно  Русия и руския мир е нерационален избор, а избор предопределен от други фактори, които са свързани по-скоро с идентификацията и самоопределението.

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Atom said:

Сигурно е така и точно това да е предпоставката за този феномен. Това само по себе си обаче не е достатъчно и не може да обясни изцяло русофилията. Защо например искат това по-голямото да е точно Русия и руския мир, а не нещо друго? Русия не е единствената възможна опция, която да компенсира чувството за непълноценност и незначителност.

Явно Русия е закодирана някъде в културната ни матрица или в националният ни мит и при наличие на предпоставки  (това за което спомена)  по някакъв начин заема място в съзнанието на част от нашите сънародници.  Т.е. ако желанието да си част от нещо по-голямо и по-значимо може да е рационално (дори и рационалното да е неосъзнато), то изборът това голямото да е точно  Русия и руския мир е нерационален избор, а избор предопределен от други фактори, които са свързани по-скоро с идентификацията и самоопределението.

Българите се раждат русофили. Дали са някакви исторически и пропагандни натрупвания+влиянието на семейството и  среда(медии), но това си е така.Някак русофилията се носи из въздуха като вирус. За да се отървеш от него трябва или семейството да ти е повлияло или доста да четеш и развиваш мисленето и общата си култура.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, Втори след княза said:

Кое от тях смяташ, че съм нарушил? Само мнението ми не е подходящо, а иначе фактите, които излагам са си факти. 

Не е вярно, не излагаш факти. Системно лъжеш, че управлението на Украйна било нацистко при условие, че в него няма нито един елемент на тази идеология, докато фактът, че за една година от началото на инвазията, диктатурата на Путин напълно завърши процеса по нацификация на Русия, или го отричаш, или не го споменаваш. 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Atom said:

Защо например искат това по-голямото да е точно Русия и руския мир, а не нещо друго?

Защото са варвари. Варварството и русофилията/комунизма са тъждествени. Погледнете Бойко Борисов и ще разберете за какво говоря.

Преди 43 минути, Шпага said:

По темата:

След "ерата Путин" предстои от РФ да отпадне Ф-то💀

Не ми се рови в географските карти,но мисля че в самата Русия попадат автономни области. И разбира се много етноси,племена и народи.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, deaf said:

Не ми се рови в географските карти,но мисля че в самата Русия попадат автономни области. И разбира се много етноси,племена и народи.

От много време автономията им е само на книга. И ако решат да си я поискат, от Русия ще остане една неголяма област около Москва...

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Втори след княза said:

Само, както споменах няма достъп до темата за войната и политическите ми темите се заключват

Ами ти ни заливаш с тъпизми и идиотизми ... дотолкова, че то не се търпи. Затова те ограничават. 🤣
 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Втори след княза said:

Не зная, кое ви кара да мислите, че Путин е болнав.

Запад будет делать ставку на раскол общества и национал-предателей, так всегда было, заявил Путин

Четох му речта днес ... няма срама този "човек". Доволна свиня-демагог.

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Atom said:

Така е.  Това обаче е валидно ако разглеждаме нещата рационално.  Горе писах, че в случая става въпрос за идентичност.  При идентичностите няма рационалност.  Аз например съм българин не защото съм избирал да бъда такъв, ръководен от някакви рационални подбуди, а защото да съм българин е част от моята идентичност. Та и тук така. Родните русофили са русофили и рускомирци защото това е част от тяхната идентичност. Рационализмът в случая е безсилен. 

Обясни как някой се ражда "русофил". Това генетична обремененост ли е? Американофилите също ли са ирацонални индетичности? Любопитна теза... Но, тогава русофилите не са виновни, че са такива, просто така им е било писано, нали?!

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...