Отиди на
Форум "Наука"

Пирамида в Босна?


Recommended Posts

  • Потребител

Аз пък мисля,че ако пирамидите бяха в друга част на света нямаше да има толкова отрицателни възгласи.Въпросът е,че са в Босна- е как така в Босна? Дааа бе, на Балканите пирамиди,айде моля ви се. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Еми като ги няма как искаш да ги видиш?!

Пирамидите са три, ама кой да чете! По-лесно е да се говорят празни приказки, при това Военначалника пръв в сайта "Бойна слава" преди две години е качил темата за тези пирамиди, а тука ги отрича - на кое да вярваме?!?..... :post-20645-1121105496: Нещо на демагогия ми намирисва!!! :post-70473-1124971712:

Ето ги пирамидите, три са:

post-2917-1205523804_thumb.jpg

Е изостанал съм с материала явно и наистина са се размножили. На снимката на която уверено заявяваш "Ето ги!" виждам само една супер некадърна компютърна обработка на 3 ацтекски пирамиди нанесени върху хълмовете на местността! ако всеки хълм е пирамида, значи няма никакъв проблем да открием и няколко хиляди пирамиди в хълмистата равнина около Шумен например!

Да наистина когато излезе новината, пуснах линк към нея, но нищо повече, никога не съм заявявал че това там са пирамиди, въпреки изключително жалките ти и некоректни опити да извъртиш така нещата!

И ето от тогава минаха вече две години откакто се изследва местността и не е намерено нито едно (подчертавам) доказателство в полза на тази теория.

Иначе аз принципно нямам нищо против там да има пирамиди, стига наистина да е така и да се докаже, засега това не е станало и не виждам смисъл с такава увереност да се твърди подобно нещо. Незнам защо толкова много ти се иска това да са пирамиди, вероятно за да изкараш после, че траките са ги построили :tooth: На прав път ли съм?

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Виж сега имате разбира се правото да се съмнявате, но всичко трябва да се проверява. Така например археологът Георги Китов (с когото се познавам лично) се усъмни, че хълмът в Старосел е естествен и съответно беше открита известната гробница храм (открита през 2000 г.), който има аналози само в Критско-Микенската култура в региона и вече е под защитата на ЮНЕСКО! Ако сте ходили в Старосел, отгоре тракийския храм е засипан с пръст и е обрасъл с големи дървета и си изглежда като естествен хълм - висок е 21 метра! Преди да го разкрият археолозите, никой дори не е подозирал за съществуването на тази гробница на тракийския цар Ситалк от 5 в пр. Хр. :vertag:

Добре, но Г.Китов намери ясни доказателства, а тук не виждаме нищо такова.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Потребител

Еми като ги няма как искаш да ги видиш?!

Е изостанал съм с материала явно и наистина са се размножили. На снимката на която уверено заявяваш "Ето ги!" виждам само една супер некадърна компютърна обработка на 3 ацтекски пирамиди нанесени върху хълмовете на местността! ако всеки хълм е пирамида, значи няма никакъв проблем да открием и няколко хиляди пирамиди в хълмистата равнина около Шумен например!

Да наистина когато излезе новината, пуснах линк към нея, но нищо повече, никога не съм заявявал че това там са пирамиди, въпреки изключително жалките ти и некоректни опити да извъртиш така нещата!

И ето от тогава минаха вече две години откакто се изследва местността и не е намерено нито едно (подчертавам) доказателство в полза на тази теория.

Иначе аз принципно нямам нищо против там да има пирамиди, стига наистина да е така и да се докаже, засега това не е станало и не виждам смисъл с такава увереност да се твърди подобно нещо. Незнам защо толкова много ти се иска това да са пирамиди, вероятно за да изкараш после, че траките са ги построили :tooth: На прав път ли съм?

бих попитал защо не ??

Но ще попаднем в безплоден спор.

http://www.astrohoroscope.info/trakiiskoto_pismo.htm

погледни това ...

досега писах и случайно натиснах бакспейс :(

няма да давам на дълго и на широко.

накратко между тракийци и египтяни е имало културен обмен.

дори може да се предполага общ корен!

защо да не са тръгнали от тук ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съмнителен ми изглежда този Стефан Гайд, не му вервам :)

Как, ако писмото на траките е било пиктографско (тоест, като пътните знаци), го асоцира с древно-египетското писмо, което, макар, че съдържа пиктограми(като детерминативите например) е по същество- фонетично (тоест рисунките са идеограми и носят фонетична стойност) ?

Един прост пример: На втория ред, по средата, според схематичното представяне не йероглифите, Стефан Гайд е поставил знака за вода(начупена линия наподобяваща водна повърхност). В древно-египетския език, този знак носи фонетичната стойност "н" и служи, като представката "на"(към одушевен предмет) в българския език. Стефан Гайд явно е наясно с това, понеже в превода си (Говоря истината (обещавам) да дам (давам) дарове на великия Божий син) приема правилно този знак. Следователно този знак е идеограма и посоченото писмо трябва да е фонетично. От друга страна някои думи, примерно "великия бог" (третия ред най-в ляво) или "богове" (първия ред от дясно). Биха могли да се приемат с известни забележки:

В древно-египетския език думата за бог е "нечер" или знака, който прилича на знаме. Множественото число, може да се изпише с три повторения на знака. Думата "голям, велик"(на третия ред между знака за бог и рисунката на седнало човече) е прилагателно и в древно-египетския език, прилагателното обикновенно стои зад съществителното, което пояснява(Балон червен). Ако предположим, че в плочката е изписано правилно, тогава защо (човечето с брада) което представлява божество и би трябвало да служи за детерминатив (поясняваща пиктограма) на думата за бог (знаме), стои след прилагателното "голям-велик"? Не би трябвало да е там!

Още неща могат да бъдат казани и за другите редове. Но не вярвам да се заформи дискусия, поради, което няма да си правя труда да пиша за тях. На страницата на Стефан Гайд пък съществуват още купчина недоразумения. Примерно съда в който поставят сърцето, след мумификацията на човек(в древен Египет), и който съд е пиктограма за сърце, но не за анатомични орган сърце а за сърцето с което човек чувства и мисли(абстрактно понятие). Та този съд е сравнен с някаква рисунка която прилича на череп с рога. На всичкото отгоре Стефан гайд, твърди, че посочената от него глава на животно с рога е анатомически по-точна до сърце от колкото древно-египетската пиктограма "иб", която представлява глинен съд. :tooth: Вижда се, че човека е просто любител търсещ сензации и труда му не може да бъде ползван, като доказателство за каквото и да е!

Относно пирамидите в Босна, склонен съм да приема, че въпросния археолог Семир Османагич е босненския Стефан Гайд :) Всъщност човека е посветил живота си в търсене на пирамиди в Босна много преди да открие предметните пирамиди в близост до Сараево.

Трябваше да бъде доказано неоспоримо досега. Ако в действителност тези хълмове са дело на човешка ръка, трябваше досега да има преки доказателства, а такива няма. Какво им коства да разкопаят върха на хълма, който изглежда доста запазен, там ще открият следи от структурата, ако има такива. Истината, е че просто няма. Всичко останало са находки които нямат нищо общо с каквато и да е било пирамида. Пък ако ще и един милион да са. Вземете примерно тунелите, на мен ми приличат на пещери но и да са копани от човек, всеки знае, че там има мина, следователно полезни изкопаеми. А минното дело е професия древна, колкото проституцията сигурно :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А, Гайд ще даваме за пример сега..... Отде се доказва, че между египтяни и траки е имало културен обмен?? Имало е културен обмен между всички народи от тогавашния свят, които някъде някога са се срещали. И какво?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди няколко месеца пак се разрових за тея пирамиди.Намерих клип в които беше разкопан склон на пирамидата и ясно иотчетливо се вижда наклон по който има ерозирали пукнатини, които имаха неестествен характер. Говоря за фуги които не могат да се образуват от естествено оттичаща се вода. Блоковете са съответно с големина 1/2 1/3 по малки от на пирамидите в Египет. За тунела - тои е разположен перфектно по посока изток-запад (баси миньорите бих зазал) както е и разположена прирамидата...

мисля че ако го видите от въздуха ще придобиете представа защо си мисли че е пирамида - вероятно защото прилича на перфектна пирамида!

А до това че всичко отричате, маи ви е слабо самочувствието за да сте така категорични в своето ... лично съм готов да променя всеки мой възглед при неуспорими доказателства. Не казвам че аз съм представил такива, но мисля че и вие :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проблема е там, че доказателствата се очаква да бъдат предоставени от защитниците на теорията. След, като това са човешки творения покажете, как стигнахте до този извод, че барем стигнем и ние до него. Само с вяра не става. На една от снимките в действителност се вижда сравнително правилна пирамида. Но се вижда и, че тя е продължение или част от хълма под нея, ако приемем, че е построена върху въпросния хълм се отваря един въпрос, а именно ръба на пирамидата от въпросната снимка(десния ръб), стига до подножието на пирамидата и след това изчезва, което предполага, че там където свършва, ръба започва изкуствената постройка. Защо обаче десният ръб продължава по-налодо? Става въпрос за втората снимка от първото съобщение в темата, на Sham.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Aми то е толкова лесно - дай доказателства. Копаят, намира следи от обработване на камъка и от безспорна човешка дейност, установяват неприродния характер на пирамидата и се почва най-мащабната разкопка в човешката история след Панамския канал :)

Нали се сещаш, че така не става - еди кое си е еди как си? Защо? Виж в ютуб ... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вземете дайте линковете - иначе можете да се потрисате колкото искате, но докато не се види доказателство - :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В целия репортаж всъщност не се виждат никакви пирамиди. И нито следа от човешка дейност, с изключение на сувенирните сергии за туристи ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Няма лошо да си развиват туризма и да припечелват от въображаеми пирамиди, дори няма да е зле и тук в БГ да измислим нещо такова :) само незнам защо трябва да го дискутираме това тук при пълната липса на каквито и да било доказателства?! :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Еми в Босна взеха пирамидата, за нас остана значи някое космическо кълбо. Търсете подходяща форма, купете наоколо терени за по 200 лв. и елате да се договорим за слуха и за далаверата :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Буквално от всяка една епоха може да са, може и по време на войната в Босна да са прокопани. Тунели има на всякъде, пирамиди - не ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Прегледах топографията на района.Действително може да се впише правилна пирамида със съществуващите 2 ръба. НО има един насип, който трудно мога да си го обясня ... след като няма висок врух наоколо -> не може да е от обрушени склонове (е може и за тва да няма - защото се е обрушил прекалено мн).

нещата си остават 50/50 :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...