Отиди на
Форум "Наука"

Пирамида в Босна?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Ми щото е по куул така бе братлеееее :crazy_pilot: Life is better with mushrooms

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Буквално от всяка една епоха може да са, може и по време на войната в Босна да са прокопани. Тунели има на всякъде, пирамиди - не wink.gif

Здрасти!

Малко по-рано са били копани...

Намерили са камъни с рунически надписи.

Надали се занимавали титовските партизани или сръбските четници да драскат на тъмно....

smokeing.gifsmokeing.gifsmokeing.gif

http://www.dunatv.hu/tudomany/rovasiras_boszniaban.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо смяташ, че този насим е насип и не е естествен, и още повече, че е свързан с пирамида??

Аз нямам мнение.Леко неутрален съм. Обаче защо смятате че 100% не е ???

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Виж сега, не може да се докаже т.нар. отрицателен факт. Той е недоказуем. Доказват се положителните факти. Според любимия пример на един много читав преподавател, не можеш да докажеш, че професор Х няма да излезе изпод катедрата докато си на лекция, нали?

Смятаме, че не е, защото по нищо не личи, при разумно мислене, да е.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Малко по-рано са били копани...

Намерили са камъни с рунически надписи.

Надали се занимавали титовските партизани или сръбските четници да драскат на тъмно....

http://www.dunatv.hu/tudomany/rovasiras_boszniaban.html

Е браво, цялата статия и видеото на унгарски, нищо не отбрах :) освен сравнението с мексиканските пирамиди, което също е несъстоятелно защото те са стъпаловидни, както и онзи надраскан камък, който с малко фантазия са го дооцветили и украсили :)):

И кво разправят в статията, намерил ли се е вече бошняшкия Шамполион, който да разчете камъка? :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж сега, не може да се докаже т.нар. отрицателен факт. Той е недоказуем. Доказват се положителните факти. Според любимия пример на един много читав преподавател, не можеш да докажеш, че професор Х няма да излезе изпод катедрата докато си на лекция, нали?

Смятаме, че не е, защото по нищо не личи, при разумно мислене, да е.

Примера не е много удачен ...

Но по тази логика прав. НО ако на стол до катедрата има палто, и на катедрата има отворена кутиика с очила ... защо да не се замислиш, че преподавателя ти е някаде в стаята ?

И не съм съгласен, че само фактите трябва да се доказват.

Свидетели сме на много доказани факти в историята ни които се оказват откровенни глупости ...

Предпочитам да говорим за вероятности :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Дам доста добре се вижда голямата пирамида на Google Earth до село/град Високо близо до сараево , а дали са естествени....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Глобален Модератор

По тая логика дайте да обявиме тепетата в Пловдив за пирамиди. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Откога търся такъв специалист като тебе - по два нахвърляни камъка да разгадае пирамидалната структура на съоръжението! :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, то не е казано от камъни. Въпреки, че и такива се видяха.

За сега е пирамида от пръст. Ще почакаме, по-нов клип, че този май си е старичък и ще видим, до къде са я докарали. Сензации много няма, иначе щяхме да чуем.

Преди години, като ходих на Староселският храм, се изненадах, че е изглежда с дърветата отгоре, като част от гората и хич, нямаше да ми мине през главата, че не е хълм. Сега вече виждам много такива в страната.

На тази пирамида, се вижда, че има крепостни останки (в горният край) Което не е типично място за това. И също и древни градежи.

пп. Някой ако му се гледа, а не знае къде е :

43 58' 43.32" C 18 10' 39.85"

Редактирано от miroki
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз пък не виждам нищо странно да има крепостни останки отгоре, мястото е подходящо за отбрана и наблюдение на околността. Пирамида от пръст викаш? Ама и за това няма никакви доказателства, ако така се правеха заключенията всяко възвишение щяхме да си го обявяваме за пирамида, всяко дърво за обелиск, всяка вада за акведукт и тн. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Малко развитие по темата за пирамидите, ако е вярно разбира се.

http://30dumi.eu/2012/01/bosnenska-piramida-izprashta-signali-ka-m-kosmosa/

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Заснели енергиен лъч?? Заснема се нещо, което има общо със светлината. Стига сте се връзвали на тия глупости, дори за мен, който нищо не разбирам от фризика е ясно, че е измислица открай докрай.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Заснели енергиен лъч?? Заснема се нещо, което има общо със светлината. Стига сте се връзвали на тия глупости, дори за мен, който нищо не разбирам от фризика е ясно, че е измислица открай докрай.

След една-две кила хубава местна ракийка и от пловдивските тепета ще изригват енергийни лъчове....

Поне това ще засекът учените....

:tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:) Вчера не забелязах такива лъчи, пък ракийката си я биваше... За Пловдив - не става.

Поне подземно езерце, не се ли видя :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Заснели енергиен лъч?? Заснема се нещо, което има общо със светлината. Стига сте се връзвали на тия глупости, дори за мен, който нищо не разбирам от фризика е ясно, че е измислица открай докрай.

КГ енергията има много форми ;). И повечето са невидими зо човешкото око. А "заснемането" става с уреди.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ц ц, не се отказват да го пирамидизират тоя босненски чукар ей! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

КГ енергията има много форми ;). И повечето са невидими зо човешкото око. А "заснемането" става с уреди.

Да, де ама виж, че има изображение на излъчваща явно светлинна енергия пирамида :):) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

.....Заснема се нещо, което има общо със светлината........

Ето това не е вярто. А в статията пише, е засечена, а не заснета. А "снимката" не е от новината.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, сега видях. И все пак силно не ми се вярва. Каква е тая засечена енергия, от кого е засечена, с какво, кога? ;) Все задължителни за нАучната информация неща, които липсват.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...