Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Значи Докс-свиня и прочее, пък тамкашните арменци да не знаят връзката с Тудор Доксов и шегор алтем, ха-ха-ха!!!???!!!

Не разбирам какво се опитваш да кажеш? Пак ли асеновградски мавруд преди икиндия?smokeing.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 80
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Не разбирам какво се опитваш да кажеш? Пак ли асеновградски мавруд преди икиндия?smokeing.gif

Ами, много просто - няма такъв прабългарски топоним, освен ако не докажеш обратното!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами, много просто - няма такъв прабългарски топоним, освен ако не докажеш обратното!

Няма такъв в Киликия?!?!?! Ами горките автори на топонимичния речник откъде са си измислили това название? Опитах се да ти покажа с горните 2 примера, драги Армандо, че са съществували успоредни форми.

И щом твърдиш, че топонимът не е прабългарски, дай тогава арменска или турска етимология на Досх.

Link to comment
Share on other sites

Няма такъв в Киликия?!?!?! Ами горките автори на топонимичния речник откъде са си измислили това название? Опитах се да ти покажа с горните 2 примера, драги Армандо, че са съществували успоредни форми.

И щом твърдиш, че топонимът не е прабългарски, дай тогава арменска или турска етимология на Досх.

E, много прибърза със прийомите на софистиката - казах го ясно и точно: ти си измисляш, че е български, прабългарски, а иначе не се и съмнявам, че хората добросъвестно са записали топонима! Сега остава да ни обясниш и как някъде през ХІІ в. тези киликийци са запазили този "екзот", чието обяснение е плод на незрели тълкувания по календарни и прочее фикции. Личните и произвищни имена може и да имат нещо общо, но - не ми се вярва! Проблемът е, че не трябваше така тихомълком да го пробутваш, набутваш, където не му е мястото! Бъди докрай ясен - ако знаеш какво означава и колко често се среща тук и там, дай да видим!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

E, много прибърза със прийомите на софистиката - казах го ясно и точно: ти си измисляш, че е български, прабългарски, а иначе не се и съмнявам, че хората добросъвестно са записали топонима! Сега остава да ни обясниш и как някъде през ХІІ в. тези киликийци са запазили този "екзот", чието обяснение е плод на незрели тълкувания по календарни и прочее фикции. Личните и произвищни имена може и да имат нещо общо, но - не ми се вярва! Проблемът е, че не трябваше така тихомълком да го пробутваш, набутваш, където не му е мястото! Бъди докрай ясен - ако знаеш какво означава и колко често се среща тук и там, дай да видим!!!

Не, софистиката я прилагаш ти, но неуспешно. След като казваш, че не съм прав, вземи да дадеш аргумент, че не съм прав, а не да пишеш, че не съм прав, защото не съм прав или защото Арманд оБолг е решил така. Аз съм дал някакви аргументи, тези 2 имена от ХV век са само малка част от материала, с който разполагам, дай да те видим тебе какво ще изкараш като етимология на килийското Досх. Ама ще има да чакаме....

Link to comment
Share on other sites

Не, софистиката я прилагаш ти, но неуспешно. След като казваш, че не съм прав, вземи да дадеш аргумент, че не съм прав, а не да пишеш, че не съм прав, защото не съм прав или защото Арманд оБолг е решил така. Аз съм дал някакви аргументи, тези 2 имена от ХV век са само малка част от материала, с който разполагам, дай да те видим тебе какво ще изкараш като етимология на килийското Досх. Ама ще има да чакаме....

Много ми допада, когато се вживяваш и изживяваш в някаква общност - ние, ние...! Няма защо да чакате "вие", аз нищо не съм обещавал! Просто не беше редно да пробутваш твоите хипотетично български или прабългарски "находки" в списъка на топонимите, съдържащи етнонима на българите, от Килкия, защото не можеш да дадеш задоволителна етимология или поне някакво правдоподобно обяснение! Приведените две имена може и да са във връзка с топонима, но почти сигурно - не са!!! На базата на теорията на вероятностите със сигурност има още поне 20-30 такива идентични топонима на различни места по света, а пък ако тръгнем да правим обратното и от милионите имена в списъците, например от последните 20 години - на избирателите в България, то можем да открием десетки имена, които приличат на някой южноафрикански топоним от рода на Шакасвил (ако си представим, че има нещо подобно - производно от Шака зулу и "град, населено място" на езика на бурите! Винаги можем да открием някой Шако, който нещо някъде свил!). Методиката ти е плачевна! Други доводи не си привел, така че си ...дотук!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...