Отиди на
Форум "Наука"

Любима Книга?


Recommended Posts

  • Администратор

Коя книга най много ви е направило впечатление?И кое в нея ви харесва? :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 58
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Администратор

Няма да казвам книги с тематика История География и други науки защото освен енциклопедии и учебници друго няма да мога да кажа.Затова любимата ми засега прочитна книга е "Хари Потър и Нечистокръвния принц" преди някой да каже нещо против книгата или поредицата трябва да я е прочел защото няма как да оспорваш нещо от което си нямаш и ни най малка представа. :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
и аз щех да кажа това ама не го казах да са не заяждаме защото има и доста които не харесват поредицата

Не се заяждам но прочел ли си нещо от тая поредица за да имаш такова мнение?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Няма да казвам книги с тематика История География и други науки защото освен енциклопедии и учебници друго няма да мога да кажа.Затова любимата ми засега прочитна книга е "Хари Потър и Нечистокръвния принц" преди някой да каже нещо против книгата или поредицата трябва да я е прочел защото няма как да оспорваш нещо от което си нямаш и ни най малка представа. :hmmm:

съгласен съм с теб, но все пак всеки си има право на мнение :icon_rolleyes:

еми, аз по принцип съм много взискателен към това, което чета, тоест не хващам парцали. За Страховитото в Истоирята и Науката също съм съгласен, че е добра поредицата. Последно четох Баскервилското куче в оригинал на английски, Дракула и 451 градуса по Фаренхайт - доста добри книги :excl::punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
съгласен съм с теб, но все пак всеки си има право на мнение :icon_rolleyes:

еми, аз по принцип съм много взискателен към това, което чета, тоест не хващам парцали. За Страховитото в Истоирята и Науката също съм съгласен, че е добра поредицата. Последно четох Баскервилското куче в оригинал на английски, Дракула и 451 градуса по Фаренхайт - доста добри книги :excl:  :punk:

И аз съм така.Просто минусът ми е , че като бях малък неисках и да чувам за книги а сега нямам време за тях :( .Поредицата Хари Потър я прочетох случайно и то защото много ми хареса филма а книгите са 11423434534 пъте по хубави. :v: . Започнах да чета Шифара на Леонардо ами аз нямам време.Трябва да направя колкото се може по бързо списанието защото утре вече може и да ни няма в нас.А списанието трябва да се пусне на 26(понеделник) все пак излиза на 2 седмици.(сигурно вече съм умръзнал да повтарям едно и също)И много ме е ят защото е много интересна книга.А съм си поставил за цел да прочета и Махалото на Фуко ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
като бях малък неисках и да чувам за

Това изречение въжи с пълна сила и за мен. Като по-малък съм имал предостатъчно време за четене, ама аз съм си го пилеел в игри. Сега адски много ми се чете, обаче нямам почти никакво време. Още един от законите на гадостта :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

чел съм книгите хари потър 3,4,5,6

и съм гледал филмите 1,2,3 и чакам 4 да излезне на киното у Враца че не ми се гледа на компа и ми харесва.още съм с малко дестско съзнание хаха :v::smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вече за мен най любимата ми книга е "Шифърът на Леонардо"

Преди малко е приключих и съм много възхитен от произведението.Със сигурност няма да спра да размишлявам тази вечер.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всички имате много добри любими книги. :good:

Аз само една любима книга нямам. Една от любимите ми е "Тютюн" на Димов. Харесва ми как е представена България преди 9 септември, трагичните човешки истории, падението на повечето герои...

Друга книга, която препрочитам често, е 'Алхимикът" на Коелю. Задължителна за всеки млад човек, който все още не е намерил пътя, по който да тръгне.

Ще кажа и още една - "Малкият принц" на Екзюпери. Толкова просто са представени любовта и приятелството. Кара те да се замислиш, защо ние ги усложняваме толкова в днешно време. Препоръчвам на всички, които са я чели като малки да го направят отново. Ще имате чувството, че никога не сте я чели.

:v:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хех! Абе, дори и да сте имали желание да четете като малки, едва ли биха били кой знае колко сериозни книги. Аз например още от малък не мога да живея без книга, която да чета. Само че тогава не четях "1984" на Оруел или "Тютюн" на Димов, а най-обикновени детски книжчици с приказки (от които българските хич не са зле). А освен гореспоменатите други "любими" (харесвам много от книгите, които съм прочел, но сега се сещам само за някои, които са ми направили по-голямо впечатление) са ми и "Граф Монте Кристо", тетралогията на Талев (плюс трилогията му за Самуил), а също и книгите на Толкин (особено Силмарилионът). Жалко, че напоследък почти нямам време да чета...

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Аз като малък не съм чел много, книгите които съм чел са най вече прикъски

Трите тома на Братя Грим

Двата тома Български народни прикъски

Хитър Петър която съм я чел да не кажа хиляди пъти...

Най сериозните книги които съм чел са "Робинзон Крузо" от Даниел Дефо и "Малките дедективи и гълтача на мечове" от А. Линдгрен и още няколко за които в момента не се сещам.

Преди година прочетох Поразяващата рака на Карл Май много хубава книга.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Пътеводител на галактическия стопаджия. :good: Дъглас Адамс е абсолютен олигофрен! :coolthumb:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Любимия ми жанр книги е научната фантастика затова от нея нямам лбими книги всички четени от този жанр книги са ми любими :) Даже ще спомена няколко заглавия:

1. Поредицата на Робърт Дохърти - Зона 51 Зона 51

2. Друга любима поредица е тази на Чарлс Шефилд

-Летен прилив

-Отклонение

-Превъзходство

-Сливане

3. Поредицата на Тимати Зан

-Гордостта на Завоевателите

-Наследството на Завоевателите

4. Р.Дж.Пинейро и неговата "01.01.00" <<-- това е името на книгата

5. Андреас Каспарчак - "Ареа 51"

има и още но тези испъкват над другите :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • 2 седмици по-късно...
  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител
" Щифъра на Леонардо", Дан Браун

"Шестото Клеймо" , Дан Браун

и всички творби на Едгар Алан По  и Стивън Кинг като цяло

:bounce8:  :bounce8:  :bounce8:  :bounce8:  :bounce8:  :bounce8:

Приветствам с радост идването ти във форума :) , но нужно ли е винаги в края на мнението по няколко пъти това :

:bounce8:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Администратор
Имам силен афенитет към руска литература - любима книга ми е "Престъпление и наказание".

Не съм я чел, но ми я препоръчаха вече двама души, а дори днес стана въпрос за тази книга в чеса по Литература.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Не съм я чел, но ми я препоръчаха вече двама души, а дори днес стана въпрос за тази книга в чеса по Литература.

Преди да я прочета ми казваха, че била тежка за четене и прочее, но това не никакъв проблем. Изключителен сюжет, въпеки че има някои неточности в него и в героите... но несъмнено брилиянтна книга.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...