Отиди на
Форум "Наука"

Гигантоманията при социализма, израз на стремежа на контрол и концентрация


Recommended Posts

  • Потребител

Хм, а САЩ защо не си купуват петрола на свободния пазар, ами водят измислени войни с едни държави, а поддържат приятелски връзки с други? :whistling:Почти чиста икономика и свободен пазар може да има между мен и теб, но на (между)държавно ниво си е повече политиката. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 181
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Да. Но икономиката може да е между отделните частни субекти в ситуация на свобода. САЩ си купуват петрола на свободния пазар, войните ги водят с тези, които ползват парите от петрола за други едни работи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, самите те си признаха, че решението за нахлуването в Ирак е породено от неточни (най-меко казано) анализи. Така и не се намериха никакви оръжия за масово унищожаване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Хм, а САЩ защо не си купуват петрола на свободния пазар, ами водят измислени войни с едни държави, а поддържат приятелски връзки с други? :whistling:Почти чиста икономика и свободен пазар може да има между мен и теб, но на (между)държавно ниво си е повече политиката. :)

Не че САЩ не водят войни за Петрол, но в случая с Ирак имаме нещо интересно.А то е че делът на вносът на Иракски петрол в САЩ, е пренебрежим, а делът на вносът на петрол от Близкия изток в САЩ е много по-малък спрямо делът на иракски внос в Европейските страни и Япония..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ама Ирак застрашаваше освновните им доставчици. А сега уж е с марионетно правителство, но трябва да поддържат военна сила, за да го запазят. Как да стане надеждната доставка тогава? Що се отнася до иракския нефт за Европа, да не забравяме, че за разика от марионетните членки на НАТО като България, големите сили се противопоставяха на нахлуването в Ирак точно поради съмнеия в мотивите на американците и може би бранейки собствените си интереси. Политиката и икономиката са свързани и информацията, която даваш е точно в унисон със случилите се събития в последните 10 и повече години.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ЗА НЯКОИ ПРОЯВИ НА БУРЖОАЗНОТО ВЛИЯНИЕ СРЕД МЛАДЕЖТА”.

Да се възложи на група другари от апарата на Централния комитет на партията, от Министерския съвет, ЦК на комсомола, министерството на просветата и културата и Комитета по труда и работната заплата да подготви конкретни мероприятия за борба с буржоазното влияние сред младежта.

Има една категория млади хора, които водят изцяло паразитен и разгулен живот. Това са най-вече младежи несвързани с материалното производство, които имат средства и условия за живот без труд. Тези хора лесно се поддават на влиянието на чужденци, а не е изключено с тях да работи и вражеската агентура. Какво вършат? – Пият - и в кръчми, и в сладкарници, и най-вече в домовете си. Пиянството ги е опустошило. Блудстват най-вулгарно, нахално, безсрамно.

Не малко младежи и девойки приемат безкритично всичко, което идва от Запада. Те се отнасят с унизително пренебрежение към родното, българското. Тези младежи се захласват с часове по леките коли със западни марки, трупат се на тълпи пред кината, когато се прожектират западни филми, слухтят около чужденците по хотелите и курортните селища, обличат се по западен маниер.

За тях нашата техника е остаряла, всичките ни стоки - нискокачествени, животът ни скучен и неинтересен. В техните души и сърца са заглъхнали светлите патриотични чувства. Българското, родното за тях е нищо.

Стремеж към лек живот, към подражателство и безгрижие проявяват и голяма категория млади хора от всички слоеве на младежта, но най-вече ученици и студенти. В София се прочуха така наречените “купони”. Това са младежки (главно ученически) сбирки по квартири, които по име заместват бившите журове, соарета, джабули и др. На някои от тях, тайно от възрастните, се пиянства и блудства, слуша се само креслива джазова музика.

Въобще джазът има многобройни поклонници сред младежта. Паралелно с джазовата музика вървят и изкълчените танци. С най-голяма сила това се отнася за дошлия от Запад танц “Туист”. Това е един неестетичен, с много динамично темпо танц, който с фигурите си навява еротика и пошлост. Освен това, поради неестетичните движения на тялото, той е вреден за тялото на танцуващите. Видни учени и лекари на Запад с тревога пишат за масовите изкълчвания, за повредите на коляновото капаче, за развиване на сухожилията, получени в резултат на танцуването на “Туист”.

http://www.blitz.bg/article/14671

:laugh:

"През този период в България е отбелязан най-ниският стандарт на живот

Работната заплата се свива с 10,6 процента. А цените наистина намаляват, но само на хартия вследствие на премахнатата купонна система. Каква е ползата от намаляване цената на една стока, щом нея изобщо я няма на пазара? През 1955 г. безработицата достига 117 167 души при обща заетост в промишлеността 638 940 човека. Вследствие на Варшавския договор на дружеските армии от войската са изхвърлени 18 000 офицери. Един трудоден в ТКЗС се плаща между 2 и 30 стотинки. Черната борса процъфтява, а за партийния елит са открити първите специални магазини за стоки и услуги."

http://www.blitz.bg/article/14071

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ама Ирак застрашаваше освновните им доставчици. А сега уж е с марионетно правителство, но трябва да поддържат военна сила, за да го запазят. Как да стане надеждната доставка тогава? Що се отнася до иракския нефт за Европа, да не забравяме, че за разика от марионетните членки на НАТО като България, големите сили се противопоставяха на нахлуването в Ирак точно поради съмнеия в мотивите на американците и може би бранейки собствените си интереси. Политиката и икономиката са свързани и информацията, която даваш е точно в унисон със случилите се събития в последните 10 и повече години.

А, опа. Значи Ирак застрашаваше доставчиците им с далече неикономически сресдства, направо ги окупира доставчиците им.....

Войната беше за политика.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

История, показа къде е мястото на ТеКеЗе-тата и АПеК-атата! Цялата икономическа политика на комунизма, отиде на боклука. Спяхти и дремехте по конгресите и сами си го начукахте мераклийски, за радост на света!

САЩ не си купували петрола от свободния пазар? Ха! Ти, от коя планета си?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Teмaта тотално се изроди и аз почвам да подозирам, че защитниците на соц-а (май е само един, поне активен) опонират като едно време ;). На нормалните въпроси се отговаря с нещо от вида: а вие защо биете негрите? Каква връзка имат войните на САЩ с темата? Както и селското стопанство? Но хайде за СС се разгоря интересна дискусия.

Сега за няколкото въпроса свързани със СС.

1. Ако колективизацията не е била насилствена. Ми това вече е правено и то в СССР. И се е видяло как работи, т.е. въобще не работи. Колко едри и средни земевладелци ще влязат? И кои всъщност ще влязат - селската беднота. Какъв ще е процента? Минимален.

2. Сега със смешната идея за "гарантираното изкупуване" хахаха. При този минимален процент ТКЗС-та д-вата ще пукне от глад, ако разчита на тях, пък и знаем на какви цени се изкупуваше продукцията. "Държавните ратаи" в ТКЗС-тата ще се разбегат моменталически зарязвайки и земя и инвентар и добитък (колкото малко и да са внесли).

3. Как трябваше да стане след 89-та? Това също е голяма глупост. Ако се приеме връщането на земята, АПК-тата определено трябва да се разтурят с тях и МТС-тата. И да се изградят отново с желаещите да влязат в новите структори. Но това отнема дълги години. Щеше да се се стигне до случая при доброволната колективизация, с една единствена разлика и то съществена! Нямаше да има работници. Както нямаше и в зенита на АПК-тата. Този път обаче нямаше да има и при частниците, поне на първо време. Всъщност нещо подобно и се случи.

4. Сега мили мои (по точно мили мой) опоненти, за ликвидационните съвети. Как предлагаш ти да се извърши "дележа" без тях? Дядо ми е имал 500ха земя и то събирана плодородна, взели му и доста инвентар и добитък, ами аз си изкам земята и възмездие за другото, на Пешо дедата пък имал 20-30дка и дал само чивт волове. Пука му на Пешо, ама може да размисли (Всъщност и аз и Пешо не различаваме ръж от овес, а картофите и доматите знаем, че едните се изкопават, а дрругите се берат. Защото сме родени, израсли, учили в града и до сега там живеем). Кои трябваше да свършат това (което не е толкоз важно) и КАК?

Сега малко по темата.

Тук се прокрадва мнението, че за всичко е виновно управлението. Така е то е доста виновно, но даже за СССР разполагаща с невероятни ресурси не е само то виновно (всъщност няма соц д-ва в света което да управлява кадърно и не ми приказвайте за Китай, щото китайците продължават да бягат). Но да се върнем на България. Въпроса е в планировката. Кои идиоти построи толкоз много нефтопреработвателни заводи? Кои идиото праснаха Кремиковци в центъра на плодородното софийско поле фалшифицирайки резултатите от пробите 10-но? Кои идиоти решиха да строят Червена Могила - Радомир? Но аз не мисля, че са идиоти, имало е, но не всички, дори не повечето. Просто това е пътя на социализма в аграрните д-ви, прокаран още от Ленин-Сталин. Горби разбира се е знаел, кои идиоти са продавали за жълти стотинки нефта и земния газ. Надали е потърсил сметка, защото е знаел защо е ставало така, но каза СТИГА. Това стана през 85-та и икономиката забоксува. Някой по-горе писа, че Тошо бил свален, защото искал да поведе страната по китайския модел. То бива простота бива, ама чак толкоз? Ми 4 години имаше. Друг е въпроса, че и 40 да имаше това е фикция.

Разберете никой не казва, че индустриализацията е лошо нещо, напротив много е добро. Когато имаш стабилни енергийни и суровинни източници (а ние нямахме и нямаме), когато произвеждаш качествена продукция (а ние с редки изключения не можехме), когато продаваш (това не можешме поради предната причина). Затова соц-а съсипа изкуствената си икономика, когато реалността надделя, както преди това съсипа и селското стопанство.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3020571

Отиде си последният символ на тая шашава епоха...

От днес "другарю" ще се вика само на гейовете в Китай. Историята умее да се подиграва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митака, ако мислиш, че ще почна темата от начало, объркал си се. Всичко, което си написал вече съм го опровергал с конкретни примери и аналогии. Демагогия като твоята няма край.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С първото ме разсмя истински. :tooth: Но ако махнеш идеологията и изопачаванията, и се замислиш, ще видиш колко правота има за някои неща. Всъщност, това не е комунистическо творение - още Любен Каравелов го е описал в Маминото детенце. А, ако изкараш и него комунист, е не знам вече. :crazy_pilot:

Второто вече е интересно, но и тъжно. А още по-тъжно става като видиш, че идеално пасва на сегашния ни преход. Какво излиза, минат се не минат няколко десетилетия, и пак същите грешки. Комунистите отрекоха всички достижения на Царска България и почнаха от начало под чужда диктовка. Сегашните "демократи" - пак така. Затова сме на тоя хал. :(

А, опа. Значи Ирак застрашаваше доставчиците им с далече неикономически сресдства, направо ги окупира доставчиците им.....

Войната беше за политика.

Аз не защитавам Ирак. Всъщност, ако желаеш да обориш и бившият вече германски президент, заповядай.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митака, ако мислиш, че ще почна темата от начало, объркал си се. Всичко, което си написал вече съм го опровергал с конкретни примери и аналогии. Демагогия като твоята няма край.

Конкретни, а. Кат за Солвей или как да се съхранят АПК-тата? Или, че Кремиковци е (било е де) печелившо (а това май беше на Хърс)? В много неща са ме обвинявали, но в демагогия никога, няма да отвърна със същото. Хората четат, разбират. Виждат кой набърка и ситуацията след 89-та и САЩ и Ирак в тема отнасяща се за България между 44-та и 89-та. Как не се даде пример на едно добре управлявано заводче със социалистическо-д-но управление? А доста от предишните управляващи показаха не лоши управленски потенциал, но вече в частните си компании. Как пък нмаше хора желаещи да се върнат в ТКЗС-тата и АПК-тата избягали веднъж вече и милицията не можеше да ги върне. Знаеш ли що беше това "животно" соф. жителство и що го въведоха? Но селяните (в добрия смисъл на думата) ставаха ватмани и металурзи (тез дето не можеха да се уредят по втория начин де) само и само да избягат от мизерното заплашане на "трудодните". В СССР тоз въпрос беше решен с неиздаване на паспорти, слава богу тук не се случи.

Разправял съм го и пак ще разправя един случай.

Изпит по история на БКП 86-та или 87-ма. На колежката се пада нещо за ТКЗС-тата. И тя си каканиже както е по курса. Доцента я поглежда и я пита - Ти от къде си?, тя отговаря едно село до Пловдив - Тогава що щеш тук, като е толкоз добре в ТКЗС-то на село ма! Почти изкрещя заедно с ма-то. Точка на ТКЗС-тата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как не се даде пример на едно добре управлявано заводче със социалистическо-д-но управление? А доста от предишните управляващи показаха не лоши управленски потенциал, но вече в частните си компании.

Така така, и аз все за управление писах, цяла тема вече.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разправял съм го и пак ще разправя един случай.

Изпит по история на БКП 86-та или 87-ма. На колежката се пада нещо за ТКЗС-тата. И тя си каканиже както е по курса. Доцента я поглежда и я пита - Ти от къде си?, тя отговаря едно село до Пловдив - Тогава що щеш тук, като е толкоз добре в ТКЗС-то на село ма! Почти изкрещя заедно с ма-то. Точка на ТКЗС-тата.

laugh.gifЗдрасти!

Голям ахмак е бил този доцент. Ама каво можеш да очакваш от такъв който преподава история на БКП. Или и бил някой провинен доцент и за наказание или някой червен ахмак който са го турили там където може най-малко щета да направи.

Що бъзика колежката? Той трябва да знае а тя сигурно се е досештала, че не е съвсем така както е писано по учебника...Ама изпита си е изпит.

w00t.gifw00t.gifw00t.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ама не е само това! Аз за това пиша също цяла тема. Как се управлява цялата тази икономика рентабилно без евтини суровини и енергоизточници, без качествена продукция и без пазар? Ми не може и затова няма смисъл от това, само, че за разлика от други не считам тези създали това чудо за идиоти. Просто такива са били целите, благодарение на това ние сме "заробени" от СССР които дава и изкупува, качеството - на кого му пука. Какви станове ще ни монтират братята? Морално остарели преди пуска? На кого му пука? Какви домати ще ядат колхозниците в Сибир, ми к'вито изпратим и да не мрънкат, нищо, че вече са си в Сибир. Бил съм на строежа на Червена могила (разбира се евтина работна ръка - войнишка), японците припадаха като виждаха нашего брата как се отнася с тяхната техника (един кранист отпра седалката на крана, щото му била малка, после викна един електроженист да я завари - по мярка). И щяхме да борим японското качество? Стига глупости. Факт е също, че в други у-вия голяма част от тогавашните ръководители се справиха блестящо но вече, като частници, не най-висшия ешалон но не и средния. Ами какво им пречеше да управляват поверените им "народни" предприятия?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

laugh.gifЗдрасти!

Голям ахмак е бил този доцент. Ама каво можеш да очакваш от такъв който преподава история на БКП. Или и бил някой провинен доцент и за наказание или някой червен ахмак който са го турили там където може най-малко щета да направи.

Що бъзика колежката? Той трябва да знае а тя сигурно се е досештала, че не е съвсем така както е писано по учебника...Ама изпита си е изпит.

w00t.gifw00t.gifw00t.gif

Здрасти

Вятъра на промяната беше задухал вече ;). При нас имаше и не малко такива преподаватели ;). Акад. Шелудко ни скри топката, когато на среща с "новобранците" (1-ви курс) трябваше да ни чете нормална лекция за запознанство, а той подхвана строя и другарите, така че изгубихме и ума и дума. Пук и ние се шегувахме, че си купуваме всеки ден в-к "Работническо дело" да видим още ли сме на власт ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ама не е само това! Аз за това пиша също цяла тема. Как се управлява цялата тази икономика рентабилно без евтини суровини и енергоизточници, без качествена продукция и без пазар? Ми не може и затова няма смисъл от това, само, че за разлика от други не считам тези създали това чудо за идиоти. Просто такива са били целите, благодарение на това ние сме "заробени" от СССР които дава и изкупува, качеството - на кого му пука. Какви станове ще ни монтират братята? Морално остарели преди пуска? На кого му пука? Какви домати ще ядат колхозниците в Сибир, ми к'вито изпратим и да не мрънкат, нищо, че вече са си в Сибир. Бил съм на строежа на Червена могила (разбира се евтина работна ръка - войнишка), японците припадаха като виждаха нашего брата как се отнася с тяхната техника (един краниз отпра седалката на крана, щото му била малка, после викна един електроженист да я завари - по мярка). И щяхме да борим японското качество? Стига глупости. Факт е също, че в други у-вия голяма част от тогавашните ръководители се справиха блестящо но вече, като частници, не най-висшия ешалон но не и средния. Ами какво им пречеше да управляват поверените им "народни" предприятия?

Японците и европейците съсипаха американското автомоилостроене точно с качество, но никой не заклеймява изцяло икономическия модел в САЩ и всичките му постижения, нали?

Остави ги доматите за Сибир, виж космическите ни технологии, внедрени там горе. Нали не смяташ, че заради "братството" някой ще рискува космическата си програма на стойност милиарди?

Виж как хубаво си се ориентирал - директорите закопаваха държавните предприятия, а като им станаха "собственици" (разбирай подставени лица на мафията), започнаха да ги управляват добре. Британците това го прозряха още през 1970-те и приватизираха енергийната промишленост и жп услугите, не ги ликвидираха. Ние го прозряхме 20 години по-късно, но вместо да ги приватизираме на стратегически инвеститори, първо ги закопахме, после ги подарихме. Типичен пример - Нефтохим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

RF1, симпатичен си ми, но мислиш доста едностранчиво. Жена ми е в АП от Божков, та чак до сега, когато ще ги сливат и ще станат АПСК. Относно приватизацията, кои ревнаха, че разпродават България??? ЗАЩО не се приватизираха бързо? Кои спъваха приватизацията? Разбира се старите соц кадри. А кат дойдоха на власт пребоядисаните другари съвсем замряха. Но има и друга причина, не искаха да ги купят, поне не на тези цени, а ако се смъкнат цените отново рев! Продават България! Пък и в началото се продаваха по калпавите. Има и трета причина. Социалната, затова Кремиковци не бе закрито а продадено за 1 лев при стотици милиони дългове, затова Булгартабак не е продадено и досега. Пак си опираме до гигантоманията. Ако не бяха построени толкоз много по-лесно можеха да се продадат. Как ще продадеш Нефтохима с толкоз много администрация? Ми собственика веднага ще изхвърли поне половината и с право, ама изхвърлените? Те какво са виновни, че политиката преди това е била такава?

А и ти правиш някакъв завой, хем обясняваш всичко с управлението, хем признаваш, че кадри сме имали, ама не бачкали. Защо бе джанъм не бачкаха (управляваха) под бащинската грижа на Партията? Коли ли им липсваха, апартаменти и вили ли? Или валута, командировки? Премии и медали? Не причината съвсем не е в управлението. Поне не основно. А в политиката, която командваше икономиката и нито разбираше, нито се интересуваше много много от това. Да има заводи, пролетариат да има. Огромна част от заводите в България в момента на пуска са остаряли и поради това неконкурентно способни, даже при евтините суровини и енергоизточници. Ти даде (пък и други) няколко примера за конкурентни предприятия, ма това са най-много 10-на (но не и Правец, нашата сила беше в софуера, другото беше крадено и нескопосано направено) и то от по-малките. Ще ти дам и друг пример: Кремиковци беше нужен на София със своите 30 000 работници и близо 6 000 администрация. В Чехия в Тржинец (град колкото Благоевград, където съм роден ;)), функцюнираше Тринецки Железарни с продукция повече от 2 пъти тази на Кремиковци. Но чехите си имаха развита индустрия и не залитаха толкоз по "другарите" особено след 68-ма ;).

По отношение на "космическите ни достижения", това бяха пари хвърлени на вятъра. Що пара е изпотрошено за да се тупаш сега в гърдите :(. Това разбира се е мое мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ама Ирак застрашаваше освновните им доставчици. А сега уж е с марионетно правителство, но трябва да поддържат военна сила, за да го запазят. Как да стане надеждната доставка тогава? Що се отнася до иракския нефт за Европа, да не забравяме, че за разика от марионетните членки на НАТО като България, големите сили се противопоставяха на нахлуването в Ирак точно поради съмнеия в мотивите на американците и може би бранейки собствените си интереси. Политиката и икономиката са свързани и информацията, която даваш е точно в унисон със случилите се събития в последните 10 и повече години.

Изглежда не познаваш фактите, и затова изводите ти са грешни. САЩ употребват една петнадесета до една двадесета от Близкоизточния петрол, като практически единственият доставчик на петрол от близкия изток за САЩ е Саудитска Арабия.От нейните 10 500 000 барела дневно производство, САЩ употребяват едва 1 120 000 барела..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изглежда не познаваш фактите, и затова изводите ти са грешни. САЩ употребват една петнадесета до една двадесета от Близкоизточния петрол, като практически единственият доставчик на петрол от близкия изток за САЩ е Саудитска Арабия.От нейните 10 500 000 барела дневно производство, САЩ употребяват едва 1 120 000 барела..

post-70473-1124971712.gifЗдрасти!

Това е така, но виж от сестричките които държат в ръцете си бизнисът на петрол колко са американски, или имат американси капитал.

post-70473-1124971712.gifpost-70473-1124971712.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

post-70473-1124971712.gifЗдрасти!

Това е така, но виж от сестричките които държат в ръцете си бизнисът на петрол колко са американски, или имат американси капитал.

post-70473-1124971712.gifpost-70473-1124971712.gif

Ами не знам. Ти ми кажи какъв е делът на америанските петролни компании и америакнските капитали във близкоизточния нефтен добив? Не повече от 5-10 процента, или..? Инвестициите на американските компании са главно в Канада, Мексико, Нигерия, Венецуела,.. и в самите САЩ, които произвеждат по 5 милиона барела нефт всеки ден!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами не знам. Ти ми кажи какъв е делът на америанските петролни компании и америакнските капитали във близкоизточния нефтен добив? Не повече от 5-10 процента, или..? Инвестициите на американските компании са главно в Канада, Мексико, Нигерия, Венецуела,.. и в самите САЩ, които произвеждат по 5 милиона барела нефт всеки ден!

Всъщност САЩ произвеждат 8 500 000 барела петрол дневно..Те са третия най-голям производител на нефт в света..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изглежда не познаваш фактите, и затова изводите ти са грешни. САЩ употребват една петнадесета до една двадесета от Близкоизточния петрол, като практически единственият доставчик на петрол от близкия изток за САЩ е Саудитска Арабия.От нейните 10 500 000 барела дневно производство, САЩ употребяват едва 1 120 000 барела..

Ако смяташ моите изводи за грешни, излиза, че според теб, военното присъствие на САЩ в Персийския залив и Афганистан няма нищо общо с петрола, така ли е?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...