Отиди на
Форум "Наука"

Етноцидът (дебългаризацията) на българите в Македония


Recommended Posts

  • Потребители
  • Потребител

Зачетох се и спрях. Много силен текст, тежък. Отдавна не бях усещал в себе си този гняв и отвращение. От времето когато четях "Гласовете ви чувам", може би. Поклон пред автора и бладаря на Ники за темата.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребители

В унисон с темата, едно мнение от бойнаслава по случай парада на 9-ти в Москва. Диалогът се води м/у президентите на БЮРМ и Россия:

Бях потресен от коментара на сипкъра в момента, в който руския президент Медведев посрещна на площада брюмския Иванов. В приблизителен превод той звучеше така: "През 1940 г. Македония бе окупирана от фашистките войски и тези на българските колаборационисти. От първия ден на окупацията в македонския народ поведе героична борба с окупаторите и организира партизански отряди предвождане от самият Йосп Брос Тито. През 1944 г. окупаторите бяха прогонени и македонската държавност възсатновена в рамките на бивша Югославия. Македонския президент Иванов заяви преди дни, чепо отношение на Втората световна война на територията на Македония не може да име място за каквито и да е лъжи и фалшификации на историята."
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В унисон с темата, едно мнение от бойнаслава по случай парада на 9-ти в Москва. Диалогът се води м/у президентите на БЮРМ и Россия:

Много са жалки тия наследници коминтерновски и сталино-титоски.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 месеца по късно...
  • Потребител

Зачетох се и спрях. Много силен текст, тежък. Отдавна не бях усещал в себе си този гняв и отвращение. От времето когато четях "Гласовете ви чувам", може би. Поклон пред автора и бладаря на Ники за темата.

Дааа ,,Гласовете Ви чувам".....тежка книга.....

В съзнанието ми се е запечатила сцената, когото онзи предател-сърбоман Йосиф от Рапа уби по особено мъчителен начин наши4я Алексо, пред очите на жена му и децата му....сцената с одирането .....

и думите на Алексо......малко преди да го доубият:

,,БЪЛГАРИН..............БЪЛГАРИН СЪМ"!

Книгата я четох на 16 годишна възраст - през лятото на 2000г.Ревеше ми се.......Засегната е сръбс8ката и гръцка пропаганда в Македония след 1904г.

Послепис:

Без етнически обиди, моля!!

Да ги беше ******** цар Симеон І.......през 917г.

СЪРБИТЕ СА БИЛИ, СА И ЩЕ БЪДАТ ВРАГОВЕ НА БЪЛГАРИЯ И ВСИЧКО БЪЛГАРСКО!

Модераторите, моля на ме трийте.Това е БЪЛГАРСКИ ФОРУМ !

Няма да те триеме, засега, но си мери приказките. Това е цивилизован форум, не псувалник. И не привеждай цял народ под общ знаменател. Изроди има навсякъде.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И като излезе някой пишман патриот и вземе да реве за "братята сърби".....

Но, за щастие сме свидетели как Велика Сърбия се разпада и как си плащат и ще продължат да си плащат за всички престъпления.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И като излезе някой пишман патриот и вземе да реве за "братята сърби".....

Но, за щастие сме свидетели как Велика Сърбия се разпада и как си плащат и ще продължат да си плащат за всички престъпления.

Нищо не са платили за съжаление!

Във Вардарска Македония днес има една сърбоманска държава!

Изтриха ни от Поморавието!

Тероризираха тероризират, асимилираха и се гавреха с македонските Българи и България! :mad:

Унищожиха всички достижения от времето на Възраждането(Българските училища, църкви, читалища)....

ТОВА СА ЗВЕРОВЕ!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Документа-веществено доказателство за едно от най-с8трашните предателства на БКП и най-голяото може би в историята на България- насилствената македонизиция, етническа асимилация на българите от Пиринска Македония, осъществен от самото българско правителство!

Това е страшен позор, който освен всички вредни пос8ледици дава аргумент на македонистите-сърбомани от Скопие иммлплицитно, а в Интернет и открито да претендират и за малкото свободна територия от Македония- Пиринския и дял!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

andreiS40, успокой се, човече и престани да си тровиш нервите, а също и нашите. Населението в Пиринска Македония никой не го е асимилирал. И досега хората там са българи. Това, че някакъв идиот бил написал някаква телеграма, не означава нищо. И без съответното "преброяване" скопската помия отново щеше да има претенци към България.

Сигурно си спомняте и скандалът миналата година, където в съответния въпросник отново беше цъфнала графа "македонец". Е, и тогава ли беше виновен Коминтернът? Престанете вече, моля!

Сърбите са извършили ред престъпления във Вардарска Македония. Фердинанд с действията си яко ги е подпомогнал. Е, сега след 100 г. ние какво да направим? Да се обесим ли? Или да тръгнем да колим сърбите?

Ако съдбата ни даде шанс да продължим своята държавност (нещо твърде несигурно, впрочем), най-вероятно сърбите ще бъдат наши добри партньори. Не казвам съюзници, но партньори, съвсем определено. Те също постепенно узряват за това. Трябва им повече време и повече кютек, но започват да зацепват полека-лека.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

andreiS40, успокой се, човече и престани да си тровиш нервите, а също и нашите. Населението в Пиринска Македония никой не го е асимилирал. И досега хората там са българи. Това, че някакъв идиот бил написал някаква телеграма, не означава нищо. И без съответното "преброяване" скопската помия отново щеше да има претенци към България.

Сигурно си спомняте и скандалът миналата година, където в съответния въпросник отново беше цъфнала графа "македонец". Е, и тогава ли беше виновен Коминтернът? Престанете вече, моля!

Сърбите са извършили ред престъпления във Вардарска Македония. Фердинанд с действията си яко ги е подпомогнал. Е, сега след 100 г. ние какво да направим? Да се обесим ли? Или да тръгнем да колим сърбите?

Ако съдбата ни даде шанс да продължим своята държавност (нещо твърде несигурно, впрочем), най-вероятно сърбите ще бъдат наши добри партньори. Не казвам съюзници, но партньори, съвсем определено. Те също постепенно узряват за това. Трябва им повече време и повече кютек, но започват да зацепват полека-лека.

Това последното е една много песимистична прогноза Хърс!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Населението в Пиринска Македония никой не го е асимилирал. И досега хората там са българи. Това, че някакъв идиот бил написал някаква телеграма, не означава нищо.

Аз за себе си знам, че съм Българин , но има такива които не знаят със сигурност и ще кажа защо.

На дядо ми от Благоевград на паспорта от НРБ пише Македонец, в последствие е преименуван от Новоселски на Георгиев. и това ми го казва Баща ми , а дядо ми си казваше, че е Македонец и Българин, и си знаеше, че са си Българи Македонците. Някак ги асоциираше, но в случай на конкретизиране казваше Македонец.

Та много хора от родителите си знаят, че са Македонци, нищо, че другите хора знаят как са станали македонци, те на Баща си и дядо си ли ще вярват или на другите хора. Било е много трудно време там, не случайно пра баба ми (на същият този дядо майка му ) баба Гина е била с 2 пищова, защо ли?

И не случайно после дядо ми се преселва в Шуменско, като изоставя имота, чак последните си дни се върна там.

Та има хора за съжаление, които не знаят, че са Българи.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...