Отиди на
Форум "Наука"

Фото среща


Recommended Posts

  • Администратор

В темата "Две софийски черкви" http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=9327 предложих да се отиде на място и да се снима, хайде в тази тема да се разберем за време и място, където ще е удобно на всички желаещи да си направим една "БГ Наука екскурзийка" :)

Та пишете и да отиваме да снимаме :)

А в тази мета може да се споделят и други предложения за евентуални срещи за снимане :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

В темата "Две софийски черкви" http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=9327 предложих да се отиде на място и да се снима, хайде в тази тема да се разберем за време и място, където ще е удобно на всички желаещи да си направим една "БГ Наука екскурзийка" :)

Та пишете и да отиваме да снимаме :)

А в тази мета може да се споделят и други предложения за евентуални срещи за снимане :)

Когато ви е удобно - стига да има навити. Може да се появя с образа, с когото отидохме да направим оная обиколка. И той е православно фунди като мене.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе те тез и двете църви са малко "моя губерния", 30-на лазърника съм живял наблизо. Мога да дойда с някаква техника (ако не то GSM-ма ми е 3.2) на лаишко ниво де. Ама дали ще разрешат? В първата е кръщавана племенницата ми (тогава разрешиха, ма попенцето беше подпийнало доста), а във втората съм ходил по обясними причини, нищо, че не се водя християнин.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз въпреки че бая кръстосвам София, точно из твоя отдалечен вилает много рядко се случва да минавам, така че това ще е една експлорърска екскурзия за мен :) бих дошъл да ги видя църквите, заинтригуваха ме предимно от архитектурна гледна точка.

Само че аз съм от старата школа, не ме кефи да щракам, но мога да си взема листа и акварели :)

За кога я планирате акцията? Аз съм най-свободен през деня в петък и събота.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Торн, ти си по тежката средновековна артилерия :) Аз в случая съм по софийския фолклор ;)

В събота? Или в неделя по някое време (икиндия)?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Ако искате сега в събота да се срещнем към 10 сутринта или в 2 следобед, да не е по обед ;)

Предлагам срещата да бъде пред Света Неделя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

В събота в 10 сутринта пред "Св. Неделя" е добре. Носете си фотоапарати.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А направо там? Аз още не съм сигурен дали ще мога (не съм на бач, ама имам семейни задължения през уикенда ;) (не не не онез ;))), но е по-лесно там да отида освен, ако не се налага да карам някого.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз няма да мога, защото в това време съм на летището. След това ще готвя спагети със сметана, кисели краставички и ситно наръсен кашкавал Тилсит, вкусотийка. Признавам, рецептата е моя. Все пак, направете снимки, да ги видим и разнищим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

post-49835-1119740250.gifEEEEEE как съжелявам, че няма да съм там.

Ама се надявам, че ще направите едно хубаво поверпоинт презентация с обяснения, та и аз да мога да си го разгледам.

За настроениер едно клипче на балкан фанатик оркестър....

също ако има нещо уникално,

например Сталин като дявол. Рисуван в една църква около 1950г.

Приятен ден Ви желая.

post-49835-1119740250.gifpost-49835-1119740250.gifpost-49835-1119740250.gif

post-5590-1275678882,8363_thumb.jpg

post-5590-1275678893,0015_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Такааа, идвам, ще паркирам някъде на "Стамболийски", ще съм с жена ми (тя е топ фотограф ;), топ значи, че много обича да снима де не друго). Тиграта побира още 2-ма човека, е и апаратура в багажника ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ейййй, ся да не сте красиви руси блондинки, може и чернокоси или червенокоси ;). Че жената няма да ми прости :(. Ама ако има добре дошли ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ех май пропуснах уговорката, днес точно до към обяд имам малко работа, а после ще ходя на концерт... :(

Явно другия път, ако има. Ако не - Торн наистина можеш да се обадиш преди следващия си пленер, особено пък ако е извън София :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ми видяхме се с Митака и братята, поснимахме в "Св. Димитър" (там свещеникът, отец Радосвет, беше много любезен), а в "Св. Богородица някакъв мърляв поп и една дебела клисарка ни се направиха на важни. Хапка-пивка, лаф-моабет и обратно по домовете. Отивам на "ден рожден за цяла нощ", както се казва в старата народна песен. Снимките сигур скоро ще се пуснат. Утре, ако съм жив, ще ида на литургия в "Св. Димитър" да разпитам за зографа.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...